Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dreadingit
dreadingit

dreadingit

Dołączył 5 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6488
  • Znaleziska 2732
  • Mikroblog 3756
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 276
roundy-challenge
roundy-challenge
13.05.2026, 15:52:24
  • 7
Skrót dzisiejszych wiadomości geopolitycznych #codziennageopolityka #gruparatowaniapoziomu #geopolityka #swiat #wiadomosci #wydarzenia
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

New York Times: „Alligator Alcatraz”, kontrowersyjny ośrodek detencyjny dla migrantów na Florydzie, zostanie zamknięty
W związku z zaskarżeniem decyzji, wysokimi kosztami eksploatacji oraz zarzutami dotyczącymi nieludzkich warunków panujących w ośrodku, Floryda zamknie kontrowersyjny ośrodek detencyjny dla migrantów „Alligator Alcatraz”
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 13.05.2026, 19:07:11 via Android
  • 1
@roundy-challenge

Premier Polski przeprasza pary tej samej płci i zobowiązuje się do uznawania małżeństw zawartych w innych państwach UE


To jest geo-news czy coming out?
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 11.05.2026, 10:58:21
  • 3
#wojna #iran

Ktoś też ma wrażenie, że jak tylko iran odda uran, to profilaktycznie dostanie atomówką żeby złamać ducha całego irańskiego narodu i żeby już więcej głowy zbyt wysoko nie podnosili?

Alternatywa to chyba tzw forever war ale to zwiększa ryzyko recesji i globalnego kryzysu, co w sumie może by nawet odpowiadało stanom, na podobnej zasadzie jak pandemia zamroziła wszystko na dwa lata, kupując czas amerykanom.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
12.05.2026, 19:18:53 via Android
  • 0
@Manah

tsy i puł
  • Odpowiedz

949

Prezes Axel Springer (Onet, Newsweek, ...): "Wszyscy powinniśmy być syjonistami"

Prezes Axel Springer (Onet, Newsweek, ...): "Wszyscy powinniśmy być syjonistami"

Ja się powstrzymam. Nie chcę mordować dziesiątek tysięcy ludzi, burzyć domów, szkół i szpitali, odcinać ludziom wody, doprowadzać ich do głodu ani zmuszać rodziny do wykopywania pochowanego ojca. Zostaję złym Polakiem. Potomkiem tych, których naród ma najwięcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Pan_od_Internetu
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 11.05.2026, 23:10:17
  • 94
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    zydzi
  • #
    media
  • #
    swiat
  • #
    informacje
dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.05.2026, 10:05:43 via Android
  • 2
axel springer to ten sam właściciel o którym ostatnio pojawił się news w uk że każą swoim pracownikom chwalić i popierać izrael, jprd, klapki z oczu opadają

państwu niemieckiemu kasa się kończy (zresztą podobnie jak w uk), zadłużać już dłużej się nie można, a za rogiem WROGIE populistyczna partyjki jak afd i reform, które dopiero zamieszają, oby się naszemu krajowi nie dodało jak znow zaczną współpracę z rosja albo jak zaczną robić
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.05.2026, 10:10:29 via Android
  • -1
@ostatni

aj waj,

dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.05.2026, 10:37:37 via Android
  • 0
@Imagination

jakiś czas temu można było liczyć na obiektywne newsy na france24, obecnie to nie wiem bo mniej oglądam.

ogólnie w kraju to nie mam pojęcia, rzepa może ale droga jak cholera.
dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.05.2026, 10:41:04 via Android
  • 1
@Faggio

najlepsze jest to że jakby dzisiaj miał Jezus się narodzić to pewnie byłby palestynczykiem.
dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.05.2026, 10:46:40 via Android
  • 0
@sqorvel

caly zachód ma wypalone w jaźni slowo ho lo caust i stają na baczność jak go słyszą. to samo jak zostają oskarżeni o antysemityzm. myślisz że wprowadzenie nowego słowa coś zmieni?niby gdzie i wczym? na zachodzie to jiz normalne ze jak ktoś zaczyna zbyt głośno mówić że zydzi sa wszędzie i wszystkim kręcą to zostają usunięci z życia publicznego (cancelling - z tyxh co pamiętam no to kayne west oststnio,
Varin
Varin
12.05.2026, 09:31:58
  • 6
#programowanie #programista15k
Varin - #programowanie #programista15k

źródło: 1000020374

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 12.05.2026, 10:33:06 via Android
  • 1
@Varin

niech sie samo-wychlosta, albo wrzuci parę tokenow na instytucję charytatywną, tylko nie z jakiejś korporacji.
  • Odpowiedz
tomaszs
tomaszs
11.05.2026, 14:30:33
  • 1
Media trabi o tym ze Anthropic Mythos znalazl 271 bledow w Firefoxie.

Zrobilem to czego dziennikarze nie zrobili - przeczytalem raporty bledow.

🦊 Podatnosc dotyczy color pickera
🔍 Poprawka to podstawowa ochrona callbacka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 11.05.2026, 17:18:23 via Android
  • 0
@tomaszs

chwała Ci za przeczytsnie i podanie info.

Niestety media mają jedynie podtrzymywać hype na ai, inaczej inwestorzy nie dadzą pieniążków, banieczka pęknie i, podobno, ( po ilości kasy włożonej w ai w stanach i fakcie że tylko spółki powiązane z tą technologią rosną) - będzie spory krach. A sporego krachu absolutnie nikt teraz nie chce. Amerykanie rozbili skarbonkę żeby zbudować olbrzymie centra danych i zaoferować ai dla użytkowników końcowych, podobno
  • Odpowiedz
roundy-challenge
roundy-challenge
11.05.2026, 15:55:19
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 11.05.2026, 16:50:38 via Android
  • 0
Netanjahu ogłasza zamiar stopniowego wycofania się z amerykańskiej pomocy wojskowej


Podobno teraz stany będą miały płacić izr za intel...(nie wiem czy to jest prawda).
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 09.05.2026, 23:29:35
  • 1
#geopolityka #bartosiak #s&f #myslizdupy

W ostatniej rozmowie z Markiem Stefanem na s&f, Jacek Bartosiak mówi jak ważne jest dobrze wyszkolone społeczeństwo dla sukcesu kraju. Zauważa, że być może prawdziwym powodem sukcesu Niemiec były reformy szkolnictwa wprowadzone jeszcze przez Prusaków.

Zgadzam się i uważam że to, że mamy politechniki czy technika wyróżnia nas na plus na tle choćby takich krajów jak Anglia, gdzie nie dość że szkolenie techniczne
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit
Autor
10.05.2026, 13:17:49 via Android
  • 0
@matti-nn

venting, sorry

nie wiem, na chwilę obecną konsensus z wielu dyskusji jakie widziałem jest taki, że mamy nieudolnych rządzących ( dodałbym że ograniczonych w sensie że nie obyci z krajami zagranicznymi, w mojej opinii dużo ludzi w kraju ma ciągle takie postrzeganie anglii jakie rząd angielski od lat projektuje na świat, kiedy wcale nie należy tak tego kraju odbierać, należy go poznać jakim jest i zrozumieć jego problemy i jak można współgrać
  • Odpowiedz

50

Szkocja: sprawa niepodległości staje się pilna

Szkocja: sprawa niepodległości staje się pilna

Premier Szkocji wezwał do jak najszybszego uzyskania przez Szkocję prawa do decydowania o swojej konstytucyjnej przyszłości. Oświadczył, że niepodległość stała się "pilną sprawą" po wyborczych sukcesach Reform UK Nigela Farage'a.

matixrr
z
polsatnews.pl
dodany: 10.05.2026, 11:22:57
  • 12
  • #
    szkocja
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    anglia
  • #
    geopolityka
dreadingit
dreadingit
dreadingit 10.05.2026, 12:32:25 via Android
  • 0
Wczoraj czy przedwczoraj przewodniczący obecnie rządzącej szkockiej partii został zapytany czy jego partia weszłaby w koalicję z reform, gdyby reform poparło dążenie szkocji do kolejnego referendum o odłączenie się od uk.

W mojej opinii jest to o tyle ciekawe że reform są oskarżani o reprezentowanie wpływów rosji w uk i takie odłączenie się szkocji od uk bardzo wpisywałoby się w dążenia rosji do oslabiania europy (np europol parę lat temu udowodnił wsparcie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

886

73% obywateli UE chce większej niezależności od USA

73% obywateli UE chce większej niezależności od USA

73% obywateli UE uważa, iż Europa powinna iść własną drogą zamiast polegać na USA. 58% nie uznaje już Waszyngtonu za godnego zaufania partnera. Europejczycy chcą wzmacniania więzi z Wielką Brytanią i Kanadą.

matixrr
z
bertelsmann-stiftung.de
dodany: 07.05.2026, 18:47:28
  • 117
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    geopolityka
  • #
    uk
  • #
    kanada
  • #
    swiat
dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 19:30:09 via Android
  • 149
obywatele uk też chcą większego zbliżenia z unią europejską,

  • 17
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 12:49:35 via Android
  • 21
@empee

rozumiem sarkazm.

Może to dziwić na wykopie, zwłaszcza tych co nie interesują się angielską polityką, ale jak ktoś mieszka w uk lub interesuje się to wystarczy popatrzeć w telewizor w główne wiadomości. Media mają świetne rozpoznanie sentymentów społeczeństwa i przewidywanie takiego kierunku tych wyborów było znane od dość dawna. Reformystom wróży się również zgarnięcie władzy w anglii w następnych wyborach parlamentarnych (w szkocji i w walli mocno walczą miejscowe partie,
dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 18:02:55 via Android
  • 1
@ciastko_do_kawy

Cakeizm skończył się chyba z teresa may, nie da się już nikomu mydlić oczu jak to będzie pięknie, ani wyborcy tego od dwóch głównych partii nie kupują, kupują narzekanie na migrację i obwinianie wszystkich, głównie imigrantów i dwie, odwiecznie rządzące partie, o wszyatko od parti farage-a, ani biznes, ani inne kraje. Nie będzie pięknie w uk a brexit tylko pogorszył sytuację. Bank anglii obawia się kurczenia gospodarki i recesji. Szkoda słów.

Wyjście
dreadingit
dreadingit
dreadingit 09.05.2026, 11:56:34 via Android
  • 1
@neib1

Może twk jest tylko trochę dziwne to, że caly kraj ma tylko jednego polityka, który to wszystko widzi i który nigdy nie sprawował państwowego urzędu do teraz. Ku wyjaśnieniu - kiedy był euro-posłem to wszytko co robił to sabotaż unii europejskiej i szkalowanie unii w oczach anglikow. Ciekawe że już nawet nikt nie pyta go o te czasy, przecież brexit okazuje się być katastrofą dla uk - a no właśnie, ktoś
dreadingit
dreadingit
dreadingit 09.05.2026, 12:13:40 via Android
  • 1
@Michal85pl

@dreadingit: Tak Ci tylko przypomnę że UK było najpotężniejsze kiedy nie działało wspólnie ani z USA ani z Europą. Obecnie największym problemem UK jest rak, który zwie się politykami. To oni rujnują kraj, to samo dzieje się w większości krajów na świecie.


Pewnie masz rację, jeśli trzeba kogoś obwinić to łatwo dojść do wniosku że to rządzący. Czasy się tak zmieniają że będzie potrzeba więcej liderów z prawdziwego
dreadingit
dreadingit
dreadingit 09.05.2026, 14:07:04 via Android
  • 1
@MadMan1

nie wiem, wg mnie labour robi dość dobrą robotę na tą chwilę która jest od samego początku podważana przez siły sponsorowane za granicą.

Kiedy dwa lata temu, po 13 latach u władzy, dobiegła końca era konserwatystów, w sieci widać było mocne parcie żeby już nie wygrali - afer było odkrywanych tyle że ciężko w to uwierzyć że to poważna partia (*). Wydawało sie wtedy że to ruch momentum przygotowuje grunt pod
dreadingit
dreadingit
dreadingit 09.05.2026, 14:13:56 via Android
  • 1
@Czesterek

Jak to powiedział inny mirek -ludzie głosujący na reform nawet nie czytają ich reklam wyborczych które wyrzucono im d9 skrzynki...

A żeby było jeszcze mniej śmiesznie, to przy ostatnich wyborach parlamentarnych faraz odmówił opublikowania manifestu wyborczego swojej partii!

3

Minister MON: 500 tys. żołnierzy do 2030 roku. Polska ma mieć najsilniejszą armi

Minister MON: 500 tys. żołnierzy do 2030 roku. Polska ma mieć najsilniejszą armi

Władysław Kosiniak

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 06.05.2026, 12:04:14
  • 7
  • #
    polska
  • #
    armia
  • #
    wojsko
  • #
    zolnierz
  • #
    nato
dreadingit
dreadingit
dreadingit 06.05.2026, 12:30:54 via Android
  • 4
No, my budujemy liczebną armię, wielka brytania daje nam zapewnienie bezpieczeństwa, deja vu pełną gębą.

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to uk ani nie ma wojska ani nie ma jak zbudować wojska bo w budżecie dziury a młodych nie dają rady do służby zachęcić od wielu lat. Firmy co produkują sprzęt wojskowy są w prywatnych rękach.

A najlepiej to potwierdza że ostatnio argentyna zaczęła sie o malwiny/falklandy upomimać a uk poza pozdrowieniem
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 18:06:55 via Android
  • -1
@BLEBLEBLEX1

wczoraj oglądałem analizę sytuacji na świecie na yt sky nest, jest taki specjalista, starszy gość (michael clarke?) którego raz w tygoniu zapraszają i on tam właśnie wczoraj mówił że niedługo francuzi będą sie smiali z uk że zostało tylko pare fregat kiedy francuzi mają zadbaną flotę (w porównaniu do uk).
DrGreen_2
DrGreen_2
DrGreen_2
08.05.2026, 07:56:56
  • 7
Chłop na marszu popierającym Reform: zrobił sobie 5 dzieciaków mieszka w 2 bedroom house ale podobno w jego okolicy jest 4 bedroom house ale nie może go dostać bo jest „przeznaczony” dla imigrantów!
Chłop będzie popierał partię która najchętniej zaprzestałaby rozdawania mieszkan socjalnych, co lepsze chłop nie myśli aby więcej zarabiać po prostu się mu należy większy dom socjalny! To jest obraz brytyjskiej prawicy!

BTW mało prawdopodobne aby chłopu powiedzieli że dom
DrGreen2 - Chłop na marszu popierającym Reform:  zrobił sobie 5 dzieciaków mieszka w ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 13:15:02 via Android
  • 0
@DrGreen_2

Właśnie ten kontrast rozwala mi mózg od paru lat - jak przeciętny anglik ma przekonanie że jemu się należy a z drugiej strony zerowe pojęcie o tym co się właśnie dzieje na świecie, gdzie wybuchają kolejne wojny w wyniku tracenia pozycji przez stany. Uk samo ma kiepską pozycje na świecie i praktycznie od 2ws było podłączone pod usa, a tacy wyskakują i dej mi, mi sie należy. Chciałoby sie mu
  • Odpowiedz

539

Codzienne jajka zmniejszają ryzyko Alzheimera o 27%

Codzienne jajka zmniejszają ryzyko Alzheimera o 27%

Badanie Loma Linda University na 40 tys. osób przez 15 lat. Cholina, luteina i kwasy omega-3 z jajek chronią neurony. Nawet spożycie 1-3 razy miesięcznie daje 17% niższe ryzyko choroby Alzheimera.

real_scoria
z
sciencedaily.com
dodany: 08.05.2026, 10:48:03
  • 190
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    alzheimer
  • #
    nauka
  • #
    dieta
dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 11:02:28 via Android
  • 0
Coraz częściej ciekawi mnie jakie nutrienty i substancje odżywcze znajdują się w żywności prztworzonej, np takich chlebach tostowych czy gotowych lunchach co wyatarczy podgrzać w mikrofali.

Bo jak z kawy wyciągają kofeine (która potem pewnie ładują w napoje energetyczne) a z dżinu czy piwa oplaca sie wyciągać a-----l, a z mleka tluszcz, no to ciekawe jak naprawdę wygląda skład substancji odżywczych w produktach ulepionych w fabrykach żywności. Przecież to może to mieć
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 10:55:04
  • 0
#geopolityka

Na yt, na kanale z pamietnika ceo (diary of ceo?) pojawiła się dluga rozmowa z tym kanadyjskim analitykiem (geopolitykiem) chińskiego pochodzenia, który przewidział że trump dojdzie ponownie do władzy i że wtedy zaatakuje iran.

Sporo ciekawwych wątków, kolejnych predykcji, mp jak trump może utrzymać soe u wladzy na kolejną kadencję. Polecam wszystkim zainteresowanym geopolityką. Aż ciężko uwierzyć że te jego kolejne predykcje również miałyby się sprawdzić, równie dobrze to
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DonCNC
DonCNC
DonCNC
07.05.2026, 15:07:17
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 19:41:11 via Android
  • 0
@Varin @DrGreen_2

kto wygra?

Czy zieloni przejmą cześć wyborców labour i zaczną być licząca się siłą
  • Odpowiedz
dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 10:25:26 via Android
  • 0
@DonCNC

Może okulary sobie kup, takie do czytania, bo się widać literki przedstawiają :)
  • Odpowiedz

520

Korporacje zwalniały ludzi przez AI. Teraz liczą straty

Korporacje zwalniały ludzi przez AI. Teraz liczą straty

AI miała być dla wielu korporacji prostą drogą do niższych kosztów i wyższych zysków. Plan był prosty, zastąpić część pracowników agentami AI, zwalniać i poprawić wyniki finansowe, tyle że najnowsze dane brutalnie weryfikują te oczekiwania. Badanie Gartnera pokazuje, że...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 07.05.2026, 12:34:50
  • 154
  • #
    praca
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    sztucznainteligencja
dreadingit
dreadingit
dreadingit 08.05.2026, 10:18:36 via Android
  • 0
@Kibishi

@Kibishi

@wicherq: Super, w mojej pracy jak się trafiały powtarzające się problemy, to pisało się skrypt który je rozwiązywał, zamiast klikać u każdego wszystko samemu, to samo dotyczy pracy typowo biurowej, w excelu pisze się formuły albo skrypty w VBA, którymi można zastąpić
adamsowaanon
adamsowaanon
07.05.2026, 12:36:15
  • 9
Mega frajda jeździć taka glebogryzarką, cały ogród do przeorania , ale będę burczał, orał, glebegryzł,
Polecam jak ktoś nie miał doświadczenia z tym.
Uważać na giry

#uk #ogrodnictwo #remontujzwykopem #remont #satysfakcjonujace #uzaleznienie #takaprawda #przemyslenia
adamsowaanon - Mega frajda jeździć taka glebogryzarką, cały ogród do przeorania , ale...

źródło: 1000022937

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 19:48:22 via Android
  • 0
@Technick20

no glerbogryzienie jest fajne, ale czy strzelał Pan kiedyś z trebusza?


nie wiem o co chodzi ale mój rodzaj humoru, tooooo funny
  • Odpowiedz
Bakerovsky
Bakerovsky
07.05.2026, 18:56:43
  • 0
Mireczki,

Zamówiłem turbinę z AliExpress do mojego dreame l10s ultra, bo zaczął brzmieć jak kosiarka natomiast zastanawiam się nad wymianą baterii, bo kiedy dom 78m2 czyścił za jednym zamachem a dzisiaj za trzema. Dodatkowo myślę, że innej szczotce i filtrach tylko, że wtedy robi się przy wszystkim już duża suma.

Czy warto jeszcze inwestować w ten model? Jak się orientuje to jest już czasowy.

Dzięki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 19:24:09 via Android
  • 0
@hrumque

sorry za moją głupotę ale co to znaczy "obsługiwać kabelek"?
  • Odpowiedz

46

Byli ministrowie obrony Chin zostali skazani na kary śmierci.

Byli ministrowie obrony Chin zostali skazani na kary śmierci.

Byli ministrowie obrony Chin zostali skazani na kary śmierci w sprawie dotyczącej korupcji

PiotrPiter
z
o2.pl
dodany: 07.05.2026, 15:29:37
  • 26
  • #
    chiny
dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 15:45:33 via Android
  • 1
a w stanach za department wojny (obrony narodowej) odpowiada były telewizyjny muppet

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

494

Niemcy wykupują polskie mieszkania na wynajem.

Niemcy wykupują polskie mieszkania na wynajem.

Polski rynek nieruchomości stał się łakomym kąskiem dla niemieckich firm specjalizujących się w najmie mieszkań. Przykładem jest firma TAG Immobilien, która teraz posiada już 3,5 tys. lokali m.in. w Warszawie i Wrocławiu poprzez przejęcie dewelopera Robryg w 2021 roku

darosoldier
z
bankier.pl
dodany: 06.05.2026, 14:57:31
  • 121
  • #
    niemcy
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
  • #
    gospoarka
  • #
    inwestycje
  • #
    nieruchomosci
dreadingit
dreadingit
dreadingit 06.05.2026, 15:44:45 via Android
  • 136
Powinien być zakaz spekulacji na nieruchomościach w Polsce dla obcego kapitału.

Potem będzie narzekanie, że mieszkania drogie, że bańka - z takiej bańki nie sposób wyjść jako państwo bo banki i właściciele mieszkań, którzy spłacają kredyt, dostaną po kieszeni więc państwo będzie szukać jakiejkolwiek innej drogi.
  • 18
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dreadingit
dreadingit
dreadingit 06.05.2026, 23:50:07 via Android
  • 44
@Janexpol

Tobie pasuje obcy kapitał, który inwestuje w już wybudowane miejsca do mieszkania, z których literalnie miesiąc w miesiąc wyjmują darmową kasę, ściaganą z lokalnych ludzi? Przecież to bardziej przypomina łupienie niż jakikolwiek biznes!

Te pieniądze mogą potem zainwestować gdzie im sie podoba, one nie zostaną wydane w kraju, choćby dalej na wschodzie gdzie znów wykupią mnóstwo mieszkań i lokalni ludzie będą na nich robić. Co oni dali Polsce za to prawo
dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 09:55:01 via Android
  • 0
@lunaexoriens

Ma, w skrócie zagraniczne fundusze czy firmy wydadzą zyski za granicą, choćby na żywność czy usługi, zamiast zostawić w polskich firmach czy sklepach, więc te pieniądze wysysają z naszej gospodarki.

To samo dzieje się w uk gdzie emeryci (boomersi) siedzą sobie w ciepłej hiszpanii i wydają pieniądze zarabiane z wynajmu mieszkań w uk, do tego emerytura z uk do kompletu. Co z nich ma uk?
dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 09:56:05 via Android
  • 0
@Marco_Inaros

A ziemię rolną jakoś się chroni przed wykupieniem przez kapitał zagraniczny, nie?
dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 10:03:03 via Android
  • 1
@TankDriver

@dreadingit: Polscy inwestorzy za to inwestują tylko w Polsce. Mi nie robi różnicy jakiej narodowości jest ten co łupi. Nie czuję się lepiej z tym, że okrada mnie Polak.


Jedną ze słabości naszego kraju jest to, że nie mamy kapitału w społeczeństwie, w lokalnych firmach, w bogatych rodzinach. Dlatego jak trzeba wejść w nowoczesną technologię to u nas musi się bank zgodzić. My jako naród, po 30 latach
dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 10:05:40 via Android
  • 0
@jamajskikanion

pelna zgoda.

Znasz może jakiś kraj z gospodarką kapitalistyczną, ktory osiągnął sukces w tym temacie, czyli że państwo nie jest trzymane za jaja przez strach ze bańka na nieruchomościach pęknie?
dreadingit
dreadingit
dreadingit 07.05.2026, 12:00:00 via Android
  • 0
@jamajskikanion

mamy przykład pęknięcia bańki w uk, bodajże jednemu bankowi czy para-bankowi pozwolono upaść (jakis black costam sie nazywal), został wykupiony przez inną firme i ludziom którzy mieli tam kredyty bardzo szybko podniesiono odsetki, resztę banków (te duze) ratował rząd za pieniądze podatników, po to, żeby po dwóch latach karuzela znowu zaczęła się kręcić - stąd moja odpowiedź początkowa - bo tego się nie da odkręcić. Wszędzie nieruchomości są dobrem spekulacjyjnym
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20
  • Strona 3 z 20
  • >

Dreading every single day

  • London

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 26.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.02.2021

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 28.08.2025

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 31.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking