Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
edwolf

edwolf

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4625
  • Znaleziska 858
  • Mikroblog 3767
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 30

177

Kremlowskie złoto znika. Putin chce głowy szefowej Banku za zbyt mocnego rubla

Pokaż treści 18+

Kremlowskie złoto znika. Putin chce głowy szefowej Banku za zbyt mocnego rubla

Od początku roku z rosyjskich rezerw wyparowało ponad 34 tony złota, a Narodowy Fundusz Dobrobytu gwałtownie się kurczy. Mimo spadku inflacji do 5,3% i obniżki stóp do 14,5%, na Kremlu szykuje się brutalna rekonstrukcja. Elwira Nabiullina znalazła się na celowniku Putina i oligarchów jej polityka

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22 godz. i 20 min temu
  • 52
  • #
    polityka
edwolf
edwolf 19 godz. i 16 min temu via Wykop
  • -13
@mskiper: autor artykułu nie rozróżnia spadku inflacji (deflacja) od jej spowolnienia- ewentualnie nie rozróżnia wyrażeń “spadek POZIOMU inflacji” (mniejsze tempo utraty wartości pieniądza) i “spadek inflacji” (wzrost wartości pieniądza).
edwolf
edwolf 17 godz. i 7 min temu via Wykop
  • -6
@uciuuu: miałem jednego gagadka w grupie, który na egzaminie z ekonomii powiedział taką herezję, że “inflacja to wzrost cen” (sic!) i na tym się jego egzamin zakończył.
Inflacja to dynamika spadku wartości pieniądza, więc tak- w poprzednim komentarzu zagalopowałem się, powiedzenie “spadek inflacji” pasuje jak najbardziej. Wzrost cen jest możliwym (w praktyce typowym), acz niekoniecznym efektem inflacji.
edwolf
edwolf 16 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 2
@Polinik: To ma sens, dzięki za odświeżenie i wyprowadzenie z błędu.
edwolf
edwolf 9 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 0
@Polinik: urban legend jest gdy się coś zasłyszy, a nie przeżyje. Do błędu się przyznał, a to co pani profesor dwadzieścia lat temu miała na myśli, możemy tylko gdybać - czy jej chodziło o nieprecyzyjne sformułowanie czy o sytuacje, w których to nie rynek reguluje ceny- nie pomnę.

43

Wykładowca polonistyki i redaktor: Poprawianie innych bierze się z buractwa

Wykładowca polonistyki i redaktor: Poprawianie innych bierze się z buractwa

Maciej Makselon, redaktor wydawnictwa i polonista: "poprawianie kogoś w towarzystwie albo, co gorsza, w sytuacji publicznej, to jest okazanie wyższości, zaznaczenie hierarchii, wprowadzenie podziału ja jestem panem języka, ty jesteś jego poddanym lub poddaną". Wywiad.

AlexBrown
z
zwierciadlo.pl
dodany: przedwczoraj, 19:19:29
  • 47
  • #
    jezykpolski
  • #
    jezykiobce
  • #
    grammarnazi
  • #
    savoirvivre
  • #
    gruparatowaniapoziomu
edwolf
edwolf przedwczoraj, 21:13:10 via Wykop
  • 2
@dasfddklfdslkfkx: zgadza się, na wykopie może to być oznaka dbałości o język, może też być buractwo. Wszystko zależy od tego kto i jak to robi, ja libię być poprawiany, bo się uczę jak pisać i mówić lepiej. To jest kluczowe zwłaszcza w nauce języków obcych.
Niemcy mają taką manierę, mówić “ich verstehe’s” - i trochę mi to zajęło czasu, aby zrozumieć, że to znaczy “rozumiem” (mimo błędu). Podczas gdy Ruscy
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
przedwczoraj, 18:02:50
  • 7
Ktory to z was? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#gielda #spcx #heheszki
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota - Ktory to z was? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#g...

źródło: 1000102475

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf przedwczoraj, 18:20:47 via Wykop
  • 0
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: teraz to najlepiej kupować, dopóki jest w dołku:)
  • Odpowiedz
washington
washington
przedwczoraj, 10:56:54
  • 20
#wojna #ukraina #rosja
Most Kerczenski, zapory przeciwko morskim dronom szturmowym
washington - #wojna #ukraina #rosja 
Most Kerczenski, zapory przeciwko morskim dronom...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf przedwczoraj, 11:14:13 via Wykop
  • 15
@washington: za pory to się Putin łapie jak mu donoszą o sukcesach specoperacji i musi biec narobić do walizki.
  • Odpowiedz
Oo-oO
Oo-oO
22.06.2026, 10:28:21
  • 0
W kontekście rezygnacji ze stanowiska premiera w Wielkiej Brytanii, ciekawe czy ludzie z Indii, stanowiący tam obecnie największą mniejszość, mają w pamięci czasy kolonializmu i sobie myślą, teraz nasza kolej :D

#przemyslenia #heheszki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 22.06.2026, 10:42:38 via Wykop
  • 0
@Oo-oO: oby nie, bo to by mogło oznaczać, że my mamy rozbierać Niemcy i Rosję, a powiedzmy sobie szczerze- komu by się chciało.
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 22.06.2026, 11:21:37 via Wykop
  • 1
@Oo-oO: ją całkowicie żartobliwie pisałem. Co do zasady nie po to ludzie wyjeżdżają z Mombaju do Manchesteru aby tam mieć to samo co było w domu.
Oczywiście nie do końca się udaje, bo sila rzeczy sami są nośnikami rodzinych kultur.
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
22.06.2026, 00:49:50
  • 4
Obwód moskiewski (Rosja)

Kolejny filmik. Kacapy twierdzą że zestrzelili 6 dronów lecących do Moskwy
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #rosjaplonie #swiat
Mikuuuus - > Obwód moskiewski (Rosja)
Kolejny filmik. Kacapy twierdzą że zestrzelili ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 22.06.2026, 04:08:06 via Wykop
  • 1
@Mikuuuus: nawet jak zestrzeli 6, to na jednym wideo gościu mówi, że leci już 10 tego poranka (tylko nad jego przysiółkiem)
  • Odpowiedz
LukaszTV
LukaszTV
21.06.2026, 22:50:34
  • 0
Czy były już jakieś prezenty dla #ukraina dzisiaj? #wojna #rosja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
edwolf
edwolf 21.06.2026, 23:41:06 via Wykop
  • 0
@LukaszTV: Twer i Briańsk. Berdiańsk też oberwał ale nominalnie to nadal Ukraina.
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
21.06.2026, 20:12:05
  • 154
Popcorn przygotowany? Obecnie kilkaset dronów zmierza w kierunku Krymu i Moskwy, niedługo relacje z uderzeń:

#rosja #wojna #ukraina
Mariuszzuk - Popcorn przygotowany? Obecnie kilkaset dronów zmierza w kierunku Krymu i...

źródło: 1000013338

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 21.06.2026, 20:35:45 via Wykop
  • 1
@Mariuszzuk: nie wiem czy zwróciliście uwagę na ten postn DONTSTOPWAR - o tym że (ukraińscy) starowiercy i poganie wzorując się na Niemcach z ‘41 roku napewno przeprowadzą specjalny atak w noc letniego przesilenia.
Oby.
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
21.06.2026, 03:27:32
  • 22
Krym dzień dobry ☀️ #rosjaplonie
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #swiat
Mikuuuus - Krym dzień dobry ☀️ #rosjaplonie
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojs...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 21.06.2026, 05:58:40 via Wykop
  • 0
@djtartini1: powodem tej autonomii byli skrajnie antyruscy Tatarzy.
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 21.06.2026, 10:39:31 via Wykop
  • 1
@djtartini1: faktycznie, masz rację
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
21.06.2026, 04:21:24
  • 325
Krym

🔥
#ukraina #wojna #rosja #wojsko #rosjaplonie #swiat
Mikuuuus - > Krym
🔥
#ukraina #wojna #rosja #wojsko #rosjaplonie #swiat

źródło: 1000019117

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 21.06.2026, 05:55:42 via Wykop
  • 1
@Tikyo: niekoniecznie, bez paliwa może nie dadzą rady odpalić Internetu by się tu wypłakać
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
20.06.2026, 23:59:52
  • 7
Krym

Aktualnie🔥
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #swiat #rosjaplonie
Mikuuuus - > Krym
Aktualnie🔥
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #swiat #ros...

źródło: 1000018953

Pobierz
Mikuuuus - > Krym
Aktualnie🔥
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #swiat #ros...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 21.06.2026, 01:42:02 via Wykop
  • 1
@Jagass: hold on, do mostu jeszcze sprawy nie doszły. Kiedy to nastąpi to będzie znak przełomu i najpewniej ofensywy. Cierpliwości.
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 19.06.2026, 19:51:45
  • 14
Proszę Państwa, oto słynne moskiewskie 14 pierścieni obrony przeciwlotniczej w akcji. Jak to mawiała jedna kremlowska babka “niet analagaw w mirje”.
Przy okazji w kadr trafił moskiewski maraton na MKaDzie (w przeciwieństwie do tego czeczeńskiego operatora pancerfausta, co to w nic nie trafił).

#rosja #wojna #wideozwojny #rosjaplonie #moskwa
edwolf - Proszę Państwa, oto słynne moskiewskie 14 pierścieni obrony przeciwlotniczej...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf
Autor
20.06.2026, 23:44:41 via Wykop
  • 0
@emasele: może być, ja się nigdy dalej niż za Sadowe Kolco nie wypuszczałem, nie licząc dojazdów do lotnisk.
  • Odpowiedz
korell
korell
korell
20.06.2026, 18:50:21
  • 29
Czy wy wszyscy macie autyzm? Przecież tu nie chodzi o to, że odesłał order, mógł go wysłać, przekazać albo zostawić - jego sprawa.
Tutaj chodzi o zdjęcie i wpis, to jasny przekaz "mam gdzieś wasze ordery, weźcie go sobie, będę robił co chce", dlatego jest to oburzające.
Mogło się to skończyć tak, że on nadaje nazwę "bohaterów UPA", my odbieramy order i na tym koniec, ale Zelenskiemu to nie wystarczyło i musiał
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 20.06.2026, 19:40:39 via Wykop
  • 0
@korell: biorąc pod uwagę, że jeden i drugi to urzędujący prezydenci w swoich krajach i znajdują się pod presją medialną i swoich obozów politycznych- ich zachowania dają się wytłumaczyć. Tym niemniej szkoda, że oba narody prowadzą politykę opartą na emocjach.
W Moskwie, Berlinie, czy Paryżu patrzy się na to ze słusznym politowaniem, a częściowo i zadowoleniem.
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 20.06.2026, 21:20:53 via Wykop
  • 0
@korell: jeżeli chodzi tylko o sprawę orderu to Duda zaczął. To był przejaw tej samej polityki opartej na emocjach, która jest ze swej natury niepoważna i niestety charakteryzuje klasę polityczną w Polsce.
Ukraińska polityka historyczna jest niedojrzała i knąbrna, to fakt- tak jak nasza była 30 i 20 lat temu jeszcze. W sytuacjach jak ta, co ma miejsce wydaje mi się, że do pełnej dorosłości nam jednak jeszcze trochę brakuje.
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 20.06.2026, 21:23:46 via Wykop
  • 6
@Kroledyp: racja, ale oni są niestety obrazem części polskiego społeczeństwa, no bo dlaczego człowiek, który konsekwentnie cynicznie budował swoją karierę na trupach brata i szwagierki miałby mieć skrupuły rozkopywać historie sprzed niemal stu lat.
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 20.06.2026, 22:45:55 via Wykop
  • 1
@korell: zgadzamsię, że Duda postąpił, tak jak wielu na jego miejscu by uczyniło, choć według mnie lepiej byłoby się wstrzymać z tym do czasów powojennych. Zełeński lekkomyślnie rozgrzał na nowo konflikt, który tli się już długo i potrwa dekady.
Ostatnie Twoje twierdzenie muszę odrzucić, oprócz Ukrainy mamy Serbię no i poza wszelką kwalifikacją zbrodniczą Rosję Putina.
  • Odpowiedz
daeun
daeun
19.06.2026, 20:55:57
  • 4
Wstyd i kompromitacja. To z nas się bedą śmiać, a nie z Zelenskiego #ukraina #rosja #wojna #polityka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 19.06.2026, 21:22:02 via Wykop
  • 1
@daeun: po raz kolejny udowodniliśmy że "jestesmy mało wiarygodnym, niepoważnym, niespojnym, skloconym i rozdartym wewnetrznie krajem." i tak już 37 lat, za to konsekwencji nam nikt nie odmówi.
  • Odpowiedz
pawel-awulon
pawel-awulon
19.06.2026, 07:50:45
  • 3
#mapy #mapporn #ciekawostkiznosaczem
pawel-awulon - #mapy #mapporn #ciekawostkiznosaczem

źródło: hong kong

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 19.06.2026, 11:28:07 via Wykop
  • 0
哎吔吔! Lepiej byłoby 世同人人 albo 世同人哋/啲人, wydaje mi się - bo 世 oznacza samo w sobie świat (界 jest tylko leksykalnym dopełnieniem), ale 人 jest niejednoznaczne- domyślnie to jedna osoba, a potrzebujesz liczby mnogiej. Translatory mogą nie uwzględniać 人哋/啲人, bo to jedynie mówiony kantoński.
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 19.06.2026, 12:00:15 via Wykop
  • 1
@pawel-awulon: już jest jak jest, ono i tak z założenia jest trochę bez sensu (jak i polskie “świat i ludzie” - sorry Mazowsze).
Pisany “kantoński” (domyślam się, że chodzi Ci o standardowy chiński- to nadal nie to samo, co w ChRL), to język w którym się nie da mówić, ewentualnie można coś przeczytać (jakiś raport, serwisy informacyjne oscylują pomiędzy pisanym a mówionym i to brzmi bardzo oficjalnie, nienaturalnie).
W czteroznakowcu
  • Odpowiedz
mkorsov
mkorsov
mkorsov
18.06.2026, 22:22:00
  • 23
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 18.06.2026, 22:27:01 via Wykop
  • 15
@mkorsov: a Sasza to on czy ona w tej ankiecie?
  • Odpowiedz
edwolf
edwolf 18.06.2026, 12:15:06
  • 13
Nieoczekiwany zwrot akcji... moskwicze przyłączają się do naszej porannej kawki.

#kawusiaprzypozarze #rosja #rosjaplonie #moskwa #wideozwojny
edwolf - Nieoczekiwany zwrot akcji... moskwicze przyłączają się do naszej porannej ka...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
18.06.2026, 14:09:31 via Wykop
  • 3
@edwolf:
od-bana-do-bana - @edwolf:

źródło: chlopaki-64512b8773fe8

Pobierz
  • Odpowiedz
pawel-awulon
pawel-awulon
18.06.2026, 09:52:13
  • 0
#mapy #mapporn #ciekawostkiznosaczem
pawel-awulon - #mapy #mapporn #ciekawostkiznosaczem

źródło: serbia

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 18.06.2026, 10:52:31 via Wykop
  • 1
@pankrosnizm: to jest raczej NATOwska granica Serbii, czyli uznana międzynarodowo.
Cóż... granice Niemiec czy Węgier też uległały zmianom na niekorzyść tych państw- też nie bez powodu.
  • Odpowiedz
dqdq1
dqdq1
18.06.2026, 05:15:29
  • 632
Witam wszystkich entuzjastów płonącego kacapstanu na coczwartkowym podsumowaniu uderzeń Sił Zbrojnych Ukrainy na rosję. Raporty zamieszczam cyklicznie, co tydzień pod tagiem #operacjaspecjalnejtroski

Ściągnięcie ogromnej ilości OPL do Moskwy nie poprawia sytuacji w mieście a tworzy dla rosjan dodatkowe problemy - każdy radar pracuje na określonych częstotliwościach, emitując impulsy i czekając na ich powrót. W aglomeracji stłoczono bardzo blisko siebie kilkadziesiąt takich urządzeń których stacje radiolokacyjne działają na tych samych lub zblizonych
dqdq1 - Witam wszystkich entuzjastów płonącego kacapstanu na coczwartkowym podsumowan...

źródło: 17062026

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

edwolf
edwolf 18.06.2026, 09:08:08 via Wykop
  • 2
@Moron: nie ma sensu walić w FSB, do FSB Ukraina może wysyłać kwiaty i czekoladki w podziękowaniu tym niezdarom za przygotowania do inwazji w 2022.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.08.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.04.2020

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking