W całej Polsce brakuje nauczycieli przedmiotów ścisłych.
Istnieje też pogląd, że uczyć idą tylko najslabsi na studiach. Tymczasem, by uczyć trzeba spełnić szereg wyśrubowanych wymagań

Ja po studiach biotechnologicznych moge wg kuratorium nie miec kwalifikacji do nauczania biologii i chemii i musiałabym robić podyplomowki uprawniające mnie do nauczania tych przedmiotów (osobno biologia i osobno chemia). Każda podyplomówka to 2,5-4 tysięcy złotych, 1,5 roku i wymaga 120 godzin praktyk rozdzielonych na placówkę podstawową i ponadpodstawową.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@dzieju41: ja nie wiem, ja pracowałam na umowe zlecenie to miałam 60zl za godzinę, ale wiekszość nauczycieli w szkole w ktorej pracowalam zarabiała okolice minimalnej krajowej na miesiąc i jedyny nauczyciel mianowany w szkole wlaśnie ze 3 stówki więcej niż reszta. Ale w prywatnych szkołach ogólnie są słabsze zarobki. Byl tez bonus na święta 1000zł brutto, ale tylko dla etatowców.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@cierpka-rzodkiewka: no ale to mega stare czasy. I najlepiej ze to wlasnie ci nauczyciele tuż przed emeryturą zarabiają najwięcej. Ja sie obracam w środowisku nauczycieli tak miedzy 25-40 lat to najwyższa pensja to 5500-6000 brutto jakoś, ale najwyższy stopień to mianowany. Chyba nie znam żadnego młodego dyplomowanego nauczyciela ^^ Teraz wlasnie ludzie coraz częściej maja wywalone na te awanse, bo trzeba robić sztuczki jak małpa w zoo, a pensja rośnie
  • Odpowiedz
7-letni chłopiec z Flint Township zmarł, ważąc 255 funtów

j----y 115 kg. na tego to pewnie z 4k+ brali a nie 800+
  • Odpowiedz
Cześć poradzicie pomysłem jak mogę się odwdzięczyć nauczycielce wychowawczyni za pomoc w pierwszej klasie podstawowej dla syna lat 7?
Syn poszedł do szkoły z licznymi problemami o ktorych nie mielismy pojecia (przedszkole olało temat) i dzięki szybkiej reakcji, indywidualizmu od niej i pomocy w diagnozie i wyjściu na prostą (mimo że kosztowało nas to dużo pieniędzy) chcemy się odwdzięczyć bo poczuliśmy się jakby była 3 rodzicem.
Dziecko miało indywidualizm prawie caly rok szkolny na
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Codzienne ciekawostki - nauka, społeczeństwo i zdrowie #codzienneciekawostki #gruparatowaniapoziomu #nauka #swiatnauki #spoleczenstwo #ciekawostki #zdrowie #srodowisko #edukacja
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Jeden z największych okręgów szkolnych w kraju wprowadza zakaz korzystania z ekranów przez dzieci przed drugą klasą
Okręg Szkolny w Los Angeles wprowadził nową politykę zakazującą dzieciom
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Codzienne ciekawostki - nauka, społeczeństwo i zdrowie #codzienneciekawostki #gruparatowaniapoziomu #nauka #swiatnauki #spoleczenstwo #ciekawostki #zdrowie #srodowisko #edukacja
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Co najmniej 18 ofiar śmiertelnych we Francji, w tym dwoje dzieci pozostawionych w rozgrzanym samochodzie, podczas gdy Europa zmaga się z upałem
Fala upałów ogarniająca Europę spowodowała
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

„ Burmistrz Montrealu zwraca uwagę na profilowanie rasowe podczas policyjnych kontroli i wzywa do wprowadzenia moratorium”
W Kanadzie, visible minorities stanowią obecnie 26,5% ogółu społeczeństwa, z czego czarni to ponad 4,3% a w więzieniach, ci sami czarni to już 8,5%
A u Jankesów jest weselej ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc nie dziwota, że smerfy profilaktycznie sprawdzają kolorowych ..
  • Odpowiedz

Na jakim profilu w liceum byłeś?

  • Mat-fiz 51.7% (15)
  • Mat-geo 0% (0)
  • Humanistyczny 34.5% (10)
  • Językowy 6.9% (2)
  • Biol-chem 6.9% (2)
  • Biol-chem-mat 0% (0)
  • Mundurowy 0% (0)

Oddanych głosów: 29

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach