@NewEpisode: dzięki za info, tylko szkoda mi czasu na pobieranie gierek od nowa.
@fervi: to w sumie bym wolał aby to był sprzęt, bo to tylko kupić i podmienić, byle to tylko nie dysk bo naprawdę nie chce mi się na pobieranie tych wszystkich gierek czekać ;)
Mam pytanie o #filmy z serii #marvel w życiu oglądałem tylko x-men kilka części, nie wiem czy wszystkie i deadpoola, a w sumie obejrzałbym sobie coś z tego universum, jednak jak wbiłem na #disneyplus to jest tam tego od zaje*ania, nie mam pojęcia czy to jest wszystko jakoś powiązane? Jest tam jakaś chronologia? Bo nie wiem czy odpalić sobie pierwszy lepszy #film który mi
Nigdy nie bawiłem się jakoś specjalnie we frontendzie, zawodowo 100% backend, jedynie na studiach robiłem kiedyś na zaliczenie coś w #vuejs, ale to tak po omacku, nie uczyłem się go jakoś specjalnie, kiedyś też bawiłem się w #react, ale też już nawet nie pamiętam co tam robiłem, #angular tylko odpalałem żeby sobie przeklikać coś lokalnie, a teraz chciałbym zrobić sobie jakąś apkę, bardziej dla
@voot: angulara nikt się nie uczy obecnie. Większość rynku to korpo seniorzy i dalej dziura. React i vue to kwestia gustu. Jak nie znasz się na fe to klep w vue. W react łatwo napisać gówniany kod a vue cię praktycznie prowadzi za rękę
Chcę odświeżyć laminowane meble kuchenne, są one ogólnie w dobrym stanie i nie chcę ich wyrzucać, ale chciałbym zrobić je np. na biało albo jakiś popiel. Czytałem, że można takie meble przemalować albo zerwać starą okleinę i okleić ponownie. Odnawiał ktoś z Was tak meble? Chciałbym je całe przemalować z koloru calvados na jakiś jasny szary, czy takie farby do mebli się sprawdzą w kuchni? Nie będzie się to zmywać czy odchodzić?
@voot: jest ok. ja bym nawet nie szlifował, odtluscic i pomalowac. oczywiście jak chcesz to fachowo jest zmatowic powierzchnię przed, ja bym robil to papierem 120, najlepiej oscylacyjna szlifierką.
Znacie aplikację Orlen Pay? Można tym płacić przy dystrybutorze na stacjach #orlen bez podchodzenia do kasy. Dzisiaj tak właśnie zapłaciłem, a pani stojąca za mną w kolejce do dystrybutora chyba pomyślała, że odjechałem bez płacenia, bo gdy ruszyłem spod dystrybutora, ona wysiadła, popatrzyła chwilę, później wsiadła, wycofała i pojechała do innej kolejki ( ͡°͜ʖ͡°)
@cybulion: @voot: W skrócie - sprawdzili przez dobę jak działa aplikacja startupu, z którym nawiązali współpracę; aplikację wyłączyli, umowę wypowiedzieli, rok później uruchomili swoją własną aplikację działającą tak samo jak produkt
W skrócie - sprawdzili przez dobę jak działa aplikacja startupu, z którym nawiązali współpracę; aplikację wyłączyli, umowę wypowiedzieli, rok później uruchomili swoją własną aplikację działającą tak samo jak produkt startupu
@cybulion: @Cozzie: ale przecież ten produkt startupu z kolei działał tak samo jak mFlota Orlena :D Więc tak z tego co czytam o tej apce, to JustDrive skopiowało po prostu mFlotę ( ͡°͜ʖ͡°
hej ludziska z tagu #gry subskrybujecie jeszcze #tvgry? Widzieliście ich ostatnie filmiki, Jezu jaka żenada, tego się oglądać nie da. Arasz robi z siebie głupka, te jego żarty są takie na siłę wrzucone, on nie nadaje się do śmieszków. Mańka tak samo, też na siłę próbuje być śmieszny i też to żałośnie wychodzi.
Z tych co tam zostali to chyba tylko Kacper Lipski robi materiały, które da
Dzisiaj dzień wolny, słoneczny, więc wyszedłem rano na spacer i od razu trafiłem na mistrzów parkowania. Niestety mieszkam blisko kościoła, a katolicy gdy mają msze, uważają, że żadne przepisy ich nie dotyczą i gdyby mogli, to kościoła wjechaliby samochodem, żeby tylko sąsiad widział, że mają umyte auto :D i tak cały chodnik zawalony samochodami, jeden pas jezdni również i aby przejść, trzeba iść środkiem jezdni, przeciskać się pomiędzy zaparkowanymi i przejeżdżającymi samochodami.
Jak to jest, że najczęściej najwięksi piraci drogowi siedzą w starych rozlatujących się gratach, które nie wiadomo czy są w stanie w ogóle sprawnie zahamować i czy nie rozpadną się na pierwszej lepszej dziurze w jezdni.
Jedziesz sobie ekpresówką, jadą różne zadbane samochody, starsze i nowsze, nawet nowe bmki w miarę normalną prędkością, aż nagle pojawia się wariat w jakimś dwudziestoletnim zardzewiałym gruzie, kopcący przy przyspieszaniu jak lokomotywa na węgiel i mruga
@voot: Nie widziałem żeby stare, zardzewiałe auta tak pędziły, zwykle jestem jedyny który pędzi w takim aucie i poganiają mnie nowe bmki, fordy i skody ale nikomu nie zajeżdżam drogi a moje auta nie dymią i są pewne bo serwisuje je i doglądam. Największy kłopot jest z audicami i skodami sprzed około 10 lat, jadą 120 i pakują się przed maskę bo muszą tira wyprzedzić...
Potrzebuję małego wprowadzenia w kwestii kryptowalut, pomyślałem żeby co miesiąc wrzucić trochę w BTC i ewentualnie inne krypto, póki nie ogarniam tematu, myślę o małych kwotach tak od 500 do 2000 zł miesięcznie, ale jestem w temacie totalnie zielony, więc może ktoś mógłby odpowiedzieć na kilka pytań? :)
Gdzie kupujecie krypto? Czytałem o Binance, czytałem pozytywne opinie, że to największa giełda na świecie, ale skoro największa, to stać ich też na to, żeby
@voot: potrzebujesz konto walutowe w swoim banku. Złotówki wymieniaj na cinkciarz.pl lub walutomat i wracaj z €/$ na swoje konto walutowe. Polecam ftx.com wypłaty btc raz na 24h mają za darmo. Kup sobie trezora i najlepiej blachę z numeratorami "cryptosteel" z allegro za 100 zł do zapisania seeda.
Jak chcesz szybko kupować to ładuj te złotówki na rewoluta kartą, zamieniaj na € i przelewem sepa instant na coinbase pro i
@voot: z revoluta nie da się wypłacić btc to tak jak byś trzymał swoje oszczędności u kogoś. Mówi się że nie twoje klucze to nie twoje krypto. Jeśli wygenerujesz sobie seed jakimś dobrym portfelem to masz pewność że tylko ty masz klucze. Seed to pień drzewa. Adresy i klucze do nich to gałęzie. Wszystkie twoje bitcoiny trzymasz na seed. Naprawdę trzeba zadbać o seed żeby spać spokojnie. To tak jak
@voot: Krym tak. Do pewnego stopnia. Tzn myślę ze to referentum ruscy by wygrali ale z mniej spektakularnym wynikiem. Krym miał bardzo szeroką autonomię i myślę że teraz Krymczanie tęsknią za Ukrainą. Donieck i wschód... nie wiem. Jednostkowe i prywatne obserwacje ale ludize stamtąd których znałem nie specjalnie byli pro jacyś tam. Zyli na Ukrainie, w sumie w rosji też by mogli byle robota była i kasa się zgadzała. Za
Macie jakiś email do #dhl gdzie można zgłosić skargę na kuriera? Na stronie mają tylko formularze, ale wszystkie dotyczące przesyłek i trzeba podać numer przesyłki.
Właśnie przed chwilą #kurier wjechał mi na trawnik, bo zawracał wyjeżdżając od sąsiada, a że jest mokro po zimie to się zakopał i cały trawnik mi przeorał, a gdy szedłem do niego to zaczął uciekać, że jeszcze w blaszak uderzył, zdążyłem tylko zdjęcie
Takie pytanie pytanie od osoby początkującej w oszczędzaniu i finansach :) gdzie trzymacie pieniądze? Polskie banki w PLNach, polskie banki w różnych walutach? Zagraniczne banki?
Początkowo założyłem sobie, że tak do 50k będę zbierał w PLNach, a powyżej tego zacznę się orientować w oszczędzaniu i podzielę na różne waluty i inne instrumenty. Tylko tak się zastanawiam czy może nie lepiej na w plnach trzymać tylko minimum, które planuję wydać przez najbliższe 3 miesiące,
Takie pytanie pytanie od osoby początkującej w oszczędzaniu i finansach :)
gdzie trzymacie pieniądze? Polskie banki w PLNach, polskie banki w różnych walutach? Zagraniczne banki?
@voot: Takie oszczędzanie polega na tym, że inflacja Ci pożera oszczędności. Pieniędzy się nie trzyma (poza jakaś awaryjną kwotą, lub poza oczekiwaniem na odpowiedni moment, gdy ktoś stosuje timing) tylko inwestuje.
@voot: A jak nie chcesz wydawać hajsu na książki to marciniwuc.com to są właśnie wspomniane Finanse Bardzo Osobiste i autor powyżej wspomnianej książki "Finansowa Forteca". Również polecam. Ja od siebie jeszcze dorzucę chyba obecnie mój ulubiony - inwestomat.eu. Oba blogi mają sekcję "zacznij tutaj" na górnej belce. Klikasz i lecisz po kolei. Ja myślałem, ze to będą nudy, a się wciągnałem w czytanie :)
Od 3 miesięcy używam klawiatury Logi K860 ergo (układ ansi) i myszy Logi mx master 3 i obiecałem, że opiszę swoje wrażenia po dłuższym użytkowaniu.
Klawiatura jak pisałem już zaraz po zakupie (https://www.wykop.pl/wpis/62338219/wlasnie-dzisiaj-pierwszy-dzien-testuje-zestaw-logi/ ), od razu przypadła mi do gustu, pisze mi się na niej bardzo szybko i sprawnie, nie mylę klawiszy, czego przed zakupem się obawiałem. Nadgarstki faktycznie mniej się męczą poza samym odczuciem mniejszego zmęczenia nadgarstków, przed zakupem Logi ergo
@voot: nie denerwuje cie zajęte miejsce przez numpad, przez co masz dalej do myszki? Stoję przed decyzją zakupu tej klawiatury, ale obawiam się ze przez to używanie myszki będzie mało wygodne :/
@wesolek1996: A to dlatego kupuje się klawy bez numerycznej? Zawsze mnie to zastanawiało po co ktoś uwalił numeryczną z klawiatury :D
Nie odczuwam dyskomfortu, ale mam dość szerokie biurko i tak gdy teraz siedzę i trzymam lewą dłoń na wasd, a prawą na myszy, to dla mnie jest idealna szerokość, akurat tak mniej/więcej na szerokość ramion, więc wygodnie.
Każde puszczenie syreny alarmowej bez związku z zagrożeniem jest testem. Nie każdy test jest zaplanowany. Takie są fakty. Cel wciśnięcia przycisku alarmowego może być właśnie ślub ale sam dźwięk syreny jest testem przy okazji
@William_Wallace: nie masz racji, masz ogromne braki wiedzy w temacie prawa, a wypowiadasz się. Zapoznaj się z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz
Ogląda ktoś z Was #the100 ? O co tam chodzi w 4 sezonie bo zrobiłem sobie przerwę po trzecim i już nie pamiętam, a nie chce mi się do niego wracać. Boją się deszczu radioaktywnego bo na ziemi zostały elektrownie jądrowe, ale co jest z tymi elektrowniami? Zakładam, że pewnie w jakiejś elektrowni zawaliły systemy bezpieczeństwa i nie wsunęło prętów kontrolnych do reaktora, więc stopiły się rdzenie, lawa jądrowa zaczęła
Co jest z #tvgry ? Kiedyś prawie każdy ich filmik albo był ciekawy albo chociaż przyjemnie zrealizowany, tak że chciało się je oglądać, teraz ostatnio wszystkie wyłączam w połowie bo mnie zwyczajnie nudzą.
Teraz z takich głupszych filmików weszło o postaciach, które walczą instrumentami, no co za temat na film? Wcześniej grają sobie w gierkę, ale takimi sucharami jadą, że ciężko tego słuchać, wcześniej Arasz na siłę przeciąga filmik o
@voot: W tym filmiku o postaciach co walczą instrumentami to ta julka strasznie monotonnie gadała. Zero emocji w głosie, tak jakby była znudzona... Nie dało się tego oglądać
@voot hed to niestety bezbek, co dokładnie widać na jego kanale. Materiał o grze, gdzie przez pół odcinka walił sucharami. Gdy było ich jeszcze mało, to świetnie się oglądało, ale wyświetlenia się same nie nabija, a durne żarty przyciągają dzieciaki. To samo szef... jakiś czas przed odejściem zaczal rzucać tak dretwymi żartami, że ciężko się to oglądało (╯︵╰,) kanał już od dłuższego czasu podupadał tak naprawdę, a
Chcę sobie coś kupić, co podniesie mi komfort pracy, ostatnio widzę, że popularne są biurka z regulacją wysokości, jak się Wam to sprawdza? Korzystacie z tej regulacji systematycznie czy tylko przez pierwsze kilka dni po zakupie? :)
opinie ma dobre, maksymalne obciążenie 125 kg, myślicie że to będzie realne czy przesadzone? Jak z nierównomiernym obciążeniem blatu, będzie to stabilne gdy mam 3 monitory i jeden
@fervi: to w sumie bym wolał aby to był sprzęt, bo to tylko kupić i podmienić, byle to tylko nie dysk bo naprawdę nie chce mi się na pobieranie tych wszystkich gierek czekać ;)