Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko185
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

561

Sondaż dla Rz: Polacy uważają, że klienci Zondacrypto są sami sobie winni

Sondaż dla Rz: Polacy uważają, że klienci Zondacrypto są sami sobie winni

Ponad 82 proc. Polaków jest przeciwko państwowej pomocy dla klientów giełdy Zondacrypto. 58,7 proc. uważa, że inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka, a dla 23,5 proc. respondentów kryptowaluty to spekulacja. Badanie IBRiS dla Rzeczpospolitej.

Poludnik20
Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 30.04.2026, 03:35:03
  • #
    kryptowaluty
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

No i dobrze, Polacy mają w nosie Zondacrypto.
butylarz
z wykop.pl
  • 32

Komentarze (150)

najlepsze

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
30.04.2026, 03:47:46 via Wykop
  • 239
No pewnie że tak. Tak samo było z frankowiczami którzy twierdzili że kurs franka nie może wzrosnąć.
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jack_
jack_
30.04.2026, 07:04:40 via Wykop
  • 69
nie zakazuje się wieloletniej promocji szemranej działalności


@Poludnik20: Ke? Ile masz lat, że ktoś inny ma odpowiadać za twoje błędy?
Umiesz czytać? Stawiałeś podpis? Decydowałeś sam?

Na grę w 3 kubki też walisz w ciemno 100k bez myślenia?
  • Odpowiedz
Gleacher
Gleacher
30.04.2026, 12:17:55 via Wykop
  • 31
@rampapa: niezłe rewelacje tutaj sprzedajesz i za przeproszeniem pierd**** srogie głupoty. W bliskim otoczeniu mam naście osób które brały wtedy kredyt na mieszkanie w złotówkach. Tak, na dużo gorszych warunkach niż we frankach, ale dlatego się zgodzili na te c-----e warunki bo ryzyko brania kredytu w obcej walucie było za duże.

Nie chce mi się wgłębiać w temat czy ludzie zostali oszukani czy nie, w tych rozmowach zawsze jest za
  • Odpowiedz
gvs
gvs
30.04.2026, 08:28:49 via Wykop
  • 151
Jak się pójdzie do kasyna i przegra się 5 letnie dochody to też kochane państwo polskie zwróci? Dla kolegi pytam.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ilookoutside
ilookoutside
30.04.2026, 12:20:57 via Wykop
  • 35
@jegertilbake: no ale jakim trzeba być młotkiem, żeby wpłacać firmie takiej jak zondacrypto kasę. Przecież wiadomo, że wszystkie parabanki i takie podobne nie są objęte żadnymi gwarancjami, chcesz to możesz się bawić, ale śmietanka jest Twoja. Jak nie umiesz / nie znasz się to inwestuj w obligacje skarbu państwa (np.)
  • Odpowiedz
adenrno
adenrno
30.04.2026, 15:35:47 via Wykop
  • 1
@gvs: Jak się pójdzie do kasyna i w kasie za tysiąc złotych dadzą ci tylko 50 żetonów po 10 zł to tak, ktoś musi za to beknąć.
  • Odpowiedz
korupcja
korupcja
30.04.2026, 04:26:07 via Wykop
  • 59
korupcja

źródło: 14636515100216

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nutrition
Nutrition
30.04.2026, 12:48:45 via Wykop
  • 40
Nutrition

źródło: GlvAKhPWEAA-AiS

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b4rt3k
b4rt3k
b4rt3k
30.04.2026, 14:28:55 via Wykop
  • 7
@Nutrition: a teraz sam płacze do państw NATO żeby zabezpieczyły cieśninę Ormuz xd
  • Odpowiedz
staryjednaknowy
staryjednaknowy
staryjednaknowy
30.04.2026, 04:26:17 via Wykop
  • 40
Ryzyko kosztuje
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szarlej1427
szarlej1427
szarlej1427
30.04.2026, 12:07:40 via Wykop
  • 6
@jegertilbake: amen brother. Ja korzystałem z bitbay gdybył bitbay i nigdy nie trzymałem na giełdzie więcej jak 5k pln. Jak tylko Suszek zginął i pojawiła się "Zonda" przestałem korzystać. Coś mi śmierdział ten rebranding, a nawet się nie wczytywałem w bio pana Krala.
  • Odpowiedz
zabbii
zabbii
30.04.2026, 12:16:46 via Wykop
  • 3
Ryzyko kosztuje


@staryjednaknowy: Jeżeli kosztuje tylko inwestora to spoko. Jeżeli koszt czyjegoś ryzyka jest przerzucany na innych to już nie spoko ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz

Ociec2
Ociec2
Ociec2
30.04.2026, 11:42:30 via Android
  • 38
Jest jeden w 100% pewny sposób by nie stracić milionów na różnych Zondakryptach czy Amber Goldach - wystarczy tych milionów nie mieć.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
30.04.2026, 12:00:27 via Wykop
  • -8
@Ociec2: W przypadku gield krypto doslownie wystarczy zainstalować electrum w minute i wyplacic btc z gieldy na swój portfel a jeszcze lepiej nie uzywac żadnej giełdy i nie przechodzic KYC oraz omijac 19% podatku od zysku.
  • Odpowiedz
Makarow
Makarow
30.04.2026, 12:35:30 via Wykop
  • 0
Jest jeden w 100% pewny sposób by nie stracić milionów na różnych Zondakryptach czy Amber Goldach - wystarczy tych milionów nie mieć.


@Ociec2:

I zdaje się że sporo ludzi z tego sposobu skorzystało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może ich to czegoś nauczy
  • Odpowiedz
Rwa_mac
Rwa_mac
Rwa_mac
30.04.2026, 12:31:08 via Wykop
  • 27
Przecież ta firma była na liście ostrzeżeń knf XD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Polankowicz
Polankowicz
30.04.2026, 13:47:26 via Wykop
  • 7
@Rwa_mac: Żond, Państwo, KNF są lewackie i zamordystyczne mordo.
  • Odpowiedz
piena
piena
piena
01.05.2026, 04:53:25 via Wykop
  • 1
@Rwa_mac: no dokładnie! Dlatego uciekli do Estonii już ładnych kilka lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jossarian
Jossarian
30.04.2026, 11:35:54 via Wykop
  • 14
58,7 proc. uważa, że inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka


Głównym ryzykiem jest korzystanie z usług polskich fintechów. Próbowałem kiedyś się w to bawić i natychmiast dałem sobie spokój. Od ukrytych opłat za kupno/sprzedaż krypto ("inne opłaty są wymienione na pozostałych zakładkach naszej tabeli opłat") po sprzedaż scamerom moich danych osobowych (e-mail, imię/nazwisko, numer telefonu i że inwestuję w krypto). Teraz tak do mnie często dzwonią, że już poznaję ich po
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
30.04.2026, 11:59:10 via Wykop
  • -6
@Jossarian: Pomijajac juz skłonności Polaków do scamowania to jaki jest sens korzystac z polskich rozwiązań w momencie gdy istnieje Binance czy Revolut X z fee 0.09%?

Osoba wybierająca drozsze rozwiązanie i giełdę ktora zmienila nazwę z uwagi na blokowanie środków i "zaginięcie" wlasciciela w przeszłości a do tego nie wyplaca z niej krypto na swoj portfel po zakupie jest po prostu j-----m idiotą i predzej czy pozniej i tak straciłaby
  • Odpowiedz
NLrefugee
NLrefugee
NLrefugee
30.04.2026, 12:52:15 via Wykop
  • 1
@Jossarian: Binance i Kraken .Licencjonowane i bezpieczne ,ale i tak to gra w trzy kubki .Skrobałem małą łyżeczką ,to mi w weekend zablokowali logowanie do apki .Z Krakena opłatę za przelew pan jakiś tam John wziął sobie 85 euro .Napisałem do nich że są chujami ,wzruszyli ramionami i tyle .
Nauka kosztowała mnie jakieś 150 euro straty ,więc tanio się wykpiłem , niemniej przy zarabianiu to fajna zabawa .
  • Odpowiedz
butylarz
butylarz
30.04.2026, 09:40:35 via Wykop
  • 13
W sprawie Zondy teraz chodzi jedynie o przyklejenie łatki i powiązanie w Waszych głowach kryptowalut, afery, Nawrockim, wetem, paraliżem ustawodawczym, powiązaniami z Rosją.

Nikogo z polityków nie obchodzi prawda o Zondacrypto, a pieprzenie o komisji śledczej jest wyłącznie do lansowania ich członków i partii wchodzących w skład.
Od roku powtarzam że przeregulowana ustawa i weto są po to aby nie uregulować rynku kryptoaktywów w Polsce przed wakacjami, wtedy mija na to termin
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy
30.04.2026, 12:53:00 via Wykop
  • -2
@butylarz: a dlaczego mielibyśmy przymykać oko na te powiązania? Nie uważam że cała operacja z Zondą to robota Rosji albo Izreala (Konfederuskie muszą przecież przerzucić odpowiedzialność z swoich idoli).

Jeżeli dla zwykłych przestępców, szpiegów czy wywiadów będą istniały wygodne kanały transferu środków, informacji czy wpływów to będą z nich korzystać. Bez względu na idee. Rosjanie mogą jednocześnie też wspierać aktywistów klimatycznych i lobbystów paliwowych, oni nie kierują się ideologiami i
  • Odpowiedz
Damntrain
Damntrain
Damntrain
30.04.2026, 12:12:44 via Wykop
  • 8
dlaczego ludzie nadal nie widzą różnicy między faktycznie złą inwestycją przez klienta (ale nadal inwestycją - kupujesz krypto które traci na wartości - wtedy jesteś sam sobie winny) od zaistniałej sytuacji w zondacrypto?

przecież w aferze Zondacrypto chodzi o to, że zarząd sobie wziął depozyty klientów i wyjechał do Izraela, a nie o to, że ktoś kupił kryptowaluty.
mówiąc prościej - jedynym problemem jest klasyczna kradzież środków z giełdy, kradzież wykonana przez
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ilookoutside
ilookoutside
30.04.2026, 12:22:41 via Wykop
  • 8
@Damntrain: a czy jak złodziej ukradnie Ci samochód to państwo powinno Ci oddać?
  • Odpowiedz
Makarow
Makarow
30.04.2026, 12:36:36 via Wykop
  • 4
@ilookoutside:

a czy jak złodziej ukradnie Ci samochód to państwo powinno Ci oddać?


No nie, ale państwo powinno robić wszystko żeby złapać złodzieje i oddać poszkodowanym wszystko to co ukradł
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3153
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2981
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2582
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2299
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1816
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #bitcoin
  • #gielda
  • #ethereum
  • #btc
  • #inwestycje
  • #finanse
  • #shitcoin
  • #heheszki
  • #binance
  • #trump
  • #krypto
  • #inwestowanie
  • #zonda
  • #dogecoin
  • #xrp

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking