Wpis z mikrobloga

#it #cyberbezpieczenstwo

Mirki, polecicie jakiś program do szyfrowania folderów na Windows 10 Home? Zależy mi na tym, żeby był darmowy (wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i żeby była możliwość pracy w plikach na tym folderze - edycja i takie tam, jak to umożliwia np. BitLocker. Chodzi o to, żeby nie było trzeba za każdym razem rozpakowywać, edytować i pakować z powrotem.

Znalazłem wstępnie https://pl.wikipedia.org/wiki/VeraCrypt jakieś opinie? Umożliwia on edycję zaszyfrowanych plików bez zbędnego pieprzenia się?
  • 4
@Wegrzynski: VeraCrypt jest spoko. Działa to trochę podobnie do ładowania obrazów ISO na wirtualne dyski.
Masz plik MOJE DANE (baza veracryptowa). Ładujesz go w veracrypt sofcie. Powstaje wirtualna partycja na które widzisz pliki z pliku MOJE DANE. Jak już zakończysz zabawę robisz "unmount" i gitara. Plik zamknięty.

Rozwiązanie jest spoko, ponieważ twoją bazą jest jeden plik który możesz łatwo nagrać na inny dysk itd.

Najprościej jest zaszyfrować całą partycję blitlockerem. Klikasz
Najprościej jest zaszyfrować całą partycję blitlockerem


@lotos10: To to wiem, bo na służbowym używam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Problem w tym, że nie jest on dostępny na wersje domowe Windowsa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czyli jak rozumiem to jest coś czegoś szukam - że szyfrowanie jest w locie, tak? Jeśli tak to dzięki za opinię, przetestuję ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Wegrzynski: Cała trudność w VS polega na konieczności załadowania twojego pliku danych na wirtualną partycję i w drugą stronę kiedy kończysz pracę. Cała reszta jest bez różnicy względem tradycyjnych katalogów na zwykłym dysku.
BL nie ma na win HOME? Patologia...
VC potrafi też szyfrować całe partycje, ale odradzam.