Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1738

Litewka: Internetowe zrzutki to wyręczanie służby zdrowia

Litewka: Internetowe zrzutki to wyręczanie służby zdrowia

Polska stała się krajem internetowych zrzutek. Ogromne gratulacje dla wszystkich wpłacających wyręczyliście służbę zdrowia, ale dość już tego mówił poseł Lewicy Łukasz Litewka 19 grudnia 2023 r.

wykopowicz19870808
wykopowicz19870808
wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 26.04.2026, 19:27:08
  • #
    ukaszlitewka
  • #
    litewka
  • #
    zbiorka
  • #
    zbiorki
  • #
    latwo
  • #
    polityka
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Służba Zdrowia nowa pensja minimalna 8,5tys. i podwyżki o 10% w 2026
xistobal
z rynekzdrowia.pl
  • 26
Można to rozwiązać systemowo, ale to kosztuje. Jesteś gotowy płacić więcej na NFZ?
BlogoslawionyTwarozyc
z alertmedyczny.pl
  • -44

Komentarze (221)

najlepsze

Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
26.04.2026, 19:51:16 via Wykop
  • 659
no i doszli do władzy i co się zmieniło?
mieli dać 2 miliardy z TVP na dzieci chore na raka, a jednak wzięli 3 miliardy dla siebie, a dzieci chore na raka utrzymywane są ze zbiórek
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

quantero
quantero
26.04.2026, 20:09:52 via Wykop
  • 147
@Milegodniawszystkim:

obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą

Chore na raka dzieci nie mają praw wyborczych, a ich rodzice są elektoratem marginalnym. Doskonale było to dostrzec w ostatnich dniach, gdy politycy w social mediach byli d--a cicho
  • Odpowiedz
WyZeJaOlkoholikAjaNiePije
WyZeJaOlkoholikAjaNiePije
26.04.2026, 21:14:12 via Wykop
  • 49
@max-m: to po kiego chooja wchodza w koalicje?
  • Odpowiedz
krzychacz-krzychacz
krzychacz-krzychacz
krzychacz-krzychacz
26.04.2026, 19:49:52 via Wykop
  • 428
I ma gość rację. Zbiórki nigdy nie zastąpią rozwiązań systemowych.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PfefferWerfer
PfefferWerfer
26.04.2026, 21:21:25 via Wykop
  • 237
@krzychacz-krzychacz: Ale Polakom nie chodzi o rozwiązanie systemowe tylko o to żeby się mogli dobrze poczuć. Tak samo było w I RP gdy zamiast zawodowego wojska czy działającego państwa szlachta wolała mieć pospolite ruszenie (analogia zrzutek) i zbierać się na sejmikach ziemskich w każdej drobnej sprawie.zamiast ustalić ramy systemowe.

Jesteśmy spadkobiercami tej s----------j kultury.
  • Odpowiedz
Keppra
Keppra
26.04.2026, 23:04:38 via Wykop
  • 40
I ma gość rację


@krzychacz-krzychacz: miał, zmarł w ostatni czwartek.
  • Odpowiedz
Zielona-Herbata7
Zielona-Herbata7
Zielona-Herbata7
26.04.2026, 21:11:20 via Wykop
  • 276
Zrzutki są konkursem popularności, jak chory ma dobrze przedstawioną smutną historię to zbierze nawet więcej niż potrzebuje. Jak wiele zbierają zrzutki na ratowanie i karmienie zwierząt, ludzie wpłacają, bo psy i konie są rozczulające. Mężczyzna po 50, któremu posypało się życie nie ma co liczyć na znaczną pomoc od nieznajomych.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szynszyla2018
szynszyla2018
27.04.2026, 05:08:49 via Android
  • 34
@Cadfael: przecież ostatnio była akcja z tym nastolatkiem co się rzucił pod pociąg i wykopki w dupie to miały. A to była sytuacja żeby zrobić csi wykop i posrprawdzac kto i w jaki sposób zniszczył chłopaka. Chłopaka takiego samego jak oni sami. Więc wykopki są silnie tylko w akcjach typu Klaudiusz czyli jak zwykle wszystko opiera się na prymitywnych instynktach
  • Odpowiedz
lewoprawo
lewoprawo
27.04.2026, 06:12:24 via Wykop
  • 22
@Zielona-Herbata7: Dokładnie tak, dlatego ja od lat powtarzam że kompletna likwidacja służby zdrowia, zastąpieniem jej prywatną, a jak kogoś nie stać akcjami charytatywnymi, to idiotyzm. A taka jest odpowiedź zwolenników tego rozwiązania, jak Korwin czy Michalkiewicz. Że spoko, biedni nie zginą, jak coś to ludzie będą mieli dużo hajsu na zbiórki.
No nie, zbiórkami rządzi dobra reklama, a nie faktyczne potrzeby.
  • Odpowiedz
stary_emigrant
stary_emigrant
26.04.2026, 19:55:14 via Wykop
  • 94
Tak z ciekawości zapytam. Jakie parlamentarne akcje firmował swoją osobą?
To, że nie był kryształem, to wiadomo.
Jak zwykłego Mirka/ Mirabelkę na ulicy rozsmarują, to statystyka.
Jak pana posła, to metafizyka.
Weźcie wy się kuwra ogarnijcie.

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zwichrowegowzgorza
Zwichrowegowzgorza
Zwichrowegowzgorza
27.04.2026, 01:59:47 via Wykop
  • 8
@stary_emigrant: o co chodzi "że nie był kryształem"?
Z ciekawosci pytam.
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
27.04.2026, 02:57:00 via Wykop
  • 36
@Zwichrowegowzgorza: był powód dlaczego zginął na rowerze a nie jechał samochodem i nie były to kwestie ekologiczne xd
  • Odpowiedz
WirujacaStupka
WirujacaStupka
26.04.2026, 21:05:43 via Wykop
  • 88
I pełna racja, 20 gospodarka świata nie powinna opierać swojej służby zdrowia na zbiórkach jak jakiś afrykański bantustan. No ale, taki mamy klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°),
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwek2k
sylwek2k
sylwek2k
26.04.2026, 21:38:59 via Wykop
  • 22
20 gospodarka świata nie powinna opierać swojej służby zdrowia na zbiórkach jak jakiś afrykański bantustan. No ale, taki mamy klimat


@WirujacaStupka:

tylko wiekszosc z tych zbiorek, to zbiorki dla szarlatanow, co dla kasy obiecaja wszystko...w praktyce szanse powodzenia ma mniej niz 10% i to za bajonskie kwoty - co wiecej, najczesciej nawet nie wyleczenia, a tylko przedluzenia egzystencji... no ale coz szkodzi obiecac.

Czesc zbiorek dotyczy zapewnienia wiekszego komfortu pacjentowi.
  • Odpowiedz
remul
remul
26.04.2026, 22:11:39 via Wykop
  • 8
@WirujacaStupka: Wskaż mi którąkolwiek z obecnych 20 najbogatszych gospodarek gdzie nie ma zbiórek. To tak nie działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
KubaGrom
KubaGrom
26.04.2026, 21:41:21 via Wykop
  • 78
I dlatego sam założył 80 zbiórek.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
26.04.2026, 22:09:31 via Wykop
  • 46
@KubaGrom: Ale po co o tym mówić? To niedobra jest! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
antof
antof
antof
27.04.2026, 05:26:42 via Wykop
  • -6
@mikolaj-von-ventzlowski: serio jestes az takim biedakiem?
  • Odpowiedz
puretech
puretech
puretech
26.04.2026, 22:42:59 via Wykop
  • 60
Te 250 milionów to jest kropla w morzu potrzeb tak samo zresztą jak wszystkie pieniądze zebrane przez Owsiaka. Popatrzcie ile musiało pojawić się znanych osób żeby zebrać te 250 kk zł i popatrzcie ile wolontariuszy musiało pracować za darmo, często marznąć stojąc z tymi puszkami przez tyle lat, a tymczasem 460 pajaców tylko na jednym głosowaniu w sejmie potrafią przekazać miliardy np. na jakąś propagandę (media publiczne) czy kupowanie sobie zwykłych ludzi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
27.04.2026, 02:52:10 via Wykop
  • -4
@puretech: Kropla? W możu zadłużenia nawet nie poczują.
Kasa na wypłaty pójdzie.
Ale miś ma się kręcić.
I jeszcze ta kartony tej śmiesznej Pani z TV ( sorki, nie kojarzę nazwiska, Mostowiak czy co)
Trytek brakuje tylko.
To nawet nie jest śmieszne.
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
26.04.2026, 20:00:04 via Wykop
  • 58
Nagadal sie, jego wygrali wybory i co?
nie ma zrzutek teraz? gdzie 2 mld z likwidacji tvp na onkologii? a no tak, z------i dodatkowy miliard dla tvp a w nfz nie ma za co zabiegow robic :p
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

typ53B
typ53B
27.04.2026, 06:21:58 via Android
  • 1
@3mortis: 3 miliardy aktualnie
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
27.04.2026, 06:25:37 via Wykop
  • 1
@Dupa01: problem w tym ze moze nie istniec
mamy system w ktorym 2 glowne partie maja na tyle duzo wladzy, kolesiostwa i beteonowy elektorat ignorujacy drobne przestepstwa ze moze faktycznie zadna partia nie byc w stanie przebic sie do wladzy

bo albo zostanie osmiszona, uwalona w jakies afery albo kupiona jak kukiz

taki litewka moze i byl ok ale dolaczyl do partii i w praktyce glosujac glosujesz na tuska ktory
  • Odpowiedz
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
26.04.2026, 22:23:10 via Wykop
  • 33
No i zebrał 250milionów co wystarczy zaledwie na miesiąc pensji dla 250 lekarzy... zamiast zbierać kolejne chore sumy pieniędzy należy naprawić "służbę zdrowia" zaczynając od chytrych lekarzy. Punkt 1: darmowe studia tylko dla lekarzy pracujących w publicznej służbie zdrowia na pełen etat. Chcesz zarabiać miliony w prywatnej praktyce albo za granicą? Spoko ale płacisz za studia jak twoi koledzy z USA. Punkt 2: Koniec z limitami na specjalizacje.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech
26.04.2026, 22:50:07 via Wykop
  • 20
@inflacja_biedaku: Trzeba też zrobić porządek z emeryturami czyli zacznijmy od tych wcześniejszych np, w mundurówce i jakichś dodatkach funkcyjnych czyli fikcyjnym podnoszeniu ostatniej pensji żeby emerytura była wyższa od rzeczywistej pensji oraz zajmijmy się KRUSem bo każdy powinien płacić jednakowe składki, a nie kilka razy niższe. Miliardy leżą na ulicy tylko żaden polityk nie chce się po nie schylić.
  • Odpowiedz
mikolaj-von-ventzlowski
mikolaj-von-ventzlowski
27.04.2026, 00:06:40 via Wykop
  • 13
@inflacja_biedaku: Kupel studiuje we Francji, musi odpracować ileś lat w urzędzie inaczej musiałby zapłacić za studia. Proste i skuteczne
  • Odpowiedz
Rst00
Rst00
26.04.2026, 23:23:05 via Wykop
  • 30
No i miał 100% racji. Zbiórki tylko pokazują patologię naszego systemu - ludzie mimo, że płacą gigantyczne pieniądze na NFZ to jeszcze muszą i tak leczyć się prywatnie oraz zbierać pieniądze na zbiórkach. Nikt tego systemu nie ruszy bo nagle by się okazało, że trzeba by było zabrać cały socjal więc dla przeciętnego zjadacza chleba, który ze służby zdrowia nie korzysta zbyt często było by to zwykłym "okradzeniem go" z "jego" pieniędzy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4486
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3262
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2422
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2063
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1908
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #litewka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking