#youtube czy tylko mnie w-----a ten nowy mini odtwarzacz na telefonie? Przecież mnie r------i zaraz (╯°□°)╯︵┻━┻ dlaczego zawsze ktoś chce "ulepszyć" coś co działało dobrze
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Agnieszce G. Była urzędniczka i była szefowa gabinetu Mariusza Błaszczaka w MON wcześniej usłyszała zarzut o przekroczenie uprawnień w związku z przywłaszczeniem drogiego zegarka. W sprawę zamieszana jest także Jolanta L.
Uchwała Sejmu, na podstawie której w grudniu 2023 roku powołano komisję śledczą ds. wyborów korespondencyjnych, jest niezgodna z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. TK wydał orzeczenie jednomyślnie w składzie trzech sędziów: K. Pawłowicz, B. Święczkowskiego i Julii Przyłębskiej.
W Polsce coraz popularniejsza staje się amerykańska tradycja świętowania Halloween. Tegoroczna eskapada mogła skończyć się tragicznie dla młodzieńca z województwa lubuskiego. Jak donosi portal gorzowianin.com, w jednym z cukierków, które dostał, znajdował się gwóźdź.
Po przeliczeniu 70% komisji i ogłoszeniu przez gruzińską PKW że rządząca partia zdobyła 53% głosów opozycja odrzuciła te wyniki i oskarżyła rząd o fałszerstwo i zamach na demokrację. Szansa na gruziński Majdan poszybowała właśnie w niebo, zwłaszcza jeśli ostatnie 30% komisji nie zmieni sytuacji.
@Cogito-sum: i to jest problem z demokracją, pozwolisz na polaryzację społeczeństwa i w pewnym momencie przegrana strona zawsze będzie protestować i krzyczeć o fałszowaniu wyborów XD
@mlotnaczarownice: nie chodzi mi o Gruzję jako takąXD zobacz np. Polskę czy Stany, pomijam kto ma "rację". Przecież cały czas lecą argumenty o fałszowaniu wyborów oraz o tym że jeśli wygrają przeciwnicy to kraj przestanie istnieć. Ciężko żeby kraj dobrze funkcjonował jeśli wewnątrz niego mamy podział na 2 grupy traktujący się nawzajem jak najwięksi wrogowie ¯\(ツ)/¯
Na początku roku zmieniły się zasady związane z zadawaniem uczniom szkół podstawowych prac domowych. Krok ten nie podoba się wielu rodzicom, zdaniem których bez systematycznej nauki po lekcjach dzieci nie są w stanie dobrze opanować materiału. W obronie edukacyjnej rewolucji stanęła kurator.
Rząd przesunął środki z KPO, które mogły posłużyć na postawienie linii produkującej leki i substancje czynne na, uwaga, używane elektryki z Niemiec (sic!).
@Wolfr: bo takie śmieci mają za zadanie za cudzy chajs pozować na "dobrych" ludzi XD tak na prawdę to c--j ich obchodzi co się tam dzieje, narcystyczne k---y wykorzystują okazje żeby się polansowac na salonach.
Klaudia El Dursi, prezenterka stacji TVN, została skazana przez sąd za łamanie przepisów drogowych podczas rajdu swoim mercedesem na autostradzie A2. Jak donosi Wirtualna Polska, El Dursi będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 3 tys. zł.
Niebywała historia. Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim nie wie kto zatwierdził projekt "zapory śmierci" w Otominie. Dokumenty z 2016 r. okazały się być wybrakowane. Na zaporach zginęło starsze małżeństwo.
Sundog, spółka założona m.in. przez Olgę Tokarczuk, otrzyma od PARP blisko 17 mln zł na technologię do tworzenia gier. W projekcie pomoże rzesza specjalistów oraz firma, której akcjonariuszem są Movie Games i Robert Lewandowski - czytamy w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".
@bonifacy2: Gdzie wady?XD Jak zaczną zamykać s---------w pisowskich a po następnych wyborach s---------w z obecnej koalicji to może każdy s-------n w przyszłości się 2 razy zastanowi czy opłaca się ryzykować i kręcić wały¯\(ツ)/¯
"Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Robert Kmieciak w dniu dzisiejszym skierował drogą służbową do Prokuratora Generalnego Adama Bodnara wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Łukasza Mejzy".
Nie widzę konkretnych liczb poza podstawowymi typu ile wyeksportowano, jednak w artykule jest informacja że spora część to była realizacja kontraktów z 2023 a w planach jest ustawa "zabraniającą" eksportu poza eu na 2025-2028 oraz system który by premiował firmy które wykorzystują drewno jak najbliżej "źródła". Więc pytanie ile wyeksportowano w ramach nowych kontraktów i jakie nowe kontrakty rozpisano?
W wyniku audytów, które objęły działalność PKO BP od początku 2016 r. lutego 2024 r., ujawniono nieprawidłowości mogące nosić znamiona przestępstwa. Eksperci zewnętrzni, w tym kancelarie prawne, zidentyfikowali szereg nieprawidłowości, które teraz mogą pociągnąć za sobą poważne konsekwencje prawne.
Prokurator Generalny Adam Bodnar skierował w niedzielę do Przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wniosek o uchylenie immunitetu Marcinowi Romanowskiemu. Najbliższa sesja ZPRE rozpocznie się w poniedziałek.
Co więcej, taki pracownik będzie odpowiedzialny również za współpracę ze światowymi ekipami DE&I oraz zespołami zajmującymi się sprawiedliwością społeczną, a do tego grona zalicza się Sweet Baby Inc.