Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sotha
Sotha

Sotha

Dołączył 10 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 24236
  • Znaleziska 13133
  • Mikroblog 11103
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 20
Yakooo
Yakooo
27.10.2025, 13:17:11
  • 0
Hejka, zastanawiam się nad zakupem Apple Watcha, myślałem o se3 44mm albo o series 10 42mm. Moja dziewczyna ma kopertę 44mm, zastanawiam się czy jest ogromna różnica pomiędzy jej ekranem a Series 10 z rozmiarem 42mm.

Znalazłem fajną promke na 10 GPS Cellular stąd rozważam się czy go nie zakupić. 44mm rozmiarowo jest idealny - tylko takiego nie ma w 10tkach, jest tylko w SE.

Na dniach będę szedł do sklepu, żeby
Yakooo - Hejka, zastanawiam się nad zakupem Apple Watcha, myślałem o se3 44mm albo o ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 27.10.2025, 14:01:16 via Wykop
  • 0
@Yakooo: Mam AW9 41, Miałem SE2 40. Jest użyteczny, nie ma wielkiej różnicy względem 44.
Idź do sklepu i przymierz do swojej ręki.

I odpowiedz sobie na następujące pytania, może Ci to pomoże:
1. Czy będziesz w nim spał i robił pomiar snu?
2. Czy zależy Ci na minimalizacji wagi, tak aby zegarek nie ciążył, nawet przy szybkim
  • Odpowiedz
affairz
affairz
23.10.2025, 13:08:57
  • 0
Posiadam #applewatch od #apple kupiony w #lantre w lutym 2025 i od nowości posiadający totalnie gównianą baterię, przykłady:
- potrafi się wyłączać już przy stanie naładowania 40-50%, po takim wyłączeniu nie da się go włączyć bez ładowarki
- odtwarzanie Spotify na słuchawkach BT Sony powinno wytrzymywać ok 11h w/g producenta, tymczasem bateria rozładowuje się do zera w 1.5-2h
- po wyłączeniu/rozładowaniu i położeniu na ładowarce zegarek nie włącza się
affairz - Posiadam #applewatch od #apple kupiony w #lantre w lutym 2025 i od nowości ...

źródło: lantre

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 23.10.2025, 13:34:06 via Wykop
  • 0
@affairz: Porady nie mam niestety :/
Miałem podobną sytuację z SE2, ale nie od nowości. Jakoś po ponad roku używaniu nagle bateria zaczęła schodzić w około 8h, gdzie wcześniej trzymała 2 dni.
Ale mi Empik przyjął reklamację w ramach rękojmi i finalnie zwrócili kasę.
  • Odpowiedz
Analny_Rozrabiaka
Analny_Rozrabiaka
23.10.2025, 04:14:44
  • 1410
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 734
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 23.10.2025, 09:00:49 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha 16.09.2025, 14:22:49
  • 0
Info dla osób które zostają na iOS 18 i mają Apple Watch.
Po aktualizacji iOS do 18.7, nie da się wejść w uaktualnienia w appce od Apple Watch. Telefon wywala pop-up "Najpierw uaktualnij iPhone'a".
#apple
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha
Autor
16.09.2025, 17:12:56 via Wykop
  • 0
@wychodze_z_friendzone: Ma niby ten pomiar nadciśnienia, ale to faktycznie nie jest turbo kluczowy feature
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha
Autor
21.10.2025, 14:17:05 via Wykop
  • 0
@Majkel_: Dunno. Dalej io18.
Możesz spróbować zrobić kopię zapasową zegarka do iCloud.
Potem ustawienia fabryczne, sparować od nowa i przywrócić swoje ustawienia z iCloud?
Nie mam pojęcia czy to pomoże, ale tak mi przyszło do głowy.
  • Odpowiedz
YaGo_
YaGo_
18.10.2025, 07:09:17
  • 0
#ios #apple https://appleworld.pl/apple-zmniejsza-produkcje-iphonea-air-z-powodu-niezadowalajacej-sprzedazy/
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 18.10.2025, 09:30:52 via Wykop
  • 1
Zero zdziwienia. Telefon którego jedynym atutem jest "cienkość"...
Nie trafia ani do ludzi, którzy od zawsze mieli i chcą Pro i olewają grubość, ani do ludzi, którzy chcą mały telefon.
Jest taką samą patelnią jak zwykły iPhone, za to ma mniejszą baterię, gorszy aparat i głośnik mono xD

Jakby przywrócili do życia Mini, to zgarnęli by cały rynek ludzi chcących mały telefon. Niszowy, ale zawsze jakiś. A Air to nie wiem w
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha 20.10.2025, 08:09:55 via Wykop
  • 0
no właśnie sęk w tym, że mini zdechło z tych samych przyczyn - ludzie głośno piszczący, że chcą małe, a potem sprzedaż mizerna.


@Jcdx: No bo to jest nisza, ale kompletnie niezagospodarowana.
Poza tym jest spora nagonka na parametry. Ludzie zobaczą ględzenie, że bateria w mini mniejsza i dnia nie wytrzyma i już idą po Max'a.
Spora część sugeruje się, że musi być Pro, bo aparaty i jak jest jeden
  • Odpowiedz
Sotha
Sotha
Sotha 20.10.2025, 13:43:57 via Wykop
  • 0
@Jcdx: Wystarczyłoby też robić Mini co 3-5 lat tak jak SE i cała nisza fanów Mini byłaby happy i zagospodarowana. Mało kto wymienia iPhone'a co roku na nowy model. Większość po kupieniu ma swój kilka lat.
Zrobili 12 mini, zapełnili zapotrzebowanie to i 13 mini słabo się sprzedało.
  • Odpowiedz
A.....z
konto usunięte 15.10.2025, 15:25:33
  • 1
Niesamowite, że rynek małych smartfonów całkowicie zniknął ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#telefony #android #apple
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 15.10.2025, 17:31:57 via Wykop
  • 1
@pepedros: Nikt nie został. Rynek małych, czyli normalnych rozmiarowo smartfonów skończył się na Apple 13 mini, którego już nie produkują.
  • Odpowiedz
KebabWolowinaSosOstry
KebabWolowinaSosOstry
15.10.2025, 10:55:10
  • 0
Jako że jak co 3 lata przyszedł czas na wymianę telefonu, to przyszedł czas również na nowe etiu. Chciałbym podzielić się opinią na temat wycofanych już niestety Apple Leather Case. Od zakupu telefon bez przerwy w niej siedział, jest teraz w perfekcyjnym stanie, poza okolicami portu lightning. Etui więc spełniło swoje zadanie idealnie. Sama obudowa jednak posiada liczne ślady zużycia, jak obrzydliwe wręcz przebarwienia od potu z dłoni i liczne przetarcia skóry
KebabWolowinaSosOstry - Jako że jak co 3 lata przyszedł czas na wymianę telefonu, to ...

źródło: IMG_0685

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 15.10.2025, 11:25:32 via Wykop
  • 0
@KebabWolowinaSosOstry: Na Reddicie gdzieś widziałem, że Ryan London robi skórzane case'y dobrej jakości. Niestety nie miałem jeszcze okazji sprawdzić.
  • Odpowiedz
czajak
czajak
09.10.2025, 21:22:04
  • 0
chcę kupić iphone 17, wiem że jest lipa z dostępnością - ale to mi w zasadzie nie przeszkadza, kiedy przyjdzie to przyjdzie. Ale mam pytanie dotyczące samego sklepu z którego ten telefon mógłbym zamówić - na apple.com są cały czas dostępne po 4 tys, a w marketach typu rtv euro agd czy media expert trzeba polować aż coś rzucą i nie ma gwarancji że nie będzie drożej niż w apple.

Czy jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 10.10.2025, 08:23:05 via Wykop
  • 1
@czajak: Wg polskiego prawa masz 2 lata rękojmi sprzedawcy, niezależnie od tego jak długą gwarancję daje producent / gwarant.
  • Odpowiedz
Sophos
Sophos
Sophos
03.10.2025, 09:19:24
  • 0
Chwila o Apple i o tym, jak doi nas na słuchawkach.

Apple AirPods 4 (ANC) – 850 zł.
Słuchawki, które obsługują tylko AAC (w teorii max ~256 kbps, w praktyce często 192). Tyle. Zero LDAC, zero aptX HD, zero aptX Lossless.
To dokładnie ten sam poziom jakości kodeków, co w JBL Tune Beam (ANC) za 400 zł – budżetowych pchełkach, które grają w tej samej lidze (AAC), a do tego mają lepszą baterię.

A
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 03.10.2025, 09:36:13 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

1083

CEO Allegro kaja się na Slacku po nazwaniu swoich pracowników egoistami

CEO Allegro kaja się na Slacku po nazwaniu swoich pracowników egoistami

Pewnie większość z Was już słyszała co się u nas w Allegro odprawia, ale cały cyrk wchodzi na kolejny poziom. Łapcie Mirki damage control w wykonaniu naszego CEO!

adam-pracus
z
wykop.pl
dodany: 30.09.2025, 05:54:20
  • 427
  • #
    pracbaza
  • #
    allegro
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    korposwiat
  • #
    praca
Sotha
Sotha
Sotha 30.09.2025, 11:00:06 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3

Apple: Europa dostaje "gorszego iPhone'a". Wojna o unijne przepisy

Apple: Europa dostaje "gorszego iPhone'a". Wojna o unijne przepisy

Unijne regulacje dotyczące rynku cyfrowego ponownie rozgrzały konflikt między Brukselą a Apple. Gigant z Cupertino od kilku tygodni prowadzi intensywną kampanię przeciwko Digital Markets Act (DMA), który, według jego przedstawicieli, szkodzi innowacyjności.

PiotrSkargarkson
z
onet.pl
dodany: 25.09.2025, 21:22:10
  • 5
  • #
    technologia
  • #
    apple
  • #
    telefony
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    usa
Sotha
Sotha
Sotha 26.09.2025, 07:18:18 via Wykop
  • 2
@L24D:
O Siri wszyscy mają ból d--y, ale przynajmniej jest w innym języku.
Nagrywania rozmów, mirroringu na Mac'a i paru innych nowych feature'ów nie ma wcale. Teraz dołączy do nich tłumacz live.
chaddeveloper
chaddeveloper
23.09.2025, 13:00:38
  • 0
Siemka, potrzebuje zegarka do pracy i życia codziennego, jako że korzystam w pracy i w domu w większości z ekosystemu Apple zdecydowałbym się na Apple Watcha.

Co do mojego wykorzystania, jeżdże na desce i nie lubię mieć telefonu w kieszeni żeby sie na niego nie wywrócić bo to kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) słucham podczas muzyk, gadam z kimś, czegoś słucham, także zastanawiam się nad opcją z e-SIM by nie brać wszędzie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 23.09.2025, 14:02:51 via Wykop
  • 0
@chaddeveloper:
1. (do potwierdzenia) e-SIM ma chyba tylko orange, jeśli chcesz mieć ten sam numer co telefon.
2. Przełączanie AirPods nie jest tak dynamiczne jak między telefonem i laptopem, trzeba to ręcznie parować (chyba, że systemy v26 to poprawiły)
3. Zegarek działa jako budzik. Jeśli jest połaczony z telefonem, to telefon nie włączy budzika, będzie tylko zegarek. Jesli jest w trybie cichym, to będzie tylko wibrował. (Osobiście robię na noc
  • Odpowiedz

306

Co trzecia osoba zakładająca JDG nie ma nawet 30 lat

Co trzecia osoba zakładająca JDG nie ma nawet 30 lat

Moda na B2B trwa w najlepsze. W 2024 w IT więcej osób pracowało na B2B niż na UoP. Odsetek młodych zakładających JDG od pandemii wzrósł trzykrotnie!

konto usunięte
z
fxmag.pl
dodany: 19.09.2025, 08:22:07
  • 258
  • #
    b2b
  • #
    jdg
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    praca
Sotha
Sotha
Sotha 20.09.2025, 07:51:59 via Wykop
  • 49
Pytanie czy chcą, czy są zmuszeni, bo nie ma opcji UoP?
B2B jest pracodawcom na rękę. Pracownik może i ma trochę więcej kasy, ale za to warunki może mieć dużo gorsze. Słynne "co sobie wynegocjujesz na umowie" można między bajki wsadzić, bo jak powołasz się na umowę, to Ci powiedzą do widzenia z dnia na dzień, możesz nas pozwać, powodzenia. Przy tych zarobkach na pewno stać Cię na papugę i miesiące czy
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sotha
Sotha
Sotha 20.09.2025, 14:13:43 via Wykop
  • 2
drugi próg podatkowy boli i to ostro


@Bialaherbata: ale firmy wywalają na B2B ludzi, którzy są pod progiem nie dając im opcji na UoP. Niedawno było głośno o kurierach na B2B... Poza IT, lekarzami, prawnikami itp, jest masa zawodów pod 2 progiem, która jest j----a na B2B.
Dawno temu, jak zaczynałem karierę zawodową, to mi babka chciała wcisnąć B2B przy zarobkach 6k brutto...

557

Wyremontował 68 mieszkań, sprzedał zero. Koniec eldorado dla cwaniaków

Wyremontował 68 mieszkań, sprzedał zero. Koniec eldorado dla cwaniaków

Gdy dopłat zabrakło, popyt ostro wyhamował, a ceny mieszkań nie tylko przestały szybko rosnąć, ale wręcz zaczęły spadać. Flipperzy zostali z nieruchomościami, które trudno im sprzedać bez dużej straty, a ich koszty cały czas rosną.

scyzzor
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 19.09.2025, 08:20:23
  • 109
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    kredythipoteczny
Sotha
Sotha
Sotha 19.09.2025, 21:04:15 via Wykop
  • 0
To się nazywa ryzyko inwestycyjne.
Nie sprzedają ze stratą, albo s---------ą.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2899

Jak zapowiadał, tak zrobił. 67-latek zabił amstaffa siekierą

Pokaż treści 18+

Jak zapowiadał, tak zrobił. 67-latek zabił amstaffa siekierą

To się dzieje gdy służby nie reagują a wlaściciel tylko wyśmiewa kulturalne prośby o zajęcie się psem. Nie pochwalam, ale rozumiem, zostaje liczyć, że wymiar sprawidliwości wykaże się rozsądkiem

konto usunięte
z
rmf24.pl
dodany: 19.09.2025, 10:21:08
  • 519
  • #
    psy
  • #
    psiarze
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    patologiazewsi
  • #
    bron
Sotha
Sotha
Sotha 19.09.2025, 11:32:33 via Wykop
  • 6
pies wybiegł z posesji na ulicę i podbiegł do dwóch innych psów, które były pod opieką mężczyzny jadącego na rowerze.


To powinien być no-brainer. A dla właścicielki tego agresywnego monstrum grzywna za nieupilnowanie psa i zakaz posiadania zwierząt.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

klush
klush
17.09.2025, 11:00:56
  • 0
Planuje zakup macbooka air (M4) i zastanawiam się nad wersjami kolorystycznymi, a konkretnie błękitna albo granatowa ("północ") i tutaj pojawia się standardowe pytanie- czy wersja granatowa jakoś nadmiernie się palcuje?
Byłem to sprawdzić w sklepie i wydaje mi się, że owszem palcuje się, ale nie jakoś bardzo, poza tym wersja błękitna też miała ślady palców. Wiadomo, że na ciemnym kolorze będzie to zawsze bardziej widoczne, ale nie powiedziałbym żeby była to jakaś
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 17.09.2025, 11:21:16 via Wykop
  • 0
@klush: Widziałem kiedyś opinię że srebrny najmniej się "ściera" i z takim skończyłem M1 (Space Gray nie było w magazynie). Mam go jakoś 3 lata. Nie wiem czy bym chciał kolorowego macbooka, bo na srebrnym faktycznie rysy i i obicia są mniej widoczne. Z palcowaniem nie zauważyłem problemu, ale też nie zwracam na to szczególnie uwagi.
  • Odpowiedz
Kruczy344
Kruczy344
Kruczy344
16.09.2025, 11:28:27
  • 0
Nurtuje mnie jedna kwestia, mam starego Apple watcha se pierwszej generacji, idzie do mnie nowy series 11 i teraz pytanie, czy bedzie jakas konfiguracja tak jak na iPhone’ach gdzie dane z starego Apple watcha przerzuca sie na nowego ? Chodzi mi głownie o e-sim itd. Jezeli nie to jak to zrobic zeby nic nie zepsuć ?

#apple #applewatch #pytanie #ios #iphone
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sotha
Sotha
Sotha 16.09.2025, 13:15:27 via Wykop
  • 1
@Kruczy344: Nie wiem z czego to wynikało, ale jak mi padł SE2 i przeszedłem na AW9, to myślałem, że będę musiał go ręcznie ustawiać od zera, a ten po sparowaniu zaciągnął sporo ustawień tak jak były wyklikane w poprzednim zegarku.
Chyba z iCloud'a, bo fizycznie już nie miałem tego zepsutego wtedy.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
  • Strona 4 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.03.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia