Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
chigcht

chigcht

Dołączył 11 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj

To konto jest obecnie zbanowane.

  • Akcje 14869
  • Znaleziska 6240
  • Mikroblog 8629
  • Obserwujący 30
  • Obserwowane 10

41

Mamy to! 2 440 000 000 000 zł długu. Polska przekroczyła historyczną granicę

Mamy to! 2 440 000 000 000 zł długu. Polska przekroczyła historyczną granicę

Na koniec pierwszego kwartału tego roku dług publiczny Polski przekroczył poziom 60 proc. PKB, osiągając 61,6 proc. prod

lodowy19
z
wnp.pl
dodany: 12.06.2026, 06:30:51
  • 32
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
chigcht
chigcht 12.06.2026, 08:01:37 via Wykop
  • 0
Dług publiczny Polski liczony według metodologii unijnej osiągnął na koniec pierwszego kwartału 61,6 proc. PKB.


Nie oznacza to jednak naruszenia konstytucyjnego limitu zadłużenia, ponieważ według krajowej metodologii dług wynosi obecnie 50,6 proc. PKB. Wynika to z tego, że fundusze z Banku Gospodarstwa Krajowego są poza budżetem. Chodzi o:

-Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 w wysokości 221 mld zł,

-Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych na poziomie 87 mld zł.

-Fundusz Drogowy na poziomie 71 mld. zł
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chigcht
chigcht 12.06.2026, 08:03:21 via Wykop
  • 0
@chigcht: warto zaznaczyć, że Konstytucja zabrania brania pożyczek przy 60% zadłużenia

Konstytucja RP (art. 216 ust. 5) określa maksymalną wielkość relacji długu publicznego do PKB: „Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto."

316

"Świat się z nas śmieje".

"Świat się z nas śmieje".

Kraje unijne mają na tyle wyśrubowane wymagania, że wytwarzane w Europie towary są drogie. Przegrywają walkę konkurencyjną na świecie. Część kolejnych branż zaczyna odpadać - w ich obrębie niektóre firmy szybciej, a nie które wolniej. A podniesione wskaźniki bezrobocia stanowią tego efekt.

cogitos
z
filarybiznesu.pl
dodany: 09.06.2026, 08:38:49
  • 54
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
chigcht
chigcht 09.06.2026, 10:12:11 via Wykop
  • 139
Największy absurd to jest to, że normy są wyśrubowane do granic możliwości, a jednocześnie podpisujemy umowy z Ameryką Południową, gdzie normy nie istnieją. Zwłaszcza te pracownicze.

Jak europejski przedsiębiorca ma z nimi niby wygrać?
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chigcht
chigcht 10.06.2026, 10:01:25 via Wykop
  • 1
@cwelson213: sprowadzanie to nic złego, ale po coś były cła, żeby tę nierówność zwalczyć

1326

Rejestratorkia kpiła z Pacjenta? "Tak nie powinno się traktować ludzi"

Rejestratorkia kpiła z Pacjenta? "Tak nie powinno się traktować ludzi"

- Bardzo zaniepokoiłem się, kiedy zobaczyłem cztery nieodebrane połączenia z przychodni. (...) Zapytałem grzecznie w rejestracji o powód telefonu i wtedy pani rejestratorka na mnie naskoczyła. Zaczęła krzyczeć, że powinienem wiedzieć, po co do mnie dzwonili. Kpiła, że co ze mnie za pacjent...

cepheus
z
nowiny24.pl
dodany: 09.06.2026, 08:39:41
  • 100
  • #
    polska
  • #
    rzeszow
  • #
    podkarpacie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
chigcht
chigcht 09.06.2026, 10:48:29 via Wykop
  • 1
@GrzegorzPorada: akurat całym rzeszowem rządzi jakaś mafia.

Znajomego oskubali na kilka tys. zł, a policja nie chciała ruszyć palcem.

Chodziło o znany klub gdzie obsługa wsypała mu jakieś środki do piwa, a potem okradła (klub nocny, w pokoju prywatnym). Toksykologia wykryła n-------i, ale policja nic nie zrobiła
rales
rales
06.06.2026, 09:54:55
  • 459
MAJ 2026

PIS + Konfederacja + KP = 248 mandatów

1. Koalicja Obywatelska - 33,1% - 190 mandatów (b.z)
2. Prawo i Sprawiedliwość - 24,5% - 144 mandaty (⬇ 0,7%)
rales - MAJ 2026

PIS + Konfederacja + KP = 248 mandatów

1. Koalicja Obywatelska - 3...

źródło: canvas98

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chigcht
chigcht 06.06.2026, 11:26:55 via Wykop
  • 3
@Smartek: no klasycznie, wina wyborców, a nie dlatego że Koalicja to kompletna kompromitacja
  • Odpowiedz

3

15-latek na hulajnodze elektrycznej uderzył w radiowóz

15-latek na hulajnodze elektrycznej uderzył w radiowóz

Nagranie pokazuje groźny moment!

Zza_Oceanu
z
zzaoceanu.com
dodany: 05.06.2026, 06:09:58
  • 1
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    wypadek
chigcht
chigcht 05.06.2026, 06:24:11 via Wykop
  • 1
Jak ja nienawidzę obcinania filmików na kilka kawałków, a jeszcze gorzej jak jakiś youtuber to komentuje przy okazji
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

917

Zabił polskiego studenta w Southampton. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Polak zabity przez imigranta w Anglii i niesłusznie skuty w czasie interwencji. Sprawca dostał dożywocie.

Kosmita123
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 01.06.2026, 20:54:50
  • 177
  • #
    anglia
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    emigracja
chigcht
chigcht 02.06.2026, 06:23:40 via Wykop
  • 185
@Miszczu_wszystkiego: prawdziwy skandal to, że imigrantom pozwala się nosić ceremonialne noże z powodu religii

Rodzimi Anglicy za to mają zakaz XD

29

Podwójne standardy w UK

Podwójne standardy w UK

Imigrant w Wielkiej Brytanii zadźgał Polaka Henryka Nowaka ceremonialnym nożem. UK pozwala nosić noże jeśli są związane z religią. Użyty był ceremonialny nóż sikhów - Kirpan. Pomimo zakazu noszenia noży w UK, imigranci mogą nosić ceremonialne noże.

chigcht
z
wykop.pl
dodany: 01.06.2026, 22:10:34
  • 5
  • #
    uk
  • #
    wielka
  • #
    wielkabrytania
  • #
    brytania
  • #
    emigracja

18

Rolniczka zaprosiła na pole po truskawki. Rozpętała się burza. "Zdzierstwo"

Słyszycie głosy Polactwa-Robactwa? Najlepiej, żeby madkom pod drzwi podstawić i jeszcze dopłacić. Rolniczka z Mazowsza zaprosiła na samozbiory truskawek. Za kilogram owoców chce 15 zł to dużo mniej niż na bazarach. Jednak pod jej ofertą pojawiły się niepochlebne komentarze odnośnie ceny.

Hahaharry
z
fakt.pl
dodany: 01.06.2026, 11:23:16
  • 22
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    madki
  • #
    p0lka
  • #
    heheszki
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    bombelek
chigcht
chigcht 01.06.2026, 11:26:06 via Wykop
  • 7
Jaki jest sens samemu zbierać owoce u kogoś za 15 zł/kg, skoro w sklepie są już zebrane za 20 zł.

Jak jeszcze rozumiem umowę 50/50 to serio w tym przypadku nie ma to sensu
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

442

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje rewolucję w Kodeksie Karnym. Obecne stawki grzywien pamiętają 1997 rok, kiedy pensja minimalna wynosiła 406 zł. Projekt zakłada podniesienie minimalnych i maksymalnych stawek dziennych o 900%. Minimalna grzywna wzrośnie ze 100 zł do 1000 zł, a maksymalna z 1,08 m

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 05:50:43
  • 166
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
chigcht
chigcht 01.06.2026, 09:59:06 via Wykop
  • 1
Niech lepiej wprowadzą prawo, że nie ma przestępstwa bez ofiary.

Wtedy mogą sobie to podwyższać
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

52

Polacy jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Grecy na czele

Polacy jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Grecy na czele

Grecy są najbardziej zapracowanym narodem w Europie. Średnio Grek spędza w pracy 39,6 godziny tygodniowo. Tuż za nimi są Polacy z wynikiem 38,7 godziny tyg. To grubo powyżej europejskiej średniej, która wyniosła 35,9 h - podaje Eurostat. Kto pracuje najkrócej? Holandia, Dania i Niemcy.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 29.05.2026, 09:11:06
  • 26
  • #
    polska
  • #
    grecja
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    eurostat
  • #
    pieniadze
chigcht
chigcht 01.06.2026, 08:21:27 via Wykop
  • 0
Grecy nie mają czasem 3 godziny przerwy w ciągu dnia w największe upały w lecie?

Na papierze liczy się to chyba jako praca
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chigcht
chigcht 30.05.2026, 13:29:18
  • 0
Bitwa pod Kłuszynem nigdy nie była prawdą.

Stanisław Żółkiewski oszukał armię rosyjską, około 6 tysięcy Polaków zmasakrowało 30 tys. rosjan po tym jak wystrzelili z dwóch dział i armia rosyjska zaczęła się wycofywać.

Generał miał łeb na karku
chigcht - Bitwa pod Kłuszynem nigdy nie była prawdą.

Stanisław Żółkiewski oszukał ar...

źródło: images (7)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chigcht
chigcht 28.05.2026, 14:53:41
  • 0
Ja miałem w życiu tyle przygód, że starczyłoby na kilka książek.

Pal licho, gnębi mnie jedna historia.

Pewnie około 10 lat temu pracowałem w jadłodajni jako kierowca. Roboty nie było za wiele to tam się bawiłem z małymi dziećmi.

No
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chigcht
chigcht
Autor
28.05.2026, 15:03:26 via Wykop
  • 0
@dzieju41: miałem wtedy 20 lat, pewnie że się przestraszyłem
  • Odpowiedz
moll
moll
27.05.2026, 17:12:51
  • 61
4 najmniej udane sztuki zostają do konsumpcji w domu, na jutro, reszta zapakowana i się chłodzi. Niestety nie mam wolnego dinozaura na patyku, więc nie widać tego ostatecznego wyglądu, ale kompozycja całkiem udana -łąka z kwiatkiem dla prehistorycznych kur z kartonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kuchniamoll #gotujzwykopem
moll - 4 najmniej udane sztuki zostają do konsumpcji w domu, na jutro, reszta zapakow...

źródło: 1000020480

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chigcht
chigcht 27.05.2026, 19:03:28 via Wykop
  • 0
@moll: jakim cudem masz ponad 100 000 wpisów i komentarzy? XD
  • Odpowiedz
chigcht
chigcht 27.05.2026, 19:11:47 via Wykop
  • 0
@moll: liczę jak największej ilości kotów

Tak naprawdę to trzymaj się
  • Odpowiedz
chigcht
chigcht 27.05.2026, 12:15:22
  • 10
#latwogang
chigcht - #latwogang

źródło: astvy9

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

14latnawykopie
14latnawykopie
26.05.2026, 16:15:25
  • 786
🔥🔥🔥Dziś do wygrania 🧨🧨🧨*520 milinów złotych*🧨🧨🧨
W przypadku głównej wygranej oddaje *10%* 10 losowym wykopkom💶💶💶. To *ponad pół miliona złotych* dla każdego 🔥🔥🔥
Szybko bo macie jeszcze niecałe 2h się zapisać, zanim wagonik odjedzie, bo spóźniłem się z tym postem.
#rozdajo #konkurs
14latnawykopie - 🔥🔥🔥Dziś do wygrania 🧨🧨🧨*520 milinów złotych*🧨🧨🧨
W przypadku...

źródło: 1000010386

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chigcht
chigcht 26.05.2026, 17:20:56 via Wykop
  • 126
@14latnawykopie: zakreśliłem te same liczby
  • Odpowiedz

1187

Gigant w kryzysie wydaje miliony na związki zawodowe. JSW na krawędzi upadku

Gigant w kryzysie wydaje miliony na związki zawodowe. JSW na krawędzi upadku

Jastrzębska Spółka Węglowa walczy o przetrwanie, a jej finanse są w opłakanym stanie. Mimo to, roczne koszty związków zawodowych w JSW sięgają dziesiątek milionów złotych. W 2023 roku było to ponad 34 mln zł, a na pensje dla samych związkowców od 2015 r. wydano prawie 200 mln zł.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 26.05.2026, 12:42:59
  • 92
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    jsw
  • #
    gornictwo
  • #
    kopalnia
  • #
    biznes
chigcht
chigcht 26.05.2026, 14:17:49 via Wykop
  • 19
Dlaczego państwo nie odda za darmo tych kopalń górnikom i związkom?

Sami niech będą panami swojego losu
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1925

Kolejna seksistowska reklama (od Google): przestraszony, niezaradny biały facet

Pokaż treści 18+

Kolejna seksistowska reklama (od Google): przestraszony, niezaradny biały facet

"Nowoczesne i postępowe" korpo od lat tworzą reklamy wyśmiewające białych mężczyzn. W reklamie nowego głośnika Google "Facecik" zachowuje się nieporadnie, robi wszystko źle i boi się nietoperza. Silna i niezależna kobieta ratuje sytuację, a on obiecuje, że pozmywa. Propaganda i seksizm odc. 2137

UzytkownikHejto
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 10:58:52
  • 230
  • #
    zydkrecikorba
  • #
    technologia
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    afera
chigcht
chigcht 26.05.2026, 13:22:58 via Wykop
  • 321
( ͡° ͜ʖ ͡°)
chigcht - ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: gkotkgorkgorgkortgr

Pobierz
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubie-sernik
lubie-sernik
25.05.2026, 11:58:42
  • 69
Biorę zaraz ślub. Dajcie kilka plusów na odwagę.

lubie-sernik - Biorę zaraz ślub. Dajcie kilka plusów na odwagę.

SPOILER

źródło: 1000055833

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chigcht
chigcht 25.05.2026, 13:48:21 via Wykop
  • 15
@lubie-sernik: chłop co zna babę mniej niż 5 dni i już ślub bierze
chigcht - @lubie-sernik: chłop co zna babę mniej niż 5 dni i już ślub bierze

źródło: kdosakdosakdas

Pobierz
  • Odpowiedz

426

"Nie masz układu, nie masz pracy". Telefon widza wywołał burzę

"Nie masz układu, nie masz pracy". Telefon widza wywołał burzę

W programie Dobry Wieczór Polsko dominowała dyskusja o rynku pracy, trudnościach młodych w znalezieniu zatrudnienia i rosnącym poczuciu, że bez doświadczenia albo znajomości trudno wejść na lepsze stanowiska. Pojawiły się też mocne głosy o nierównościach między dużymi miastami a Polską lokalną, prob

danuel_korwin_mikke
z
youtube.com
dodany: 24.05.2026, 20:28:59
  • 186
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
chigcht
chigcht 25.05.2026, 12:34:37 via Wykop
  • 11
Nic w tym dziwnego, że praca jest po znajomości.

Nie ma w tym problemu, dopóki nie dotyczy to stanowisk publicznych za pieniądze podatników
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
  • Strona 2 z 33
  • >
  • Witam.
  • Internet

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 04.03.2022

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 20.12.2018

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.05.2019

    Złotousty
  • Kałasznikow
    od 15.05.2020

    Kałasznikow
  • Rocznica
    od 29.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.12.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 28.01.2022

    Mikroblogger
  • Władca Ognia
    od 25.02.2022

    Władca Ognia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking