Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko190
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

505

Drenaż Polski: 200 miliardów, które co roku znika za granicę

Drenaż Polski: 200 miliardów, które co roku znika za granicę

Choć Polska aspiruje do miana gospodarczego lidera i puka do drzwi G20, rodzimi przedsiębiorcy wciąż zmagają się z systemem, który zamiast wspierać ekspansję, zdaje się ją ograniczać

freedomseeker
freedomseeker
z
rp.pl
dodany: 19.04.2026, 05:07:37
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    afera
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

The Rising Tide: How Trade Lifts All Boats
mapz
z humanprogress.org
  • 1

Komentarze (100)

najlepsze

LuCzadoreQ
LuCzadoreQ
LuCzadoreQ
19.04.2026, 07:39:34 via Android
  • 134
Dobrze że są tacy pracodawcy jak polski dino który szanuje swoich pracowników. :)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
19.04.2026, 08:37:08 via Wykop
  • 65
@LuCzadoreQ: Albo masowo nie ściągali zagranicznego elementu darmowej siły roboczej do swoich kołchozów.
  • Odpowiedz
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
19.04.2026, 10:31:06 via Wykop
  • 27
@zmarnowany_czas: chłopie jak na na wiochach masz bezrobocie 20% to ludzie się zabijają o prace w Dino
  • Odpowiedz
Bestia_z_Jellystone
Bestia_z_Jellystone
19.04.2026, 05:14:19 via Wykop
  • 47
Jeszcze pan urzędnik nam pozmienia jdgi na uopy jednym podpisem, to już w ogóle będzie raj na ziemi xD
Na szczęście są jeszcze Czechy, gdzie urzędnicy to nie są takie s---------y.
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
19.04.2026, 06:29:36 via Wykop
  • 21
@JoBackManhorse: Dorośli ludzie nie mogą sami się dogadać w jakiej formie będą się wzajemnie rozliczać i jest im do tego potrzebny urzędnik który powie jak ma być xD
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
19.04.2026, 07:55:38 via Wykop
  • 18
dorośli ludzie nie udają że mają firmę żeby oszukać resztę społeczeństwa która finansuje swoimi podatkami ich przywileje


@Fire_N: Problem jest w tym że w ogóle firmy są lepiej traktowane podatkowo niż pracownicy. Stawki podatku dochodowego powinny być takie same dla dochodów ze wszystkich źródeł (czy to etat, czy działalność gospodarcza, czy zyski kapitałowe, czy z najmu). Aktualna patologia wynika z tego że firmy mają dostęp do lepszego systemu podatkowego niż
  • Odpowiedz
Dzejzkej
Dzejzkej
Dzejzkej
19.04.2026, 07:14:15 via Wykop
  • 21
Pukamy czy właśnie wyszliśmy z G20? Jakoś podzielone są te opinie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

paveua
paveua
19.04.2026, 08:30:06 via Wykop
  • 26
@Dzejzkej: pukamy czy jesteśmy pukani?
  • Odpowiedz
Dzejzkej
Dzejzkej
Dzejzkej
19.04.2026, 20:19:21 via Wykop
  • 1
@paveua: Obie odpowiedzi są (niestety) prawidłowe. Pukają nas zarówno z zachodu jak i że wschodu
  • Odpowiedz
miszczumsc
miszczumsc
miszczumsc
19.04.2026, 12:15:13 via Wykop
  • 20
Dla zagranicznych firm oraz spółek córek działających w Polsce powinien być podatek obrotowy.

Wtedy nie byłoby problemu, że wytransferowywują pieniądze jakimiś głupimi kosztami jak marketing, consulting czy zmiana loga za miliony PLN...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

alter21
alter21
alter21
19.04.2026, 15:15:56 via Wykop
  • 16
@miszczumsc: po to stworzono taki system aby polska była drugim Czadem (nie obrazajac) Europy. Mamy nic nie mieć, sklepy juz w 85% są zagraniczne, przemysł ok 50% i to postepuje, linie przesylowe, gaz, scieki,, woda , nawet ksef (serwery) itd powoli przechodza w ręce obcego kapitały, jezeli dalej to bedzie postepować to za 20 lat NIC , ale to dosłownie NIC nie bedziemy mieli w polsce, bedziemy tylko wyrobnikami obcego
  • Odpowiedz
GomiGomi
GomiGomi
19.04.2026, 20:06:00 via Wypiek
  • 7
@alter21 masz słuszność, ale większość ludzi pochodzi od małorolnego chłopstwa, które nie miało nic - 123 lat rozbiorów, 21 lat opresyjne dla biedoty i średniaków państwowości, potem 45 lat komuny - tutaj nie ma świadomości kapitału, bo nie miał szans się wykształcić; kraj postkolonialny w Europie;
  • Odpowiedz
vacu
vacu
19.04.2026, 09:41:14 via Android
  • 11
Jakkolwiek bardzo daleko mi do lewactwa to jak czytam takie p--------o przedsiębiorców to mi się coś gotuje. Oczywiście on by stworzył miliard miejsc pracy, gdyby tylko to pieprzone państwo przestało zabraniać niewolnictwa, robotników z krajów 3 świata pracujących za miskę ryżu czy też przestało oczekiwać czegokolwiek. Może i by to były miejsca pracy darmowe ale by były, a wiadomo że lepiej jak jest niż jak nie ma.
Pieprzenie, jakby mu biznes szedł
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Paolo100
Paolo100
Paolo100
19.04.2026, 09:58:20 via Wykop
  • 0
@vacu: amen
  • Odpowiedz
nirvikalpasamadhi
nirvikalpasamadhi
19.04.2026, 16:25:31 via Wykop
  • 0
@vacu: "Paaaanie, jak jo był w twoim wieku to ludzie sie cieszyli że mogą za darmo pracować" :D
  • Odpowiedz
0mezrp
0mezrp
19.04.2026, 10:43:59 via Wypiek
  • 10
Skoro urzedasy mają targety ile mają zedrzeć z obywatela + mental Polski oby doje*ać "somsiadowi", to czego innego się można spodziewać
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jessroncen
jessroncen
19.04.2026, 10:54:37 via Wykop
  • 9
Zastanawialiście się dlaczego wszystko jest obstawione przez zagraniczne korporacje z zagranicznymi korporacyjnymi produktami?? Nawet tak proste rzeczy jak popcorn są praktycznie nie do kupienia, są ale nie można ich dostać ponieważ wielkie korporacje nie dopuszczą małych rodzinnych firm
jessroncen - Zastanawialiście się dlaczego wszystko jest obstawione przez zagraniczne...

źródło: wpx_13f60a5a47771f9e6357540b32bf171c

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mnvt
mnvt
mnvt
19.04.2026, 11:44:19 via Wykop
  • -2
@jessroncen: Już nie przesadzajmy, jeśli chodzi o spożywkę, masz dużo polskich alternatyw (no chyba że pójdziesz do Lidla, to nie).
Przykład z popkornem. Ja kupuje czasami taką dużą pakę MAXI od polskiej firmy Eurosnack. Jest dostępna w Dino, Lewiatania i Biedrze na pewno.
mnvt - @jessroncen: Już nie przesadzajmy, jeśli chodzi o spożywkę, masz dużo polskich...

źródło: popcornMAXI

Pobierz
  • Odpowiedz
misiozaur
misiozaur
19.04.2026, 11:59:32 via Wykop
  • 6
Jak to drenaz? Zwykly zysk z kolonii, nie ma sie co ciskac
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sqorvel
sqorvel
19.04.2026, 08:27:25 via Wykop
  • 3
Tak, to jakis ewenement, że chociaż polski rząd hamuje polski biznes, to jestesmy 20. gospodarka swiata.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
19.04.2026, 10:15:26 via Wykop
  • 12
@sqorvel: hamowanie polskiego biznesu: prawo pracy
  • Odpowiedz
Karl_Tofel
Karl_Tofel
19.04.2026, 11:01:17 via Android
  • 6
@MagicznaRuda: do tego BHP i przepisy przeciwpożarowe, cholerne urzędasy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
19.04.2026, 05:07:54 via Wykop
  • 3
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 67% (jestem botem)

Problemy polskiej gospodarki i biurokracji

Polska dąży do bycia liderem gospodarczym, jednak przedsiębiorcy borykają się z systemem prawnym, który ogranicza ich rozwój. Ryszard Florek, prezes FAKRO, wskazuje na sztywne podejście administracji do interpretacji prawa, co utrudnia tworzenie miejsc pracy. Zamiast wsparcia, firmy otrzymują dodatkowe obowiązki i kontrole, co hamuje ich rozwój. Ekspert Łukasz Kossacki-Lytwyn podkreśla, że różnice między Polską a dojrzałymi rynkami
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2376
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1965
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1777
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1727
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1676
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking