Wpis z mikrobloga

Dzięki Mireczki za wszystkie dotychczasowe porady przy upgradeowaniu, a w zasadzie wręcz wymianie całego PCta na nowy.
Dzięki waszym poradom kupiłem:
Asus TUF GAMING Z690-PLUS D4,
Intel Core i5-13600K,
Kingston Fury Beast 32GB [2x16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM],
Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8GB GDDR6X,
Corsair RM1000x 1000W 80 Plus Gold
ARCTIC LIQUID FREEZER II 360 A - tutaj jeden Mirek proponował do tego procka 240, ale 360 była akurat w podobnej cenie to uznałem że wezmę :)
i dość dużą, a tanią budę Cooler Master MasterBox MB511 Mesh ARGB

Sprzęt spoko, Gothic chodzi na full to jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz jeszcze pozwólcie że zapytam o dysk, obecnie mam 2x hhd 1TB to jeszcze takie dyski nie z tego co teraz wymieniałem tylko jeszcze z poprzedniego kompa :D i dwa nieduże SSD po 256GB z poprzedniego kompa.
Jednak na płycie mam 4 złącza PCIe 4.0 M.2 (2x 110mm i 2x 80mm) i szkoda żeby tak stały puste polećcie ktoś proszę co tam wsadzić, jakieś sprawdzone dobre dyski. Pojemności może po 1TB albo 2TB, jeden będzie na system, drugi na gry, dwa pozostałe jeszcze nie wiem, to póki co może wystarczy kupić 2.
Stare SSD przeznaczę na swoje projekty, a HHD chyba zepnę w RAID i zrobię tam jakieś archiwum na zdjęcia, jakieś stare dokumenty etc.

Tak jeszcze oprócz dysków, w tym miesiącu planuję kupić fotel Ergohuman, a w przyszłym jeszcze stelaż biurka regulowany elektrycznie, w sumie jak ktoś korzysta z takiego stelaża i chce coś konkretnego polecić to też chętnie się zapoznam, bo sam się jeszcze w tym nie orientowałem.

#komputery #pcmasterrace #programowanie #grypc #sprzetkomputerowy
  • 17
@lubie-solnik: no i tak w sumie nieco poniżej zakładanego budżetu jedyne w sumie co tak mocniej rozważałem to 3070ti a 4070ti, uznałem że 4xxx były jeszcze wtedy mocno przecenione, ale za jakiś czas może wymienię.
W sumie postanowiłem sobie, że skoro pracuję to nie ma co tak wszystkiego odkładać, trzeba też sobie wynagrodzić pracę, więc postanowiłem że co miesiąc wydam jakieś tam kilka tys. na swoje zachcianki.

Tak z ciekawości na
@voot: procesor cena/jakosc nieoplacalny, tak samo chlodzenie. no i branie teraz 3070ti to jakis zart(chociaz nie wiem ile za niego dales jesli ponad 3k to strzal w kolano). plyta zreszta tez strasznie droga xd
@lubie-solnik: to jaki procek intela i grafikę nVidia polecasz? AMD rozważałem początkowo ale odpadły przez problemy ze sterownikami przy vr i z tego co patrzylem na porównania kiepsko sobie radzą z niektórymi algorytmami big data.
Płytę też w sumie możesz jakąś podrzucić zobaczymy ile przepłaciłem :) tylko podeślij coś o podobnej jakości tutaj jest naprawdę dobra sekcja zasilania.
Chłodzenie to ktos mi polecił, do tego jest akurat dość ładne, ja chciałem
@nandrolone: xddddddddd, widze dupka boli. jak chce wydawac kase to niech wydaje nie moga broszka ja tylko mowie ze przeplacil jesli chodzi o cena/wydajnosc. I to jest fakt. Ale jego kasa wiec moze ja sobie nawet w kiblu spuscic a ty jak prawidzwy polak cebulak sie #!$%@? i myslisz ze auto swiadczy kto jaki ma majatek xd
@voot jesli grasz w 1440p to za 8k zl moglbys zlozyc zestaw na spokojnie
@lubie-solnik: spokojnie, chcę też móc coś sobie wymienić za parę miesięcy, gdybym od razu w 4070ti poszedł to co bym wymieniał później? :D
Ryzeny to mi akurat też na reddicie odradzili, a w ddr5 nie chciałem iść bo jeszcze się to wg mnie nie opłaca, jeszcze za młode to, za drogie i zbyt mało wydajne jak na swoją cenę, pewnie będzie można pomyśleć o ddr5 przy kolejnej generacji procków, bo pamięci
@voot: mowisz ze ddr5 jest za drogie,biorac przy tym zajebista droga plyte na ddr4 jakbys mial jakas i9 krecic xd, rownie dobrze moglbys brac plyte za 600zl i tak samo by ci dzialala jak ta za tysiaka. trzeba bylo juz dolozyc lekko do plyty i brac am5 ktora dopiero sie rozkreca i przez pare lat cos tam bedzie wychodzic. no ale jesli ty jestes zadowolony z tego co kupiles to w
Teraz jeszcze pozwólcie że zapytam o dysk, obecnie mam 2x hhd 1TB to jeszcze takie dyski nie z tego co teraz wymieniałem tylko jeszcze z poprzedniego kompa :D i dwa nieduże SSD po 256GB z poprzedniego kompa.

Jednak na płycie mam 4 złącza PCIe 4.0 M.2 (2x 110mm i 2x 80mm) i szkoda żeby tak stały puste polećcie ktoś proszę co tam wsadzić, jakieś sprawdzone dobre dyski. Pojemności może po 1TB albo