Jest kolejny kosmiczny hackathon. Czy chodzenie na takie wydarzenia w jakiś sposób moze pomoc dostać sie do branży kosmicznej? Wątpię w to, bo nie ma tam żadnego networkingu. Wiek też już nie ten, choć ludzie myślą, że mam 20 lat. Raz coś wygraliśmy. W sumie to bym poszedł po koszulkę tylko.

A jaka jest droga, aby faktycznie wejsc w sektor kosmiczny? Czego sie uczyć lub gdzie aplikować?

Nawet nie mam pomysłu, co
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SystemWindows:

1. Nie.
2. Aplikować do roboty w firmach ze space industry? Jest cała masa "normalnej" roboty która nie wymaga znajomosci domeny - kupa biznesowego softu, przetwarzanie danych, devops itd. Nie musisz od razu uderzać w jakieś Flight Dynamics / On-Board Software / Mission Design / Simulators, bo tam faktycznie będzie ciężko bez wcześniejszego doświadczenia.
3. Popatrz na jakieś https://spaceindividuals.com/jobs/software-developer
  • Odpowiedz
@SystemWindows:

1. Ale ty wiesz ze takie hackatony to scam? Idą tam ludzie którzy już coś mają, czasem gotowy produkt, i chcą zgarnąć nagrodę jako dodatkową kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. To ci po tym, że jak już będziesz pracować w firmie z tego sektora to dużo łatwiej będzie "wewnętrznie" przeskoczyć jeśli będziesz chciał. Zresztą nie wiem co ty tu nazywasz "crudem" - ja mówię
  • Odpowiedz

@ATAT-2: zabrali dzieci do UST żeby im pokazać jak wygląda zawarcie małżeństwa, taki roleplay. Ten opis że "oficjalnie zarejestrowano" dość kontrowersyjny tylko.
  • Odpowiedz

Codzienne jedzenie ludności kultury przeworskiej opierało się przede wszystkim na tym, co dawały pola, lasy i pobliskie rzeki. Ważną rolę odgrywały różne produkty zbożowe, z których przygotowywano chleby, kasze i proste polewki, ale dieta była znacznie bardziej różnorodna.

W źródłach archeologicznych pojawiają się także rośliny strączkowe, mleko, sery, mięso, ryby, miód, orzechy i dzikie rośliny zbierane sezonowo. Duże znaczenie miało również przygotowywanie zapasów na zimę i przednówek, gdy dostęp do świeżej żywności
totem-studio - Codzienne jedzenie ludności kultury przeworskiej opierało się przede w...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szanowni państwo ..
Kochani moi.

Załóżmy ze mam do wydania 5-6k na jakiś kurs.
Co jest teraz dochodowego, porządnego?
Interesują mnie raczej umiejętności twarde, po szkole jestem hydraulikiem (niestety nie kontynuowałem tego, poszedłem w budżetówkę i mi smutno jak mnie ostatnio hydraulik policzył 1700 za 5h roboty) cos nie coś pracowałem jako ślusarz, jako stolarz tez pare lat (bardziej pomocnik) a teraz tez sobie działam w budowlance - oczywiście pomimo normalnego etatu bo żądza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Poczucie pustki po ukończeniu gry wideo (depresja po zakończeniu gry) to prawdziwe zjawisko"
A czy ktoś badał depresję po zakończeniu książki?
  • Odpowiedz

Codzienne ciekawostki - nauka, społeczeństwo i zdrowie #codzienneciekawostki #gruparatowaniapoziomu #nauka #swiatnauki #spoleczenstwo #ciekawostki #zdrowie #srodowisko #edukacja
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Polaryzacja polityczna wyników zdrowotnych w USA
Od początku XXI wieku amerykańscy konserwatyści odnotowują gorsze wyniki zdrowotne i wyższy wskaźnik śmiertelności w porównaniu z liberałami, a tendencja ta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Codzienne ciekawostki - nauka, społeczeństwo i zdrowie #codzienneciekawostki #gruparatowaniapoziomu #nauka #swiatnauki #spoleczenstwo #ciekawostki #zdrowie #srodowisko #edukacja
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Współzałożyciel e.l.f. Cosmetics zostanie wyświęcony na księdza katolickiego po zrzeczeniu się fortuny
Scott-Vincent Borba, współzałożyciel firmy e.l.f. Cosmetics, ma zostać wyświęcony na księdza katolickiego po tym, jak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roundy-challenge: „ wymaga większej empatii oraz ponownego przemyślenia sposobu traktowania owadów”
Szach mat lewicowo liberalny elektoracie .. nie będziemy jeść robaków, bo one też czują .. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz