Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko138
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Technolust
Profil firmowy

Technolust

Dołączył 8 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2477
  • Znaleziska 1867
  • Mikroblog 610
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 6
gonzo91
gonzo91
17.12.2023, 09:58:30
  • 7
CEO #nio jest w trakcie testu baterii 150kwh w ET7. 49% baterii zjedzone po dystansie >500km. Jedzie dalej. Wszystkie samochody marki są przystosowane do przyjęcia tej baterii, wystarczy sobie ją wybrać przy zakupie lub na stacji wymiany. Tylko kwestia ile będzie to kosztować.
W Chinach te baterie mają się pojawiać w najbliższym czasie. W sumie po roku opóźnienia od pierwotnego terminu.
#motoryzacja #tesla dla zasięgów #
gonzo91 - CEO #nio jest w trakcie testu baterii 150kwh w ET7. 49% baterii zjedzone po...

źródło: Screenshot 2023-12-17 095248

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Technolust
Technolust 17.12.2023, 20:25:43 via Wykop
  • 0
@zibizz1: Czym się to różni od ładowania 250kW-350kW takiej sporej baterii 150kWh? Mógłbyś ją do 50% traktować mocami właśnie 250-350kW i miałbyś 400-500km zasięgu po 15 minutach. Na cholerę to wymieniać żeby zajęło 5 lub 10 minut?

Problemem nie jest szybkość ładowania sama w sobie - tylko to, że peak utrzymuje się niedługo, bo baterie są pojemnościowo
małe. I wydaje się, że nie ma problemu wsadzić 150kWh, ale te samochody
  • Odpowiedz
Technolust
Technolust 18.12.2023, 15:26:11 via Wykop
  • 0
@zibizz1: Nie zgadza się - ja piszę o prędkościach autostradowych (130km/h), nie o 90km/h.

Że im większa prędkość tym masa mniej wpływa na zasięg to prawda, ale to się wszystko kumuluje, do tego dochodzi większe zużycie opon i całej masy problemów z masą ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Skoro przejechali 1100km przy 90 km/h to przy 130km/h robią 700-750. Tesla M3 highland na dziś robi 470km. Z
  • Odpowiedz
Technolust
Technolust 18.12.2023, 19:31:30 via Wykop
  • 0
@zibizz1: hehehe faktycznie coś nie poszło, tak to jest jak się pisze z doskoku.
Ogólnie nie jestem zwolennikiem wymiany baterii na doładowanie, ale wybranie sobie wielkości baterii to już faktycznie ciekawszy koncept.
  • Odpowiedz

39

Nagły koniec dopłat do samochodów elektrycznych w Niemczech.

Nagły koniec dopłat do samochodów elektrycznych w Niemczech.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu ogłosiło, że wnioski o dopłatę do samochodu elektrycznego będą przyjmowane tylko do niedzieli, 17.12.2023

xarojek
z
elektrowoz.pl
dodany: 18.12.2023, 10:29:45
  • 26
  • #
    tesla
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    samochody
  • #
    technologia
  • #
    niemcy
Technolust
Technolust 18.12.2023, 15:04:31 via Wykop
  • 1
@Murasame: Każda rewolucja w przypadku baterii to tak naprawdę ewolucja. Jak następuje rewolucja (zmiana technologii np. na solid-state bez anody) to i tak pierwsze będą ledwo tak dobre jak najlepsze Li-On z ciekłym elektrolitem (no może będą tylko trochę lepsze). Tak to jest i tutaj nie ma drogi na skróty. Jeśli ktoś liczy, że nagle w jednym roku ktoś wyciągnie baterię zza pazucha, że w tej samej objętości /lub wadze

593

Eksperci przerażeni autami elektrycznymi. Są nieefektywne i niebezpieczne

Eksperci przerażeni autami elektrycznymi. Są nieefektywne i niebezpieczne

Euro NCAP bije na alarm. Upowszechnianie się samochodów z napędem elektrycznym sprawia, że w zastraszającym tempie rośnie masa współczesnych pojazdów.

lubiemotoryzacje
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 12.12.2023, 09:11:42
  • 146
  • #
    euroncap
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    samochody
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    motoryzacja
  • #
    elektryki
Technolust
Technolust 12.12.2023, 17:28:43 via Wykop
  • 2
@Kulek1981: Dzieci wydobywają lit w Afryce? Chyba była gała z przyry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

946

Niefortunna przygoda z Audi - Gwarancja Audi, która nie działa

Niefortunna przygoda z Audi - Gwarancja Audi, która nie działa

Historia z cyklu "ku przestrodze", czyli kup Audi, zostań bez auta... Witajcie, mam na imię Michał i jestem "szczęśliwym" posiadaczem Audi Q3 kupionym w grudniu 2022.

WitekPLKiller
z
wykop.pl
dodany: 12.12.2023, 12:34:29
  • 321
  • #
    samochody
  • #
    wykopefekt
  • #
    audi
  • #
    afera
  • #
    motoryzacja
  • #
    ubezpieczenia
Technolust
Technolust 12.12.2023, 16:29:16 via Wykop
  • -6
@sontur: Model 3 Performance ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Technolust
Technolust 12.12.2023, 17:02:14 via Wykop
  • 1
@sontur: Ja tam sobie chwalę M3P zakupiony w ostatnim momencie przed refreshem.
Technolust
Technolust 12.12.2023, 17:02:55 via Wykop
  • -1
@Regisowsky: Już nie ma, ale był ;)
Technolust
Technolust 12.12.2023, 17:17:52 via Wykop
  • 0
@tellet: Hehe tak się stało, że mam dom i zakładałem 6kW na dach i bez elektryka, więc faktycznie w cenę tego wliczać nie muszę. Wliczę dopiero montaż kolejnych 4kW, to koszt ok. 10 000zł brutto.

W bloku gorzej, to prawda.
JanTadeusz
JanTadeusz
02.12.2023, 12:06:12
  • 6
Nie jestem fanem #tesla ale ten film pokazuje ze to obecnie jedna z niewielu, jezeli nie jedyna, firma ktora nie boi sie innowacji. Architektura 48v, drive by wire, powerbank, olbrzymie castingi z amelinium, 800v etc etc etc
Poza tym zajebisty materiał od Jasona Cammisy:
#samochody #wiadomosci #ciekawostki #motoryzacja
JanTadeusz - Nie jestem fanem #tesla ale ten film pokazuje ze to obecnie jedna z niew...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 04.12.2023, 07:02:21 via Wykop
  • 0
@ChristianHorner: gejmczendżer to na pewno nie jest- tym bardziej dziwi, że samochody jadą już na 200A w elektronice pokładowej, a nie zmienili tego przez 70 lat, choć oszczędności na zużyciu miedzi i masie są już wymierne. To nie pokazuje nawet jak Tesla jest innowacyjne tylko jak Automotive jest skostniały i betonowy.
  • Odpowiedz

366

Koncentracja CO2 w atmosferze – ostatnie 800 tys. lat

Koncentracja CO2 w atmosferze – ostatnie 800 tys. lat

Koncentracja CO2 w atmosferze od początku naszej ery, na podstawie pomiarów instrumentalnych (od 1958) i badania rdzeni lodowych dla dawniejszych okresów.

konto usunięte
z
naukaoklimacie.pl
dodany: 30.11.2023, 11:22:30
  • 285
  • #
    klimat
  • #
    nauka
  • #
    globalneocieplenie
  • #
    ciekawostki
  • #
    zmianyklimatu
Technolust
Technolust 01.12.2023, 21:50:54 via Wykop
  • 0
@matuesz: Pomyliłeś lit z kobaltem ;) A to oznacza, że nie masz pojęcia o czym piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Solanki w Boliwii czy Chile to spustoszenie środowiska?
grypa-grypowska
grypa-grypowska
28.11.2023, 21:09:51
  • 2
o ile tesla z kwartalu na kwartal zwieksza sprzedaz to sprzedaz globalna siada na dupie
#tesla
#samochodyelektryczne
grypa-grypowska - o ile tesla z kwartalu na kwartal zwieksza sprzedaz to sprzedaz glo...

źródło: zalamanie sprzedazy ev

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 29.11.2023, 19:38:53 via Wykop
  • 0
@grypa-grypowska: To nie ma znaczenia, bo kolega @abraca wkleił wykresy 2022 do 2023 z obu lat PHEV + BEV. A proporcja BEV do PHEV tylko się poprawia, więc w tym roku spokojnie 25%-30% więcej niż w zeszłym.

Wykres który kleiłeś mówi tyle, że od stycznia do września 2023 w USA sprzedało się więcej niż w całym 2022, w Europie już prawie tyle samo a od tego momenty pozostały 3
  • Odpowiedz
Zarzutkkake
Zarzutkkake
23.11.2023, 09:39:36
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 24.11.2023, 07:31:51 via Wykop
  • 0
@zibizz1 @Zarzutkkake @mariecziek @McOfca: M3 Performance here - szło wyrwać nawet za 217 tysięcy PLN brutto 2-3 miesiące temu. Za tyle to se mogę kupić nowego Passata czy SuperB ze 147kW z napędem na przednią oś i średnim wyposażeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i lać 7l/100km benzyny albo jeździć "za darmo" (nawet w trasie 1kWh to 1,4zł) choose wisely ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
gonzo91
gonzo91
13.11.2023, 11:28:53
  • 2
Po BP, mamy kolejnego klienta na instrybutory od #tesla
It's just a car company.
https://www.thebusinessdesk.com/northwest/news/2124013-eg-group-teams-up-with-tesla-for-ultra-fast-ev-charging-technology
#gielda
gonzo91 - Po BP, mamy kolejnego klienta na instrybutory od #Tesla
It's just a car com...

źródło: temp_file3170838514553754884

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Technolust
Technolust 13.11.2023, 22:36:48 via Wykop
  • 0
@levzor: Nie wiadomo. Szacuje się, że wychodzi 30-35 tysięcy $ (bid z Texas Austin) wraz z instalacją, więc sam H/W powinien kosztować powiedzmy 15-20 tysięcy $. Marża zapewne taka w jaką zawsze celuje Tesla - zdrowe 20%.
  • Odpowiedz
Rinter
Rinter
02.11.2023, 21:29:00
  • 4
Zeihan o elektrykach. It's over dla Muska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tesla #ekonomia #gielda
Rinter - Zeihan o elektrykach. It's over dla Muska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tesla #ekonomia #gie...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 03.11.2023, 12:46:20 via Wykop
  • 0
@kamil-wasniewski: Nie. Cieszę się, że mogłem pomóc. Dzisiaj wstawiasz ile chcesz PV, czy turbin + baterie (LFP storage). Może nie jest tanio jak się łączy z bateriami, ale można bardzo dobrze stabilizować sieć. Wtedy nie potrzebujesz kilku lat na nowe bloki czy 10-15 na elektrownię jądrową, to się da stawiać bardz szybko w porównaniu do innych elektrowni i tak też się dzieje nawet w Polsce (brakuje energy storage), ale na
  • Odpowiedz

7

Czy odlewy Tesli Ymożna naprawiać? Oficjalny poradnik Tesli

Czy odlewy Tesli Ymożna naprawiać? Oficjalny poradnik Tesli

To zależy od elementu i stopnia uszkodzenia

ktoosiu
z
elektrowoz.pl
dodany: 29.10.2023, 14:34:27
  • 9
  • #
    tesla
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    samochody
  • #
    technologia
  • #
    mechanikasamochodowa
Technolust
Technolust 30.10.2023, 21:18:09 via Wykop
  • 1
@akslow: Piszesz o Leafach, które nie były niczym chłodzone? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zarzutkkake
Zarzutkkake
28.10.2023, 08:06:03
  • 2
O trybie Joe dowiedziałem sie tyle, że to tylko Elon Mózg wie o co chodzi. Ale co oznacza to "np dzieci Józka"?

Zaraz będzie miesiąc jak jestem w posiadaniu tesli a jeszcze nie odkryłem wszystkiego xd
Jak w innych pojazdach mam ten system, że klucz trzymam w kieszeni tak tutaj wystarczy telefon co jest mega ułatwieniem bo przynajmniej nie zostawię telefonu w domu a żona przypadkiem nie znajdzie wiadomości, które nie zostały
Zarzutkkake - O trybie Joe dowiedziałem sie tyle, że to tylko Elon Mózg wie o co chod...

źródło: temp_file4677233524225461453

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 28.10.2023, 08:57:33 via Wykop
  • 1
@Zarzutkkake: To jakiś Joe zgłosił na Twiterze Muskowi, czy nie dałoby się ostrzeżeń bezpieczeństwa wyciszyć w tylnych głośnikach na tylnej kanapie, bo mu to dzieci budziło ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Technolust
Technolust 30.10.2023, 10:12:34 via Wykop
  • 0
@Zarzutkkake: Nie robie jajec :) Na poważnie.
  • Odpowiedz
gonzo91
gonzo91
27.09.2023, 05:31:49
  • 2
Wg chińskich źródełek #tesla zrobiła jakieś modyfikacje tylnego gigacastingu, dzięki temu od teraz ma być jeszcze taniej, i lżej. Czekamy na jakieś potwierdzenie oficjalne tych doniesień. Bo z tyłu już był wcześniej gigacasting.
https://cnevpost.com/2023/09/27/tesla-shanghai-produces-model-y-with-integrated-die-casting-reduced-costs/
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Technolust
Technolust 27.09.2023, 18:13:31 via Wykop
  • 1
@gonzo91: reuters coś raportował o tylnym gigacastng, ale uznano za pomyłkę. Może być coś na rzeczy...
Heh pierwszy post napisany z Tesli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
janjanuszziom
janjanuszziom
17.09.2023, 17:40:28
  • 1
#tesla #motoryzacja
janjanuszziom - #tesla #motoryzacja

źródło: IMG_20230917_193647

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 17.09.2023, 19:09:23 via Wykop
  • 2
I did my part ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
anonimowy_programista
anonimowy_programista
11.09.2023, 07:19:01
  • 7
Zaczyna się robić ciekawie. Morgan Stanley zwiększył swój price target na $TSLA... o 60%, do $400 za akcje

"We believe that Dojo can add up to $500B to @tesla's enterprise value, expressed through a faster adoption rate in Mobility (robotaxi) and Network Services (SaaS).".


29 miesięcy po tym jak sam postawiłem zrobić "all in" na FSD Tesli, inni analitycy w końcu zaczynają widzieć w tym potencjał.

#tsla #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 12.09.2023, 12:04:14 via Wykop
  • 0
@anonimowy_programista: Dokładnie tak samo jak u mnie :D Tylko po 65 miesiącach od ALL-IN trwającego 60 :D
  • Odpowiedz
bill-adamsonn
bill-adamsonn
07.09.2023, 11:34:15
  • 0
Marzę o elektryku. Jeździłem już kilkoma modelami m.in. #tesla #maxus mifa9 Teraz czaję się na #volkswagen id buzz. Ale im więcej gadam z ludźmi o tym pomyślę, tym bardziej mam więcej obaw. Brak na rynku 7os. modeli rodzinnych (mifa9 odpada) oraz potencjalny problem zapalenia się samochodu w chacie. Jak to jest z wami posiadaczami elektryków? NIe macie obaw, że bateria wam się zapali? Znam statystyki i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 08.09.2023, 04:05:07 via Wykop
  • 2
@bill-adamsonn: to zarzutka? U Tesli się nie boję mimo tego, że media trąbiły o każdym pożarze praktycznie tylko o nich w latach 2012-2021.
Gruba większość zapłonów to wypadki przy Vmax 150km/h i więcej / bardzo stare modele ze specyficznymi battery packami, które przez krótkie okresy sprzedaży miały jakąś wadę / i wreszcie gdzie po śledztwach wychodziło jednak, że samochody były powypadkowe i naprawiane.
Prawdopodobieństwo dla mnie jest mega nikłe jeśli
  • Odpowiedz
Technolust
Technolust 05.09.2023, 18:01:10
  • 7
Ktoś zainteresowany historią miesiąca koszmaru zakupu Modelu 3 w Polsce? Chcę odjechać M3 i o wszystkim zapomnieć, bo aż mi wstyd za tę niekompetencję i tego co się odwaliło. Marzenie zamienić w koszmar - to naprawdę trzeba się postarać...

#tesla #motoryzacja #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust
Autor
05.09.2023, 18:09:36 via Wykop
  • 1
@bruhh: pomyliłeś adresy, ja wierzę i właściwie wiem, że Tesla M3 to świetny samochód (szczególnie w tej cenie w jakiej udało mi się go... no zamówić póki co). Tu chodzi o przygody po drodze, żeby go w ogóle odebrać, niedopowiedzenia, olewanie klienta, brak merytorycznych odpowiedzi na konkretne pytania przed niezwrotnym(!) zadatkiem 1200zł na samochód w celu zamówienia... Kilkukrotne stawianie się w salonie (przejechanie ok. 120km na darmo kilkukrotnie w tym
  • Odpowiedz
Technolust
Technolust
Autor
05.09.2023, 18:28:50 via Wykop
  • 0
@zibizz1: Mnie to także dziwi - ale kiedy dostajesz datę odbioru (Tesla dzwoniła do mnie), potwierdzasz ją smsem na żądanie, widnieje w aplikacji, a wcześniej dzwoniłeś kilkanaście razy i już po drugiej stronie jest lekkie podśmiewanie, że już znają mój numer na pamięć to naprawdę nie miałem zamiaru się upewniać czy mogę przyjechać odebrać samochód (a muszę do tego angażować osoby trzecie, aby wrócić docelowo samochodem i tym którym tam
  • Odpowiedz
Technolust
Technolust
Autor
05.09.2023, 18:49:42 via Wykop
  • 1
@zibizz1: Tylko, że u mnie jest zgoła inaczej, ponieważ nie zamawiałem przez konfigurator, a konkretny egzemplarz (co okazało się po zamówieniu). Specjalnie unikam póki co szczegółów, następny termin mam w tym tygodniu z pewnych przyczyn "technicznych", gdzie wystarczyło o nich mnie poinformować. Pierwszy termin także mi nie pasował - i dopiero ustaliliśmy nowy termin wczorajszy kiedy przyjechałem odebrać samochód od razu okazało się to niemożliwe i wszyscy o tym wiedzieli.
  • Odpowiedz
Atreyu
Atreyu
19.07.2023, 01:20:05
  • 5
Nie wiem czy wiecie, ale Tesla model 3 jest najlepszym samochodem na świecie

Drugim najlepszym jest Dacia Sandero

Fakt, nie opinia

#humorobrazkowy #tesla #samochody #motoryzacja #grupaponizaniafanowelonamuska
Atreyu - Nie wiem czy wiecie, ale Tesla model 3 jest najlepszym samochodem na świecie...

źródło: 3156a257f193f1feb03634af5473897617135d1d654de45849e618b6cbdf48c6

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Technolust
Technolust 19.07.2023, 16:36:40 via Wykop
  • 0
@voodoo3: nie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16
  • Strona 6 z 16
  • >
  • http://technolust.pl/

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 07.05.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 25.10.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking