@gin_winner: wychawlajacy dodatkowo ruski p--------k nadniestrze - upadek skrajnej lewicy w Polsce do twitterowych oszolomow z 3% poparciem przynajmniej z jednej strony daje nadzieje dla kraju
Polskie imigrantki miały najniższą dzietność w Danii wynoszącą poniżej 1 dziecka na kobietę. Jak widać nawet w takim kraju jak Dania gdzie jest przyzwoity socjal i rynek pracy Polki nie chcą rodzić dzieci. Czy mała ilość dzieci to współcześnie element polskiej sfeminizowanej kultury?
@Tatiagla: nigdy go nie bylo - emigracja byla bardzo mloda w przedziale gdzie akurat rodzi sie dzieci. Wiec wychodzil trend ze w wieku 49 lat beda mialy duzo potomstwa tylko to sie nigdy nie stalo bo sie nie utrzymal
@assninja: nie odwrotnie bo komuchy w Polcse tez sa za Rosja - ci z odrodzenia komunizmu tez za Braunem stoja. Pisze o tych prawdziwych a nie co korwnisci przezywaja
@Muko: partia ktora ma w sobie komnunistow stalinowskich bo to byla zmiana wychwalajaca Stalina i Bieruta to jest gowno nie prawica. Braun to zwyczajna sowiecka patologia
@assninja: no a kuzwa do partia Braun sciaga jak moze prawdziwych komuchow co "nawet nie udaja" tylko placza za Stalinem i ze ich ojczyzna ZSRR upadla. No i jak piszesz smutek ze partie komunistyczne przegrywaja. Nie wiem jak slepym trzeba byc by tego nie widziec
@rystyg: to sa normalne dodatki jakie sa i na Zachodzie zas u Brauna zebrali sie doslownie stalinowscy komunisci tacy ktorym sie marzy znow zrobienie z polowy kontynentu skrajnych biedakow i placza za gospodarka jaka byla za ZSRR. Dla ktorych Bierut czy stalinowscy kaci to byli bohaterowie. Tak Braun to jest sowiecka patologia doslownie. Nie zdziwil bym sie gdyby polowa komunistow z zakazanej komunistycznej parti u niego wyladowala
Polski rząd zwrócił się do Komisji Europejskiej o wszczęcie postępowania wobec TikToka za generowane przez AI filmy wzywające do wyjścia Polski z UE, które Warszawa uznaje za rosyjską dezinformację i potencjalne naruszenie unijnego DSA. Platforma miała promować treści uderzające w bezpieczeństwo.
@recznik_z_ikei: problem z AI jest taki ze zaraz filmiki od AI bedzie trudno odroznic od rzeczywistych. Wszystko wygenerowane przez AI powinno byc czytelnie znakowane ze jest takim
@brygadzistausmiechnietejpolski: @Macior_Pacior @ipkis123 Wegry to klepotokratyczna oligarchia ktora bedzi cos takiego samobotowac zaleznie kto akurat kasa sypnie dla kolegow Orbana - Rosja, Chiny czy np Niemcy. Malo juz ktos chyba pamieta ze Orban to nawet grozil rozbiciem grupy Wyszehradzkiej bo Wegry nie beda czekac na inne kraje. Slowacja to jest w praktyce to samo - prorosyjska oligarchia gdzie jest jeden klan bylych komunistow mafiosow a nie kilka konkurujacych
@brygadzistausmiechnietejpolski: nierealna jest taka niezaleznosc przy krajach majacych wielkosc miasta w Chinach , nie dzis w czasach globalizacji i kosztow technologi. To juz zreszta bylo widoczne w latach 60 i zauwazyli to nawet komunisci tutaj w Polsce jak Gomulka. To nie jest XIX wiek gdy Europa miala gigantyczna przewage technologiczna nad reszta swiata - zreszta ludnosciowo wtedy tez nie bylo tak wielkiej roznicy Bedzie garstka krajow ktore same nic nie
@brygadzistausmiechnietejpolski: niby co jest bardziej oplacalne bo przyjezdza Niemiec? Tam z wegla tez sie rezygnuje z tego samego glownie powodu - wydobywa sie go od setek lat na przemyslowa skale. Gornictwo na swiecie to sa kopalnie odkrywkowe i niskie nowe poklady a nie kopanie kilometr pod ziemia 100 lat w tym samym miejscu. Na takim Slasku to przeciez juz w niektorych miejscach prawie 200 lat. Te galazie przemyslu to byly
@donatien-de-sade: tu nawet nie chodzi o brak kapitalu zagranicznego - rodzimy kapital mial olbrzymie problemy z eksportem na rynki tam gdzie sa pieniadze. Dzis zas ak konkurencja swiatowa jest jeszcze gorsza a my nie zarabiamy jak w latach 90 po 200 dolarow
@pampalini: @Oooonieee to nie jest sredniowiecze a przez Polske nie jedzie sie tygodniami. Na tranzycie miedzy Rosja a Niemcami nie da sie zbudowac gospodarki macie przyklad Bialorusi , Ukrainy itp to jest kompletna bzdura wciskana przez braunienke i jego onuce.
Firma Tenet Media publikowała podcasty prawicowych influencerów i otrzymała 10 mln dolarów od rosyjskiej telewizji RT, powiązanej z rosyjskimi służbami wywiadowczymi. Chen miała pomagać w ukrywaniu prawdziwego źródła tych środków, podszywając się pod fikcyjnego milionera z Europy. Teraz administracj
@herszt_plemienia_Hui: @remul Orban to bedzie sabotowal taki blok nie tylko dla Rosji a takze dla Chin i nawet Niemiec w zaleznosci jak sypna kase i kontrakty ich oligarcha. Slowacja to tez jest oligarchiczna kleptokracja ktora jest prorosyjska glownie takze z tego bo UE nie pozwala tak krasc i sie wtraca. Tam jest jeden klan komunistow ktory zbudowal oligarchiczna-mafie nie na Ukrainie czy nawet w Rosji jakies stronictwa. Międzymorze to
Wiadomo, przyszła zła Unia Europejska i zlikwidowała cukrownie, mleczarnie, kopanie, huty i stocznie xD ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°) To wcale nie jest tak, że większość z nich to był nierentowny spadek po PRL-u totalnie przestrzały z wysłużonymi maszynami zarządzany przez niekompetentnych ludzi. #polityka #gospodarka #polska #europa
@Grzesiok: bo wojna na Ukrainie miala byc szybka co przeciez tez im sie prawie udalo. Atakowali mniejszymi silami niz sie wydawalo ze powinni - to byla ta quasi zawodowa armia na ktora szly pieniadze z ropy. Maja gowniana oferte cywilizacyjna dla kazdego kto nie jest debilem sadze wiec ze wierzyli ze po tym jak wybaczono im Gruzje i Krym jak wyhodowali sobie zastepy pseudoprawicy w UE to krotki konflikt szybko
@wojciech-wojtkowiak: ta jasne dlatego zarabiaja srednio dwa razy mniej niz my. Gosciu Rosja to jest 150 mln osob ktore maja po wojnie na ukrainie dosc utrudnione podrozowanie. Jestes takim informatykiem pracujacym dla zachodnich korpo - Putin iwyrzucil ic firmy z rosji , slyszysz o jakis propozycjach by ogranicznych ang i by informatycy pracowali dla rodzimego kapitalu to bierzesz i wyjezdzasz. Do tej Tajlandi maja bezposrednie polaczenie i dla nich nie
@hospes: i w takim tempie to sie zmienia ze boke sie co bedzie za kilka lat, Juz teraz ruscy spamuja dluzszymi filmikami na ktorych jednak da sie wylapac ze to fake za niedługo to juz moze byc niemozliwe dla zwyklego uzytkownika tylko po obejrzeniu. Kompletny chaos informacyjny - gdzie mozna kreowac wydarzenia i wypowiedzi.
@ahmed-reyk: wystarczy ze bedzie tam wypowiadala sie istniejaca osoba. Tak z AI trzeba bedzie walczyc bo za niedlugo nie bedzie nawet ktos co sie w tym orientuje w stanie odroznic szybko czy to nie jest fake. Internet bedzie zalany nieprawdziwymi zdarzeniami czy wypowiedzi i stanie sie kompletnie gowno warty
@ahmed-reyk: to ze wtedy swoja twarza reprezentujesz ta wypowiedz. Klamiesz czy zmyslasz stoi za tym jakas rzeczywista osoba. W przypadku AI mozesz doslownie jak w fabryce wytwarzac takie "osoby" masowo jak w tym przypadku konkretnie pod docelowa grupe. Rzeczywisty czlowiek a nie hindus wynajety przez rosjan.
@ahmed-reyk: no ale przeciez pisze ze takie AI tez powinno byc zwalczane bo to co piszesz to jest jeszcze wieksze zagrozenie zreszta wspomnialem o tym wczesniej. Publikujesz takie badziewie to ban i kara bo innaczej to jest latwy sposob na destabilizacje spoleczenstwa. Zreszta chyba Chiny i Rosja juz to u siebie zwalczaja
Jak mnie wkurzają te memy w tym klimacie, które widzę co chwilę na Reddicie. Nie, drodzy Amerykanie, to nie było normalne i nikt wam niczego nie ukradł. Po II WŚ cały świat albo dopiero się rozwijał, albo odbudowywał się po wojnie i był zmuszony kupować wszystko z USA, bo długo nie było żadnej konkurencji, a z kolei Amerykanie wykorzystywali tanią siłę roboczą z całego świata oraz zmusili świat do korzystania z dolara.
"Chińskie media coraz śmielej rozważają scenariusz upadku Rosji i przejęcia jej Dalekiego Wschodu. Podczas gdy rosyjska propaganda podkreśla "wielką przyjaźń" i "nieograniczone partnerstwo strategiczne" z Chinami, artykuł opublikowany na jednej z największych chińskich platform medialnych, NetEase"
@1Ham: dla Chinczykow - tam ostatnie 15 lat zaczeli jeszcze bardziej uderzac w nacjonalizm. Rosja ciagle ma ziemie ktore byly chinskie stracone w XIX wieku
@bregath: @IksdeHeheh co jest smieszne bo pod koniec lat 80 Rumunia wygladala jakby toczyla dlugoletnia wojne niedawno. Takiego syfu i biedy to nie bylo nigdzie indziej w bloku wschodnim
@KD30: ja tego nie jestem w stanie zrozumiec pod koniec lat 80 byl tam taki syf i bieda ze wygladalo jakby tam jakas wojna dlugo trwala i dopiero niedawno sie skonczyla. Nie wiem nawet do jakiego kraju by to mozna dzis porownac.
Ponad trzy dekady po upadku komunizmu w Rumunii nie słabnie tęsknota za komunizmem - taki wynik dał najnowszy sondaż, w którym 55 proc. badanych stwierdziło, że czasy, w których krajem rządził reżim Nicolae Ceausescu - w latach 1965-1989 przywódca Rumuńskiej Partii Komunistycznej (PCR) - "był dobry"
@Promilus: to jest komuch ktory sie jeszcze na neopoganina kreowal - tu masz przyspieszona wypowiedz brauna jak sie stara z tego tlumaczyc https://x.com/Antyfoliarz666/status/1544633942392946688 Teraz doszedl do tego jeszcze stalinowki komunista Piskorski i Piton ktoremu AK mordowalo Polakow.
@Smirko: jest w otoczeniu braunienki - chce wyjscia z Nato i zebral doslownie cale prorosyjskie towarzystwo lacznie z komunistami placzacymi za ZSRR i jakimis odpadami od Goralenvolk wyzywajacymi AK od mordercow
@mat0707: @funkmess no ale to prawda Braun skrecil ostatnio tak na lewo ze zebral wszystkie popluczyny po ZSRR. Nie zdziwil bym sie gdyby z zdelegalizowanej parti komunistycznej polowa do niego nie wstapila
Po tym, jak maoistowscy komunistyczni bandyci mieli wykraść technologię maszyn litograficznych, Japonia wstrzymuje eksport fotomasek jednego z kluczowych elementów wykorzystywanych w procesie wytwarzania chipów a także innych materiałów, z których korzysta produkcja układów półprzewodnikowych.
@Victor_Manzon: @FireDash metalei ziem rzadkich to sa rzadkie glownie w nazwie. Sa trudne do wydobycia w duzej czesci robia to w Chinach ale to przez koszty nie przez to ze sa gdzie indziej niedostepne czy maja jakies specjalne zloza. Nie zdziwil bym sie gdyby w nastepnych latach zaczeto inwestowac w nie w innych krajach
@Chris_Karczynski: @patykiem_pisane wojna na Ukrainie wygladala tak w 1 roku bo chcieli szybko przejac ludnosc i terytorium bez zniszczen. Rosyjskie elity chca byc takim trzecim mocarstwem na rowni z USA i Chinami - tylko nie maja na czym tego zbudowac bo oligarchiczna gospodarka surowcowa nie ma do nich podjazdu. To co przeciez rzadaja wzgledem Polski i sasiadow to kompletne rozbrojenie dlatego zdrajcow jak Braun trzeba po prostu wypieprzyc. Sami
@NaczelnyWoody: elektorat brauna jest przede wszystkich anty zachodni i pro rosyjskie - to w okolicach 10% od dosc dlugiego czasu. Po prostu po upadku Samoobrony i LPR byli czesciowo wchlonieci przez PIS i Konfe.
@bleblebator: ta wypowiadal sie kiedys - dlatego tez wciagnol takze Piskorkiego z Zmiany i jeczy o tym by wyjsc z Nato - niech spieprza do Moskwy. Jest tez Piton co twierdzi ze AK mordowalo Polakow.
@bleblebator: jesli ktos na niego co ma to Rosjanie. Wyjechal w 2016 czy cos kolo tego spotkal sie z Swidrowem i mu sie poglady przestawily. Od tego czasu zbiera komunistow jak Pokemony nie zdziwil bym sie gdyby polowa parti komunistycznej zdelegalizowanej tam wyladowala. Tutaj jest jak sie go zapytali czy mu nie przeszkadza takie obsciskiwanie sie z Olszanskim ktory kuzwa "sra na biblie" i kreauje sie na neopoganina komuniste -
@bleblebator: nie po tym jak zostal wydalony z Polski jako szpieg - kuzwa . D--a nie zalozylo petle ruskie bydlo sie ciagle sie tego obawia wiec chce wycofania za Odre.NIC doslownie nie zyskujemy z niego wychodzac zostajac bez sojuszy. Braun to sowiecki ruski smiec i z kazdym nowym komunistycznym nabytkiem to sie coraz bardziej potwierdza.
@bleblebator: Jest wystarczajaco tak ze Putin jak tylko moze stara sie ten sojusz odrzucic jak najdalej. No jak nic nie dac to przeciez tez jak z niego wyjdziemy zostajac kuzwa jak Ukraina z gola d--a bo jeszcze smiec chce z UE wyjsc to Rosji juz to nic nie przeszkodzi. Dlatego kuzwa od 20 lat Rosja atakuje wszystkie kraje ktore chca do tego nic nie dajacego Nato wejsc.. Na Estonie to
@bleblebator: dlatego tego nie robie i tym bardziej nie zamierzam siedziec cicho jak jacys fani ZSRR mowia by wyjsc z Nato. Przeciez to nawet nie sa ludzie jak Zandberg ktory udaje ze chce byc jak przedwojenny PPS tylko pajace doslownie placzace ze ZSRR upadl. Na twitterze widac to swietnie jak cala endokomuna sie obudzila jestem na tyle stary ze pamietam jak stali za ZSRR, za Rosja pijaka Jelcyna i ciagle