Wpis z mikrobloga

Mam odkurzacz #roborock S5 Max, ogólnie nieźle się sprawdza, dość dokładnie odkurza, łatwy dostęp do części eksploatacyjnych w tym pod dostatkiem dobrej jakości tańszych zamienników, ale ostatnio już drugi raz mi się zresetował do ustawień fabrycznych, pierwszy raz miałem go odsyłać do naprawy, bo przez cały dzień co kilka minut się resetował, ale na drugi dzień się uspokoił i chodził przez miesiąc, ostatnio znowu się zresetował, ale już wtedy tylko raz. Miał ktoś już takie przygody z tym odkurzaczem? Przez około 2 lata chodził ok.

Przy okazji korzystacie z jakichś innych odkurzaczy? Ten jest naprawdę fajny, myślałem nawet kupić ten najnowszy model Roborock S7 Pro Ultra ze stacją (ewentualnie MaxV, lecz jednak wolę wersję bez kamery), ale to było przed problemem z resetowaniem się starszego modelu i przez to się zastanawiam czy nie lepiej sprawdzić jakiejś innej firmy. Macie coś do polecenia? Najważniejsze funkcje, to mapowanie pomieszczeń, lidar, dobre odkurzanie, fajnie gdyby szczotka była gumowa i nie nawijała na siebie włosów, stacja opróżniająca zbiornik na śmieci, funkcja mopowania jest zbędna, chyba że faktycznie dobrze mopuje a nie tylko przeciera (słyszałem że obrotowe i ewentualnie wibrujące mopy są ok), z tym, że jak ma mop, to fajnie gdyby same się czyściły i stacja miała zbiorniki na wodę czystą i brudną. Budżet powiedzmy do 5k bo po tyle chodzi S5 Pro Ultra, ale jak będzie coś tańszego i dobrego to nawet lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#roborock #xiaomi #robotsprzatajacy #dom
  • 3
@voot mam s7 pro maxv ultra i od 3 miesiecy sprzatanie/mycie podlogi dla mnie nie istnieje. Mozna jesc z paneli doslownie. Obsluga totalnie hands off, dokupilem jeszcze modul suszenia mopa takze tylko dolewam wody raz w tygodniu. Mopowanie soniczne jest bardzo skuteczne, daje rade domyc zaschniete plamy po sosach I inne
dokupilem jeszcze modul suszenia mopa


@Fatalbazooka: nie widzę nigdzie niczego takiego, możesz zalinkować? Brak czegoś takiego gdy kupowałem S7 MaxV prawie rok temu, to był główny powód zakupu robota bez stacji.