Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
psarnack
psarnack

psarnack

Dołączył 4 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1593
  • Znaleziska 1446
  • Mikroblog 147
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 1

299

2024. Rynek sprzedaży spółek HoReCa prowadzony na grupie FC.

2024. Rynek sprzedaży spółek HoReCa prowadzony na grupie FC.

Przecież to jest czyste, ustawione okradanie Polaków zaplanowane z wyprzedzeniem. Teraz zadanie dla kogoś z dużą ilością wolnego czasu - analiza zmian właścicielskich w spółkach z branży HoReCa w KRS. To jest gruba sprawa i wygląda na zorganizowany proceder ukierunkowany na wyłudzenie.

konradpra
z
x.com
dodany: 09.08.2025, 21:43:33
  • 8
  • #
    kpo
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    4konserwy
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 23:25:23 via Wykop
  • 3
absolutna masakra


@cartman_troll: ?? a to miało być inaczej ? "nasi" u władzy to luzik.. pamiętaj Sasina albo wozy dla straży pożarnej. to były afery !!

3988

Ludzie masowo kupowali/sprzedawali spółki spełniające kryteria dofinansowań KPO

Ludzie masowo kupowali/sprzedawali spółki spełniające kryteria dofinansowań KPO

Tego są gigabajty w internecie :dddd

StormtrUper
z
facebook.com
dodany: 09.08.2025, 21:06:43
  • 215
  • #
    kpo
  • #
    afera
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 21:34:20 via Wykop
  • -7
@CoDwa: ni no kuwa .. PISowcy dawali sprzęt dla staży pożarnej.. to było o wiele gorsze. ;)
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 22:29:59 via Wykop
  • 74
@juniorowski: generalnie masz racje,.. ale , zawsze jest ale .. czy nie lepiej zamiast dawać pieniędzy luzik , dawać pożyczkę , może być 0% .. może być bezzwrotna pod warunkiem ze prowadzimy to X ( na pewno nie rok jak teraz ) lat i płacimy podatki tej działalności ..
jest wiele możliwości ... ale, dawanie pieniędzy wybranym, które są długiem społeczeństwa .. jest chore.

2325

TVN broni januszy z KPO

TVN broni januszy z KPO

TVN broni przedsiębiorców z KPO HORECA, pokazując ich jako ofiary nagonki. Właściciele firm tłumaczą, że inwestują własne środki po pandemii, by dywersyfikować działalność i zapewnić sobie odporność na przyszłe kryzysy.

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 09.08.2025, 18:50:15
  • 161
  • #
    kpo
  • #
    propaganda
  • #
    januszebiznesu
  • #
    bojkotjanuszykpo
  • #
    afera
  • #
    polska
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 19:20:32 via Wykop
  • 26
@Pawery1: ale bełkot ... pewnie napisane prze AI ..
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 22:15:24 via Wykop
  • 3
@Hodofca: masz większa sale możesz utrzymać większy odstęp? przelicznik osoba/m2 będzie lepszy i pasował . wystarczy. po co drążyć ... :)

630

Minister MSWiA Kierwiński nie widzi żadnej afery.

Legendarny minister od pogłosu Marcin Kierwiński w wypowiedzi dla TVP nie widzi żadnej afery i chwali szybką reakcję państwa. Równocześnie konfabuluje, że PiS przez lata blokował i nie chciał otrzymać pieniędzy z KPO. Jednak na szczęście im się udało i teraz te środki wzmacniają polską gospodarkę XD

Czolgowy_tank
z
x.com
dodany: 09.08.2025, 18:07:42
  • 122
  • #
    alkoholizm
  • #
    kpo
  • #
    afera
  • #
    dotacje
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polityka
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 21:40:57 via Wykop
  • 13
@Wycu91: dokładnie ,to jest tylko 0.5% .. pytanie co jest w całej reszcie ? tam może być dopiero ciekawie... :)

321

Afera KPO. Jest reakcja Brukseli. "Unijne pieniądze nie zostały jeszcze wydane"

Afera KPO. Jest reakcja Brukseli. "Unijne pieniądze nie zostały jeszcze wydane"

Bruksela planuje sprawdzić, czy kontrowersyjne projekty spełniają kryteria KPO (...) Na razie nie miała wglądu do tych projektów, więc nie może ocenić ich zgodności, a unijne pieniądze nie zostały jeszcze wydane.

konto usunięte
z
money.pl
dodany: 09.08.2025, 18:09:43
  • 46
  • #
    kpo
  • #
    afera
  • #
    ue
  • #
    polska
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 21:27:47 via Wykop
  • 1
@Cyb_pl: aa .. i trzeba będzie zapłacić kary za złe wydatkowanie .. ale to chyba pikuś, co nie ?

2744

KPO: biuro rachunkowe bierze dotację 540 tys. zł na otwarcie kina mobilnego xDDD

KPO: biuro rachunkowe bierze dotację 540 tys. zł na otwarcie kina mobilnego xDDD

Zobaczcie ten absurd xDDD Biuro rachunkowo-księgowe bierze maksymalną dotację 540 tys. zł na "dywersyfikację" i wdrożenie nowej usługi mobilnego kina na otwartym powietrzu xDD

Rst00
z
wykop.pl
dodany: 09.08.2025, 20:08:14
  • 170
  • #
    polska
  • #
    kpo
  • #
    afera
  • #
    januszebiznesu
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 21:11:07 via Wykop
  • 5
@sawes1: jak to sie witaja KOwcy ? : Hail Tusk comrade !!!

912

Jak dostać bańkę z KPO? Złóż dwa wnioski!

Jak dostać bańkę z KPO? Złóż dwa wnioski!
bewc
z
wykop.pl
dodany: 09.08.2025, 12:43:02
  • 54
  • #
    kpo
  • #
    afera
  • #
    januszebiznesu
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 16:46:52 via Wykop
  • 7
@chlopiec_kucyk: a jak wpłaciłeś na odpowiedni komitet wyborczy, możesz dostać Yacht za 500 tysięcy gratis. Jest warunek .. musisz udawać ze go wypożyczasz przez rok czasu.
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 17:21:34 via Wykop
  • 2
@chlopiec_kucyk: aha ... czyli jednak popierasz korupcje? w szerokim sensie jej znaczenia...

891

PONAD 100 OSÓB CHCIAŁA MIEĆ JACHT Z KPO!

Po zbadaniu wszystkich wniosków z KPO aż 107 z nich dotyczyło kategorii Jachtowej jak podaje Kanał Zero, filmik w linku.

Czolgowy_tank
z
youtube.com
dodany: 09.08.2025, 15:42:55
  • 91
  • #
    kpo
  • #
    poltyka
  • #
    afera
  • #
    dotacje
  • #
    jachty
  • #
    zeglarstwo
psarnack
psarnack
psarnack 09.08.2025, 16:57:33 via Wykop
  • 18
@8kiwi: obejrzyj cały program, wczoraj był. 2 godziny ale dobra merytoryczna rozmowa :
https://www.youtube.com/live/vQXHJcaBwjQ?si=A4-KrbjNmPsF1o7w
psarnack - @8kiwi: obejrzyj cały program,  wczoraj był.  2 godziny ale dobra merytory...

407

Dania usunie "pornograficzny" pomnik syreny w Kopenhadze

Dania usunie "pornograficzny" pomnik syreny w Kopenhadze

"Syrenka ma zupełnie normalne proporcje w stosunku do swojego rozmiaru" - twierdzi burmistrz

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 06.08.2025, 06:31:50
  • 154
  • #
    dania
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    syrena
  • #
    kultura
  • #
    pomnik
psarnack
psarnack
psarnack 06.08.2025, 11:24:59 via Wykop
  • 3
@psscp: gdzie ty tam widzisz silikon ?
X.....r
X.....r
konto usunięte 01.08.2025, 05:40:45
  • 1885
Świat wraca do normalności

#reklamakreatywna #nike
X.....r - Świat wraca do normalności

#reklamakreatywna #nike

źródło: IMG_4428

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

psarnack
psarnack
psarnack 01.08.2025, 09:57:18 via Wykop
  • 1
wszedłem na zalando polska, modelem na ciuchy jest czarnoskóry homoseksualista na wózku inwalidzkim


@warzone-rastafuraj: otyły , bez nogi ..i reklamuje buty do biegania.
  • Odpowiedz

20

Nowy minister zawiesił ponad 40 prezesów i wiceprezesów sądów. Jest pełna lista

Nowy minister zawiesił ponad 40 prezesów i wiceprezesów sądów. Jest pełna lista

Waldemar Żurek podał, że odwołał z delegacji w resorcie sprawiedliwości dziewięciu sędziów, którzy podpisali listy do "neoKRS" lub są "neosędziami". Z tych samych powodów zawieszonych zostało także 46 prezesów i wiceprezesów sądów. Według zapowiedzi ministra osoby te utracą stanowiska.

airaG
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 31.07.2025, 15:59:49
  • 17
  • #
    polityka
  • #
    rozliczeniapis
  • #
    pis
  • #
    polska
  • #
    ziobro
  • #
    wydarzenia
psarnack
psarnack
psarnack 01.08.2025, 09:13:45 via Wykop
  • 0
@zapster: to ta ustawa jest teraz dobra czy nie dobra ?

39

Nawrocki nowym liderem zaufania wśród polityków. Potężny spadek Hołowni

Pokaż treści 18+

Nawrocki nowym liderem zaufania wśród polityków. Potężny spadek Hołowni

Karol Nawrocki jest nowym liderem sondażu zaufania do polityków.

ocynkowanyodpornynahejt
z
money.pl
dodany: 31.07.2025, 16:17:19
  • 37
  • #
    wybory
  • #
    polityka
psarnack
psarnack
psarnack 01.08.2025, 09:08:26 via Wykop
  • 1
@Wolfr: Tak jak Obama, nic jeszcze nie zrobil a dostal nobla .. ;)

473

Europa kapituluje przed Trumpem!

Europa kapituluje przed Trumpem!

15% cła na europejskie towary i dodatkowe $600 mld inwestycji z UE do USA obok $750 obowiązkowych zakupów energii.

AkkaMan
z
rmf24.pl
dodany: 27.07.2025, 21:05:35
  • 151
  • #
    trump
  • #
    cla
  • #
    usa
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
psarnack
psarnack
psarnack 27.07.2025, 23:37:53 via Wykop
  • 2
@mleko3-2procent: dokładnie , cła na elektryki z chin do europy to zla rzecz, kto to wymyślił ? !!
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 00:03:10 via Wykop
  • 1
@mleko3-2procent: tak, zdaje sobie sprawę. Ale również zdaje sobie sprawę ze samochód wyjeżdżający do stanów tam opłaca tylko sales tax 0 do 8% przy sprzedaży .natomiast samochód z USA do EU od razu ma ok 20℅ VAT doliczonym .. To nie takie proste oczywiscie , ale jest nierównowaga...
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 00:26:46 via Wykop
  • 17
@mleko3-2procent: prawda dużo głupoty w EU , ale lekarz za darmo to cud ekonomi ... Jak to działa ze im się chce za darmo robić i aptekarza za leki doplacac ... ;) magia .. ;)
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 00:36:31 via Wykop
  • 4
@mleko3-2procent: btw. EU tez dotuje sprzedaż samochodów za granice EU , np do USA , podatkiem 0%VAT .. ;)
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 10:58:45 via Wykop
  • 0
@DanielAquarius: ale koszt transportu czy marża nie maj nic do obciążeń podatkowych/cła ..

"a dealer mark ups, które w nieregulowanych stanach mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy" .. ?? to w Europie jest jakiś odgórnie regulowany limit marży ?
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 11:00:09 via Wykop
  • 0
@mleko3-2procent: powiedz to Urszuli .. niech EU zniesie cła bo są niedobre ;)
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 12:31:08 via Wykop
  • 0
Jednak jak najbardziej trzeba je opłacić, kiedy kupujesz nowy samochód. To co firmy podają na swoich stronach niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Jeśli już, to trzeba patrzeć na MSRP.


@DanielAquarius: ale to nie jest sprawa rządu jakie marze narzuca czy jakie koszty transportu ponosi podmiot gospodarczy. I państwo tego nie reguluje. tak samo w EU czy USA.. i tak samo firmy z USA sprzedające w Europie jak i firmy europejskie
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 13:24:32 via Wykop
  • 0
@DanielAquarius: a tu się absolutnie zgadzam, w USA to jest chore... moim zdaniem, są obszary gdzie regulacje są podrostu konieczne. Usługi medyczne, leki itd. jak najbardziej. to w USA jest chore.. Osobiście mam takie wrażenie ze te ceny są tak zawyżane dla nieubezpieczonych aby wymusić ubezpieczenie się, a tym sama dać zarobić ubezpieczalniom :) takie moje przypuszczenie.
ale zgadzam się, jako ze jestem przyzwyczajony do dotowania lekarstw czy publicznej służby
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 13:51:19 via Wykop
  • 0
@DanielAquarius: BTW. żeby się złe nie zrozumieć, nie mieszkam w USA, mieszkam w UK ;)
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 14:37:27 via Wykop
  • 0
@DanielAquarius: Ciekawy komentarz: https://youtu.be/Dw5RncEMzRA?si=MDEvf3tobwObQNZt
psarnack - @DanielAquarius: Ciekawy komentarz:  https://youtu.be/Dw5RncEMzRA?si=MDEvf...
psarnack
psarnack
psarnack 28.07.2025, 14:46:21 via Wykop
  • -1
ciekawy komentarz :

https://youtu.be/Dw5RncEMzRA?si=DQrMyP1vJiLfJGNL
psarnack - ciekawy komentarz :

https://youtu.be/Dw5RncEMzRA?si=DQrMyP1vJiLfJGNL
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

psarnack
psarnack
psarnack 29.07.2025, 17:44:40 via Wykop
  • 0
@4ntymateria: ha .. pozwól ze tak zacytuje samego siebie + poprawki ortograficzne :
-->
@mleko3-2procent: prawda dużo głupoty w EU , ale lekarz za darmo to cud ekonomi ... Jak to działa ze im się chce za darmo robić i aptekarzom za leki dopłacać ... ;) magia .. ;)
-->

cały czas nic za darmo , ktoś za to płaci ...

61

Młody mężczyzna skoczył z 10. piętra. Zginął na miejscu.

Młody mężczyzna skoczył z 10. piętra. Zginął na miejscu.

Około godziny 11:30 przy ulicy Znanieckiego na warszawskiej PradzePołudnie doszło do dramatycznego zdarzenia.

Poldek0000
z
miejskireporter.pl
dodany: 26.07.2025, 19:06:26
  • 33
  • #
    mezczyzni
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    policja
psarnack
psarnack
psarnack 27.07.2025, 12:04:53 via Wykop
  • 1
@stroggoslaw: "skocz po p--o"..

42

Nieprawidłowości wyborcze. W 84 komisjach stwierdzono błędy

Pokaż treści 18+

Nieprawidłowości wyborcze. W 84 komisjach stwierdzono błędy

Jak przekazał na konferencji prasowej rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak, w 84 komisjach stwierdzono "pewne nieprawidłowości". Zgodnie z ustaleniami,Zgodnie z ustaleniami, Karol Nawrocki powinien otrzymać ponad 1500 głosów mniej.

tormentorer
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.07.2025, 12:55:53
  • 51
  • #
    plotyka
  • #
    wybory
  • #
    narwocki
  • #
    4konserwy
psarnack
psarnack
psarnack 26.07.2025, 11:09:17 via Wykop
  • 1
@szmichal: skad wiesz ze nie zrobil ?
psarnack
psarnack
psarnack 26.07.2025, 11:54:49 via Wykop
  • 1
@szmichal: no fakt, skoro tak powiedział to nie ma się co czepiać.

a tak hipotetycznie, gdyby zrobił a chciał ukryć, to co by powiedział w wywiadzie ?

ciekawa czy gdyby jego student zrobił badania tylko w jedna stronę, dostał by zaliczenie ?
psarnack
psarnack
psarnack 26.07.2025, 12:33:40 via Wykop
  • 1
@tojawiec: nigdy nie będzie się co do głosu zgadzać, nie ma szans. Ludzie są tylko ludźmi i się mylą.
psarnack
psarnack
psarnack 26.07.2025, 16:21:32 via Wykop
  • 0
@szmichal: serio ! ? Każdy kto miał zajęcia ze statystki na studiach wie ze:

"prawda, g. prawda, statystyka" .. wiem, podobno od Twaina : "„Kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki.”
Używając statystyki zawsze można wyciągnąć wnioski pod tezę.

Wyniki przeliczeń można
psarnack
psarnack
psarnack 26.07.2025, 17:54:09 via Wykop
  • 0
@tojawiec: ? a co ma do tego aplikacja ? jeśli komuś nielegalnie odmówiono prawa głosu , to skarga MUSI być sprawdzona. z tym się zgadzam. Jeśli osoba rzeczywiście nielegalnie została pozbawiona glosu, komisja ( czy osoba odmawiająca) powinna powinna zostać surowo ukarana , a jeśli dana osoba próbowała oddać nielegalnie podwójne glosy . ta osoba tez powinna zostać surowo ukarana. proste.

BTW. tutaj są konkretne dane z przeliczeń najbardziej podejrzanych
psarnack
psarnack
psarnack 26.07.2025, 18:30:24 via Wykop
  • 0
@tojawiec:
sorki, zły link :) patrzyłem na komisje w Krakowie gdzie w tej jednej źle zapisano glosy , prawie 600 z Trzaskowskiego na Nawrockiego ..
poprawny link:
https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa/wybory-prezydenckie
altknight1337
altknight1337
25.07.2025, 17:54:14
  • 1426
KO, Lewica, Razem z Zandbergiem głosują z deweloperami, a jak Ci się wyborco nie podoba to dostaniesz bloka XD.

#nieruchomosci #polityka
altknight1337 - KO, Lewica, Razem z Zandbergiem głosują z deweloperami, a jak Ci się ...

źródło: GwuJIR5XcAACOM5

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

psarnack
psarnack
psarnack 26.07.2025, 17:42:47 via Wykop
  • 1
@banciur: dokładnie , kiedyś bylem po lewej stronie , ale dorosłem i mi przeszło. :)
  • Odpowiedz

808

Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia obywatelskie partolę na granicy

Już nawet Onet to wychwycił.

gorzkie-zale
z
onet.pl
dodany: 18.07.2025, 09:14:39
  • 304
  • #
    partole
  • #
    granica
  • #
    migranci
psarnack
psarnack
psarnack 18.07.2025, 11:41:11 via Wykop
  • 8
@Youkipouki: dokładnie, na szczecie przegrali.
psarnack
psarnack
psarnack 18.07.2025, 12:27:01 via Wykop
  • 16
@krakenoslaw: co rozumiesz pod pojęciem "ruska mentalność" ?
psarnack
psarnack
psarnack 18.07.2025, 14:36:31 via Wykop
  • 3
@NiekazdemusieudajewAmeryce: czyli to dużo mówi o osobie używającej tego sformułowania ... ;)
psarnack
psarnack
psarnack 18.07.2025, 18:21:20 via Wykop
  • 4
jak kogos robia w c---a caly czas, a on wogole wnioskow nie wyciaga. to jak nie nazwac go idiota?


@qusqui21: już prastan o tych 100 konkretach na 100 dni itd.. ale masz racje ;)
psarnack
psarnack
psarnack 18.07.2025, 18:44:16 via Wykop
  • 2
no tak dlatego zaglosowales na bandyte na prezydenta


@qusqui21: dlaczego bandyte ?
edit:
a co do zwierząt .. zapewne przeczytałeś "Folwark Zwierzęcy" i coś Ci się wydaje .. I może masz coś gatunku rzadzacego farmą w tej powieści .. ale to są inne czasy ;)
psarnack
psarnack
psarnack 20.07.2025, 15:57:29 via Wykop
  • 1
@qusqui21: serio ? jakieś konkretne dowody ? czy tylko gadanie sekty KOwcow ?

to ze był kibolem .. przyznał się, mieli ustawki honorowe, i super.. A czy nie przeszkadza Ci ze aktualny premier był kibolem tylko ze latał po trybunach ?

był alfonsem : miał agencje ? jakieś konkrety , bo to ze był kierowca nie działa... ( aha , i wasz autorytet, Morański..)

co do wypraw i hotelu jestem
psarnack
psarnack
psarnack 23.07.2025, 18:41:06 via Wykop
  • 1
@qusqui21: oo .. widać ego ćwierćinteligenta wywalone w kosmos .. gratulacje :)

1258

Uczeń klasy III wygrał w konkursie matematycznym książkę o zmianie płci.

Uczeń klasy III wygrał w konkursie matematycznym książkę o zmianie płci.

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Środzie Wielkopolskiej otrzymał jako nagrodę w konkursie matematycznym Kangur Matematyczny w kategorii Maluch książkę promującą między innymi tzw. tranzycję, czyli zmianę płci (Szkoła bohaterek i bohaterów 2 Przemysława Staronia, wyd. Agora).

marzena-p
z
bialykruk.pl
dodany: 22.07.2025, 14:43:54
  • 138
  • #
    edukacja
  • #
    edukacjaseksualna
  • #
    tranzycja
psarnack
psarnack
psarnack 23.07.2025, 14:07:17 via Wykop
  • -1
@Returned: możesz być w kolejce na prezydenta i premiera , obydwaj byli kibole.

13

Kontrole na granicy. Odesłano Irakijczyków

Kontrole na granicy. Odesłano Irakijczyków

10,5 tys. osób i 4,6 tys. pojazdów skontrolowała minionej doby straż graniczna na przejściach granicznych z Niemcami. 8 osobom odmówiono prawa wjazdu do Polski. Z kolei przy granicy polsko-litewskiej skontrolowano ponad 23,2 tys. osób, z czego zatrzymano 14

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.07.2025, 09:41:23
  • 6
  • #
    niemcy
  • #
    strazgraniczna
  • #
    granica
psarnack
psarnack
psarnack 21.07.2025, 13:49:20 via Wykop
  • -1
@paw1470: zapewne dlatego ze są kontrole, gdyby nie było sytuacja mogla by być zupełnie inna ale wtedy nie mielibyśmy żadnych danych.

244

Najstarszy dworzec kolejowy w Polsce

Najstarszy dworzec kolejowy w Polsce

We Wrocławiu znajduje się najstarszy dworzec kolejowy w Polsce. Dziś mało już kto pamięta, że to stąd w 1842 r. wyruszył pierwszy pociąg pasażerski z Wrocławia do Oławy. Mimo tego, że budynek dworca został wpisany do rejestru zabytków w 1989 roku, to od wielu lat popada w ruinę.

nightmeen
z
szaryburek.pl
dodany: 17.07.2025, 16:12:58
  • 91
  • #
    wroclaw
  • #
    szaryburekfoto
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    podrozujzwykopem
psarnack
psarnack
psarnack 17.07.2025, 18:28:31 via Wykop
  • 41
Moment ,wyruszył do Oławy... a w Oławie tez był dworzec ?
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

psarnack
psarnack
psarnack 18.07.2025, 18:06:29 via Wykop
  • 0
@butylarz: dobre :)
psarnack
psarnack
psarnack 18.07.2025, 18:08:22 via Wykop
  • 0
Kiedyś Oława nazywała się Ohlau i wiecie jak *zapewne* otwarcie dworca uczcił pierwszy dyrektor?


@halif: thx, teraz to ma sens ;)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Strona 4 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.06.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking