Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
semperfidelis
semperfidelis

semperfidelis

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 29825
  • Znaleziska 2306
  • Mikroblog 27519
  • Obserwujący 63
  • Obserwowane 65
Yoney
Yoney
Yoney
20.06.2026, 10:29:54
  • 1
2 pytania do osób z tagu #konowalposting #lekarz100k

Dlaczego atakujecie pionki (politycznych lekarzy), a nie (głównego gracza) AOTMiT ?
Nawet nie wiecie, czym się zajmują, a dokładniej- co robią dla NFZ. Czyli największy gracz (po posłach ;) ) publicznej opieki zdrowotnej, o którym w mediach siedzą cicho, zasłaniając go Ministerstwem Zdrowia i NFZ-tem (btw. dobrze znani współgracze).

Dlaczego wierzycie w „limit miejsc” wyłącznie na kierunku lekarskim?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 20.06.2026, 10:49:49 via iOS
  • 0
@Yoney: Wykopki to takie pelikany, tylko niezbyt świadome i trochę głupsze. Powtarzają frazesy, bo to popularne, ale żeby delikatnie zgłębić temat to już za trudne.
Ostatnio gdzieś tu czytałem mądrości, że to przez to, że lekarze tyle zarabiają, wydłużają się kolejki. To naprawdę trzeba być imbecylem, żeby dokonać takiej analizy i jeszcze publicznie o tym pisać.

Edit: i strasznie bawi mnie to wielkie oburzenie w ostatnich tygodniach.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 20.06.2026, 13:17:35 via iOS
  • 0
@Das_Ungeheuer_von_Danzig: Czy lekarz legalnie zarabiający 150-200k to jeszcze złodziej, czy już nie? Czy wynagrodzenie od wykonanej procedury w wysokości 12-20% jej wartości to złodziejstwo?
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 20.06.2026, 13:47:34 via iOS
  • 1
@warsaw: Tak. I jest to z korzyścią dla wszystkich. Dla lekarza - bo zarobi. Dla pacjenta - bo nie będzie musiał czekać latami w kolejce. Dla systemu - bo późniejsze leczenie jest droższe i trudniejsze, czyli droższe. Dla szpitali - bo zarobią więcej. Nic nie motywuje do pracy tak, jak pieniądze. Robota na godziny to archaiczny wymysł, bo czy się stoi czy się leży 250 zł za godzinę się należy.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 20.06.2026, 14:04:36 via iOS
  • 0
@warsaw: Procedury są wyceniane źle i nieadekwatnie. Nie jest tajemnicą, że wiele z nich się nie opłaca - np. artroskopia kolana - implant do szycia łąkotki kosztuje 800-1100 zł. A zwykle potrzeba 2-3. I zwykle niebyłymi łąkotka jest do naprawy. A procedura wyceniona na 5000zł. I wtedy trzeba kombinować, żeby procedura się opłaciła. I to jest niepotrzebne i tu należałoby zacząć wprowadzać zmiany.
Wprowadzenie mediany do AOS jest tylko i
  • Odpowiedz
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
16.06.2026, 17:36:20
  • 0
Czyli lekarz, wybitny specjalista w publicznym szpitalu może brać miesięcznie w Niemczech 7000 Euro, we Francji 6000 euro, 4500 euro w Hiszpanii, 5000 euro w Czechach, 4500 euro na Słowacji. Tylko w Polsce TAK CIĘŻKO SIĘ UCZYLI OJ TAK CIĘŻKO że należy się 12000 euro na rękę w publicznych MINIMUM. Przecież poziom zagranicznych zarobków dla specjalistów to poziom naszych peozeciarzy od recept. Zlikwidować kontrakty. Zakończyć okradanie narodu. #konowalposting
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 16.06.2026, 17:37:39 via iOS
  • 0
@Whiskeyjack29: Wybitny specjalista w Niemczech zarabia kilkadziesiąt tysięcy euro. Chyba nie uważasz, że pracują za minimalną, kiedy mają za miedzą Szwajcarię?
  • Odpowiedz
niekceszmnie
niekceszmnie
niekceszmnie
16.06.2026, 13:17:15
  • 3
A co powiecie na to?
Kilku #lekarz100k zakłada razem spółkę i zrzucają się, by zakupić drogi sprzęt do diagnostyki i całkowicie przypadkiem zacząć leasingować go dokładnie temu samemu szpitalowi, dla którego pracują?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#medycyna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 16.06.2026, 13:19:37 via Wykop
  • 5
@niekceszmnie: Jeżeli szpitala nie stać na sprzęt, a procedury z jego użyciem są dobrze wyceniane, to gdzie widzisz problem?
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 16.06.2026, 17:27:54 via iOS
  • 0
@dwa-bulki-kielbasa: Zesrali. Ulegasz tępej, tuskowej propagandzie, a to już dużo o tobie mówi. Dzięki tym lekarzom wiele szpitali zostało uratowanych przed zamknięciem i przekształceniem w ZOLe. Sam operuję w takich dwóch.
  • Odpowiedz
Dentoray
Dentoray
Dentoray
16.06.2026, 12:57:18
  • 2
Możecie mi powiedzieć czy to ze mną coś jest nie tak?

W poprzedniej pracy w kołchozie miałem dwóch "znajomych" o ile można ich tak nazwać, utrzymywaliśmy tylko kontakt w pracy, którzy twierdzili że mogą np dzień czy dwa, spać po 3-4 godziny, iść do pracy, po pracy coś zjeść w domu a następnie iść na siłownie, zakupy, pobiegać, i nic im nie jest, czują się normalnie - są wstanie po 3 godzinach
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 16.06.2026, 13:00:46 via Wykop
  • 1
@Dentoray: Są ludzie, którzy potrzebują więcej snu i są tacy, którym wystarczą 3-4 godziny. Long i short sleepers. Short sleepers to mutanty genetyczne.
  • Odpowiedz

1851

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 13.06.2026, 08:25:15 via iOS
  • -7
@BreathDeath: W Czechach tak zrobili. Rozdzielili sektor prywatny od publicznego. Zgadnij, co się stało. Duża część lekarzy poszła do prywaty, a ci co zostali w publicznym dostali znaczne podwyżki, bo wtedy szpital musi konkurować z sektorem prywatnym. A szpital bez lekarzy raczej długo nie pociągnie.
Z kolei lekarzy mamy w okolicy średniej unijnej. Ile to jest dużo według Ciebie? Za 6-7 lat będzie to sporo powyżej dzięki patouczelniom, gdzie anatomii
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
10.06.2026, 18:55:29
  • 2
Chce mi się rzygać od czytania wykopu. Tylko i wyłącznie ujadanie i szukanie wrogów narodu.
Jak w jakiejś komunie.
Kasta lekarska, kasta pielęgniarska, kasta sędziowska, kasta prokuratorska, kasta urzędnicza. Same kasty.
Wszystko i wszyscy źli.
Lekarze złodzieje.
Ja sam zarabiam 1,6mln i mam ferrari o których nie wiem ale c--j. Za dużo zarabiam. bo ktoś płaci składki to ja mam dymać dla niego bo on mi płaci xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 10.06.2026, 19:01:10 via Wykop
  • 0
@DoktorMorela: Przecież tu siedzą w większości życiowi nieudacznicy, którzy niczego nigdy nie osiągnęli. Typowe polactwo - zawistne i pełne jadu - odporne na propagandę tak, jak Rusek z Syberii. To czego Ty się spodziewasz? Po menelu spod monopolowego też oczekujesz merytorycznej dyskusji?
  • Odpowiedz
CastleBuilder
CastleBuilder
CastleBuilder
17.05.2026, 19:44:37
  • 1
Nowy dom 270m2 lepsza pompa czy gaz z butli, podlogowka ale dużo przeszkleń 83 m2 to okna

#dom #pompaciepla #gaz #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu

Co lepiej?

  • Pompa 67.7% (44)
  • Gaz 32.3% (21)

Oddanych głosów: 65

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 17.05.2026, 19:49:33 via iOS
  • 6
@CastleBuilder: Pompa, ale gruntowa
  • Odpowiedz
LRF1000W
LRF1000W
16.05.2026, 21:25:46
  • 5
W dniu dzisiejszym chciałem poczuć się jak burżuj
i zakupiłem szynkę dojrzewającą (104 zł/kg) do przetestowania. Werdykt:
Zapach- mdły surowego mięsa
Konsystencja- gumy z włóknami,
Smak- przebija się nuta surowego mięsa ale nie ma jakiegoś intensywnego smaku, głównie to czuć tą gumowatość.
Końcowe wnioski są takie że nie smakowała mi i nie polecam tego wyrobu.
#jedzzwykopem
LRF1000W - W dniu dzisiejszym chciałem poczuć się jak burżuj
 i zakupiłem szynkę dojr...

źródło: IMG_20260516_230934589

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 16.05.2026, 21:28:12 via iOS
  • 0
@LRF1000W: 104zl/kg to jakies sztuczne g---o jest.
  • Odpowiedz

716

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Nawet dwa lata oczekiwania na gastroskopię i ponad 1400 dni na kolonoskopię takie terminy słyszą dziś pacjenci w publicznych szpitalach. Placówki tłumaczą, że muszą ograniczać badania z powodu finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

epicentrum_chaosu
z
medonet.pl
dodany: 14.05.2026, 16:56:02
  • 188
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 15.05.2026, 06:44:04 via iOS
  • 1
Dobrze, bardzo dobrze. Tępa maso-zapraszamy do prywaty. Przeszkadzało, że 100 lekarzy-światowej klasy specjalistów zarabiało światowe stawki, to teraz proszę siedzieć i czekać. Pani ministra mówi, że pacjenci są zadowoleni ze zmian-nie ma przecież powodu, by jej nie wierzyć.

Tydzień temu wykonałem swoją pierwszą operację operację prywatnie, Bo NFZ uciął kontrakty o 50%, więc moi pacjenci zamiast czekać 1 miesiąc na zabieg, czekają teraz prawie rok. Zapraszam dalej, bo za to, co z
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 15.05.2026, 13:03:33 via iOS
  • 0
@adammich: Ty zanim otworzysz buzię to sprawdź może, ile godzin tygodniowo pracuje lekarz w USA.
makamele
makamele
19.04.2026, 20:22:22
  • 6
prawdziwym problemem jest % od zabiegu dla lekarza

prowadzi to do patologii typu robienie zabiegów nawet wtedy, gdy nie są potrzebne (info od znajomego lekarza)

poza tym jest niepojete, by strazak mial placone od zgaszonego pozaru, policjant od wystawienia mandatu itd.

to
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 19.04.2026, 20:25:39 via iOS
  • 0
@makamele: znajomy lekarz - i wszystko jasne.
  • Odpowiedz
PepeChad
PepeChad
PepeChad
16.04.2026, 11:21:39
  • 0
Proponuję zmienić nazwę instytucji NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) na NFC (Narodowy Fundusz Czekania). Kto jest w temacie, to wie o co chodzi, a kto nie wie, to się dowie, jak będzie musiał zacząć korzystać z ich "usług".

PS. Za leczenie w Polsce się tak naprawdę płaci podwójnie jak coś (dla młodych, którzy nie wiedzą). Po raz pierwszy w podatkach (zbędny wydatek) i po raz drugi w prywatnych klinikach (konieczny wydatek).

PS2. Nawiasem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 16.04.2026, 11:25:05 via iOS
  • 0
@PepeChad: Dalej głosujcie na bandę nieudaczników, których jedynym pomysłem jest j------s. To, co się dzieje z NFZ to dopiero początek. Wracamy do czasów sprzed 10-12 lat, kiedy na rezonans czekało się pół roku, na wizytę u lekarza 1,5 roku, a na endoprotezę 4 lata.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 16.04.2026, 11:31:04 via iOS
  • 0
@PepeChad: Ale teraz jest mega c-----o. I mega niestabilnie.
  • Odpowiedz

1321

Prywatny zabieg w publicznym szpitalu. Rusza kontrola po tekście WP

Prywatny zabieg w publicznym szpitalu. Rusza kontrola po tekście WP

W szpitalu publicznym w Aleksandrowie Kujawskim wykonano zabieg bliskiej osobie senatora KO, Tomasza Lenza, omijając standardową kolejkę i dokumentację. Po nagłośnieniu sprawy przez Wirtualną Polskę Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął kontrolę w tej placówce

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 09.04.2026, 09:20:51
  • 68
  • #
    nfz
  • #
    kontrola
  • #
    szpital
  • #
    polityka
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 09.04.2026, 11:33:23 via iOS
  • 0
@roszej: A jeżeli dany lekarz nie pracuje w poradni na NFZ, to gdzie ma cię przyjąć na kontrolę?
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 09.04.2026, 15:28:08 via iOS
  • 0
@roszej: Ale nie ma obowiązku pracować w poradni na NFZ. To gdzie miał cię przyjąć?
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 09.04.2026, 15:28:52 via iOS
  • -1
@xpear: Bo pacjent to gołodupiec i płaci składki, więc wymaga.
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 14.04.2026, 13:44:32 via iOS
  • -1
@roszej: Jeżeli jakiś lekarz po operacji na kontrolę odsyła do innego lekarza, to proponuję się od takich lekarzy trzymać z daleka. Nie wyobrażam sobie, żeby mój pacjent po operacji, którą wykonam trafił do kogoś innego poza mną. Już pomijam fakt, że lekarz operator jako jedyny wie co i jak zostało ostatecznie zrobione.
Skoro pacjent wielokrotnie chodził prywatnie, to nie widzę powodu, dla którego nie mógłby tego kontynuować.

2554

Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD

Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD

Operacja się udała, pacjent zmarł

PIAN--A_A--KTYWNA
z
dorzeczy.pl
dodany: 09.04.2026, 06:44:59
  • 325
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 09.04.2026, 09:07:54 via iOS
  • -2
@arkeraymor: Kasy chorych już były. Pewnie nie pamiętasz. Było dużo gorzej, niż jest teraz. Dlatego ich nie ma.
warzone-rastafuraj
warzone-rastafuraj
warzone-rastafuraj
06.04.2026, 08:59:43
  • 43
Ile cywilów zginęło na wojnie w Ukrainie : 15,000 zabitych a 41,000 rannych
ile cywilów zginęło na wojnie w Iranie : 1,200 zabitych a 17,000 rannych.

Konflikt na Ukranie trwa już 4 rok, konflikt w Iranie ledwo ponad miesiąc co oznacza :

Ukraina :
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 06.04.2026, 09:03:11 via iOS
  • 320
@warzone-rastafuraj: Dosłownie nikt nie twierdzi, że USA i Izrael to najbardziej moralna armia świata. Wymyślasz głupoty, a potem szukasz zaczepki.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 06.04.2026, 09:16:48 via iOS
  • 98
@warzone-rastafuraj: Człowieku, podpierasz się tylko i wyłącznie zdaniem napastników. Putin też mówi, że operacja na Ukrainie idzie wzorowo i nie zabił ani jednego cywila. Hitler też nic nie wiedział o holokauście. Stalin też wywołał Holodomor, żeby Ukraińcy byli chudsi.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 06.04.2026, 09:30:16 via iOS
  • 10
@warzone-rastafuraj: Ty cytujesz napastników i oskarżasz mnie o podpieranie się propagandą. J---ć logikę.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 06.04.2026, 09:44:27 via iOS
  • 2
@warzone-rastafuraj: Żeby było rzetelnie. O logiczne myślenie Cię nie posądzam.
  • Odpowiedz
nickjuzmam
nickjuzmam
05.04.2026, 05:02:31
  • 26
Życzę Wam przede wszystkim zdrowia bo na #nfz to już nie macie co liczyć
#wielkanoc #swieta #zdrowie
nickjuzmam - Życzę Wam przede wszystkim zdrowia bo na #nfz to już nie macie co liczyć...

źródło: 1000083825

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 05.04.2026, 05:54:32 via iOS
  • 44
@sarin88: Świetny argument. Może całkiem zablokujmy diagnostykę, bo niektóre osoby przesadzają?
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 05.04.2026, 11:17:03 via iOS
  • 1
@sarin88: Ci lekarze to naprawdę potężna grupa. Wszystko mogą. Limitują badania, operacje, limitują miejsca na specjalizacje. Czy dzieci też zjadają?Niesamowite, jak dużo mogą. Największe zło tego świata.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 06.04.2026, 09:01:30 via iOS
  • 0
@sarin88: Tak, jestem. W każdym? Na pewno? Czy znowu manipulujesz? Nie musisz odpowiadać.
  • Odpowiedz
FeniFikerr
FeniFikerr
FeniFikerr
25.03.2026, 18:32:36
  • 8
#wojna to jest dziwne bo Tusk mówił że to przez pisiorow jest drogie paliwo i on lepiej potrafi sobie z tym poradzić. tymczasem:
2022- Barylka 130 dolarów, dolar 4,50 paliwo 8 zł
2026-Barylka 105 dolarów, dolar 3,60 paliwo okolice 9-10 zł
Ktoś tu nas dyma równo i wydaje mi się że jest to Tusek. #polityka #paliwo #polska
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 25.03.2026, 18:47:19 via iOS
  • 0
@FeniFikerr: Niee, on na pewno nie.
  • Odpowiedz
pieknylowca
pieknylowca
pieknylowca
20.03.2026, 18:23:35
  • 2
Do wykopków którzy się zesrali że lekarz użył chatu gpt do wygenerowania epikryzy- czym różni się to od gotowców kopiowanych ze wspólnego pliku word z komputera? Bo chyba nie myślicie że lekarze piszą te rzeczy od nowa dla każdego pacjenta. W picrelu mój opis badania przedmiotowego #medycyna #lekarz
Rozumiem że każdy #programista15k każdy kod pisze sam od zera, nie korzysta z gotowych promptow #bekazwykopkow
pieknylowca - Do wykopków którzy się zesrali że lekarz użył chatu gpt do wygenerowani...

źródło: 1000014262

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 20.03.2026, 18:29:53 via iOS
  • 2
@2Girls_1Cup: za leczenie. A nie za bezsensowną biurokrację
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 21.03.2026, 12:11:43 via Wykop
  • 1
@adrninistrator: Wytłumacz swoją p------ą logikę i ciąg przyczynowo skutkowy, który doprowadził cię do tego idiotycznego wniosku, jakoby korzystanie z szablonów miało oznaczać posiadanie pacjenta w dupie. Bo nawet moje 5-letnie dziecko wie, że bezsensowną robotę trzeba upraszczać, jak tylko się da.
  • Odpowiedz
semperfidelis
semperfidelis
semperfidelis 21.03.2026, 17:00:27 via Wykop
  • 1
@adrninistrator: W większości zdecydowanie tak. Pisze się ją tylko po to, żeby w razie czego mieć dupochron, a nie dla jakiejkolwiek korzyści pacjenta. A szablony są po to, żeby w razie stresowej sytuacji nie zapomnieć o jakiejś p------e, za którą podrzędna, nędzna papuga będzie cię ciągać po sądach przez 5 lat. Bo nie napisałeś, że objaw Goldflama był ujemny mimo, że pacjent miał wykonane wszystkie badania, które np. wykluczają kamicę.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.02.2017

    Komentator
  • VIP
    od 09.04.2014

    VIP
  • Rocznica
    od 29.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 08.08.2012

    Gadżeciarz
  • Ekspert
    od 19.05.2012

    Ekspert
  • Mikroblogger
    od 01.12.2014

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 11.08.2014

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking