Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
FireDash

FireDash

Dołączył 11 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 77656
  • Znaleziska 25683
  • Mikroblog 51973
  • Obserwujący 33
  • Obserwowane 55

1222

Browar Perła dostał 40 baniek z pieniędzy podatników na FIT piwko

Browar Perła dostał 40 baniek z pieniędzy podatników na FIT piwko

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) miało przyznać prawie 40 mln zł browarowi Perła na "nowatorski" projekt.

Poza-kontrolo
z
businessinsider.com.pl
dodany: 21.06.2026, 19:03:33
  • 116
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
FireDash
FireDash 21.06.2026, 19:36:23 via Wykop
  • -12
Paradoksalnie takie badania mają jakiś sens xd

W co chcecie inwestować? W produkcję procesorów? Inwestuje się w to co są w stanie wykorzystać firmy z naszego kraju.

Choć czasami może się to wydawać śmieszne to inwestowanie w badania nad piwem albo czymkolwiek co produkuje się w Polsce, może przynieść więcej korzyści niż forsowanie badań nad technologiami, które i tak potem zostaną wykorzystane przez firmy zagraniczne.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

376

Milowy krok w Antarktyce- zamknięto konstrukcję budynku nowej Polskiej Stacji

Milowy krok w Antarktyce- zamknięto konstrukcję budynku nowej Polskiej Stacji

Po kilku miesiącach intensywnych prac prowadzonych w ekstremalnych warunkach Antarktyki zakończył się ważny etap montażu nowego budynku głównego Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

wicehrabia_julian
z
bryla.pl
dodany: 20.06.2026, 17:01:57
  • 64
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
FireDash
FireDash 21.06.2026, 19:26:21 via Wykop
  • 1
@Sisal35: Prestiż państwa. Na takiej samej zasadzie jak finansowanie sportowców.
sikpi
sikpi
20.06.2026, 05:35:43
  • 733
Czaicie? Gość nasyła na mnie policję bo remont robię xDDD
Kupiłem mieszkanie i robię w nim generalny remont
Wszystko w godzinach zgodnych z regulaminem spółdzielni, sam fakt remontu i zakres prac również został zgłoszony
Wczoraj po 16 skuwałem płytki w łazience i przyszedł sąsiad 50lv z sąsiadką 80lv że im za głośno
Powiedział że jeśli nie przestaniemy to zadzwoni na straż miejską i zrobią pomiary głośności (xD)
Babka od samego początku lamentowała to nawet
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FireDash
FireDash 20.06.2026, 09:56:06 via Wykop
  • 5
@Smarek37: ja bym chciał znowu mieszkać w takim bloku z dziadkami. W odróżnieniu od młodego osiedla gdzie cały czas jest głośno.
  • Odpowiedz
ZarodziecMalaryczny997
ZarodziecMalaryczny997
19.06.2026, 03:29:19
  • 1064
#humorobrazkowy #heheszki #konowalposting
ZarodziecMalaryczny997 - #humorobrazkowy #heheszki #konowalposting

źródło: 1000018865

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FireDash
FireDash 19.06.2026, 09:04:43 via Wykop
  • 0
@ZarodziecMalaryczny997: Ja mam znowu odwrotnie. Prawie w ogóle nie znam osób zarabiających mało. Żyjemy w bańkach jak już wspomniano wyżej.
  • Odpowiedz

405

W Rosji histeria po atakach na Moskwę. "Jestem w szoku! Co się dzieje?"

Jestem w szoku! Co się dzieje? mówi mieszkanka Moskwy, nagrywając ze swojego okna kłęby dymu, unoszące się nad kilkoma punktami. Część obwodnicy Moskwy została zamknięta, na ulicach miasta powstały wielokilometrowe korki. Ponad 500 lotów na lotniskach zostało już opóźnionych lub odwołanych

Hans_J23
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 18.06.2026, 09:15:42
  • 83
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
FireDash
FireDash 18.06.2026, 10:49:50 via Wykop
  • 81
@severnight: To nie jest takie proste. Turcja czy Francja same finansują swoje siły.

Ukraina może mieć tak silną armię dlatego, bo UE się zrzuca na to, żeby ich państwo mogło funkcjonować.

Także zakładając, że nagle wojna się kończy i Ukraina wchodzi do NATO, to dalej musielibyśmy im to wszystko finansować, żeby byli „3 armią”
FireDash
FireDash 18.06.2026, 12:12:17 via Wykop
  • 5
@DziendobryMireczku: Nie uderza „bo tak”. Żeby ponownie uderzyli, muszę uznać że warto. Jeśli Ukraina nie dostanie pomocy finansowej i upadnie gospodarczo to na pewno zaatakują. Natomiast jeśli UE postawi ich na nogi inwestycjami, to tam będzie tak wzmocniony teren, że nie będzie miało sensu ich atakować.

951

CD PROJEKT RED kompletnie poleciał w tęczę

Pokaż treści 18+

CD PROJEKT RED kompletnie poleciał w tęczę

Bo wiadomo że graczy najbardziej interesuje seksualność osób pracujących w Redach. Dodatkowo standardowo, wyłączone komentarze i damage control

lonceg
z
x.com
dodany: 16.06.2026, 21:14:33
  • 248
  • #
    wiedzmin
  • #
    cdprojektred
  • #
    cyberpunk2077
  • #
    wiedzmin3
  • #
    gry
  • #
    cdr
FireDash
FireDash 18.06.2026, 01:01:43 via Wykop
  • 1
@mocnyebeebe: @KonwersatorZabytkow

Ale głupie teorie wymyślacie xD Zaletą używania popularnego silnika jest to, że możesz nagle zwiększyć liczbę deweloperów i od razu mogą zacząć pracę, bo znają już silnik. Mając autorski silnik najpierw tracisz sporo czasu na szkolenie nowych pracowników.
FireDash
FireDash 18.06.2026, 01:53:45 via Wykop
  • 1
@KonwersatorZabytkow:

Rockstar ma jedną z najpopularniejszych gier usług. Dla nich tworzenie kolejnej odsłony gry to trochę zabawa, bo i tak zarabiają kasę na starej grze. Im się kasa dosłownie przelewa. CD Red zarabia w starym stylu, tzn. mają standardową grę, ewentualnie DLC, ale bez jakichś trybów online, skórek itd. Muszą bardziej patrzeć na koszty i łatwość zatrudniania ludzi.

2932

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli gromadzić dane o zarobkach lekarzy na podstawie numerów PESEL. Celem jest zwiększenie przejrzystości wynagrodzeń w ochronie zdrowia i skuteczniejszy nadzór nad wydatkami publicznymi. RMF FM informuje, że Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premiere

airaG
z
biznes.interia.pl
dodany: 17.06.2026, 08:22:14
  • 454
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
FireDash
FireDash 18.06.2026, 01:05:59 via Wykop
  • 2
@tereska-kaczmek: Tak samo jak rewolucja w górnictwie xD To są zbyt rozbudowane grupy, żeby je ruszyć.

54

Amerykańskie rakiety do kosza. Francja woli własne

Amerykańskie rakiety do kosza. Francja woli własne

Francja odrzuciła wszystkie propozycje zakupu zagranicznych wyrzutni rakiet, by zastąpić amerykański system LRU. Paryż postawił na krajowy sprzęt o pokaźnym potencjale rozwojowym.

darosoldier
z
defence24.pl
dodany: 16.06.2026, 14:03:14
  • 9
  • #
    usa
  • #
    francja
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    swiat
FireDash
FireDash 17.06.2026, 08:16:20 via Wykop
  • -1
@WYK0PEK:

Dwie największe gospodarki w UE mają największy wpływ na politykę UE? Niesamowite muszę przyznać.

1554

Ustawa o zarobkach medyków. Rząd zdecydował

Ustawa o zarobkach medyków. Rząd zdecydował

Rząd przyjął projekt ustawy umożliwiającej zbieranie informacji o zarobkach medyków

Kosmita123
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 16.06.2026, 12:18:02
  • 153
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
FireDash
FireDash 16.06.2026, 18:27:30 via Wykop
  • 11
Ta ustawa jest na rękę lekarzom. Ujawnią zarobki na UoP, które nie będę szokujące i będą tylko mieli argumenty do obrony. Reszta siedzi na B2B.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

422

JD Vance potwierdza, że Iran otrzyma dużą sumę w ramach umowy z Trumpem.

JD Vance potwierdza, że Iran otrzyma dużą sumę w ramach umowy z Trumpem.

"KrUl dealu" Wiceprezydent JD Vance potwierdził szczegół omawiany w ramach wstępnego porozumienia pokojowego między USA i Iranem: dostęp Iranu do 300 miliardów dolarów z funduszy na odbudowę.

Paradajek
z
newrepublic.com
dodany: 15.06.2026, 16:00:45
  • 99
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    wojna
  • #
    pieniadze
  • #
    trump
  • #
    polityka
FireDash
FireDash 15.06.2026, 18:01:55 via Wykop
  • 4
Przejdzie do historii jako największy szkodnik w historii USA.


@Sikor12:

Tego nie wiadomo. Wystarczy, że obóz polityczny z nim związany przetrwa i tyle wystarczy, żeby był uważany za kontrowersyjnego a nie za kogoś jednoznacznie

4170

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

Tak zarabia się 1.6 miliona złotych rocznie jeśli jest się lekarzem i radnym PO: Wizyty w telewizji, udział w sesji rady dzielnicy oraz polityczne spotkania wszystko w dniach, w których pełnił dyżury.

eMWu12
z
zero.pl
dodany: 15.06.2026, 06:43:11
  • 420
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
FireDash
FireDash 15.06.2026, 14:40:42 via Wykop
  • 3
Podkreślając jego przynależność polityczną, pomagacie tylko lekarzom. Partia rządząca będzie zmuszona stanąć w ich obronie i będzie to wszystko nazywać nagonką polityczną.

Wolałbym się skupić na rozwiązaniu problemu a nie zamienieniu tego w wojenkę polityczną, co gwarantuje, że nie zmieni się nic.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

446

Europosłanka rządzącej partii Podemos w Hiszpanii: "Chcemy podmiany populacji"

Europosłanka rządzącej partii Podemos w Hiszpanii: "Chcemy podmiany populacji"
piotr-szczerek
z
streamable.com
dodany: 15.06.2026, 11:14:11
  • 92
  • #
    emigracja
  • #
    hiszpania
  • #
    polityka
FireDash
FireDash 15.06.2026, 14:38:47 via Wykop
  • -4
Ciekawy czy gdzieś na prawicowe stronki na zachodzie, wrzucają np. brauna, z podpisem, że Polska to tak naprawdę jest za rosją i popiera inwazję na Ukrainę.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

463

Wrocław. Restauracja na Rynku za... 2820 zł

Wrocław. Restauracja na Rynku za... 2820 zł

Sorry za źródło, ale pomyślałem że warto śledzić temat i skorzystać z okazji. Szczegóły w powiązanych.

zlotychlopak
z
facebook.com
dodany: 15.06.2026, 04:07:21
  • 62
  • #
    wroclaw
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
FireDash
FireDash 15.06.2026, 14:19:27 via Wykop
  • -1
obrady komisji podczas której wybrany zostanie zwycięzca będą tajne


To jest zwyczajnie śmianie się ludziom w twarz.

A no i zaraz ktoś napisze "czemu go nie zmienią". Ludzie serio chcą ale największą parodią jest to, że jego konkurencja jest tak słaba, że i tak nie może przegrać w wyborach xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

595

Chatbot zmyślił precedensy. Prawnicy złożyli je do sądu i zapłacili grzywnami

Chatbot zmyślił precedensy. Prawnicy złożyli je do sądu i zapłacili grzywnami

W sądzie w Missisipi czterech adwokatów złożyło pisma z fikcyjnymi precedensami wygenerowanymi przez chatboty AI. Sędzia anulowała sprawę, ukarała wszystkich grzywnami od tysiąca do trzech i pół tysiąca dolarów i zawiesiła dwóch na dwa lata w tym sądzie.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 14.06.2026, 08:26:37
  • 91
  • #
    ai
  • #
    prawo
  • #
    technologia
  • #
    usa
  • #
    chatbot
FireDash
FireDash 14.06.2026, 13:21:50 via Wykop
  • 12
@hmmjakwtosiegra:

Może w końcu niektórzy zrozumieją czym jest "AI". Te wszystkie chaty w ogóle nie rozumieją co wypisują. Zwyczajnie siłowo mielą wiedzę ukradzioną innym. Stąd tak potężne zapotrzebowania na energię i moc obliczeniową.

Kiedy ludzie zaczną ostrożniej podchodzić do własności intelektualnej a jakość informacji w internecie spadnie (spada sama z siebie, ale AI to przyspiesza) to nagle się okaże, że ulepszanie tych modeli jest już prawie niemożliwe i będzie przypominało
FireDash
FireDash 15.06.2026, 14:07:46 via Wykop
  • -1
@Cozwykopem:

Da ci taki opis, bo świetnie radzi sobie jako bardzo zaawansowane "google".
josedra52
josedra52
15.06.2026, 06:06:44
  • 985
Co to za kolejne paramilitarne patusy?

#ruchobronygranic #patologiazmiasta
josedra52 - Co to za kolejne paramilitarne patusy?

#ruchobronygranic  #patologiazmia...

źródło: image

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FireDash
FireDash 15.06.2026, 12:10:20 via Wykop
  • 6
@josedra52:

Niesamowite jest, że zawsze istnieje taka grupka osób, która wręcz rwie się do wstępowania do jakichś bojówek. Do wojska by się nie nadawali, ale do czegoś w stylu niemieckich bojówek przedwojennych to aż im się mokro pewnie robi.
  • Odpowiedz

770

Kobieta skoczyła na bungee. Zapomnieli przypiąć jej linę

Kobieta skoczyła na bungee. Zapomnieli przypiąć jej linę

Tragedia w brazylijskim stanie São Paulo - nie żyje 21

starnak
z
rmf24.pl
dodany: 14.06.2026, 08:27:09
  • 271
  • #
    brazylia
  • #
    bungee
  • #
    wypadek
FireDash
FireDash 14.06.2026, 23:48:09 via Wykop
  • -2
@Kaviar:

A co w takim hobby jest szkodliwego, że ci przeszkadza? Narażasz tylko siebie i w odosobnionym miejscu. To nie jest jakaś wariacka jazda na autostradzie, gdzie możesz zabić kilka osób poza sobą albo wyprawa w niebezpieczne góry zimą, gdzie potem ratownicy muszą ratować ci tyłek i szukać cię pół dnia.
FireDash
FireDash 15.06.2026, 11:14:51 via Wykop
  • 0
@rzeznia22:

zisiaj szuka się uj wie czego...


chłopie, tak powstała nasza cywilizacja xD I nie ma w tym nic złego. Jak ludzie tylko polowali, to faktycznie byli zadowoleni jak mogli czasami usiąść na tyłku i nie czuć się głodnym. Jak stali się rolnikami i pojawiły się nadwyżki jedzenia, to część ludzi mogła się zająć "głupotami" i tak zaczęła powstawać nasza nauka i chęć odkrywania.

W przyszłości jak uda nam się

65

Adam Abramowicz: Przedsiębiorcy mają dość. Za chwilę zostaną tylko korporacje

Adam Abramowicz: Przedsiębiorcy mają dość. Za chwilę zostaną tylko korporacje

Czy kończy się era B2B w Polsce? To pytanie wraca dziś coraz częściej w rozmowach przedsiębiorców, freelancerów, specjalistów IT, konsultantów i właścicieli firm. Nowe uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy, zapowiedzi większych kontroli oraz coraz ostrzejsza debata wokół samozatrudnienia

Biznesowy
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 19:42:23
  • 31
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
FireDash
FireDash 14.06.2026, 23:50:59 via Wykop
  • 3
Nie czaję, w tytule coś o przedsiębiorcach, a potem w opisie o B2B, czyli w praktyce pracownicy a nie firmy, zakop.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

38

Przełom na Bliskim Wschodzie. USA i Iran zawarły porozumienie pokojowe

Przełom na Bliskim Wschodzie. USA i Iran zawarły porozumienie pokojowe

USA i Iran zawarły porozumienie pokojowe

etepetete
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 14.06.2026, 21:57:18
  • 31
  • #
    polityka
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
FireDash
FireDash 14.06.2026, 23:28:36 via Wykop
  • 11
@60groszyzawpis:

Te górskie bazy to tylko część sukcesu. Równie ważne, a może i najważniejsze, jest zdecentralizowanie dowodzenia. Wybili im najważniejszych przywódców a oni i tak byli w stanie toczyć wojnę. Właśnie takie sytuacje testują czy państwo jest prawdziwym państwem czy tylko sezonową wydmuszką. Gdyby w takiej Korei Północnej nagle zlikwidować rodzinę Kimów, to ciekawe czy zaraz by się ten system nie rozleciał jak domek z kart.

I jest tak już

43

BYD już nie made in China. Zagrają na nosie całej Europie

BYD już nie made in China. Zagrają na nosie całej Europie

BYD zamierza produkować w Europie.Nie wybrał Polski chociaż byliśmy faworytem. Dlaczego z nas zrezygnowano? Trzeba cofnąć się do pewnego glosowania.

Capitanero
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 14.06.2026, 03:35:51
  • 13
  • #
    motoryzacja
  • #
    polityka
FireDash
FireDash 14.06.2026, 16:12:17 via Wykop
  • 6
Dlaczego z nas zrezygnowano


Chyba trzeba się cieszyć? Bo jak widzę znaleziska o tym, że jakaś firma zagraniczna otwiera u nas fabrykę, to pojawiają się komentarze narzekające, ze jesteśmy montownią.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krystian-stepaniak
krystian-stepaniak
14.06.2026, 10:55:22
  • 359
W Polsce to same modelki powyżej 7/10 mamy xD

#p0lka #logikarozowychpaskow #tinder #blackpill
krystian-stepaniak - W Polsce to same modelki powyżej 7/10 mamy xD

#p0lka #logikaroz...
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FireDash
FireDash 14.06.2026, 15:35:06 via Wykop
  • 15
@Piter1489:

znają swoje miejsce chłopaki


Problem jest taki, że jak pasztet oceni siebie na 9/10 to raczej nikt się nie przyczepi. Dla faceta nikt nie ma litości i jak oceni się choćby 1 punkt za wysoko to zacznie się wyśmiewanie i palenie na stosie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 33
  • Strona 1 z 33
  • >

Fire Dash

  • Kiepski programista i gracz.
  • Ziemia

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 18.02.2017

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 11.10.2017

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.01.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 05.08.2016

    Mikroblogger
  • Złotousty
    od 01.04.2025

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking