Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko210
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

387

Atak niedźwiedzia na Podkarpaciu. Kobieta nie żyje

Atak niedźwiedzia na Podkarpaciu. Kobieta nie żyje

Niedźwiedź zaatakował kobietę w miejscowości Płonna. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby. Niestety, mimo podjętych działań, życia 58-latki nie udało się uratować - przekazała policja serwisowi Nowiny.

tormentorer
tormentorer
tormentorer
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 23.04.2026, 11:03:44
  • #
    polska
  • #
    przyroda
  • #
    zwierzeta
  • #
    natura
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

16mln zł na odstraszanie🐻 -> 9,5 etatu, strona za 1mln zł, 0,7mln na edukacje i inne..
kopyrta
z x.com
  • 24

Komentarze (171)

najlepsze

Qaktuz
Qaktuz
23.04.2026, 12:54:11 via Android
  • 333
A pamiętacie jak Juleczki z Twittera na pytanie czy w lesie wola trafić na niedźwiedzia czy na mężczyznę wybierałyniedźwiedzia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WOparachAbsurdu
WOparachAbsurdu
23.04.2026, 16:31:44 via Wykop
  • 72
@Qaktuz: gdzie wady? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rzezimieszek84
Rzezimieszek84
23.04.2026, 16:48:51 via Wykop
  • 125
@WOparachAbsurdu: Wady tam ze one siedzą w mieście a po lasach z niedźwiedziami chodzą ludzie którzy mieszkają obok tych lasów. Niedźwiedzie i wilki są bronione przez Julkę co siedzi na kocyku w parku.
  • Odpowiedz
mocten
mocten
23.04.2026, 13:34:31 via Wykop
  • 105
Jak odróżnić gatunki niedźwiedzia?
Podchodzimy do niedźwiedzia i kopiemy go w jaja, i jeśli:
a). uciekamy, a niedźwiedź nas nie goni - jest to miś pluszowy
b). uciekamy na drzewo a niedźwiedż za nami - jest to niedźwiedź brunatny
c). uciekamy na drzewo, zaś niedźwiedź zaczyna nim trząść tak abyśmy spadli - jest to grizzly
d). uciekamy na drzewo, niedźwiedż za nami wsuwając liście - jest to miś koala
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ch1va5
ch1va5
24.04.2026, 05:55:23 via Wykop
  • 6
JEST TO MIŚ KOLARGOL - NAJWIĘKSZA C--A WŚRÓD NIEDŹWIEDZI


@mocten: J---Ć MISIA KOLABORA !!!
Miś Uszatek Forewer !!!
  • Odpowiedz
gurguluth
gurguluth
23.04.2026, 12:55:18 via Android
  • 102
Jak kur*** położyć na ziemi?! Zobaczysz takiego to się trzeba powoli oddalić...nie tyłem. A gdy niedźwiedź szarżuje to już nie ma odwrotu. Albo krzyknij i zrób się większy albo zgon. Gdy będzie niedźwiedź napierał i się położysz to zgon od razu. Bez szans
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czerwone_Stringi
Czerwone_Stringi
23.04.2026, 14:11:45 via Wykop
  • 40
@gurguluth: w Ameryce to się mają z tymi beerami, pierwszy najlepszy
Czerwone_Stringi - @gurguluth: w Ameryce to się mają z tymi beerami, pierwszy najleps...
  • Odpowiedz
Blaskun
Blaskun
23.04.2026, 15:30:00 via Wykop
  • 26
@Czerwone_Stringi:
Blaskun - @Czerwone_Stringi:
  • Odpowiedz

pinochet
pinochet
pinochet
23.04.2026, 22:02:03 via Wykop
  • 43
dzięki bogu chłopa nie spotkała
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mirrodin
Mirrodin
24.04.2026, 10:52:56 via Wykop
  • 6
Więc statystycznie dużo większe ryzyko zginąć w lesie z rąk faceta niż niedźwiedzia.


@dr00: Statystycznie duże większe ryzyko zginąć w katastrofie lotniczej niż od spadającego na głowę fortepianu. Jednak nie dlatego, że latanie samolotem jest niebezpieczniejsze od łapania fortepianu w locie, tylko dlatego, że to drugie zdarza się ekstremalnie rzadko.
  • Odpowiedz
pinochet
pinochet
pinochet
24.04.2026, 13:07:43 via Wykop
  • 1
W latach 2000-2026 w Polsce niedźwiedzie zabiły 2 osoby.

W latach 2015-2024 w Polsce myśliwi zabili 28 osób.


@dr00:
w Polsce żyje 200 niedźwiedzi
w Polsce żyje 18 000 000 mężczyzn
  • Odpowiedz
wkplogin
wkplogin
wkplogin
23.04.2026, 21:54:49 via Wykop
  • 33
Bywa. Chodzisz po terenach na których żyją nieźdzwiedzie, musisz się liczyć z zagrożeniem. Co oznacza też że możesz zginąć i takie przypadki będą się zdarzać. Przykre, ale tak wygląda życie.

Jak tego nie czaisz, to jesteś dorosłym dzieckiem.
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin
23.04.2026, 22:12:16 via Wykop
  • 10
@pinochet: O czym ty w ogóle pieszesz? W tym wypadku to było nieszczęśliwe spotkanie z dzikim zwierzęciem. Jaka głupota? Czyja? Zwykły przypadek który skończył się tragicznie.

Ja piszę o tym, że trzeba być dorosłym dzieckiem żeby oczekiwać że świat ma się dostosować do twoich mniemań. Że możliwa jest jakaś utopia. Albo że najlepiej spalić wszystko wokół, aby tylko zadowolić dorosłego tchórza - jakim takowe drosołe dziecko jest - płaczącego nad
  • Odpowiedz
voldi
voldi
24.04.2026, 01:30:01 via Wykop
  • 12
Ale wiesz geniuszu że bez problemu, od mniej więcej 10 lat w Polsce, możesz sobie wyrobić pozwolenie na b--ń palną. Licealiści po skończeniu 18 lat to robią. Nie ma z tym współcześnie niemal żadnego problemu. Także, w sytuacji jaką przedstawiasz, żebyś mógł ją ze sobą nosić.


@wkplogin: Nie, to nie jest takie proste i nie możesz jej nosić, to będzie b--ń sportowa, za noszenie takiej bez pwood dosniesz mandat i ci
  • Odpowiedz
Marmurowy_Gargulec
Marmurowy_Gargulec
24.04.2026, 07:22:26 via Android
  • 12
Przynajmniej zginęła nie spotkawszy czegoś dużo gorszego - mężczyzny.

Too soon?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

UberAnon
UberAnon
24.04.2026, 10:13:03 via Wypiek
  • 4
@Marmurowy_Gargulec jedna juleczka z instagrama napisała, ze mężczyzna w lesie może jej zrobić coś znacznie gorszego, a niedźwiedź to ją po prostu zabije. Takie to myślenie tych juleczek
  • Odpowiedz
Marmurowy_Gargulec
Marmurowy_Gargulec
24.04.2026, 11:57:21 via Android
  • 6
@UberAnon: Panie, jaka jedna? Całe chmary mówiły, że "a, niedźwiedź mnie tylko szybko zabije, a smalec-podczłowiek porwie, będzie więził w piwnicy, zrywał ze mniej skórę, gwałcił 10x dziennie i w końcu zabije".

1. Nie, nie zabije szybko. Będzie torturował naprawdę.
2. Tolerancyjna, równościowa, empatyczna płeć...
3. Zaskakujące, jak zawsze dzielą się swoimi marnie ukrywanymi skrajnymi fantazjami erotycznymi, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
Marian_Pe
Marian_Pe
23.04.2026, 21:47:41 via Wykop
  • 12
https://styl.interia.pl/spoleczenstwo/news-man-vs-bear-kobiety-wola-drapieznika-niz-faceta-o-co-chodzi,nId,22172389 ciekawe co by odpowiedziala
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kaloryfe
Kaloryfe
Kaloryfe
23.04.2026, 23:48:18 via Android
  • 7
Niedźwiedź nie zabija swojej ofiary tylko przydusza łapą i zaczyna jeść brzuch z organami
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mvmxks
mvmxks
24.04.2026, 05:48:57 via Wykop
  • 3
Niedźwiedź nie zabija swojej ofiary tylko przydusza łapą i zaczyna jeść brzuch z organami


@Kaloryfe: jeżeli chce zjeść ofiarę, w Polsce zazwyczaj są to ataki przypadkowe - być może kobieta podeszła pod gawrę / zaskoczyła niedźwiedzia i poczuł sie zagrożony.
  • Odpowiedz
Kaloryfe
Kaloryfe
Kaloryfe
24.04.2026, 10:03:32 via Wykop
  • 3
@robert-kuzba: nie piszę że jedna standardowa ale jest taka że zjadają na żywca, szyję atakują koty żeby zabić ale nie niedźwiedzie
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
23.04.2026, 11:04:12 via Wykop
  • 7
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 60% (jestem botem)

Niedźwiedź zaatakował kobietę w Płonnej

W miejscowości Płonna doszło do tragicznego ataku niedźwiedzia na 58-letnią kobietę, której nie udało się uratować mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych. Incydent zdarzył się w kompleksie leśnym, gdzie kobieta zbierała poroża, a jej syn powiadomił służby. Dotarcie do poszkodowanej było utrudnione w związku z zalesieniem i brakiem zasięgu, lecz na miejscu interweniowały straż pożarna, policja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

voldi
voldi
23.04.2026, 23:17:32 via Wykop
  • 5
@potrzebie:
Tak, ale pierwszy atak w tym roku był 300m od domu, kilka dni temu znajomemu 4 duże i 2 małe niedźiwiedzie wparowały do szopy, rozwaliły drzwi i zagryzły kury, na razie to, następnym razem może napatoczyć się człowiek.

Niedźwiedzie i wilki to potężny i narastający problem w naszym rejonie a jest bagatelizowany.

ps. śmieszne jest to, że ataki są rzadkie... ataki na człowieka, które kończą się poważnymi obrażeniami są
  • Odpowiedz
wkplogin
wkplogin
wkplogin
24.04.2026, 00:37:50 via Wykop
  • 0
@voldi: Odpowiedziałem ci w innym poście. Masz w powiadomieniu.

Masz tu link:

https://wykop.pl/link/7932757/atak-niedzwiedzia-na-podkarpaciu-kobieta-nie-zyje/komentarz/136625373/bywa-chodzisz-po-terenach-na-ktorych-zyja-niezdzwiedzie-musisz-sie-liczyc-z-zagrozeniem-co-oznacza-tez-ze-mozesz-zginac-i-takie-przypadki-beda-sie-zda#136626255
@wkplogin +4
Człowieku ja tu żyje, dla mnie to codzienne zagrozenie, wiem jaka jest skala problemu a ty nie, jeteś internetowym napinaczem.


@voldi: Nie masz o tym bladego pojęcia. Jesteś paranoikiem. Sam w innym poście napisałeś, że do ataków na ludzi dochodzi zadziwiająco rzadko, praktycznie wcale. Tak napisałeś!

I
więcej
  • Odpowiedz

vis-polonia
vis-polonia
vis-polonia
23.04.2026, 21:09:46 via Wykop
  • 5
Jak nie dźwiedzia to nie wiem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3161
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3011
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2598
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
2648
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2320
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking