Dacia Jogger 1.8 vs Bigster 1.8 vs co?

Obecnie mam partner II tepee, wożę nim trójkę dzieci i żonę ale chciałbym już go wymienić. Rdzewieje i ogólnie jest już wyeksploatowany.

 

Podoba
wykidajka - Dacia Jogger 1.8 vs Bigster 1.8 vs co?

Obecnie mam partner II tepee, woż...

źródło: dacia-jogger-2026-3

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykidajka: stałem przed podobnym dylematem 2 tygodnie temu. 2 dzieci i żona plus 3 w planach. Do 180 tys zł nie ma innego nowego sensownego samochodu niż bigster. Potem jest renault espace za 180k a następnie wszystkie największe suvy tj sorento, kodiaq, rexton, Santa fe, ale one kosztują już 220 i więcej.
Jogger jest mniejszy w środku i ma gorsze fotele oraz jest słabiej wygłuszony (w końcu to jest sandero
  • Odpowiedz
@ouster: jak robisz krótkie odcinki to diesel od większości producentów odpada bo jest dpf. renault chyba tylko stosuje 5 wtrysk gdzie podaje paliwo bezpośrednio do dpf-a pomijając silnik więc go nie psuje. no i 2.0 tdi ma mokry pasek pompy oleju. więc jak ktoś nie przestrzega interwałów to szybko może zrobić się problem. co 80k bezpiecznie było by go zmieniać. trzeba rozdłubać rozrząd, jak kupisz auto to zmienisz go z
  • Odpowiedz
Gdzie obecnie znajdę najtańsze ubezpieczenie auta?

Interesuje mnie:
- obowiązkowe OC
- AC wyłącznie od kradzieży (bez pełnego AC)

Macie
pyszniarz - Gdzie obecnie znajdę najtańsze ubezpieczenie auta?

Interesuje mnie:
- ob...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#auta #motoryzacja #kiciochpyta
Czy 4 letni duster z nie całym 70k nalocie w gazie to dobry pomysł na dojazdy przez rok ok 20k km, potem juz bliżej 10-15k km. Myślę żeby wziąć w leasing, ale niem wiem czy nie straci takie auto na wartości za szybko i czy w ogóle jest sens.
Ps. Auto z renew renault wiec wydaję sie legitne.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tarner339: o nieeee tylko nie utrata wartości, przecież samochód to nie narzędzie tylko inwestycja!

Zobacz jak poprzednie modele tego samego producenta się trzymają (to nie jest porada inwestycyjna)
  • Odpowiedz
@tarner339: w tym właśnie rzecz, że to auto bardzo mało traci na wartości przez co nie opłaca się kupować u----i. Jeżeli jesteś już na poziomie 70 tys. pln to lepiej myśleć o nowym dusterze, albo w ogóle innym (lepszym) aucie używanym.
  • Odpowiedz
#auta #samochody #skoda #octavia Korki pacjent to Skoda Octavia rocznik 2025. Dostałem jako auto pracowe i za nic nie mogę zmienić na ekranie Virtual Cockpit aby wyświetlało coś innego niż dane o spalaniu długo i krótkookresowym. W innych autach grupy VAG przyciskiem na kierownicy z dwoma kwadratami zmieniałem typ danych przez co mogłem sterować np telefonem i wybierać ostatnie numery a tu nic. Czy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czuczer: na środku, czy po bokach? Zależy chyba też od wariantu, ale w moim przypadku masz dwa guziki na kierownicy, ten z dwoma kwadratami i po prawo jeszcze jeden. Jednym zmieniasz typ zegarów (zewnętrzne pola), drugim to co na środku. W niektórych widokach można wtedy zmienić coś też pokrętłem (np. spalanie, krótkodystansowe, długodystansowe itd.)
  • Odpowiedz
  • 0
@Shumitu: ten po środku. Bo obecnie mogę w jednym ze skrajnych dać status telefonu ale pokazuje tylko jego nazwę i sieć. W poprzedniej wersji będąc w tym ustawieniu mogłem np wybrać jeden z ostatnio wybieranych numerów a teraz muszę to robić z tego dużego tabletu gdzie mam android auto a nie z kierownicy
  • Odpowiedz
Mirki, przymierzam się do wymiany samochodu. Szukam czegoś, co komfortowo pomieści rodzinę 2+2, ale jednocześnie będzie czymś więcej, niż generyczna Octavia czy Golf/Passat. Wstępnie rozglądałem się za Kią Stinger z 3.3 V6, ale nie wiem czego spodziewać się po tym silniku - kompletnie nie wiem na jego temat nic. Ludzie w sieci piszą, że warto, że solidny i trwały. Prawda to? Może jest tu ktoś, kto użytkuje stingera? Na co zwrócić uwagę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamierzam kupić samochód z firmy ARVAL SELECT, sprzedawca powiedział że zrobią serwis olejowy pojadą tam dzisiaj do ASO, ale przedzakupowego muszę już zrobić sam, umówiłem na wtorek też do tego samego ASO, czy na pierwszym serwisie moga skasować błędy, a potem na drugim moim przeglądzie wykazać że nie bylo błędów? Czy w autoryzowanym serwisie mogli by tak zrobić? Czy można poprosić o informacje w razie czego kiedy był ostatni odczyt robionu, czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale wydruki z systemu można podrobić?


@adreno420: Nie wiem jaka marka, ale przeważnie na oficjalnym wydruku z serwisu nie masz wbite, że kasują błędy. Mówię o tym jak robią przegląd olejowy. Albo chyba na przykład w VAGu czy którejś marce jest odczyta/kasowanie błędów, a może ich nie być.

Chciałbym być przy diagnostyce
  • Odpowiedz
Zawsze śmieszy jak sobie przeglądam auta na otomoto i ustawiam na start kraj pochodzenia Polska i sprzedawca prywatny. Nagle widać jakimi bajkami jest często ta okropna utrata wartości xd

Ludzie, którzy mają auta od nowości i bez wad, tak się czasami cenią, że często lepiej chyba już dołożyć i kupić nowe i z trochę słabszym wyposażeniem.

#auta #samochody #otomoto
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FireDash: to nie tylko otomoto, wszelkie gieldy, olx jakies vintedy.

Ludzie potrafia sprzedawac 2/3 letni sprzet za 200zl mniej niz kupili, gdzie w sklepie to samo jest juz grubo taniej.
Argument - ja tyle zaplacilem i c--j.
A potem te ogloszenia wisza miesiacami, smutne swiadectwo zachlannosci i odklejenia.
  • Odpowiedz
Znalazłem ogłoszenie na otomoto, w ogłoszeniu napisane że pierwszy właściciel, auto jak nowe, stan bezwypadkowy. (nawet te filtry że bezwypadkowy przechodzi, co się zaznacza na stronie) Dzwoniłem do gościa i powiedział to samo. Kazał przyjechać w sobotę oglądnąć... jakiś małomówny był. Podał mi tylko VIN i nr rejestracji. Wklepałem sobie w internet i znalazłem takie cudo jak na zdjęciu. On serio myślał że znajdzie frajera? Ułożyło mi się w głowie wszystko, że
kondor20zglos_sie - Znalazłem ogłoszenie na otomoto, w ogłoszeniu napisane że pierwsz...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kondor_20_zglos_sie: co to ma udowadniać? równie dobrze typ mógł w dziurę zimą wjechać.
Ja przy jednym aucie miałem wpis, podejrzenie zagrożenia bezpieczeństwa czy coś, a chodziło o złe żarówki w lampach, a opis jakby auto miało się rozpaść.

Jakby ten pojazd miał wypadek to nie chodziło by tylko o układ kierowniczy tylko auto byłoby na złomie. bo do wypadku potrzeba rozstroju zdrowia powyżej 7 dni.

Z tym, że gość sprzedając
  • Odpowiedz