Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
rps861
rps861

rps861

Dołączył 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2472
  • Znaleziska 3
  • Mikroblog 2469
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 4

306

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Miodowe lata pokazują klasę pracującą, która marzy o awansie ekonomicznym, ale serial regularnie unieważnia te marzenia, po czym przywraca bohaterów do bezpiecznego porządku. W ten sposób serial uczy, że prawdziwe szczęście nie polega na zmianie pozycji społecznej, lecz pogodzeniu się ze swoją rolą.

Zbychu222
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 21:40:56
  • 109
  • #
    ciekawostki
  • #
    seriale
  • #
    filmy
  • #
    heheszki
  • #
    gimbynieznajo
  • #
    nostalgia
rps861
rps861
rps861 20 godz. i 44 min temu via Wykop
  • 12
@Altar: tyle się mówi o kobietach jako ofiarach ale to w tych serialach (co daje/dawało przyzwolenie społeczne) mężczyzn traktuje się jak śmieci. Miodowe lata: niepracująca żona bez dzieci przedstawiana jako ta mądrzejsza, dodatkowo pozwalała żeby matka gnoiła jej męża przy każdej okazji. Drąca gębę Danka na Tadka itd. Generalnie bardzo częste serialowe zjawisko.
rps861
rps861
rps861 18 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 0
@Altar: owszem tylko, że seksistowskie (często naciągane) seriale otrzymały potępienie tak te gdzie faceci są gnojeni już nie
hrabia_ponimirski
hrabia_ponimirski
19.06.2026, 07:52:03
  • 0
Ok, rozpoczynam pozycję na PYPL.
500 akcji @ 42.50

Niesamowita jest ta wycena. Ktoś jeszcze?

#gielda
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 19.06.2026, 07:55:35 via Wykop
  • 1
@hrabia_ponimirski: jaka teza inwestycyjna?
  • Odpowiedz
m0rdeczka
m0rdeczka
18.06.2026, 12:04:04
  • 0
Problemem są długi od NFZ za wykonanie procedury, szpitale nie odmówią leczenia mimo procedur ponad limit, NFZ za nie nie płaci, szpital robi za darmo, lekarze dostają coraz więcej i tworzy się dług. Jakby NFZ wypłacał na bieżąco za usługi i oddał długi za nadwykonania, to by było inaczej. Chociaż kwoty kontraktów i tak do ogarnięcia zostaną.

#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 18.06.2026, 12:12:38 via Wykop
  • 4
@m0rdeczka: problemem sa konowaly ktore dymaja system. przeciez oni zezra kazde zwiekszone naklady na sluzbe zdrowia
  • Odpowiedz
rps861
rps861
rps861 17.06.2026, 18:10:30
  • 0
#gielda golebi fed i wracamy do pompy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vladi_putin
vladi_putin
17.06.2026, 07:26:44
  • 27
Eh, czyli dodatek i W4 to będzie klapa xD
#gielda
vladi_putin - Eh, czyli dodatek i W4 to będzie klapa xD 
#gielda

źródło: eh

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 17.06.2026, 07:49:19 via Wykop
  • 35
@vladi_putin: WOKE zdycha na świecie a ci dalej swoje :D
  • Odpowiedz
grayjedi
grayjedi
15.06.2026, 09:39:42
  • 14
#gielda FIRE coraz bliżej
grayjedi - #gielda FIRE coraz bliżej

źródło: IMG_0622

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 15.06.2026, 09:45:28 via Wykop
  • 4
@Gilgamesz69: na IKE nie płacisz podatku od spółek notowanych na polskim rynku i nie dopłacasz różnicy między podatkiem pobranym u źródła a polskim 19%
  • Odpowiedz
sebinko
sebinko
12.06.2026, 17:45:43
  • 5
#gielda

Rzecznik irańskiego MSZ: Osiągnięto porozumienie w dużej części kwestii poruszanych w rozmowach, jesteśmy na końcowym etapie wewnętrznych ustaleń – IRNA.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 12.06.2026, 18:48:44 via Wykop
  • 0
@sebinko: to tylko rzymianie moga jeszcze namieszac
  • Odpowiedz
Skipi1111
Skipi1111
12.06.2026, 16:59:45
  • 34
#gielda szybkie wyleszczenie i niech sobie teraz spada
Skipi1111 - #gielda szybkie wyleszczenie i niech sobie teraz spada

źródło: IMG_7242

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 12.06.2026, 17:02:14 via Wykop
  • 8
@Skipi1111: po co otwierać tak dużą pozycje żeby zarobić 800 zł?
  • Odpowiedz
rps861
rps861
rps861 12.06.2026, 17:34:11 via Wykop
  • 2
@Peter_Mountain: liczy się przede wszystkim stosunek ryzyka do zysku..
  • Odpowiedz
jedrek018
jedrek018
12.06.2026, 15:51:47
  • 2
Co tu się o--------a #gielda
jedrek018 - Co tu się o--------a #gielda

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 12.06.2026, 15:54:40 via Wykop
  • 1
@jedrek018: zwykły babol jakich pełno na xtb
  • Odpowiedz
rps861
rps861
rps861 12.06.2026, 07:35:36
  • 0
#gielda modivo jaka pompa a miało być -10% :D
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861
Autor
12.06.2026, 07:46:45 via Wykop
  • 1
@kwiat_pustyni626: możliwe że to zakup pod pożyczanie shortującym
  • Odpowiedz
sforce
sforce
11.06.2026, 20:18:55
  • 12
#gielda też macie wrażenie że to wszystko zrobiło się kasynem?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 11.06.2026, 20:31:08 via Wykop
  • 2
@sforce: jest, tylko ze niestety nie ma lepszego miejsca gdzie mozna inwestowac
  • Odpowiedz
rps861
rps861
rps861 11.06.2026, 17:40:28
  • 0
#gielda jeszcze grubas nie zdazyl spuscic calego towaru drogo i Trump musi podpomowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
10.06.2026, 19:52:31
  • 2
Zasadniczo giełda to zwykły h----d. Bo tak na prawdę nie wiesz czy zarobisz, a raczej stracisz. Tylko w kasynie jeśli już się uda zarobić to zarobisz dużo, a tu jeśli się już oda zarobić to zarobisz mało xD

I możesz sobie robić analizy spółek, analizę techniczną. Rysować po wykresach, pytać ekspertów.

A tu taki czitos sobie coś piernie na Twitterze i kurs się zmienia xD

Nagle
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 10.06.2026, 19:55:25 via Wykop
  • 0
@Schwarzfahrer: kolego oddal wykres i skoncz p-------c..
  • Odpowiedz
sprynek
sprynek
10.06.2026, 16:19:05
  • 6
Trump: We will be attacking Iran hard.
Jaki sens ma taki tweet jeśli oni chcą atakować Iran? Dać im czas na przygotowanie xD? Przecież to tylko i wyłącznie pod giełdę
#gielda

gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 10.06.2026, 16:30:40 via Wykop
  • 0
@sprynek: jakie przygotowanie jak oni prawie OPL już nie mają?
  • Odpowiedz
rps861
rps861
rps861 09.06.2026, 18:59:20
  • 15
#gielda coraz krotsze te krachy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KMDZ
KMDZ
KMDZ
09.06.2026, 19:02:39 via Wykop
  • 1
@rps861: a kto powiedział ze to koniec?
  • Odpowiedz
rps861
rps861
rps861 09.06.2026, 15:59:48
  • 2
#gielda ale grubas dzisiaj spust robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kondonowiczwojciech
kondonowiczwojciech
09.06.2026, 16:01:32 via Wykop
  • 0
@rps861: mmm spucha grubasa
  • Odpowiedz
Jurajski_Wedrowiec
Jurajski_Wedrowiec
Jurajski_Wedrowiec
09.06.2026, 13:46:21
  • 1
Nieironiczne pytanie - czemu w ogóle wrzucacie pieniądze w firmy, które zrobiły juz jakiś duzy skok 100-200-500% itp. i oczywistym jest, że wchodzicie na górce i ryzyko straty jest znacznie wieksze niz dalszego dużego zysku? A później zdziwienie, że spadło? WTF
#gielda
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 09.06.2026, 13:51:04 via Wykop
  • 0
@Jurajski_Wedrowiec: to ze cos uroslo 500% to nie znaczy ze nie urosnie kolejne 500%
  • Odpowiedz
rps861
rps861
rps861 09.06.2026, 08:26:56
  • 6
#gielda czyli poraz 121 gramy rozejm :D psychiatryk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chaddeveloper
chaddeveloper
09.06.2026, 08:34:44 via Wykop
  • 0
@rps861: przynajmniej paliwo kosztuje już normalnie xd, tak tak wiem to kwestia VAT
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
08.06.2026, 21:35:50
  • 19
Rynek ciągle uparcie nie zauważa, że BYD w samym tylko maju sprzedało więcej samochodów, niż Tesla w całym Q1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#byd #tesla #inwestycje #gielda #samochodyelektryczne #motoryzacja
Anal_Vibes - Rynek ciągle uparcie nie zauważa, że BYD w samym tylko maju sprzedało wi...

źródło: image

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 08.06.2026, 22:04:51 via Wykop
  • 1
@Anal_Vibes: co z tego ze sprzedali jak działają na subsydiach
  • Odpowiedz
robie_kulki_z_kociej_siersci
robie_kulki_z_kociej_siersci
robie_kulki_z_kociej_siersci
05.06.2026, 09:27:09
  • 73
W nocy pożegnałem mojego ukochanego kota. Spędziliśmy cudowne 14 lat razem i pisze to bo oddałbym wszystko by mógł nadal ze mną być. Pamiętajcie Mirki że są na świecie rzeczy ważniejsze od pieniędzy bo za nie życia i miłości nie kupimy.

#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rps861
rps861
rps861 05.06.2026, 10:05:34 via Wykop
  • 0
@robie_kulki_z_kociej_siersci: to jest to odbicie zdechlego kota?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

RPs

Osiągnięcia

  • Mikroblogger
    od 07.03.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking