Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
voot

voot

Dołączył 9 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12539
  • Znaleziska 9556
  • Mikroblog 2983
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 26
voot
voot 20.03.2023, 01:10:52
  • 0
Macie do polecenia dobrego fryzjera, barbera czy jakiegoś stylistę fryzur męskich w Krakowie lub okolicach?
Mniej więcej od czasu pandemii zacząłem zapuszczać włosy, wcześniej chodziłem do różnych fryzjerek i fryzjerów, ale nigdy nie podobały mi się moje włosy, teraz od kiedy mam długie włosy, w końcu zaczęły mi się podobać, ale jednak bardzo długo nic z tymi włosami nie robiłem, tak po prostu sobie rosły bez kontroli, do tej pory nawet nie wiedziałem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UlanaGraszka
UlanaGraszka
20.03.2023, 01:24:37 via Wykop
  • 5
w sumie więcej niż 1k PLN nie chciałbym na to wydać


@voot:
UlanaGraszka - >w sumie więcej niż 1k PLN nie chciałbym na to wydać

@voot:

źródło: hqdefault

Pobierz
  • Odpowiedz
voot
voot
Autor
20.03.2023, 07:26:19 via Wykop
  • 1
@UlanaGraszka: napisałem tylko że nie chciałbym wydać więcej niż 1k, to nie znaczy że chciałbym wydać na to 1k. 50 zł to też jest nie więcej niż 1k więc spełnia warunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu nie wiem ile taka usługa może kosztować, a na chwilę obecną założyłem sobie taki miesięczny budżet na dbanie o wygląd i samopoczucie.
  • Odpowiedz
voot
voot 16.03.2023, 08:42:34
  • 5
#windows10 to jest jakaś masakra, system ewidentnie jest kierowany wyłącznie do graczy, nie do pracy :D
Jesteś sobie na spotkaniu, rozmawiasz nagle ekrany się wyłączają, po chwili włączają i nic nie słyszysz, micro też nie działa, co się stało? A system się w tle aktualizował to wyłączył sobie kartę dźwiękową bo po co mi ona, zrestartuj kompa to się karta włączy :D

Używasz w pracy dokera? Myślisz, że na MacOS
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K.....3
K.....3
konto usunięte 16.03.2023, 08:55:59 via Wykop
  • 6
@voot: nie znam dokładnie konfiga, ale to pierwsze wygląda jak klasyczny zwalony soft od producenta laptopa.


@zobq: zwalony to jest sposób aktualizacji w win10
  • Odpowiedz
villager
villager
villager
16.03.2023, 12:43:57 via Wykop
  • 2
Na początku jest spoko Vmmem bierze tylko trochę ramu i nieco procka, ale z każdą godziną potrzebuje tego procka coraz więcej i tak gdzieś po 5 godzinach już mieli cpu na 100%, wyłączenie kontenerów nic nie zmienia, nieraz nawet nie chcą się wyłączyć, wyłączenie dockera też nic nie zmienia, jedyna opcja to ubicie vmmem lub restart kompa :D ciekawostka na #windows11 jest jeszcze gorzej bo dodatkowo wali błędami przy docker
  • Odpowiedz
voot
voot 03.03.2023, 15:48:10
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

programista15cm
programista15cm
03.03.2023, 15:55:45 via Wykop
  • 0
@voot: chodzi o cukier
  • Odpowiedz
voot
voot 01.03.2023, 11:17:10
  • 1
Dzięki Mireczki za wszystkie dotychczasowe porady przy upgradeowaniu, a w zasadzie wręcz wymianie całego PCta na nowy.
Dzięki waszym poradom kupiłem:
Asus TUF GAMING Z690-PLUS D4,
Intel Core i5-13600K,
Kingston Fury Beast 32GB [2x16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM],
Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8GB GDDR6X,
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lubie-solnik
lubie-solnik
01.03.2023, 17:31:04 via Wykop
  • 1
@nandrolone: xddddddddd, widze dupka boli. jak chce wydawac kase to niech wydaje nie moga broszka ja tylko mowie ze przeplacil jesli chodzi o cena/wydajnosc. I to jest fakt. Ale jego kasa wiec moze ja sobie nawet w kiblu spuscic a ty jak prawidzwy polak cebulak sie p---------s i myslisz ze auto swiadczy kto jaki ma majatek xd
@voot jesli grasz w 1440p to za 8k zl moglbys zlozyc zestaw
  • Odpowiedz
dulux23
dulux23
01.03.2023, 22:16:48 via Wykop
  • 1
Teraz jeszcze pozwólcie że zapytam o dysk, obecnie mam 2x hhd 1TB to jeszcze takie dyski nie z tego co teraz wymieniałem tylko jeszcze z poprzedniego kompa :D i dwa nieduże SSD po 256GB z poprzedniego kompa.

Jednak na płycie mam 4 złącza PCIe 4.0 M.2 (2x 110mm i 2x 80mm) i szkoda żeby tak stały puste polećcie ktoś proszę co tam wsadzić, jakieś sprawdzone dobre dyski. Pojemności może po 1TB albo
  • Odpowiedz
voot
voot 09.02.2023, 21:43:02
  • 0
Mam pytanie dla ludzi ogarniający sprzęt PC, mam zamiar kupić w ciągu miesiąca procesor 13600K albo 13700K (raczej skłaniam się ku i5), płytę główną, chłodzenie do procka i RAM na dzień dzisiejszy myślę że wystarczy 32GB z czasem pewnie będę dokładał. Budżet to 3 - 4,5k pln.

Z tego co czytałem warto będzie zrobić undervolting procka aby go trochę ostudzić, nie wiem czy będę robił, ale warto aby był chipset który na to
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MikelThief
MikelThief
MikelThief
09.02.2023, 21:51:13 via Wykop
  • 1
Pamięci DDR5 wydają się jeszcze nie być opłacalne względem DDR4.
  • Odpowiedz
fiddle
fiddle
fiddle
10.02.2023, 06:21:29 via Wykop
  • 0
@voot: Po co taki mocny proc do grania ?
  • Odpowiedz
voot
voot 02.02.2023, 23:10:50
  • 0
Wykop chyba wcześniej był nieco niebieskawy, a teraz widzę zmienił kolory na żałobne, ktoś umarł? Jakaś żałoba narodowa czy co?
#wykop #nowywykop #wykop20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 17.01.2023, 07:19:08
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 14.01.2023, 21:03:27
  • 0
Jaki procek kupić? :) Przeznaczenie PC to głównie gry (w tym VR) i programowanie
Chcę dać za sam procek około 2k, do tej pory rozważałem tylko #intel bo od lat tylko na intelu jechałem, ale że intel tak co 2 generacje ma nowy socket, to obecne procki na LGA1700 to tak jakby inwestować w zabijaną już "technologię", natomiast #amd AM4 trzyma już dość długo i nawet po wydaniu AM5
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kucma19
kucma19
14.01.2023, 21:36:30
  • 1
@voot: jestem przed tym samym wyborem. Za intelem jest to ze 13gen jest naprawde mocny ale żre dużo prądu i jest gorący. Do tego martwa podstawka ale w przeciwienstwie do amd są dość tanie plyty na ddr4.

Natomiast po stronie amd stoi wsparcie podstawki na długo, mysle ze taki b650 pociągnie ze dwie kolejne generacje. Do tego wsparcie do smart acces memory jesli masz gpu i cpu amd i faktycznie to działa.
  • Odpowiedz
Jan_K
Jan_K
14.01.2023, 22:34:26
  • 2
Do tego wsparcie do smart acces memory jesli masz gpu i cpu amd i faktycznie to działa.


@kucma19: Jest jakaś różnica, czy z GPU AMD włączy się smart access memory, czy resizeable BAR od Intela? To chyba jedno i to samo, a Intel też wprowadził tę technologię nawet wstecz, na pewno do 11. generacji, a chyba i do starszych.

@voot: Do gier to pewnie X3D na Ryzenach 7000
  • Odpowiedz
voot
voot 11.01.2023, 11:55:45
  • 0
Mam odkurzacz #roborock S5 Max, ogólnie nieźle się sprawdza, dość dokładnie odkurza, łatwy dostęp do części eksploatacyjnych w tym pod dostatkiem dobrej jakości tańszych zamienników, ale ostatnio już drugi raz mi się zresetował do ustawień fabrycznych, pierwszy raz miałem go odsyłać do naprawy, bo przez cały dzień co kilka minut się resetował, ale na drugi dzień się uspokoił i chodził przez miesiąc, ostatnio znowu się zresetował, ale już wtedy tylko
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drmscape2
Drmscape2
Drmscape2
15.01.2023, 18:57:44
  • 0
dokupilem jeszcze modul suszenia mopa


@Fatalbazooka: nie widzę nigdzie niczego takiego, możesz zalinkować? Brak czegoś takiego gdy kupowałem S7 MaxV prawie rok temu, to był główny powód zakupu robota bez stacji.
  • Odpowiedz
wodmarc
wodmarc
wodmarc
15.01.2023, 22:02:25
  • 0
S6 Max V podobno też jest dość awaryjny, sąsiad ma i narzeka że więcej stoi niż jeździ
  • Odpowiedz
voot
voot 23.12.2022, 12:06:26
  • 0
Ktoś poradzi przy rozbudowie kompa (a w zasadzie budowie od zera)?

W styczniu albo w lutym planuję wydać trochę kasy na PCta, będzie on służył głównie do gier, planuję też zakup gogli VR, nie wiem czy będę ich faktycznie używał, ale na pewno chociaż przetestuję, więc pasowałoby żeby komp je uciągnął.

Zastanawiam się nad GeForce RTX 3060 i tutaj patrzę głównie na Gigabyte bo od nich mam kartę teraz i nie miałem z
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

N.....n
konto usunięte 23.12.2022, 12:21:11 via Android
  • 1
@voot a dokładniej mówiąc i5 13400f ewentualnie 12400f.
  • Odpowiedz
Jan_K
Jan_K
23.12.2022, 13:12:00
  • 1
@voot: RTX 3060 Ti 8 GB jest lepszy od RTX 3060 12 GB, chyba że potrzebujesz konkretnie tego VRAMu (nie znam się na wymaganiach VR). Ba, do 3k to możesz upolować spokojnie RTX 3070, a może nawet Ti, ale promocji na nie ostatnio nie widziałem. Topem jest ASUS Strix, ale np. ASUS Tuf też są niezłe, MSI Gaming, z Gigabyte'a jest też AORUS i VISION. Tyle, że to tak z
  • Odpowiedz
voot
voot 20.12.2022, 08:45:32
  • 5
Rekruterzy są coraz bardziej bezczelni, mam konto na linkedin, mam podanego w sieci specjalnie utworzonego hr-spam maila gdzie mogą wysyłać oferty, to niektórzy jeszcze kombinują i generują sobie maile z wykorzystaniem imienia i nazwiska w domenie firmy w której pracuję, a których specjalnie nie podaję nikomu albo jeszcze lepsi agenci wysyłają listy z ofertami na adres firmy, oby tylko mojego adresu domowego nie poznali bo to są zwyczajni spamerzy.

#programowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dominacja_genetyczna
dominacja_genetyczna
20.12.2022, 09:14:38 via iOS
  • 0
@voot: Typowy informatyk XD
  • Odpowiedz
villager
villager
villager
20.12.2022, 11:45:15
  • 1
@voot: a to tylko jeden z powodów dla którego aktualizuję linkedin dopiero po zakończeniu pracy w danym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
voot
voot 06.12.2022, 22:34:28
  • 0
Ktoś poleci jakiegoś #vpn z lokalizacją US do oglądania #netflix #hbomax etc?
Nie potrzebuję ich do niczego innego, po prostu w Polsce oferta jest mocno okrojona, sprawdziłem na jakimś darmowym VPN (wtyczka do chrome) że z lokalizacji US mam dostęp do tego co chcę obejrzeć i nawet to w miarę chodzi mimo obciętej prędkości w wersji free, ale tak na dłuższą metę obawiam się takich "darmowych"
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poortland
Poortland
06.12.2022, 23:39:10 via iOS
  • 0
@voot: windscribe spoko, możesz tam wykupić tylko dany kraj i wtedy taniej jest a jak nie to darmowe konto z 30gb miesięcznie ale nie wszystkie serwery są darmowe
  • Odpowiedz
odysjestem
odysjestem
07.12.2022, 15:00:01
  • 0
@voot: Używam SurfSharka, mają 24 lokalizacje w USA do wyboru
  • Odpowiedz
voot
voot 14.11.2022, 21:22:11
  • 1
Ale spotkałem dzisiaj w biedronce wolnościowego szura :D
Był starszy pan w maseczce, szur od razy głośno skomentowała do dziewczyny z którą szedł, ale tak żeby wszyscy dookoła słyszeli, że facet chodzi w maseczce bo to "pieprzony niewolnik" i krótki wykład o łamaniu praw człowieka i że każdy ma prawo chodzić gdzie chce i jak chce (no ale w maseczce chyba nie można bo to niewolnictwo :D).
W kolejce do kasy ten
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bigbluee
Bigbluee
14.11.2022, 22:19:46
  • 1
@voot: Ja ci napisałem że był publiczny ostracyzm. Każdy praktycznie kto nie nosił maski, byl przez to zaczepiany i d----------o się do niego.
Była akcja, jest reakcja.
Teraz ktos nosił bo może był chory a przez 2 lata może ktos nie nosił bo mial przeciwwskazania. Nikogo to nie interesowało. J----i byli ci bez maski. To nic dziwnego że dzisiaj odwzorowanie jest takie samo. Wyjaśniam Ci mechanizm.
Nie popierałem D-----------a się
  • Odpowiedz
Bigbluee
Bigbluee
14.11.2022, 22:39:18
  • 1
@voot: Swego czasu wprowadzono przyzwolenie na publiczne D-----------e się do ubioru twarzy, wsparte przez media i zrobiono nagonkę. Nie zauważyłem aby coś się zmieniło w tej kwestii. Temat lekko przycichł ale próbuje się go grzać co jakiś czas. Jakby ktoś Cie publicznie wytykał palcem i d---------l sie to Ty na pewno byś się pokłonił i zapomniał. Wielu nie zapomniało ale nie odreagowuje. Inni odreagowują tym co otrzymali sami. Proste. Nie
  • Odpowiedz
voot
voot 13.11.2022, 19:51:28
  • 1
Muszę kupić nowy okap, problem mam taki, że kuchenka nie jest centralnie pod otworem wentylacyjnym, jest o około 45 cm przesunięta. Do tej pory miałem okap podszafkowy i był podłączony giętką okrągłą rurą, z tym, że bardziej się o tłukło niż ciągnęło i jak pytałem w sklepie to sprzedawca mówił, że te podszafkowe faktycznie nie są zbyt wydajne i dla takiej samej wydajności dużo tańsze są okapy kominowe i te właśnie poleca,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

goferek
goferek
13.11.2022, 19:53:53
  • 3
@voot: jakby okap miał być centralnie pod otworem wentylacyjnym, to praktycznie nikt by go nie mógł mieć, bo zazwyczaj przecież piony wentylacyjne w blokach są w kątach kuchni, a płyta rzadko kiedy jest tam instalowana i czasem trzeba przedłużać rurę nawet o kilka metrów. Normalna sprawa.
  • Odpowiedz
Misiopysioo
Misiopysioo
Misiopysioo
13.11.2022, 22:17:21 via Android
  • 1
@voot ja mam okap kominowy, a otwór ok. 1 m z boku bez szafek. Sprawę załatwiłem prostokątnymi, cynkowanymi tunelami wentylacyjnymi. Dobrałem pod kątem przepustowości bo okap ma max wyciąg 670m3/h i tam mam chyba 20x9. Tunele pomalowałem na czarno jak okap i całość robi robotę.
  • Odpowiedz
voot
voot 04.11.2022, 20:25:38
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gorzki99
gorzki99
gorzki99
04.11.2022, 20:35:52
  • 0
@voot: Lol to ja mam w druga strone. Nigdy w zadnej szkole nie mialem niemieckiego. Nie uczylem sie na zadnych kursach. Niemiecki znam z tv (za gowniaka dziadkowie mieli satelity i ogladali niemieckie programy i jakos tak samo wpadlo) i jak kiedys gadalem z ludzmi to laska stwierdzila ze gadam lepiej niz niektorzy niemcy bo gadam czystym literackim (hochdeutsche Sprache). No ale jak mialem gadac jak jezyk znalem z tv
  • Odpowiedz
timek1119
timek1119
timek1119
05.11.2022, 09:07:55
  • 0
@voot: U mnie dokładnie taka sama sytuacja. Niemiecki miałem od zerówki do końca technikum. W podstawówce byłem nawet na jakimś konkursie recytatorskim po niemiecku. W gimnazjum i technikum w zasadzie przerabiałem drugi raz ten sam materiał, który miałem w podstawówce a po skończeniu edukacji kompletnie straciłem kontakt z niemieckim.
W tym roku byłem na weselu, na którym byli też goście z Niemiec (rodowici Niemcy nie znający polskiego) i jakie było
  • Odpowiedz
voot
voot 03.11.2022, 18:34:41
  • 0
Słyszeliście o takiej usłudze UPS, że można wysłać do kogoś kuriera z kasą w gotówce i #kurier przekaże te pieniądze nadawcy przed odbiorem paczki? Bo taką procedurę opisuje mi na olx jakiś Ukrainiec, a osobiście jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby kurier płacił przed odebraniem paczki.

To jest stary sprzęt agd za parę groszy, więc i tak dopisałem gościowi że nie chce mi się bawić w pakowanie i jedynie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

beer_man
beer_man
03.11.2022, 18:54:46
  • 2
@yhbgrobdoivbvwamsv: Nie wiem czy to o to chodzi, ale średnio pasuje do tego przypadku https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-przekret-na-falszywego-kuriera/
Chyba że źle bota ustawili na olx ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
yhbgrobdoivbvwamsv
yhbgrobdoivbvwamsv
yhbgrobdoivbvwamsv
03.11.2022, 19:05:49 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3

Komentarz usunięty przez autora

voot
voot 28.10.2022, 11:46:59
  • 0
Może ktoś polecić jakiegoś laptopa dla córki w wieku szkolnym? To ma być taki przeciętny laptop do nauki informatyki w podstawówce, do lekcji zdalnych jak znowu wprowadzą, do oglądania filmów i przeglądania Internetu, raczej nie interesują jej gry więc nie będzie tam odpalała żadnych topowych gierek, czasem lubi sobie tylko pojeździć w Assetto Corsa na kierownicy logi g29, ewentualnie pewnie jakieś platformówki.
Fajnie gdyby miał już licencję Windows 10, bo takiego mają
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JohnPablitoII
JohnPablitoII
28.10.2022, 12:09:45 via iOS
  • 2

Komentarz usunięty przez autora

JeszczeZyje
JeszczeZyje
24.11.2022, 00:18:20 via Android
  • 0
@voot szukaj czegoś z ryzenem to jakieś gierki też pójdą. Acer Swift 3 to fajne laptopy z różnymi konfiguracjami, może uda ci się gdzieś złapać
  • Odpowiedz
voot
voot 25.10.2022, 22:26:48
  • 1
( ͡° ͜ʖ ͡°)
voot - ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 18.10.2022, 20:52:44
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mlody221
mlody221
19.10.2022, 04:32:21
  • 1
@voot: po około godzinie odpuściłem, nie dałem rady tego gówna przebrnąć. Widać, że mental wachowskich się zmienił i zamiast skupić na tym co lubił każdy w starych filmach to poszli w stronę totalnie niezrozumiałą dla normalnego widza - kobiecą. 3/10 i to z sentymentu.
  • Odpowiedz
voot
voot 20.09.2022, 19:57:22
  • 0
Oglądam od jakiegoś czasu filmy #marvel, to mój pierwszy raz, oglądam w takiej kolejności jak fazy na #disneyplus czyli w kolejności powstawania filmów i początkowo fajnie szło, pierwszy gorszy był Incredible Hulk (na disneyplus go nie ma, ale jest na #netflix), później już w miarę ok się oglądało, lekko nudził mnie Thor i Kapitan Ameryka, reszta ok.
Ogólnie takie proste kino, ale świat dość
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Soothsayer
Soothsayer
20.09.2022, 20:06:04
  • 4
@voot: prawdziwy zjazd w dół zacznie się w 4 fazie
  • Odpowiedz
voot
voot
Autor
21.09.2022, 07:21:10
  • 3
@krzywy_kanister: ja tu nie mówię o czytaniu komiksów, może w komiksach Wakanda ma jakiś sens, może tam ma to jakąś fabułę, wyjaśnienie, może to jakoś współistnieje z resztą komiksowego uniwersum, ja tutaj mówię tylko o filmach, Black Panther jest według mnie pierwszym filmem w MCU zupełnie oderwanym od MCU i jedynie na siłę tam wciskanym.
Widzę, że w fazie IV będzie jeszcze jeden film z Black Panther, może tamten będzie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22
  • Strona 16 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.09.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.06.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 21.02.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking