Sondaż dla Rz: Polacy uważają, że klienci Zondacrypto są sami sobie winni

Ponad 82 proc. Polaków jest przeciwko państwowej pomocy dla klientów giełdy Zondacrypto. 58,7 proc. uważa, że inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka, a dla 23,5 proc. respondentów kryptowaluty to spekulacja. Badanie IBRiS dla Rzeczpospolitej.

- #
- #
- #
- #
- #
- 150
- Odpowiedz






Komentarze (150)
najlepsze
@Poludnik20: Ke? Ile masz lat, że ktoś inny ma odpowiadać za twoje błędy?
Umiesz czytać? Stawiałeś podpis? Decydowałeś sam?
Na grę w 3 kubki też walisz w ciemno 100k bez myślenia?
Nie chce mi się wgłębiać w temat czy ludzie zostali oszukani czy nie, w tych rozmowach zawsze jest za
źródło: 14636515100216
Pobierzźródło: GlvAKhPWEAA-AiS
Pobierz@staryjednaknowy: Jeżeli kosztuje tylko inwestora to spoko. Jeżeli koszt czyjegoś ryzyka jest przerzucany na innych to już nie spoko ¯\(ツ)/¯
@Ociec2:
I zdaje się że sporo ludzi z tego sposobu skorzystało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ich to czegoś nauczy
Głównym ryzykiem jest korzystanie z usług polskich fintechów. Próbowałem kiedyś się w to bawić i natychmiast dałem sobie spokój. Od ukrytych opłat za kupno/sprzedaż krypto ("inne opłaty są wymienione na pozostałych zakładkach naszej tabeli opłat") po sprzedaż scamerom moich danych osobowych (e-mail, imię/nazwisko, numer telefonu i że inwestuję w krypto). Teraz tak do mnie często dzwonią, że już poznaję ich po
Osoba wybierająca drozsze rozwiązanie i giełdę ktora zmienila nazwę z uwagi na blokowanie środków i "zaginięcie" wlasciciela w przeszłości a do tego nie wyplaca z niej krypto na swoj portfel po zakupie jest po prostu j-----m idiotą i predzej czy pozniej i tak straciłaby
Nauka kosztowała mnie jakieś 150 euro straty ,więc tanio się wykpiłem , niemniej przy zarabianiu to fajna zabawa .
Nikogo z polityków nie obchodzi prawda o Zondacrypto, a pieprzenie o komisji śledczej jest wyłącznie do lansowania ich członków i partii wchodzących w skład.
Od roku powtarzam że przeregulowana ustawa i weto są po to aby nie uregulować rynku kryptoaktywów w Polsce przed wakacjami, wtedy mija na to termin
Jeżeli dla zwykłych przestępców, szpiegów czy wywiadów będą istniały wygodne kanały transferu środków, informacji czy wpływów to będą z nich korzystać. Bez względu na idee. Rosjanie mogą jednocześnie też wspierać aktywistów klimatycznych i lobbystów paliwowych, oni nie kierują się ideologiami i
przecież w aferze Zondacrypto chodzi o to, że zarząd sobie wziął depozyty klientów i wyjechał do Izraela, a nie o to, że ktoś kupił kryptowaluty.
mówiąc prościej - jedynym problemem jest klasyczna kradzież środków z giełdy, kradzież wykonana przez
No nie, ale państwo powinno robić wszystko żeby złapać złodzieje i oddać poszkodowanym wszystko to co ukradł