Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko193
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ZikMiak
ZikMiak

ZikMiak

Dołączył 7 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7765
  • Znaleziska 739
  • Mikroblog 7026
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 40

1446

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

W skrócie, allegro żąda wyższej dopłaty od sprzedawcy za dostawę inpostem niż allegro delivery. Więc sprzedawcy zaczynają usuwać opcje Smart z paczkomatów. W komentarzu przykład.

Knaga90
z
antyweb.pl
dodany: 11.06.2026, 19:02:37
  • 412
  • #
    inpost
  • #
    allegro
  • #
    zakupy
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 12.06.2026, 14:32:07 via Wykop
  • 5
@pcela: Zwykły Paczkomat InPost jest w Smarcie
ZikMiak - @pcela: Zwykły Paczkomat InPost jest w Smarcie

źródło: Screenshot_20260612-162957-597

Pobierz
sikpi
sikpi
11.06.2026, 19:38:04
  • 81
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 11.06.2026, 19:49:41 via Wykop
  • 17
@sikpi: na tym kablu który masz możesz spokojnie odpalić jakieś 30 komputerów z meczami CS i wszystko będzie hulać idealnie.

Sprawdź jaką masz kartę sieciową w komputerze i router najprawdopodobniej masz 1Gb/s.
To więcej niż wystarczająco do wszystkich domowych zastosowań.
  • Odpowiedz

429

Spacery środkiem drogi

Spacery środkiem drogi

We Włocławku zastosowano specyficzny rodzaj dywersji przeciwko pieszym: obiecano im przestrzeń, w której w rzeczywistości są niepożądani. Kierowcy trąbią, pędzą, grożą, bo sugerują się wyglądem infrastruktury, a nie oznakowaniem. Wyjątkowo szkodliwa pułapka zorganizowana przez miasto.

kubako
z
youtube.com
dodany: 11.06.2026, 13:02:10
  • 100
  • #
    polska
  • #
    konfitura
  • #
    przepisy
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 11.06.2026, 18:05:23 via Wykop
  • 25
@epicentrum_chaosu: on rower prowadzi, więc zachowuje się jak pieszy
Van_Zan
Van_Zan
27.05.2026, 12:46:31
  • 2
#elektronika #elektryka #knifemaking

Dzień dobry miał bym pytanie aby upewnić się że niczego nie zniszczę po drodze. A wieć postanowiłem zrobić sobie szliferkę taśmową napędzaną silnikiem trójfazowym(MS 100L 1-4) z falownikiem.

1 Pytanie silnik trójfazowy pod szliferkę taśmową pownienem podłączyć gwiazdkowo czy trójkątem ?
2.Pytanie z diagramu wnioskuje: Pod AC380 Input powienm podączyć R, S, T, a silnik U, V, W . PE to uziemienie które
Van_Zan - #elektronika #elektryka #knifemaking

Dzień dobry miał bym pytanie aby upew...

źródło: {DF74DB92-E985-4792-A9A1-5FE6F2B695FC}

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 27.05.2026, 13:13:09 via Wykop
  • 2
@Van_Zan: zrób zdjęcie tabliczki znamionowej falownika i silnika.

Na tablicze silnika powinien być opis 230/400V trójkat/gwiazda lub 400/640V trójkąt/gwiazda
  • Odpowiedz
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 27.05.2026, 20:07:17 via Wykop
  • 1
@Van_Zan: Tabliczka falownika poprawnie wskazuje na podłączenie trzech faz pod zaciski R,S,T. Z trzech faz uzyskasz maksymalnie 400V na silniku.

"Tabliczkę silnika" chodziło o taką na której są podane nazwa, moc, prąd i napięcie nominalne. Powinna być przynitowana na boku silnika.
Znalazłem dane do podobnego silnika i zaznaczyłem na zielono trzy wiersze dotyczące naszej sieci.

Pierwszy zaznaczony wiersz oznacza że dla napięcia 400 podłączasz
ZikMiak - @Van_Zan: Tabliczka falownika poprawnie wskazuje na podłączenie trzech faz ...

źródło: Screenshot_20260527-215347~2

Pobierz
  • Odpowiedz
Megalogin
Megalogin
25.05.2026, 08:35:29
  • 0
Czy tego typu bezpiecznik w takiej pozycji jest włączony czy wyłączony? Pierwszy raz widzę tego typu coś #elektryka #elektryk #elektronika Instalacja w kamperze akurat to od solarów które nie działają
Megalogin - Czy tego typu bezpiecznik w takiej pozycji jest włączony czy wyłączony? P...

źródło: 20197

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 25.05.2026, 08:45:10 via Wykop
  • 2
@Megalogin: opuszczać energicznym ruchem, nie pod obciążeniem.
  • Odpowiedz
Bogdan191
Bogdan191
18.05.2026, 11:56:43
  • 0
Mirki nie wiecie kto mógłby być zainteresowany ziemi / gliny? Mam gdzieś 100m3 ziemi z budowy domu i nie mam gdzie tego zutylizować. Pytałem na OLX, Facebook, jakieś lokalne firmy ale nikt nie potrzebuje
Okolice #bielskobiala
#budownictwo #budujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 18.05.2026, 13:12:36 via Wykop
  • 1
@Bogdan191: Fabryka domów szkieletowych spomet a na stałe baner przyjmę gruz
ZikMiak - @Bogdan191: Fabryka domów szkieletowych spomet a na stałe baner przyjmę gru...

źródło: Screenshot_20260518-150748-793

Pobierz
  • Odpowiedz
Miguelos
Miguelos
15.05.2026, 16:42:26
  • 36
Chłop zrobił ogórki małosolne i młodą kapustę kiszoną, śmiechu warte!

#przegryw #gotujzwykopem
Miguelos - Chłop zrobił ogórki małosolne i młodą kapustę kiszoną, śmiechu warte!

#pr...

źródło: image_picker_23163F53-8631-4B77-A237-132B87A13D0C-84776-00000A598DCE8FAB

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 15.05.2026, 18:31:43 via Wykop
  • 2
@Mechamaru: @bartlomiej_rakowski
ZikMiak - @Mechamaru: @bartlomiej_rakowski
  • Odpowiedz

744

Niepozorna stłuczka "słynnego" kierowcy Forda i zaskakujący finał interwency

Niepozorna stłuczka "słynnego" kierowcy Forda i zaskakujący finał interwency

Słynny pan od stłuczek. W piątek, 8 maja, po godzinie 13:00 na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Wawelskiej na warszawskiej Ochocie doszło do niegroźnie wyglądającej kolizji Forda Focusa i Peugeota. Sprawa nie zakończyła się jednak zwykłym mandatem za stłuczkę. Policjanci po analizie okolicznoś

matr1x
z
miejskireporter.pl
dodany: 08.05.2026, 19:46:32
  • 207
  • #
    stluczka
  • #
    policja
  • #
    taxistory
  • #
    ford
  • #
    ubezpieczenia
  • #
    oc
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 09.05.2026, 11:46:49 via Wykop
  • 16
@HeniekZPodLasu: Luźne elementy i odkręcona lampa może oznaczać że specjalnie przygotował auto wcześniej aby po otarciu wyglądało jak zniszczone.

453

Skrzypce Stradivariusa zrabowane przez nazistów z Warszawy odnalezione?

Skrzypce Stradivariusa zrabowane przez nazistów z Warszawy odnalezione?

300-letnie skrzypce Stradivariusa warte 10 mln dolarów skrzypce zostały zrabowane przez nazistów w 1944 r. z muzeum w Warszawie. Przed II wojną światową instrument należał do polskiego przemysłowca Henryka Grohmana, który przed śmiercią przekazał go do muzeum.

burzka
z
rfi.fr
dodany: 26.04.2026, 12:46:48
  • 54
  • #
    stradivarius
  • #
    skrzypce
  • #
    nazisci
  • #
    polska
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 27.04.2026, 07:55:38 via Wykop
  • 2
@Jare_K: W tytule jasno jest napisane że chodzi o "nazistów z Warszawy", czyli to byli polscy naziści a nie niemieccy.
¯\(ツ)/¯
mike-johnston
mike-johnston
24.04.2026, 07:40:54
  • 139
Ukraina wchodzi w pierwszy etap członkostwa.
Jeżeli koalicja ruskich trepów z PiSu i Konfederacji dojdzie do władzy i przepchnie Polexit to de facto Ukraina zajmie nasze miejsce w Unii Europejskiej.
Ukraina stanie się częścią Zachodu, a my częścią Wschodu.

#ukraina #polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji #zdrajcyzprawicy #uniaeuropejska
mike-johnston - Ukraina wchodzi w pierwszy etap członkostwa.
Jeżeli koalicja ruskich ...

źródło: IMG-20260424-WA0010

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 24.04.2026, 09:28:41 via Wykop
  • 1
@mike-johnston: PiS nie doprowadzi do Polexitu, tak jak nie wyszedł z unii węgierski Orban.
Nie chodzi o to żeby króliczka złapać, tylko go gonić.
  • Odpowiedz
digitallord
digitallord
17.04.2026, 11:51:07
  • 1
Hej, mam pewien problem... U znajomych robią remont kuchni, do której dochodzi jedna linia 5x2,5mm² (3 fazy) z rozdzielni głównej. Na tym kablu trzeba podpiąć podpiąć:

- Płytę indukcyjną - 7200W, 400V 2N (2 fazy, ~15,6A/fazę)
- Piekarnik - 3390W (~14,7A)
- Zmywarkę - 2400W (~10,4A)
- Mikrofalę - 1300W (~5,7A)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 17.04.2026, 12:27:54 via Wykop
  • 0
@digitallord: Jeśli to remont, to jak to działo dotychczas?
U mnie w remontowanym starym domu są 5g2,5 na kuchenkę i piekarnik, a cała reszta gniazd jest połączona z obwodów dla pokoi obok.
  • Odpowiedz
ciastko_do_kawy
ciastko_do_kawy
08.04.2026, 15:00:59
  • 134
Ok. Panowie Hegseth i Trump myśląc, że bawią się w Call of Duty nazwali swoją operację "Epic Fury". Mieli przeszczepić scenariusz z Wenezueli na Bliski Wschód, ale najlepsi doradcy w postaci Kushnera i tego drugiego debila nie podumali i w-----i się po same uszy xD. Ba, warto mieć na uwadze, że Trump w Kwietniu miał lecieć do Chin negocjować z nimi a ta wygrana w Iranie miała postawić go w pozycji rozdającego
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 08.04.2026, 20:02:34 via Wykop
  • 1
@ciastko_do_kawy: Jeszcze opóźnienie dostaw opłaconej amunicji - utrata wiarygodności amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego
  • Odpowiedz
Atryu
Atryu
28.03.2026, 06:20:37
  • 516
Kto by pomyślał że vance jest nawet bardziej odklejony jak czitos…( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #usa #ukraina #wojna #ufo #polityka
Atryu - Kto by pomyślał że vance jest nawet bardziej odklejony jak czitos…( ͡°( ͡° ͜ʖ...

źródło: IMG_5431

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 28.03.2026, 15:33:03 via Wykop
  • 0
@Atryu: @Fattek JD Vance jest jednocześnie ewangelikiem, hinduistą i katolikiem.
ZikMiak - @Atryu: @Fattek JD Vance jest jednocześnie ewangelikiem, hinduistą i katoli...

źródło: 2680642-image-2025-03-05t114849.300

Pobierz
  • Odpowiedz
fakjubicz86
fakjubicz86
16.03.2026, 13:51:56
  • 1
#bielskobiala Mireczki czy wiecie jakie obecnie autobusy jeżdżą na linii Kraków - Bielsko? Kiedyś były jakieś busiki. Teraz znajduje mi jedynie lajkonika a chyba 15 lat nie jeździłem autobusem na tej trasie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 16.03.2026, 16:15:55 via Wykop
  • 0
@fakjubicz86: Lajkonik bus, pociąg intercity z BB, pociąg Intercity międzynarodowy z Cz-Dz.
Trasą starych busików jeździ pociąg regio BB-Andrychow-Krk w trzy godziny
  • Odpowiedz
reben
reben
reben
04.03.2026, 15:24:24
  • 0
Czy jakiś w miarę tani UPS pomoże na spadki napięcia? Często znika mi obraz na milisekundę w monitorze i przerywa dźwięk w głośnikach. Czy coś do 200-300zl da radę? #komputery #elektronika #elektryka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 04.03.2026, 16:19:45 via Wykop
  • 1
@reben : Nie próbowałem ale są dostępne "stabilizatory" dla komputerów
https://www.x-kom.pl/p/253706-stabilizator-napiecia-power-walker-stabilizator-napiecia-1000va-660w-3xschuko-avr.html
  • Odpowiedz

333

Prowadzili śledztwo dotyczące Donalda Trumpa. Fala zwolnień w FBI, to nie koniec

Pokaż treści 18+

Prowadzili śledztwo dotyczące Donalda Trumpa. Fala zwolnień w FBI, to nie koniec

Co najmniej 10 pracowników FBI, którzy zajmowali się śledztwem dotyczącym przechowywania przez Donalda Trumpa tajnych akt, straciło pracę. Republikanin po przegranych wyborach miał zabrać z Białego Domu tysiące rządowych dokumentów i przetrzymywał je w prywatnej rezydencji na Florydzie.

motvik
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 26.02.2026, 19:11:44
  • 23
  • #
    bekazprawakow
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
  • #
    trump
  • #
    usa
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 27.02.2026, 00:44:54 via Wykop
  • 26
Każdemu, kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JanDzbanPL
JanDzbanPL
26.02.2026, 13:32:18
  • 60
Ciekawe kiedy jakieś społeczniki staną na nieodśnieżonym chodniku i będą blokować służby komunalne. Panie niszczysz chodnik, panie 1500zl za to jest, paaanie łoaptuj ręcznie xD
#samochodoza #konfitura #polskiyoutube
JanDzbanPL - Ciekawe kiedy jakieś społeczniki staną na nieodśnieżonym chodniku i będą...

źródło: 167

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 26.02.2026, 15:31:35 via Wykop
  • 7
@JanDzbanPL: Na zdjęciu ewidentne widać że nie jest to ciężarówka. To specjalny mały traktor, w połączeniu z szerokimi oponami nie będzie tak uszkadzać nawierzchni jak załadowany dostawczak 3,5t.

https://traktor.com.pl/pl/ls-mt360/10056-ls-tractor-mt360-hst-4x4-57-km-cab.html
Masa 1950kg
  • Odpowiedz

505

Unia źle liczy emisyjność OZE. Najczystsze są woda i atom RAPORT

Unia źle liczy emisyjność OZE. Najczystsze są woda i atom RAPORT

Fundacja ETIC policzyła emisyjność różnych źródeł energii. I wyszły rzeczy rzeczy zaskakujące - w UE oceniano, że panele solarne są zeroemisyjne, bo nie liczono... ich produkcji i transportu z Chin. Podobnych absurdów było więcej. Eksperci policzyli więc emisyjność w całym cyklu życia inwestycji.

artur-kielbasinski
z
zielonagospodarka.pl
dodany: 24.02.2026, 11:03:27
  • 97
  • #
    emisje
  • #
    ekologia
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    energetykajadrowa
  • #
    oze
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 24.02.2026, 16:54:14 via Wykop
  • 8
@funkmess: Niestety według wyliczeń #wolnerzeki duże zapory hydroenergetyczne zużywają wodę poprzez parowanie z całej powierzchni zbiornika. Zamiast pomagać w retencji i pozostawić wodę w glebie gdzie korzystają z niej rośliny, rolnicy i studnie to hydroenergetyka ściąga wodę do wielkiego otwartego zbiornika gdzie ta nagrzewa się i odparowuje.
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 25.02.2026, 14:01:36 via Wykop
  • 0
@Anscylla: problem w tym że takie kule zacieniające są używane na zbiornikach wody pitnej. Zbiornik dla elektrowni wodnej ma powierzchnię 50 razy większą i musi mieć możliwość zrzucenia wody w razie powodzi.

822

Zakazać egzorcyzmów!

Pokaż treści 18+

Zakazać egzorcyzmów!

W Polsce egzorcyzmuje się dzieci i osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Często z użyciem ekstremalnej przemocy. Możesz przyczynić się do powstrzymania tej patologii.

pkostowski
z
stopegzorcyzmom.pl
dodany: 22.02.2026, 06:11:41
  • 263
  • #
    egzorcyzmypolskie
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    4konserwy
  • #
    neuropa
  • #
    kosciol
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 22.02.2026, 18:48:04 via Wykop
  • 4
@Serghio: Dlatego petycja jest napisana aby zezwalać na modlitwę, a zakazywać praktyk przemocowych.
ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 22.02.2026, 20:55:39 via Wykop
  • 0
@Serghio: według autora książki o egzorcystach w Polsce ofiary są, prokuratura je ignoruje a jedyna kara jaka spotyka przemocowych księży za nadużycia to zakaz wykonywania dalszych egzorcyzmów przez kurie:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szymon-piegza-o-kulisach-egzorcyzmow-w-polsce-patologia-lezy-u-podnoza/hnm1xhm
Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
21.02.2026, 08:07:33
  • 0
#elektrykapradnietyka #elektryka

Mirki, kupiłem lampę z Allegro (a tak naprawdę z Chin). Zasilanie samej lampy jest zrealizowane jakimiś cienkimi drucikami.

Tam jest lampka do czytania, kawałek taśmy LED (takie ambientowe oświetlenie) i ładowarka USB.

Co o tym myślicie? Strach to trochę montować.
AdwokatVanessaSmaruj-Rogala - #elektrykapradnietyka #elektryka

Mirki, kupiłem lampę ...

źródło: 1000024857

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZikMiak
ZikMiak
ZikMiak 21.02.2026, 09:55:47 via Wykop
  • 1
@Xargo1: @Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala Grubość przewodu zasilającego musi być dobrana do zabezpieczenia na zasilaniu, a dopiero w drugiej kolejności do mocy urządzenia.
Zbyt cienki i długi przewód nie utworzy pętli zwarcia wyłączającej zabezpieczenie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 26.11.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking