Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Retro-g
Retro-g

Retro-g

Dołączył 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 580
  • Znaleziska 359
  • Mikroblog 221
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5
  • Dodane (23)
  • Komentowane (28)
  • Plusowane (170)
Retro-g
Retro-g
Retro-g przed chwilą
  • 0
#ubezpieczenia #oc #samochody #pytaniedoeksperta

dobra oferta za oc + assistance dla auta z 2009r?
Retro-g - #ubezpieczenia #oc #samochody #pytaniedoeksperta

dobra oferta za oc + assi...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

turok2016
turok2016
turok2016
przed chwilą via Wykop
  • 0
@Retro-g: rankomat.pl i mubi.pl i sobie porównaj, rok auta to akurat jest dość mało ważny w porównaniu z innymi parametrami
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 24.05.2026, 17:13:28
  • 0
#nieruchomosci #pytaniedoeksperta #pytanie

Mirki, mam zagwozdkę. Moi rodzice chcą sprzedać dom w małej miejscowości w Wielkopolsce. Dom starszy ale zadbany, garaż na 2 auta + budynek gospodarczy. Kompletnie nie wiem jak im pomóc w wycenie. Rzeczoznawca to raczej średni pomysł, nieruchomosci sprzedaje się mało w tej miejscowości, sądzę że wycena może być przestrzelona w jedną lub drugą stronę. Może poszukać jakiegoś pośrednika? Oni chyba lepiej się
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciecierere
Ciecierere
Ciecierere
24.05.2026, 17:21:49 via Wykop
  • 6
@Retro-g: rzeczoznawca: 1000 zł i masz analizę po cenach transakcyjnych, ofertowych oraz wartości. To średni pomysł?
To jak chcesz to inaczej wycenić? Szklaną kulą?
  • Odpowiedz
PanieAreczku
PanieAreczku
24.05.2026, 17:37:26 via Wykop
  • 4
@Retro-g: a nie możecie działać dwutorowo - z jednej strony rozmowa z rzeczoznawca, z drugiej z jakimś najbardziej ogarniętym agentem nieruchomosci? Czasem agenci nieruchomosci są od razu rzeczoznawcami - w sensie maja uprawnienia, bo to tak naprawdę do tego się sprowadza.
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 20.03.2026, 18:43:16
  • 0
Jutro znów muszę uśrednić w górę ( ͡° ʖ̯ ͡°) jadę na stację benzynową.

#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PopeLeon
PopeLeon
PopeLeon
21.03.2026, 06:47:14 via Wypok
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

Retro-g
Retro-g
Retro-g 07.03.2026, 19:41:18
  • 0
#systemkaucyjny #pytaniedoeksperta #ciekawostki

Tak się zastanawiam, czy system kaucyjny butelek nie może zostać wykorzystany do prania pieniędzy? Jak ktoś np ma lewą kasę to tak naprawdę zawsze może zaświadczyć w us, że po prostu oddał butelki w automacie :) co o tym sądzicie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SuperZenek
SuperZenek
07.03.2026, 19:50:48 via Wykop
  • 0
@Retro-g: Za jakiś czas może się dowiemy że właśnie dlatego nasz rząd wspaniały rozwiązał problem który sam stworzył w "pierze pieniądze" ten co obraca butelkami z powietrzem.
  • Odpowiedz
CuckCuckKlan
CuckCuckKlan
07.03.2026, 22:17:02 via Wykop
  • 0
@Retro-g: Też miałem taką rozkminę. Kupujesz parę ton tych butelek i jak masz trochę ludzi w swojej grupie to można powoli to legalizować. Plastikowe butelki można DŁUGO składować tylko pozostaje kwestia podzielania tego na ludzi "słupy". Ten cały system aż się prosi o kantowanie go. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 30.01.2026, 07:17:30
  • 14
Zawsze mnie śmieszą wypowiedzi, że brak na własność mieszkania/domu nie ma wpływu na dzietność „a bo w Afryce śpią pod gołym niebem a i tak mają 7 bąbelków”

Naprawdę nie widzicie różnicy między taką Afryką a Europą? Sam fakt poziomu inteligencji ma tutaj wpływ.

Jeśli ktoś myśli perspektywicznie to nie robi dzieci bez opamiętania kierując się tylko instynktami. I tak, wygoda ludzi w krajach rozwiniętych ma też wpływ na niską dzietnosc. Ale
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
30.01.2026, 07:33:52 via Wykop
  • 22
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
jfrost
jfrost
30.01.2026, 08:03:19 via Wykop
  • 9
„a bo w Afryce śpią pod gołym niebem a i tak mają 7 bąbelków”


@Retro-g: zawsze mnie śmieszy porównywanie demografii afryki do świata cywilizowanego. Ktoś kto używa tego typu "argumentu" jakoś zawsze pomija małe szczegóły:

- w Afryce Subsaharyjskiej rodzi się około 30% dzieci świata, region ten odpowiada za blisko 43-46% wszystkich zgonów noworodków na globie (więc jeśli chcesz żeby chociaż jedno dożyło, to musisz zrobić sobie kilkoro dzieci).
- w
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 25.01.2026, 19:25:45
  • 0
#kredythipoteczny #finanse

Czy ktoś z was podczas brania kredytu hipotecznego brał dodatkowe pieniądze na wykończenie mimo, że mieliście za co wykończyć dom/mieszkanie? Banki mają możliwość jakoś to weryfikować? Potrzebuję trochę dodatkowej gotówki, a zawsze lepiej mieć rrso 6% niż 9% ;)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gorzki99
gorzki99
gorzki99
25.01.2026, 19:28:17 via Wykop
  • 1
@Retro-g: Bralem do kredytu "ekstra kase" na remont. Nie mialem za co zrobic remontu :PP
Dogadalem sie z bankiem ze za 6 miesiecy przyjdzie zweryfikowac, a ja mam miec faktury na materialy.

Przyszedl koles zrobic fotki przed remontem. Jak przyszedl za 6 miesiecy to nawet nie chcial faktur :DD
  • Odpowiedz
DJ007
DJ007
25.01.2026, 20:17:38 via Wykop
  • 2
@Retro-g: Banki nie sprawdzają faktur, albo Ty będziesz musiał zrobić fotki z remontu, albo bank kogoś wyśle. Zależy od banku. Fakturami się nie rozliczasz, tylko w bardzo specyficznych, niemal pomijalnych przypadkach.
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 12.01.2026, 17:21:45
  • 0
Czy są to dobre zarobki dla inżyniera UR? Praca pn-pt 8 godz. Elastyczny czas pracy. UoP

#praca #finanse #pytaniedoeksperta #pieniadze #pytanie #pracbaza
Retro-g - Czy są to dobre zarobki dla inżyniera UR? Praca pn-pt 8 godz. Elastyczny cz...

źródło: IMG_6846

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LaurenceFass
LaurenceFass
LaurenceFass
12.01.2026, 19:41:27 via Wykop
  • 1
Czy są to dobre zarobki dla inżyniera UR? Praca pn-pt 8 godz. Elastyczny czas pracy. UoP


@Retro-g:
Standardowa stawka w zawodach inżynierskich z kilkuletnim doświadczeniem - poza IT.
Czy ogólnie to dobra stawka? Obecnie nie. Budowa majątku trwa za wolno.
Natomiast taki dochód pozwala na dobre życie nawet całej rodziny w kontekście zwyczajnego utrzymania się.
  • Odpowiedz
wacek_1984
wacek_1984
12.01.2026, 19:46:54 via Wykop
  • 1
@Retro-g: właśnie osiągnąłeś szklany sufit inżynierii. Teraz tylko podwyżki inflacyjne, ewentualnie szukanie złotego strzału z ogarnianiem np więcej niż jednego kraju.
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 05.01.2026, 09:04:46
  • 260
Wiecie za co lubię #ppk? Za to, że jak z kimś poruszam temat finansów, oszczędzania i ten ktoś krytykuje np. #ppk #ikze to od razu wiem że mam do czynienia z troglodytą.

#finanse #oszczedzanie #gielda
Retro-g - Wiecie za co lubię #ppk? Za to, że jak z kimś poruszam temat finansów, oszc...

źródło: IMG_6814

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

golomb13
golomb13
05.01.2026, 09:06:40 via Wypiek
  • 80
@Retro-g fakty
  • Odpowiedz
fenomen12
fenomen12
05.01.2026, 09:07:39 via Wykop
  • 221
@Retro-g: prawda w zdecydowanej wiekszosci przypadkow, na prowincji w januszexach jest troche inna sytuacja bo albo opt-out albo bierzemy nastepnego na twoje miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) to ludzi skutecznie zniecheca
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 23.12.2025, 12:54:57
  • 1
#nieruchomosci #pytaniedoeksperta #pytanie #deweloperka #wroclaw

Czy wynegocjowanie „gratis” miejsca w garażu podziemnym i komórki lokatorskiej o łącznej cenie 50k do mieszkania 35m2 we wrocku to dobry wynik?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nieugiety
Nieugiety
Nieugiety
23.12.2025, 14:27:41 via Android
  • 19
@Retro-g pewnie były wliczone w zawyżona cenę mieszkania
  • Odpowiedz
patrycja-krawiec52
patrycja-krawiec52
23.12.2025, 15:49:23 via Wykop
  • 4
@Retro-g: podaj no cene tego "mieszkanie" to ci powiemy, czy dobry jest to wynik.
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 27.11.2025, 13:28:45
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Peppe_theFrogg_enjoyer
Peppe_theFrogg_enjoyer
27.11.2025, 13:29:28 via Wykop
  • 1
@Retro-g: ja raz w życiu
  • Odpowiedz
Ulquiorra
Ulquiorra
27.11.2025, 13:30:24 via Wykop
  • 0
@Retro-g: Czy drwal już kosztuje jak craftowy burger czy jeszcze nie?
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 14.11.2025, 15:16:16
  • 2
#gielda mieliśmy już dead cat bounce więc teraz już można kontynuować spadki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

makolem
makolem
14.11.2025, 15:28:23 via Wykop
  • 0
@Retro-g: no mam nadzieje bo nie zdążyłem dzisiaj dokupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 13.11.2025, 17:18:17
  • 0
#gielda

Burry miał rację.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Andrewdontbemad
Andrewdontbemad
13.11.2025, 17:20:29 via Wykop
  • 1
@Retro-g: nie miał
  • Odpowiedz
tanczespiewamrecytuje
tanczespiewamrecytuje
tanczespiewamrecytuje
13.11.2025, 18:28:32 via Android
  • 3
@Retro-g Rotczajld miał rację ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 13.11.2025, 10:31:54
  • 9
#finanse #ike #ikze #gielda

Mam 400k wolnych środków, wyczerpałem limit ike, ikze, mam ppk. Mam mieszkanie, nie mam kredytów. Co zrobić z resztą wolnych środków?
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ptaktryk
ptaktryk
13.11.2025, 10:32:45 via Wykop
  • 501
@Retro-g: wydaj na jakąś k---ę
  • Odpowiedz
ZdzichuZzaKrzaka
ZdzichuZzaKrzaka
13.11.2025, 10:33:13 via Wykop
  • 243
@Retro-g: All in szczur
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 17.09.2025, 13:16:16
  • 6
#gme

Dostałem info z biura maklerskiego mBanku, że warranty zostaną normalnie dopisane w dniu dywidendy. Jestem w szoku, mBank chyba nie obraca fejkowymi akcjiami. Mimo wszystko z niecierpliwością czekam czy tak faktycznie będzie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vaxx
vaxx
19.09.2025, 11:58:48 via Wykop
  • 0
@Retro-g: fejkowe akcje wymysliliscie Wy, szury.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 10.09.2025, 04:54:54
  • 0
#gme

Jestem w dupie, akcje mam w XTB, Revolut, mBank na IKZE i w computershare.

Ciekawe co z dywidendą warrantów.

O CS się nie boję, ale co z resztą?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Retro-g
Retro-g
Retro-g 02.09.2025, 05:16:17
  • 1
#gielda #finanse #nieruchomosci #pytaniedoeksperta

Co byście zrobili mając 400k wolnych środków?

Zakup mieszkania? Chyba w tym momencie lepiej poczekać przez ten rok i obserwować co się wydarzy po uwolnieniu ofertowych

Giełda?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuroszczur
kuroszczur
02.09.2025, 05:19:24 via Wykop
  • 30
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
nie_umiem_inwestowac
nie_umiem_inwestowac
02.09.2025, 06:08:01 via Wykop
  • 14
@Retro-g: olejarz przy cenie 80 zł, jak w grudniu rok temu był po 40 xddd nie, na pewno nie olejarz, bo jak tam wróci to z 400k zrobisz 200 i na pewno nie kupisz mieszkania za rok.

Jak nie masz swojego mieszkania, to mieszkanie moim zdaniem będzie najlepszym wyborem, to nie jest inwestycja, tylko miejsce do życia i za rok może pójść w dół, a może pójść w górę, bo
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 09.08.2025, 08:24:21
  • 508
#kpo #afera

To jest jakaś żenada, cieciembiorcy dostają kasę bo w covida mieli mniejsze obroty. Ja za to w ciągu 5 lat straciłem 70% oszczędności i co najwyżej mogę dostać szuja do doopy. Jak ja na. UOP mogę zdywersyfikować sobie dochód? Yjebią mnie na zbity ryj przy pierwszej okazji. Teraz jeszcze batyr wyskoczył z zerowym pitem dla rodzin z dwójką dzieci. Singiel w Polsce co najwyżej może sobie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

M.....n
M.....n
konto usunięte 09.08.2025, 08:25:39 via Wykop
  • 241
@Retro-g: polska nie jest krajem do życia
  • Odpowiedz
M.....n
M.....n
konto usunięte 09.08.2025, 08:30:50 via Wykop
  • 79
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 18.07.2025, 11:18:06
  • 2
#nieruchomosci #pytanie

Czy ktoś z was w ostatnim czasie negocjował zakup nieruchomości? Ile aktualnie deweloperzy są skłonni zejść z ceny względem ceny ofertowej?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mathas
Mathas
18.07.2025, 13:11:52 via Wykop
  • 2
@Retro-g: U dewelopera? 5% i to już z pójściem na noże, o negocjowaniu czegokolwiek z miejscem parkingowym nie było mowy nawet.
  • Odpowiedz
sroobeush
sroobeush
18.07.2025, 19:52:52 via Android
  • 0
@Retro-g jestem właśnie w trakcie z jednym wrocławskim. Trudna sprawa. Po 2 etapach negocjacji proponują ledwie 2%, ale nie odpuszczam, tylko szukam argumentów i porównuję z innymi nieruchami.
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 23.06.2025, 16:21:11
  • 2
#ceny #polska #gastronomia #wakacje #inflacja

Jestem właśnie na Słowacji i piję piwko lane za 2€. Czy w Polsce da się jeszcze gdzieś wypić lane poniżej 10zl?

Ostatnie lata spędzałem wakacje za granicą, porównując nasze ceny w wakacyjnych regionach do np. Grecji, Albanii, Cypru to z mojej perspektywy Polska jest nieopłacalna na ten moment. Mamy tyle ciekawych miejsc do zobaczenia w kraju, a
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KosmicznyBarszcz
KosmicznyBarszcz
23.06.2025, 16:22:46 via Wykop
  • 1
@Retro-g: ta, tyle że średnie wynagrodzenie na Słowacji to 1500 euro
  • Odpowiedz
DrJudym
DrJudym
23.06.2025, 16:23:28 via Wykop
  • 1
@KosmicznyBarszcz: brutto
  • Odpowiedz
Retro-g
Retro-g
Retro-g 11.06.2025, 20:06:53
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Michael_Jackson_
Michael_Jackson_
11.06.2025, 20:10:16 via Wykop
  • 3
@Retro-g: Nie martw się. Za 30 lat wyjdziesz na zero.
  • Odpowiedz
thorgoth
thorgoth
11.06.2025, 20:10:39 via Wykop
  • 2
Ale co to jest


@OgolnieRzeczBioracGeneralnie to sie nazywa kredyt hipoteczny. Pare milionów osób w tym kraju taki ma
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Adam

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia