Dlaczego atakujecie pionki (politycznych lekarzy), a nie (głównego gracza) AOTMiT ? Nawet nie wiecie, czym się zajmują, a dokładniej- co robią dla NFZ. Czyli największy gracz (po posłach ;) ) publicznej opieki zdrowotnej, o którym w mediach siedzą cicho, zasłaniając go Ministerstwem Zdrowia i NFZ-tem (btw. dobrze znani współgracze).
Dlaczego wierzycie w „limit miejsc” wyłącznie na kierunku lekarskim?
@Yoney: Wykopki to takie pelikany, tylko niezbyt świadome i trochę głupsze. Powtarzają frazesy, bo to popularne, ale żeby delikatnie zgłębić temat to już za trudne. Ostatnio gdzieś tu czytałem mądrości, że to przez to, że lekarze tyle zarabiają, wydłużają się kolejki. To naprawdę trzeba być imbecylem, żeby dokonać takiej analizy i jeszcze publicznie o tym pisać.
Edit: i strasznie bawi mnie to wielkie oburzenie w ostatnich tygodniach.
@Das_Ungeheuer_von_Danzig: Czy lekarz legalnie zarabiający 150-200k to jeszcze złodziej, czy już nie? Czy wynagrodzenie od wykonanej procedury w wysokości 12-20% jej wartości to złodziejstwo?
@warsaw: Tak. I jest to z korzyścią dla wszystkich. Dla lekarza - bo zarobi. Dla pacjenta - bo nie będzie musiał czekać latami w kolejce. Dla systemu - bo późniejsze leczenie jest droższe i trudniejsze, czyli droższe. Dla szpitali - bo zarobią więcej. Nic nie motywuje do pracy tak, jak pieniądze. Robota na godziny to archaiczny wymysł, bo czy się stoi czy się leży 250 zł za godzinę się należy.
@warsaw: Procedury są wyceniane źle i nieadekwatnie. Nie jest tajemnicą, że wiele z nich się nie opłaca - np. artroskopia kolana - implant do szycia łąkotki kosztuje 800-1100 zł. A zwykle potrzeba 2-3. I zwykle niebyłymi łąkotka jest do naprawy. A procedura wyceniona na 5000zł. I wtedy trzeba kombinować, żeby procedura się opłaciła. I to jest niepotrzebne i tu należałoby zacząć wprowadzać zmiany. Wprowadzenie mediany do AOS jest tylko i
Czyli lekarz, wybitny specjalista w publicznym szpitalu może brać miesięcznie w Niemczech 7000 Euro, we Francji 6000 euro, 4500 euro w Hiszpanii, 5000 euro w Czechach, 4500 euro na Słowacji. Tylko w Polsce TAK CIĘŻKO SIĘ UCZYLI OJ TAK CIĘŻKO że należy się 12000 euro na rękę w publicznych MINIMUM. Przecież poziom zagranicznych zarobków dla specjalistów to poziom naszych peozeciarzy od recept. Zlikwidować kontrakty. Zakończyć okradanie narodu. #konowalposting
@Whiskeyjack29: Wybitny specjalista w Niemczech zarabia kilkadziesiąt tysięcy euro. Chyba nie uważasz, że pracują za minimalną, kiedy mają za miedzą Szwajcarię?
A co powiecie na to? Kilku #lekarz100k zakłada razem spółkę i zrzucają się, by zakupić drogi sprzęt do diagnostyki i całkowicie przypadkiem zacząć leasingować go dokładnie temu samemu szpitalowi, dla którego pracują?( ͡°͜ʖ͡°)
@dwa-bulki-kielbasa: Zesrali. Ulegasz tępej, tuskowej propagandzie, a to już dużo o tobie mówi. Dzięki tym lekarzom wiele szpitali zostało uratowanych przed zamknięciem i przekształceniem w ZOLe. Sam operuję w takich dwóch.
Możecie mi powiedzieć czy to ze mną coś jest nie tak?
W poprzedniej pracy w kołchozie miałem dwóch "znajomych" o ile można ich tak nazwać, utrzymywaliśmy tylko kontakt w pracy, którzy twierdzili że mogą np dzień czy dwa, spać po 3-4 godziny, iść do pracy, po pracy coś zjeść w domu a następnie iść na siłownie, zakupy, pobiegać, i nic im nie jest, czują się normalnie - są wstanie po 3 godzinach
@Dentoray: Są ludzie, którzy potrzebują więcej snu i są tacy, którym wystarczą 3-4 godziny. Long i short sleepers. Short sleepers to mutanty genetyczne.
@BreathDeath: W Czechach tak zrobili. Rozdzielili sektor prywatny od publicznego. Zgadnij, co się stało. Duża część lekarzy poszła do prywaty, a ci co zostali w publicznym dostali znaczne podwyżki, bo wtedy szpital musi konkurować z sektorem prywatnym. A szpital bez lekarzy raczej długo nie pociągnie. Z kolei lekarzy mamy w okolicy średniej unijnej. Ile to jest dużo według Ciebie? Za 6-7 lat będzie to sporo powyżej dzięki patouczelniom, gdzie anatomii
Chce mi się rzygać od czytania wykopu. Tylko i wyłącznie ujadanie i szukanie wrogów narodu. Jak w jakiejś komunie. Kasta lekarska, kasta pielęgniarska, kasta sędziowska, kasta prokuratorska, kasta urzędnicza. Same kasty. Wszystko i wszyscy źli. Lekarze złodzieje. Ja sam zarabiam 1,6mln i mam ferrari o których nie wiem ale c--j. Za dużo zarabiam. bo ktoś płaci składki to ja mam dymać dla niego bo on mi płaci xD
@DoktorMorela: Przecież tu siedzą w większości życiowi nieudacznicy, którzy niczego nigdy nie osiągnęli. Typowe polactwo - zawistne i pełne jadu - odporne na propagandę tak, jak Rusek z Syberii. To czego Ty się spodziewasz? Po menelu spod monopolowego też oczekujesz merytorycznej dyskusji?
W dniu dzisiejszym chciałem poczuć się jak burżuj i zakupiłem szynkę dojrzewającą (104 zł/kg) do przetestowania. Werdykt: Zapach- mdły surowego mięsa Konsystencja- gumy z włóknami, Smak- przebija się nuta surowego mięsa ale nie ma jakiegoś intensywnego smaku, głównie to czuć tą gumowatość. Końcowe wnioski są takie że nie smakowała mi i nie polecam tego wyrobu. #jedzzwykopem
Nawet dwa lata oczekiwania na gastroskopię i ponad 1400 dni na kolonoskopię takie terminy słyszą dziś pacjenci w publicznych szpitalach. Placówki tłumaczą, że muszą ograniczać badania z powodu finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Dobrze, bardzo dobrze. Tępa maso-zapraszamy do prywaty. Przeszkadzało, że 100 lekarzy-światowej klasy specjalistów zarabiało światowe stawki, to teraz proszę siedzieć i czekać. Pani ministra mówi, że pacjenci są zadowoleni ze zmian-nie ma przecież powodu, by jej nie wierzyć.
Tydzień temu wykonałem swoją pierwszą operację operację prywatnie, Bo NFZ uciął kontrakty o 50%, więc moi pacjenci zamiast czekać 1 miesiąc na zabieg, czekają teraz prawie rok. Zapraszam dalej, bo za to, co z
Proponuję zmienić nazwę instytucji NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) na NFC (Narodowy Fundusz Czekania). Kto jest w temacie, to wie o co chodzi, a kto nie wie, to się dowie, jak będzie musiał zacząć korzystać z ich "usług".
PS. Za leczenie w Polsce się tak naprawdę płaci podwójnie jak coś (dla młodych, którzy nie wiedzą). Po raz pierwszy w podatkach (zbędny wydatek) i po raz drugi w prywatnych klinikach (konieczny wydatek).
@PepeChad: Dalej głosujcie na bandę nieudaczników, których jedynym pomysłem jest j------s. To, co się dzieje z NFZ to dopiero początek. Wracamy do czasów sprzed 10-12 lat, kiedy na rezonans czekało się pół roku, na wizytę u lekarza 1,5 roku, a na endoprotezę 4 lata.
W szpitalu publicznym w Aleksandrowie Kujawskim wykonano zabieg bliskiej osobie senatora KO, Tomasza Lenza, omijając standardową kolejkę i dokumentację. Po nagłośnieniu sprawy przez Wirtualną Polskę Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął kontrolę w tej placówce
@roszej: Jeżeli jakiś lekarz po operacji na kontrolę odsyła do innego lekarza, to proponuję się od takich lekarzy trzymać z daleka. Nie wyobrażam sobie, żeby mój pacjent po operacji, którą wykonam trafił do kogoś innego poza mną. Już pomijam fakt, że lekarz operator jako jedyny wie co i jak zostało ostatecznie zrobione. Skoro pacjent wielokrotnie chodził prywatnie, to nie widzę powodu, dla którego nie mógłby tego kontynuować.
@warzone-rastafuraj: Człowieku, podpierasz się tylko i wyłącznie zdaniem napastników. Putin też mówi, że operacja na Ukrainie idzie wzorowo i nie zabił ani jednego cywila. Hitler też nic nie wiedział o holokauście. Stalin też wywołał Holodomor, żeby Ukraińcy byli chudsi.
@sarin88: Ci lekarze to naprawdę potężna grupa. Wszystko mogą. Limitują badania, operacje, limitują miejsca na specjalizacje. Czy dzieci też zjadają?Niesamowite, jak dużo mogą. Największe zło tego świata.
#wojna to jest dziwne bo Tusk mówił że to przez pisiorow jest drogie paliwo i on lepiej potrafi sobie z tym poradzić. tymczasem: 2022- Barylka 130 dolarów, dolar 4,50 paliwo 8 zł 2026-Barylka 105 dolarów, dolar 3,60 paliwo okolice 9-10 zł Ktoś tu nas dyma równo i wydaje mi się że jest to Tusek. #polityka #paliwo #polska
Do wykopków którzy się zesrali że lekarz użył chatu gpt do wygenerowania epikryzy- czym różni się to od gotowców kopiowanych ze wspólnego pliku word z komputera? Bo chyba nie myślicie że lekarze piszą te rzeczy od nowa dla każdego pacjenta. W picrelu mój opis badania przedmiotowego #medycyna #lekarz Rozumiem że każdy #programista15k każdy kod pisze sam od zera, nie korzysta z gotowych promptow #bekazwykopkow
@adrninistrator: Wytłumacz swoją p------ą logikę i ciąg przyczynowo skutkowy, który doprowadził cię do tego idiotycznego wniosku, jakoby korzystanie z szablonów miało oznaczać posiadanie pacjenta w dupie. Bo nawet moje 5-letnie dziecko wie, że bezsensowną robotę trzeba upraszczać, jak tylko się da.
@adrninistrator: W większości zdecydowanie tak. Pisze się ją tylko po to, żeby w razie czego mieć dupochron, a nie dla jakiejkolwiek korzyści pacjenta. A szablony są po to, żeby w razie stresowej sytuacji nie zapomnieć o jakiejś p------e, za którą podrzędna, nędzna papuga będzie cię ciągać po sądach przez 5 lat. Bo nie napisałeś, że objaw Goldflama był ujemny mimo, że pacjent miał wykonane wszystkie badania, które np. wykluczają kamicę.
Dlaczego atakujecie pionki (politycznych lekarzy), a nie (głównego gracza) AOTMiT ?
Nawet nie wiecie, czym się zajmują, a dokładniej- co robią dla NFZ. Czyli największy gracz (po posłach ;) ) publicznej opieki zdrowotnej, o którym w mediach siedzą cicho, zasłaniając go Ministerstwem Zdrowia i NFZ-tem (btw. dobrze znani współgracze).
Dlaczego wierzycie w „limit miejsc” wyłącznie na kierunku lekarskim?
Ostatnio gdzieś tu czytałem mądrości, że to przez to, że lekarze tyle zarabiają, wydłużają się kolejki. To naprawdę trzeba być imbecylem, żeby dokonać takiej analizy i jeszcze publicznie o tym pisać.
Edit: i strasznie bawi mnie to wielkie oburzenie w ostatnich tygodniach.
Wprowadzenie mediany do AOS jest tylko i