Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko118
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ilookoutside

ilookoutside

Dołączył 10 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1097
  • Znaleziska 471
  • Mikroblog 626
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 23
ilookoutside
ilookoutside 29.04.2026, 19:23:38
  • 10
Short na ropie, longi na meta i Google

#gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside
Autor
29.04.2026, 19:28:29 via Wykop
  • 2
@let_it_be: trump zaraz zrobi dump ;)
  • Odpowiedz

839

Przemoc, szeryfowanie, donosicielstwo. Konfitura w Państwo w Państwie.

Przemoc, szeryfowanie, donosicielstwo. Konfitura w Państwo w Państwie.

Jan Śpiewak komentuje ten patologiczny odcinek obracający kota ogonem i stający w obronie patusów w autach

mateopoznan
z
youtube.com
dodany: 29.04.2026, 13:26:36
  • 168
  • #
    polska
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polsat
  • #
    media
  • #
    janekspiewak
ilookoutside
ilookoutside 29.04.2026, 19:18:48 via Wykop
  • 29
@mvmxks: no jakto jak? Celebrytów telewizyjnych opluwa, zamożnych opluwa - tak nie wolno. /s

Polacy to jednak mają mentalność chłopską - głęboko tkwi w narodzie.
donatien-de-sade
donatien-de-sade
28.04.2026, 13:28:51
  • 903
Tymczasem codziennie wydajemy milion złotych na utrzymanie Kancelarii Batyra. CODZIENNIE JEDEN MILION ZŁOTYCH z podatków, które płacimy.

Co otrzymaliśmy za te pieniądze od Tadeusza?

1. Zawetował dwa razy ustawę o kryptowalutach, dzięki czemu ZONDACRYPTO oszukała dziesiątki tysięcy Polaków na setki milionów;

2.
donatien-de-sade - Tymczasem codziennie wydajemy milion złotych na utrzymanie Kancela...

źródło: IMG_7279

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 28.04.2026, 13:36:38 via Wykop
  • 4
@donatien-de-sade: ej a kto ustala ten budzet?
  • Odpowiedz
reaction_c
reaction_c
reaction_c
27.04.2026, 05:14:33
  • 968
WItam serdecznie #samochodoza #konfitura, widzów #polsat, miłośników #parkowanie W ramach wymiany kulturowej parę słów o parkowaniu w takim kraju jak Szwajcaria (już kiedyś robiłem podobny wpis, ale w temacie śmieci).

Zacznijmy od tego, że bezpłatne miejsca parkingowe w #szwajcaria to coś jakby jednorożec - właściwie nie ma. Strefy parkowania są wyraźnie oznaczone, a do ich oznaczania używa się 3 kolorów:
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 18:10:57 via Wykop
  • 0
@jas0n-statham: tylko w post komunistycznym kraju jak Polska nie lubią donosicieli, kiedyś byłem za granicą, w różnych krajach i wiele razy widziałem jak ludzie wzywali policję. Natomiast policja nie zawsze karała, czasami upominała, ale tylko raz ;)
  • Odpowiedz

1738

Litewka: Internetowe zrzutki to wyręczanie służby zdrowia

Litewka: Internetowe zrzutki to wyręczanie służby zdrowia

Polska stała się krajem internetowych zrzutek. Ogromne gratulacje dla wszystkich wpłacających wyręczyliście służbę zdrowia, ale dość już tego mówił poseł Lewicy Łukasz Litewka 19 grudnia 2023 r.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 26.04.2026, 19:27:08
  • 219
  • #
    ukaszlitewka
  • #
    litewka
  • #
    zbiorka
  • #
    zbiorki
  • #
    latwo
  • #
    polityka
ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 07:32:14 via Wykop
  • 3
Nie zapominajcie, że akurat popierał tą akcję...
ilookoutside - Nie zapominajcie, że akurat popierał tą akcję...

źródło: Screenshot 2026-04-27 at 09.32.07

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 09:19:36 via Wykop
  • 1
@kocimietka_BB: ja nie mówię, że było, ale ewidentnie wielu osobom przeszkadza ;)
ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 09:17:34
  • 0
ale od rana spin na #latwogang
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

yahoomlody
yahoomlody
27.04.2026, 07:30:32
  • 2
A teraz pytanie bez hejtu i bez szydery to na co generalnie te pieniądze idą dalej? Ok, wiem, że dzieci chore na raka xD. Ale na co dokładniej? Bo opieka onkologiczna, czyli ta najdroższa część walki z rakiem jest chyba w całości sponsorowana przez NFZ, czytałem, że Cancer Fights kupuje dzieciom np. peruki, więc spoko, ale coś dalej jest potrzebne? Jakaś dodatkowa opieka? Dodatkowe zabiegi są potrzebne żeby robić zbiórki czy to
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 07:34:49 via Wykop
  • 1
@yahoomlody: Przecież to nie jest zbiórka, żeby wyleczyć wszystkie dzieci z raka, albo wyeliminować raka ze społeczeństwa ale może komuś pomoże. Wpłaciłem pare złotych i jeżeli ma to pomóc chociaż jednej osobie to dla mnie warto.
  • Odpowiedz
ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 09:10:15 via Wykop
  • 0
@yaszczur: myślę, że nie, bo tak jak już ktoś pisał... leczenie zasadniczo jest refundowane, ale jest dużo rzeczy dookoła gdzie można pomóc, a nie trzeba aż takich dużych pieniędzy na jednostkę.
  • Odpowiedz
ZaskroniecPapierzasty
ZaskroniecPapierzasty
27.04.2026, 06:53:17
  • 7
#latwogang #sluzbazdrowia #polska #usa
ZaskroniecPapierzasty - #latwogang #sluzbazdrowia #polska #usa

źródło: d77f266157fdfec606ac0817836921a0abe7c5a8b369798e612b774af137f627

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 07:40:50 via Wykop
  • 5
@ZaskroniecPapierzasty: synu, ty byś zobaczył w USA operację jak świnia niebo xd
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
27.04.2026, 07:27:28
  • 14
#latwogang #cancerfighters dobrze sie bawiłam patrząc jak jakies przestarzale gwiazdki z tv wchodziły w atmosferze typu "patrzcie oto zaszczyciłem was swoją obecnością proszę o brawa" a na czacie nikt nie kojarzył bo zoomerzy nie oglądają tv więc dla nich taki bedoes czy ojwojtek przeciętny youtuberek jest bliższą postacią niż np pazura który dla nich jest tylko postacią z 13 posterunku bo pokolenie z film nie ogląda już filmów
KingaM - #latwogang #cancerfighters dobrze sie bawiłam patrząc jak jakies przestarzal...

źródło: brak_podgladu_zdjecie_nie_zaladowane_19

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 27.04.2026, 07:35:46 via Wykop
  • 0
@KingaM: nie jestem zoomerem ale nie znałem dużej części celebrytów
  • Odpowiedz
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
26.04.2026, 14:54:43
  • 0
#latwogang

Ja bojkotuję zbiórkę po tym jak tw stokrotka dostała kopa.
Jak tak można było potraktować taki autorytet?! SKANDAL
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 26.04.2026, 15:14:41 via Wykop
  • 1
@kwiat_pustyni626: wyglądała na bardzo zdziwioną, chyba rzadko musi wychodzić ze swojej bańki
  • Odpowiedz
Ruchenstein-Boltzman
Ruchenstein-Boltzman
26.04.2026, 13:55:26
  • 4
#latwogang
Gdzie ta wpłata od banku niby?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 26.04.2026, 13:57:07 via Wykop
  • 0
@Ruchenstein-Boltzman: u karolaka na koncie
  • Odpowiedz
ilookoutside
ilookoutside 26.04.2026, 13:41:47
  • 3
#latwogang ale atencjusze starych mediów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

521

Masowe redukcje w fabrykach mebli w Polsce. Nawet giganci zwalniają

Masowe redukcje w fabrykach mebli w Polsce. Nawet giganci zwalniają

Coraz więcej ludzi traci pracę w branży meblarskiej, która jeszcze do niedawna była jednym z filarów polskiego eksportu. Zwalniają nawet rynkowi giganci. Jednym z nich jest Ikea, która właśnie zaczęła wręczać pierwsze wypowiedzenia pracownikom jednej z fabryk.

VoxClamantisInDeserto
z
businessinsider.com.pl
dodany: 25.04.2026, 07:16:02
  • 150
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    meble
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    produkcja
ilookoutside
ilookoutside 26.04.2026, 11:15:22 via Wykop
  • 1
Pewnie AI
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2794

Czy aktorzy dali zlecenie na Konfiture?

Czy aktorzy dali zlecenie na Konfiture?

Konfitura poinformował na swoim kanale o programie Państwo w Państwie Polsatu planowanym na dziś wieczór. Pomimo wieloletniej działalności Samochodozy i Konfitury, media zaczynają się interesować tematem tylko przy zaangażowaniu celebrytów w sytuację.

sosiwoczostkowe
z
polsat.pl
dodany: 26.04.2026, 08:11:51
  • 527
  • #
    prawo
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
ilookoutside
ilookoutside 26.04.2026, 11:12:21 via Wykop
  • 2
Nie rozumiem tego fenomenu, oburzać się na prawo, zamiast je zmienić. Ten dualizm w Polsce jest niepojęty. Wszyscy są okay z łamaniem prawa zamiast je zmienić. Jeżeli ludzie uważają, że tam powinno się parkować to czemu nie zrobić tam normalnego parkingu, lepiej łamać prawo?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wasz_Jezus
Wasz_Jezus
26.04.2026, 05:27:30
  • 4
#onlyfans #showup #onlyfansiary #ladnapani #ladnadziewczyna #dupeczkizprzypadku #dupeczkizinstagrama
Dziś wydalem 500 zl na onlyfans
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 26.04.2026, 06:06:34 via Wykop
  • 2
@Wasz_Jezus: dlaczego?
  • Odpowiedz
molochpl
molochpl
23.04.2026, 04:28:40
  • 1092
Jestem dumny z Tuska. Będzie atomowy parasol Francuski nad Polską.
ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Jesteśmy oczko bezpieczniejsi gdy Russcy muszą się martwić co zrobi Francja. #polityka
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 23.04.2026, 05:02:52 via Wykop
  • 6
@molochpl: nic nie zrobi
  • Odpowiedz

477

Masa dyrektorów mówi: AI nie zmieniło nic. Paradoks Solowa wraca po 40 latach

Masa dyrektorów mówi: AI nie zmieniło nic. Paradoks Solowa wraca po 40 latach

Badanie 6000 prezesów i dyrektorów finansowych z USA, UK, Niemiec przynosi trzeźwy wniosek: prawie 90% firm twierdzi, że AI nie wpłynęło ani na produktywność, ani na zatrudnienie. To dokładnie ten sam scenariusz co z komputerami w latach 80. i mają na to nazwę: paradoks produktywności Solowa.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 20.04.2026, 06:41:44
  • 159
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
  • #
    technologia
  • #
    openai
  • #
    ciekawostki
ilookoutside
ilookoutside 20.04.2026, 18:33:13 via Wykop
  • 2
@tengo_razones: a potem Hegseth cytuje pulp fiction
ilookoutside
ilookoutside 20.04.2026, 18:33:56 via Wykop
  • 0
@editores: prawda jak zwykle leży gdzieś po środku
zwykly_szarak
zwykly_szarak
13.04.2026, 18:40:12
  • 318
Zauważyliście, że obecnie mimo nieograniczonego dostępu do elektroniki młodzi są coraz mniej realnie zaznajomieni z jej działaniem? Gdy ja byłem dzieckiem komputery i telefony dopiero wchodziło do użytku; ale chętnie w nich grzebałem; co często kończyło się milionowym formatem xD ale potrafiłem sobie z wieloma rzeczami poradzić; teraz dla młodzieży z mojego otoczenia postawienie stronki dla zabawy, serwera do gierki to czarna magia.

#komputery
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilookoutside
ilookoutside 13.04.2026, 18:41:34 via Wykop
  • 361
@zwykly_szarak: na ich obronę - kiedyś byłeś zmuszony do tego, plus wszystko było prostsze
  • Odpowiedz
ilookoutside
ilookoutside 14.04.2026, 11:04:27 via Wykop
  • 0
@siepan: tak, ale stack był prostszy. Jak miałem jak miałem swój pierwszy komputer to był DOS, potem Windows 3.11, te systemy były proste. Potem był Windows 95, etc. Te systemy operacyjne było mocno prymitywne.

To co pisał wyżej @bylem_zielonko to prawda, trzeba było sformatować dysk, ustawić partycje etc. ale to wszystko było łatwe, był jeden system plików (FAT16/FAT32), dyskietka to było A: dysk twardy to było C:, CD-ROM to było
  • Odpowiedz

882

Wkurzyły mnie płatne apki do usypiania, więc napisałem własną i oddaje za darmo

Wkurzyły mnie płatne apki do usypiania, więc napisałem własną i oddaje za darmo

Cześć Mirki Szukając apki do usypiania córki, wszędzie odbijałem się od abonamentów i mikropłatności . Jakaś masakra , 60 zł na miesiac itp. Wziąłem więc sprawy w swoje ręce, trochę pokodziłem po godzinach i tak powstało BunnyBaby. Co jest w środku? Gdzie jest haczyk? Nie ma. Apka jest w 100% darmow

kobzkeny
z
wykop.pl
dodany: 11.04.2026, 08:40:55
  • 213
  • #
    chwalesie
  • #
    tatacontent
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    ios
  • #
    android
ilookoutside
ilookoutside 11.04.2026, 20:27:39 via Wykop
  • 41
@placebo_: może nie moja sprawa, ale myślę, że powinieneś zacząć usamodzielniać Jarka, 56 lat to już najwyższy czas, żeby zaczął chodzić spać sam

374

Junior IT w 2026 to gatunek zagrożony. 5% ofert pracy i malejące szanse

Junior IT w 2026 to gatunek zagrożony. 5% ofert pracy i malejące szanse

Oferty dla seniorów IT to już 55% rynku, dla juniorów zaledwie 5%. Liczba ogłoszeń w AI i ML potroiła się, ale właśnie tam juniorzy tracą udział najbardziej. Dane rysują ponury obraz dla osób wchodzących do branży.

real_scoria
z
antyweb.pl
dodany: 10.04.2026, 12:51:36
  • 250
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    praca
  • #
    ai
  • #
    polska
ilookoutside
ilookoutside 10.04.2026, 18:28:02 via Wykop
  • 2
Jest to dla mine super zastanawiające, z moich obserwacji LLMy piszą kod na poziomie średniego/słabego dewelopera z Software House'u. Da tym robić tylko specyficzne projekty. Jasne fajna rzecz, ale bez przesady.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ilookoutside
ilookoutside 10.04.2026, 19:54:39 via Wykop
  • 0
@kukold: trochę tak a trochę nie, bo jak chcesz faktycznie to kontrolować to musisz po prostu sam napisać.

Nie chodzi mi o funkcjonalność ale o taką ogólną organizacje kodu (i tak wiem, wiem, teraz już się nie pisze kodu tylko promptuje LLMy, ale nie wierze w to, bo każdy sensownie duży projekt trafia na ścianę w końcu gdzie to się nie sprawdza, jeżeli się tego nie kontroluje). LLM np. losowo
ilookoutside
ilookoutside 11.04.2026, 11:46:40 via Wykop
  • 0
@PepikPL: też tak myślę to dobra analogia
ilookoutside
ilookoutside 11.04.2026, 11:48:13 via Wykop
  • 0
@Codevein: wiem ale mam takie zdanie jak ten komentarz wyżej - dokładnie takie same doświadczenia, poza tym czasami codex działa a czasami opus i w sumie nie ma reguły
ilookoutside
ilookoutside 11.04.2026, 12:20:14 via Wykop
  • 0
@jak_ta_lala: czytam to w internecie, ale nie spotkałem jeszcze nikogo kto byłby w stanie tego używać konsekwentnie ;) - myślę poza tym, że tutaj też nie ma za bardzo czego potrafić. Widziałem kilka razy różnych Youtuberów, którzy próbowali tego używać "na żywo" (nagrania ale niby live coding) - byli zachwyceni, potem zmieszani, potem były cięcia. Myślę że to dość upierdliwe narzędzie jak nie działa, a często nie działa.

Pracuje już
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
  • Strona 3 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.12.2015

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 29.07.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking