@trevoz: To akurat nie jest w ogóle związane z Żydem, tylko polską mentalnością, gdzie czcimy kobietę twierdzącą, że zaszła w ciążę w wyniku niepokalanego poczęcia™ i ogólnie kobiety w Polsce ponoszą mniejszą odpowiedzialność za swoje czyny, a system bardziej bardziej o nie dba.
według mnie auta firmowe powinny mieć naklejki po bokach z logo i nazwa firmy, tak na pół auta co najmniej - skończyłoby to przeświadczenie w ludziach że każdy jeździ drogim autem, tylko nie oni.
@Ruotian: Często można to poznać po tablicach rejestracyjnych, bo pule dla właścicieli prywatnych i firm są inne, ale że nie jest to zunifikowane, to nie zawsze tak łatwo to wyłapać.
trzeba się zwijać z reddita, ubyło mi dziś 300 karmy za komentarz, że jeśli właściciele nie chcą żeby ich koty wpadały pod samochody i były krzywdzone przez zwyroli to może nie powinni ich wypuszczać samopas w środku miasta (wyzywanie od nazioli i victim blamerów gratis)
@drobne_na_taryfe: Ja ostatnio odkryłem, że na jednym subreddicie zablokowali mi możliwość komentowania. Nie mam pojęcia za co, bo rzadko się wypowiadam i raczej mało kontrowersyjnie.
W krakowskim szpitalu położniczo-ginekologicznym doszło do dramatycznego wypadku. Noworodek wypadł z wózka, uderzył głową o podłogę i doznał złamania czaszki. Według ustaleń dziennikarzy szpital próbował zatuszować sprawę, twierdząc, że nic się nie stało.
"Nie wiem z kiedy to jest, ale akcja przednia. Gazują chłopa ile wlezie. Drugi puka w okno jak w Zusie. Nie idzie. Sufler podpowiada co robić, więc wyciągają broń. Nie idzie. Strzelają w oponę, rykoszetem dostaje trzeci... Nie idzie. Ktoś wie czy kierowca został zatrzymany?"
@FireDash: Problemem jest to, że polska policja nie ma już obecnie taserów. Takie urządzenie załatwiłoby sprawę, a jednocześnie złodziej uszedłby z życiem.
@BalonowySutener: No niestety, nie wyciągnęli wniosków z przegranych w 2015 i 2020 które były praktycznie z tego samego powodu co teraz - zabrakło kampanii skierowanej do populistycznych baniek informacyjnych. Wydawało im się, że skoro mają władzę, to jakoś się uda. Tylko nie zapominajmy, że w 2023 też wygrał PiS i jedynie fartem udało się zbudować większość sejmową po demokratycznej stronie. Co najgorsze, Tusk nadal tego nie łapie.
@znikam5: Problem w tym, że: A. obecny rząd nie umie sprzedać swoich sukcesów (nie mają nawet rzecznika) oraz zupełnie nie panuje nad wrogą propagandą i dezinformacją B. PiS i Konfederacja nie tracili czasu i na wszelkie sposoby urabiali podatne grupy społeczne swoim przekazem
Duża część społeczeństwa, a już na pewno ta grupa, która przeważyła szalę, nie analizuje sytuacji i ma pamięć złotej rybki. Bazują tylko na prostych przekazach, które mają
@NapalInTheMorning: Prawicowych może i tak, ale za to mają skrajną lewicę, która jest nie mniej niebezpieczna. Poza tym ich obecny premier to też niezły gagatek i średnio mu wychodzi rządzenie.
@chromypies: Gajewska i Myrcha to nie są przeciętni ludzie, tylko top 2, a może i 1%. Oboje z bogatych rodzin, więc mieli łatwy start, ale to samo w sobie jeszcze nie jest złe. Problemem jest ich pycha i głupota jednocześnie, co aż nadto jest odczuwalne, szczególnie w przypadku Gajewskiej. Co gorsza, ma ona parcie na szło i zero samokrytycyzmu. Ludzie z Polski powiatowej, nie znoszą takich osób.
@czwartafaza: Tak się składa, że to generał Wojska Polskiego, więc nie taki losowy facet. Brak szacunku do niego można odczytać jako brak szacunku dla jego służby, czy nawet wojska ogólnie, więc słabo to wygląda.
Daniel Nawrocki przeprowadził wywiad z przebywającym w więzieniu przestępcą skazanym za przejęcie kawalerki od osoby niepełnosprawnej intelektualnie. Ale wyrok przemilczał. Nie wspomniał też, że to zawodnik związany ze wspieranym przez IPN klubem bokserskim przyjaciela Karola Nawrockiego
@dict: Nie wiem, ale wypowiem się ze swojego doświadczenia. W zeszłym roku też wjechał we mnie Ukrainiec. Na szczęście, był ubezpieczony w PZU i udało się odzyskać 100% kosztów. W oczekiwaniu na policję powiedział mi, że trudno mu było się ubezpieczyć, bo bardzo wysokie stawki (ponad 1,5 PLN), a jeszcze drugie tyle dostał mandatu. Szkoda mi go trochę było, ale dobrze że nie uległem namowom
Ceny energii elektrycznej w Polsce dla gospodarstw domowych w 2024 według parytetu siły nabywczej (purchasing power standard) były trzecimi najwyższymi w Unii Europejskiej. Z wynikiem 34,67 PPS za 100 kWh nasz kraj uplasował się tuż za Czechami i Niemcami.
Nie potrzeba mu tłumaczyć, jak się wychowuje dzieci, mógł robić wszystko co w jego mocy
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Trepy to najczęściej konserwy i białorycerze, którzy wychowują córki bardzo bezstresowo. Znam trochę takich przypadków i jestem prawie pewien, że tu tez tak było.
myślałem córki zazwyczaj są wychowywane bezstresowo
@Desmosedici: Na szczęście nie, ale to niestety mniejszość. Taki już mamy klimat: pomieszanie maryjnego katolicyzmu z feminizmem, a wszystko to chronione przez białorycerstwo.