Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sunday
Sunday

Sunday

Dołączył 19 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 20313
  • Znaleziska 19698
  • Mikroblog 615
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 10
becvvv
becvvv
becvvv
03.03.2021, 19:46:44 via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 04.03.2021, 10:12:51
  • 0
bo ja nigdy nie oczekiwałem od rodziców pomocy i jak dla mnie to mogą robić z tym co chcą


@becvvv: takie podejście jest ok, rozmyślając o tej sytuacji i czując się zawiedziony decyzją rodziców stracisz więcej nerwów i zdrowia niż ta działka jest warta. Pamiętaj też że nic nie jest za darmo i siostra zaciąga dodatkowy dług wdzięczności wobec rodziców o który mogą oni się niedługo upomnieć.
  • Odpowiedz

564

Liczba bezrobotnych w Hiszpanii przekroczyła 4 miliony

Liczba bezrobotnych w Hiszpanii przekroczyła 4 miliony

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w Hiszpanii przekroczyła poziom 4 mln osób. W ocenie centrolewicowego gabinetu wpływ na rosnące w kraju bezrobocie ma nasilający się korona kryzys.

garbal70
z
bankier.pl
dodany: 02.03.2021, 19:43:53
  • 180
  • #
    europa
Sunday
Sunday
Sunday 03.03.2021, 06:51:41
  • -1
Niestety tutaj wykopki ponarzekają na komunistów w Hiszpanii a potem pod każdym wykopem reklamującym poszczególne polityki tam implementowane będą piać z zachwytu i cieszyć się jak to się Januszom teraz dowali.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kempes
Kempes
01.03.2021, 11:10:09 via Android
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 02.03.2021, 10:24:19
  • 0
@Kempes: mam nadzieję że sami siebie posadzą na 25 lat za udział w machlojach na VAT.
  • Odpowiedz

678

Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze. Bank odpowiada: mamy taki obowiązek

Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze. Bank odpowiada: mamy taki obowiązek

Już nie tylko urząd skarbowy żąda wyjaśnień, a nawet dowodów, skąd mamy pieniądze. Coraz częściej robią to też banki. Przekonał się o tym klient ING Banku Śląskiego, któremu - jak sam twierdzi - kolega wpłacał przez kilka miesięcy po kilka tysięcy złotych w ramach pożyczki.

MoneyPL
z
money.pl
dodany: 25.02.2021, 12:34:59
  • 337
  • #
    polska
  • #
    banki
  • #
    pieniadze
  • #
    przelewy
  • #
    ing
Sunday
Sunday
Sunday 25.02.2021, 18:01:30
  • 123
@tomasz-saczynski: niestety bank miałby w dupie skąd masz pieniądze gdyby nie to że jeśli okaże się że przez bank prane są brudne pieniądze a bank tego należycie nie sprawdził to dojedzie ich regulator. To nie wymysł banków ale polityków. Tutaj o podstawach prawnych .
Sunday
Sunday
Sunday 25.02.2021, 18:05:00
  • 46
Mam rachunki w kilku bankach, w tym w ING, i nigdy takich deklaracji ode mnie nie żądano. A gdyby żądano, to bym odpisał, że trudnię się nierządem i ewentualnie mogę ich w d. zapakować.


@torelek: jeśli nie chcieli od Ciebie takich informacji to prawdopodobnie znaczy że wszystko jest dla nich oczywiste i mają interesujące ich informacje o Tobie z innych źródeł.
Sunday
Sunday
Sunday 26.02.2021, 07:39:16
  • 1
Pamiętaj, że mogą posiadać tylko te dane, które klient im sam poda poświadczając zgodę na ich przetwarzanie. Bank nie może posiadać informacji, których klient sam nie podał.


@tomasz-saczynski: Banki posiadają informacje z wielu źródeł, od firm które zajmują się dostarczaniem takich danych, poprzez pytanie klientów i analizę powiązań miedzy nimi aż po ręczne szukanie na necie i facebookach.
Sunday
Sunday
Sunday 26.02.2021, 09:56:49
  • 0
@tomasz-saczynski: to ogólne przepisy KYC (w Polsce prawdopodobnie ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z 12 kwietnia 2018 na podstawie odpowiednich dyrektyw Unii Europejskiej) i te przepisy nie tyle pozwalają bankom gromadzić takie dane co zmuszają je do gromadzenia takich danych. Pamiętaj że banki to "instytucje zaufania społecznego" czy coś podobnego i obowiązują je przepisy które częściowo czynią z nich urzędy.

Tak więc ponawiam pytanie nie raz zadawane
Sunday
Sunday
Sunday 26.02.2021, 16:25:49
  • 0
Tak więc bank może zrobić tylko to co urząd czyli tylko to na co jest literalne zezwolenie ustawowe.


@tomasz-saczynski: gdzie w prawie stoi coś takiego?

Umowne "regulacje" ze świata nie są prawem lecz co najwyżej podręcznikami "good practice", poradnikami, obywatela obowiązuje tylko to o czym mówi prawo.


@tomasz-saczynski:to nie są umowne "regulacje" tylko regulacje, każdy kraj implementuje je po swojemu ale są bardzo podobne bo wynikają z tych
Yogi_
Yogi_
26.02.2021, 08:35:39
  • 8
Zakup mieszkania czy dzialki to nie jest ochrona przed inflacja. Wysoka inflacja spowoduje spadek cen nieruchomości. Im więcej wydajemy na żywność tym mniej zostaje nam pieniędzy na inne wydatki w tym zakup nieruchomości, popyt zmniejsza się a ceny spadają. Co więcej wcześniej czy później NBP będzie musiał podnieść stopy procentowe co spowoduje, że inwestycje w nieruchomości staną się mniej opłacalne od trzymania pieniędzy w banku, będzie to powodowało dalszy spadek cen związany
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 26.02.2021, 10:22:46
  • 4
@Yogi_: generalnie w dłuższym terminie inwestycja w trwałe aktywa materialne jakimi są nieruchomości (czy też złoto, lub akcje przedsiębiorstw) będzie w przeważającej większości chronić przed inflacją. Inflacja to spadek wartości pieniądza względem tego co można za nie kupić, jeśli więc wymienisz pieniądze na to co można za nie kupić i będziesz to trzymał to jakby z definicji w długim terminie zazwyczaj będziesz powyżej inflacji.

W krótszym terminie, czy definiować go
  • Odpowiedz
Sunday
Sunday
Sunday 26.02.2021, 12:15:33
  • 0
W dłuższym terminie to na rynek nieruchomości może mieć wpływ demografia. Moim zdaniem to cud, że na razie spadki cen są symboliczne.


@Yogi_: demografia może mieć wpływ na ceny, ale znacznie mniejszy niż inflacja. Zobacz na kraje które jeśli chodzi o demografię są w tym miejscu w którym Polska będzie za 20 lat - Japonię i Włochy, może rynki nieruchomości nie są tam w czołówce światowych jeśli chodzi o wzrosty
  • Odpowiedz
Plecakowicz
Plecakowicz
Plecakowicz
23.02.2021, 18:32:24
  • 7
Odnośnie uczciwości 'kapitalizmu". Moi rodzice mieszkają na zadupiu Miasta w którym jedyny plus to bliski dojazd do DTS co nie jest żadną zaletą bo na Śląsku tak jest w sumie wszędzie. Do osiedla należą "ogródki" dosłowie 200m dalej i był niezamieszkały teren. Półtorej roku temu znalazł się prywatny kupiec który kupował te ogródki dając naprawdę fajną cene. Kupił w okolicach 20 kilku ogródków, po kilkanaście tysięcy za sztukę. Pół roku później na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 24.02.2021, 12:20:43
  • 1
Odnośnie uczciwości 'kapitalizmu"

Prywatny koleś mający plecy w urzędach wiedząc co tu ma powstać kosztem ludzi zarobił pewnie koło pół miliona złoych w zaledwie chwile.


@Plecakowicz: abstrahując czy rzeczywiście tak było, jeśli tak było to musisz wybrać jedno bo robienie wałków dzięki kolegom urzędnikom to przeciwieństwo kapitalizmu czyli systemu opartego na własności prywatnej.
  • Odpowiedz

31

Przedsiębiorcy chcą zmian w ustalaniu płacy minimalnej

Przedsiębiorcy chcą zmian w ustalaniu płacy minimalnej

W roku 2021, w trakcie trwającego kryzysu, wysokość płacy minimalnej ma przekroczyć 53 procent średniej płacy - pisze Rada Przedsiębiorczości. Zdaniem przedstawicieli przedsiębiorców to niepożądana i groźna dla gospodarki sytuacja. Według Rady niezbędne jest zagwarantowanie, że najniższe...

a_sram
z
tvn24.pl
dodany: 22.02.2021, 16:47:18
  • 22
  • #
    polska
  • #
    januszex
  • #
    pracbaza
  • #
    ekonomia
  • #
    januszebiznesu
Sunday
Sunday
Sunday 22.02.2021, 20:54:11
  • 14
Po co się ograniczać, od razu minimalną ustawić na 10 średnich krajowych. Będzie wtedy super, Janusze, coś tam coś tam i tak dalej.

  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sunday
Sunday
Sunday 23.02.2021, 16:43:21
  • 0
@Blaskun: najbardziej tragiczne jest to z jakim entuzjazmem zwłaszcza najbiedniejsi Polacy popierają politykę która najbardziej szkodzi właśnie tym najmniej zarabiającym.

Kiedy w stanach wprowadzano po raz pierwszy płacę minimalną dla wszystkich było jasne że biali chcą pozbawić pracy czarnych którzy mniejszą wydajność rekompensowali mniejszymi stawkami. Współcześni biedni Polacy są w tym aspekcie "lata za murzynami" bo wmówiono im że zakaz pracy poniżej jakiejś stawki spowoduje że ktoś będzie płacił im
Sunday
Sunday
Sunday 23.02.2021, 16:45:22
  • 0
Ale po co płacić za pracę?


@niepopularna_opinia: masz rację, my tutaj o jakiś płacach minimalnych a Ty masz problem z tak podstawowym zagadnieniem.
ebpttk
ebpttk
22.02.2021, 18:08:44
  • 0
Poniżej podrzucam kolejną aktualizację rzeczywistych stóp (skorygowanych o inflację) w wybranych krajach. Jak na razie dzielnie trzymamy się czołówki krajów, w których obywatele są najbardziej okradani z siły nabywczej swojej waluty.


https://stooq.pl/mol/?id=17322

ebpttk - > Poniżej podrzucam kolejną aktualizację rzeczywistych stóp (skorygowanych o...

źródło: comment_1614017263Smr9qu4nP9YEKhvKsnnymE.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 23.02.2021, 07:58:22
  • 1
@ebpttk: już samo okradanie obywateli na taka skalę woła o pomstę do nieba, ale gorsze będą długoterminowe konsekwencje.

No bo co stałoby się z dostępnością jabłek gdyby rząd był w stanie skutecznie wymusić ich cenę na poziomie -50gr za kilo, chyba szybko zabrakło by jabłek a te zakupione po cenie -50gr za kilo leżałby i się psuły. A co stanie się z kapitałem kiedy najważniejszą cenę w gospodarce - cenę
  • Odpowiedz
Kutafonix215
Kutafonix215
22.02.2021, 19:06:10
  • 2
Ugh... Chyba nigdy nic nie kupie, szukam sensownego mieszkania w #krk od dluzszego czasu i ciagle mam poczucie ze to co widze nie jest warte tak duzej kasy. A to calkiem spoko wielka plyta ~50m (niestety problemy z prakowaniem, mocno niepewni sasiedzi, widac laczenia plyt w pomieszczeniach, lek przed szybka utrata wartosci czegos takiego itd.) albo tansze ~42 metrowe mieszkania deweloperskie (widok raczej na sasiada, czesto malo swiatla, przewaznie gorsze

Jak odbieraliscie kupno swojego pierwszego mieszkania?

  • Idealna nieruchomosc! 32.1% (9)
  • Cudow nie ma ale moze byc 50.0% (14)
  • Niezbyt mam wybor :( 17.9% (5)

Oddanych głosów: 28

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 22.02.2021, 20:40:18
  • 1
@Kutafonix215: niestety nie ma mieszkań idealnych, ja oglądałem z 20+ mieszkań i każde miało nie małe wady, w końcu kupiłem najmniejsze zło.
  • Odpowiedz

1601

Astronomiczne ceny za prąd w Teksasie. "Moje oszczędności przepadły"

Astronomiczne ceny za prąd w Teksasie. "Moje oszczędności przepadły"

Siarczyste mrozy i niespotykane opady śniegu w Teksasie wywindowały tam na niebotyczny poziom ceny energii elektrycznej. W niektórych przypadkach wzrosły one więcej niż 70-krotnie. Potępił to republikański gubernator stanu Greg Abbott.

szyna352
z
rmf24.pl
dodany: 21.02.2021, 20:17:07
  • 387
  • #
    usa
  • #
    texas
  • #
    zima
  • #
    prad
  • #
    energetyka
Sunday
Sunday
Sunday 22.02.2021, 08:55:04
  • 0
Chyba brak nawet jednego rozsądnego komentarza.

Jeśli zapotrzebowanie na energie elektryczną rośnie a nie da się jej nagle więcej wyprodukować/dostarczyć to cena rośnie, ten kto na prawdę potrzebuje energii zapłaci, ten kto tak bardzo nie potrzebuje nie będzie zużywał innym.

Alternatywa tak uwielbiana w komentarzach to stała cena za prąd w gniazdku tylko że w gniazdku brak prądu, na prawdę uważacie że to lepsze?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sunday
Sunday
Sunday 22.02.2021, 11:06:04
  • -1
@LubieRZca: czyli uważasz że Teksańczycy powinni utrzymywać nadmiarową moc elektrowni (co odbije się na cenach prądu) żeby w sytuacji która zdarza się raz na kilkadziesiąt lat ceny prądu nie wzrosły/ nie było przerw w jego dostawie?
Sunday
Sunday
Sunday 22.02.2021, 16:51:22
  • -2
bez wzgledu na to jakie jest prawdopodbieństwo wystąpienia ekstremum


@LubieRZca: w innych dziedzinach życia tez masz takie podejście? Np. wsiadasz do samochodu?

1525

Jak wygląda polski rynek mieszkaniowy i dlaczego Mentzen to klaun

Pokaż treści 18+

Jak wygląda polski rynek mieszkaniowy i dlaczego Mentzen to klaun

Parę faktów na temat rynku mieszkaniowego w Polsce - oraz parę recept. Dane zaczerpnięte z książki 'Pokolenie '89' Jakuba Sawulskiego.

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 21.02.2021, 15:03:46
  • 338
  • #
    polityka
  • #
    korolukmasakruje
  • #
    neuropa
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkonfederacji
  • #
    ekonomia
  • #
    mieszkanie
Sunday
Sunday
Sunday 21.02.2021, 19:19:20
  • 2
@ErikSkurveson: a ja wolałbym mieszkać w kapitalistycznym Singapurze niż socjalistycznej Wenezueli.
Sunday
Sunday
Sunday 21.02.2021, 19:35:12
  • 2
Autor artykułu sam pokazuje że z ekonomią jest na bakier.

1. Można np. zastosować niemiecką politykę Mietpreisbremse, wedle której cena najmu nie może przekroczyć 120% średniej ceny najmu w regionie (w regionach z najtrudniejszą sytuacją mieszkaniową -110%). Cenę zatem ciągle kształtuje rynek, ale ucina się największa januszerkę.


A więc jest za mało mieszkań? Ograniczmy zyskowność budowania mieszkań, wtedy na pewno powstanie ich więcej...

2.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WroTaMar
WroTaMar
20.02.2021, 17:27:11
  • 0
Dochód gwarantowany. Czy warto dać wszystkim po równo?
Tak, już to widzę jak "darmowy" pieniądz jest przyznawany bezwarunkowo. Typowa zarzutka.
Bo wtedy, to kto będzie wykonywał te wszystkie niskopłatne płatne profesje, do których jak wiadomo nikt nigdy nie poczuł powołania? Czy ktoś marzył o byciu babcią klozetową czy innym robotnikiem fabrycznym? Ta bezwarunkowość zniknęłaby bardzo szybko i ten pomysł skończyłby się jakimś nakazowym systemem pracy. Takim, jaki był na przykład w Związku

Czy popierasz wprowadzenie dochodu gwarantowanego?

  • Tak 16.1% (10)
  • Nie 75.8% (47)
  • Nie wiem/sprawdzam wynik 8.1% (5)

Oddanych głosów: 62

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 20.02.2021, 19:37:42
  • 0
@WroTaMar: uważam że nie, a nawet jeśli byłoby warto i gospodarka jakimś cudem by to uciągnęła to dochód podstawowy jest politycznie nie możliwy do utrzymania. Jak politycy kupowali by głosy gdyby zasady pomocy od państwa były proste i niezmienne? Politycy od razu wprowadzą wyłączenia, ulgi, warunki, dodatkowe programy itd. co skutecznie zetrze ten pomysł z powierzchni ziemi.
  • Odpowiedz
karol1213
karol1213
19.02.2021, 08:24:29 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zastanawiacie się jak wpłyną na #nieruchomosci auta elektryczne ? Rewolucja już się dzieje. Pomyślcie sobie że aktualne mieszkania w centrum miasta które mają wiele wad właśnie przez hałas spaliny - ten problem za 10-15 lat zniknie. Auta będą bardzo ciche i nie będą wydobywać spalin. Myślę że ceny pójdą bardziej górę i ludzie zaczną chcieć żyć przy ruchliwym skrzyżowaniu. Myślę że wielkim atutem będzie też garaż lub miejsce parkingowe z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 19.02.2021, 08:54:46
  • 1
@karol1213: a co jeśli mniej więcej w tym czasie co elektryki popularność zaczną zdobywać samochody autonomiczne? Nagle korki zelżeją znacząco, ilość potrzebnych miejsc parkingowych spadnie i relatywnie zyskają nieruchomości położone dalej od centrum.
  • Odpowiedz

1041

Podatek od reklam ominie media ORLENu

Pokaż treści 18+

Podatek od reklam ominie media ORLENu

Co za przypadek, że podatek wg premiera ma być "sprawiedliwy" czyli progresywny, więc media lokalne jak te zakupione przez Orlen zapłacą mniej.

harcepan-mawekrwi
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 16.02.2021, 18:06:02
  • 46
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    tvpis
  • #
    media
  • #
    bekazpisu
  • #
    mediabezwyboru
Sunday
Sunday
Sunday 17.02.2021, 08:12:03
  • 0
No to fajnie, wystarczy teraz podzielić spółki mediowe na małe spółki i PIS przez swoją głupotę znowu nie zobaczy złotówki.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

weegee
weegee
14.02.2021, 16:57:28
  • 2
Czołem mirki, może ktoś pomoże - rozważam mieszkanie w okolicy stacji Płaszów, czyli tory i pociągi...Okolica nie wydaje się zbyt głośna, ale wolę się upewnić - czy wiecie może do czego służą te tory najbardziej na pn-wsch (najbliżej ul. gromadzkiej)? Do jakich przejazdów są wykorzystywane np. pkp czy np. aglomeracyjna? Wiecie może też jakie są plany rozwoju sieci w tej okolicy? Albo gdzie coś takiego sprawdzić?
#kolej #pociagi
weegee - Czołem mirki, może ktoś pomoże - rozważam mieszkanie w okolicy stacji Płaszó...

źródło: comment_1613321468r5OTKT220W4yafE1UEGvLA.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 15.02.2021, 08:39:27
  • 1
@weegee: jeżdżą tam towarowe co kilkadziesiąt minut.
  • Odpowiedz
Sunday
Sunday
Sunday 15.02.2021, 13:45:53
  • 1
@weegee: interesowałem się mieszkaniem bezpośrednio obok zalewu Płaszów po drugiej stronie od tych torów i tam odgłosy tych pociągów wydawały się do zniesienia, na pewno były mniej uciążliwe niż mieszkanie blisko linii tramwajowej czy ruchliwej drogi.
  • Odpowiedz
SiewcaZaglady
SiewcaZaglady
13.02.2021, 09:11:24
  • 0
Ile zazwyczaj wynosi prowizja biura nieruchomości przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego? Jakie czynniki na to wpływają? #nieruchomosci #mieszkanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 15.02.2021, 08:43:11
  • 0
@SiewcaZaglady: 1% brutto do 2.5% netto o ile się targujesz (w przeciwnym wypadku nawet 5%). Zależy od tego czy agencja ma dane mieszkanie na wyłączność, czy inne agencje sprzedają to samo mieszkanie, czy właściciel równolegle próbuje sprzedać to samo mieszkanie i wreszcie od polityki agencji oraz tego na ile perspektywistycznym klientem się wydajesz.
  • Odpowiedz
benyrbh
benyrbh
benyrbh
10.02.2021, 15:10:53
  • 9
#nieruchomosci #gospodarka#

Bank Centralny Nowej Zelandii w oświadczeniu wydanym wczoraj poinformował o zaostrzeniu warunków kredytowania od 1 marca a dla inwestorów od 1 maja 2021 roku. Przyczyną takich działań jest rosnaca obawa o zbyt duże zalewarowanie na kupno domów i ryzyko z tym związane dla sektora finansowego. Jak poda BC Nowej Zelandii w razie odwrócenie się trendu wzrostowego na rynku nieruchomości w tym kraju, znaczyny(jak bardzo nie podano)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sunday
Sunday
Sunday 10.02.2021, 15:44:29
  • 6
@benyrbh: w sumie racja, banki centralne jak inne państwowe instytucje walczą z problemami które same wywołują. Najpierw utrzymujemy nie odpowiednią stopę procentową (wynika to z chęci krótkoterminowego politycznego zysku i niewiedzy bo skąd tak na prawdę urzędnik miałby wiedzieć ile powinna wynosić cena pieniądza) a potem walczymy czy to z inflacją, krachem czy nadmiernym zlawerowaniem gospodarki wywołanymi wcześniejszymi działaniami.
  • Odpowiedz
Sunday
Sunday
Sunday 12.02.2021, 10:28:19
  • 0
@wojteksrz: pompuje się bańkę na nieruchomościach, mówi o dopłatach dla tych których nie stać na nieruchomości... a jak wszystko zacznie się znowu walić to będzie znowu okazja na jeszcze większe uregulowanie wszystkiego, powołanie kilku nowych urzędów, wypłacenie zapomóg zasłużonym znajomym bo zły wolny rynek zawiódł. I tak w kółko aż do pełnego komunizmu.
  • Odpowiedz

64

Chcą aby znieść płacę minimalną w najmniejszych firmach

Chcą aby znieść płacę minimalną w najmniejszych firmach

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców postuluje zniesienie płacy minimalnej w mikrofirmach, zatrudniających do 9 pracowników. W mikroprzedsiębiorstwach pracuje 25% Polaków, którzy byliby pozbawieni płacy minimalnej

Koliat
z
businessinsider.com.pl
dodany: 09.02.2021, 17:45:46
  • 62
  • #
    polska
  • #
    antykapitalizm
  • #
    ekonomia
  • #
    bekazlibka
  • #
    neuropa
Sunday
Sunday
Sunday 10.02.2021, 07:40:05
  • 6
W mikroprzedsiębiorstwach pracuje 25% Polaków, którzy byliby pozbawieni płacy minimalnej.


Tak, na szczęście pozbawieni płacy minimalnej byliby też Ci którzy obecnie nie maja pracy przez przepisy o płacy minimalnej.

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Strona 13 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 04.04.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.12.2016

    Gadżeciarz
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking