Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko213
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Miniu30
Miniu30

Miniu30

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 33245
  • Znaleziska 12648
  • Mikroblog 20597
  • Obserwujący 13
  • Obserwowane 217

539

Polska była kiedyś jednym z najbardziej jednorodnych etnicznie krajów na świecie

Już 7.5% mieszkańców Polski to obcokrajowcy.

konto usunięte
z
politico.eu
dodany: 30.01.2026, 10:13:16
  • 254
  • #
    polska
  • #
    emigracja
  • #
    polityka
Miniu30
Miniu30
Miniu30 31.01.2026, 16:44:37 via Wykop
  • 0
@homofobodaktyl22cm: z poziomu Hiszpani do za Meksyk gospodarczo https://forsal.pl/artykuly/1059922,pkb-na-mieszkanca-kiedy-polska-byla-bogatsza-od-hiszpanii.html a nawet z dlugoscia zycia byliscie tragedia. Szczesliwe kraje gdzie nie dotarliscie bo zrobiliscie z polowy kontynentu skrajnych biedakow
Miniu30 - @homofobodaktyl22cm: z poziomu Hiszpani do za Meksyk gospodarczo https://fo...

źródło: Eastern_Bloc_Life-expectancy_(1)

Pobierz

504

Kryzys dostępności mieszkań i opóźniona płodność: dowody z USA

Kryzys dostępności mieszkań i opóźniona płodność: dowody z USA

Brak niedrogich (posiadanych) mieszkań opóźnia rozpoczęcie rodzenia dzieci, co zmniejsza pełną płodność. Zatem nawet tymczasowa niedostępność mieszkań, zwłaszcza trudności w przejściu na własność domu, może mieć długotrwały wpływ na piramidę wieku.

san-san
z
link.springer.com
dodany: 29.01.2026, 14:09:28
  • 233
  • #
    demografia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    ekonomia
Miniu30
Miniu30
Miniu30 29.01.2026, 18:05:22 via Wykop
  • 95
@Lukardio: ten obrazek zwyczajnie pasuje praktycznie tylko do USA a zetki wychowane na ich social mediach przekladaja to na caly swiat.
Miniu30
Miniu30
Miniu30 29.01.2026, 18:55:41 via Wykop
  • 40
@Lukardio: w Niemczech nie - z tego powodu ze oni tez sie odbudowywali i tam po wojnie bylo zle. Kanada wojny nie doswiadczyla to mozliwe ze u nich tez to byl zloty wiek. Zobacz zas sobie ze calkiem niedawno w takiej Hiszpani czy Irlandi byl gigantyczny boom budowlany tak samo np w Polsce ostatnia dekada to budowanie domow jednorodzinych na potege a kryzys mieszkaniowy tu jest od ponad 100 lat
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 09:33:08 via Wykop
  • 0
@scoria: @rzeznia22 a teraz rzeczywistosc- ten wasz super okres to byla zapasc budownictwa jednorodzinego i skrajnie niska sila nabywcza dla wiekszosci spoleczenstwa. Boom na domy jednorodzine to jest ostatnia dekada bo stac na nie wiecej niz garstke
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 09:36:43 via Wykop
  • 3
@thomeq: teraz to ja widze nawet wychwalanie lat 90 - zetki sa kompletnie odjechane
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 09:48:31 via Wykop
  • 0
@scoria: stac bo buduja wczesniej nie bylo. Dodatkowo wbrew temu co sie zetka wydaje wtedy byla tragiczna sytuacja mieszkaniowa jedna z gorszych w Europie. Wtedy domy tez budowalo sie na kredyty- zjadla je hiperinflacja ktora pożerała innym oszczednosci. Samoborona wyrosla na tym ze z kredytami mieli problem splacac pozniej
Tak czy siak to jest okres zapasci w budownictwie mieszkalnym i jednorodzinym. Tylko jak wlasnie zarabiales dobrze to miales latwiej -
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 10:18:20 via Wykop
  • 0
@scoria: a jednak masz boom na domy jednorodzine wiec tych co stac jest wiecej. https://www.onet.pl/styl-zycia/kbpl-2/szansa-na-wlasne-mieszkanie-dzis-i-w-latach-90-kiedy-bylo-latwiej/7jwn80j,0666d3f1 . Byla zapasc w budownictwie. Byly jednak gigantyczne jak na dzis roznice w zarobkach w kraju i to ze niektorzy pracowali zagranica/tam mieli rodziny. W morzu biedy garstka miala dobrze normalnie super https://www.tvp.info/79624901/ceny-mieszkan-w-latach-90-i-2000-ile-placono-za-metr-kwadratowy-ile-wynosily-zarobki
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 10:46:34 via Wykop
  • 0
@scoria: generalnie to ze cokolwiek sie buduje to jest dobrze. Okres 80/90 to masz wielodzietne ale mieszkania w bloku nie domy. Wtedy po prostu bylo bardzo zle. Nie mozna bylo kupic za gotowke po kilku latach pracy chyba ze sie pracowalo za obca walute albo bylo w czolowce zarobkow. Dlatego nie kupowali - masz doslownie wyniki budownictwa jak za Bieruta z lat 50. Tak nigdy nie bylo dla procz dla
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 11:03:12 via Wykop
  • 0
@scoria: to ze u nas jest taki problem z mieszkaniami na tle Europy wynika czesciowo z tego ze jak byla placem budowy w latach 50-60 gdy technologicznie i gospodarczo to nawet blok wschodni byl najblizej Zachodu lacznie z ZSRR (a takze najwyzej wzgledem swiata) to budowano u nas malo per capita wzgledem nawet innych krajow bloku. Za kilka godzin jak wroce do domu moge ci dac dane jeszcze z komuny
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 17:09:39 via Wykop
  • 0
@szpongiel: druga polowa tego mema w Polsce to sie powinna zaczynac od bardzo zlej sytuacji mieszkaniowej , szalejacej inflacji i kompletnego zalamania w budownictwie. Tutaj na wykopie czesto widze bzdury jak to sie latwo budowalo w tym okresie a w rzeczywistosci malo kto to robil czy kupowal mieszkanie. Przeciez cos tam ruszylo dopiero po wstapieniu do UE i kredytach frankowych ale to wywolalo najwieksza do tej pory gorka cenowa. Boom
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 17:11:56 via Wykop
  • 0
@scoria: tutaj na obrazku z lat 50 stracilem. Dodatkowo tutaj w linku kolejka na 20-30 lat w spoldzielanich w latach 80 ktora stale rosla https://forsal.pl/artykuly/1038712,ile-czekalismy-na-prl-owskie-mieszkanie.html . W Bulgari bylo wtedy 10-20 , w ZSRR Czechoslowacji Wegrzech kolo 10. Najlepiej w NRD bo tam ponizej tego a takze najwiekszy metraz i co ciekawe mieli tez najnizsza dzietnosc. Generalnie kryzys mieszkaniowy byl zawsze https://forsal.pl/nieruchomosci/artykuly/9374308,polska-metraz-mieszkan-na-osobe-polska-niemcy.html
Miniu30 - @scoria: tutaj na obrazku z lat 50 stracilem. Dodatkowo tutaj w linku kolej...

źródło: rocznik

Pobierz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 17:38:46 via Wykop
  • 0
@scoria: Tak dostep do taniej skutecznej antykoncepcji na swiecie ma bardzo duze znaczenie tylko ze nawet wtedy miastach nie bylo zastepowalnosci pokolen procz tego jak 2 falami ludzie z obszarow wiejskich sie osiedlali - raz w 50 i duzo mniejsze podbicie na przelomie 70/80. Od lat 60 to obszary wiejskie zapewnialy dzietnosc powyzej zastepowalnosci pokolen z 2-3 razy wieksza .Kraje z lepsza sytuacja mieszkaniowa ale i wieksza urbanizacja oraz pgrami
Miniu30
Miniu30
Miniu30 30.01.2026, 17:57:45 via Wykop
  • 0
@scoria: do NRD mozesz dolozyc Szwecje - jeden z pierwszy krajow na swiecie gdzie spadla dzietnosc ponizej zastepowalnosci pokolen po gigantycznym programie budowlanym ktory widac nawet na tym obrazku co dalem wczesniej
PanAlbert
PanAlbert
PanAlbert
29.01.2026, 07:37:52
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 29.01.2026, 21:36:59 via Wykop
  • 0
@KRogala2512: @PanAlbert @donaldJretard @DEVILLIVED tak to jest niestety norma tu jest to z 30 lat https://www.cbos.pl/PL/trendy/trendy.php?trend_parametr=sytuacja_w_kraju jest to wkurzajace bo w to czarnowidzctwo wchodzi ruska propaganda jak w maslo.
Fajnie zas widac roznice na tym - tez z 30 lat https://www.cbos.pl/PL/trendy/trendy.php?trend_parametr=poziom_zycia
Praktycznie zawsze zle ale poziom zycia rosnie. To jest norma w Polsce- inaczej ludzie okreslana sytuacje w kraju a innaczej swoja
  • Odpowiedz

879

Nie ma mieszkania, nie ma dzieci. Narasta frustracja młodego pokolenia

Nie ma mieszkania, nie ma dzieci. Narasta frustracja młodego pokolenia

Ponad połowy młodych nie stać na mieszkanie. Z kolei aż 69 proc. uważa, że brak własnego lokum jest barierą w decyzji o posiadaniu dzieci.

WiadomosciWarszawa
z
forsal.pl
dodany: 28.01.2026, 09:16:55
  • 466
  • #
    mieszkanie
  • #
    nieruchomosci
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    wynajem
Miniu30
Miniu30
Miniu30 28.01.2026, 17:56:41 via Wykop
  • 3
@Makarow: @gromwell miedzy 80 a 2000 to byl syf i bieda co widac min wlasnie w kompletnym zalamaniu w budownictwie, sile nabywczej itp. To wlasnie 2000-25 byl olbrzymi skok ktory jest doslownie widoczny golym okiem,
Miniu30
Miniu30
Miniu30 28.01.2026, 20:10:33 via Wykop
  • 2
@krzysztof-mirko: bzdury - raz ze nie byly wlasnosciowe , dwa najgorsza sytuacje mieszkaniowa w Europie obok Rumunii z kolejkami na 20-30 lat w latach 80. https://forsal.pl/artykuly/1038712,ile-czekalismy-na-prl-owskie-mieszkanie.html
https://forsal.pl/nieruchomosci/artykuly/9374308,polska-metraz-mieszkan-na-osobe-polska-niemcy.html
Miniu30
Miniu30
Miniu30 29.01.2026, 12:09:31 via Wykop
  • 3
@michalo8333: @smk666 lata 80 to jest kolejkna na 20-30 lat w spoldzielanich i jedna z najgorszych sytuacji mieszkaniowych w Europie
https://forsal.pl/artykuly/1038712,ile-czekalismy-na-prl-owskie-mieszkanie.html
https://forsal.pl/nieruchomosci/artykuly/9374308,polska-metraz-mieszkan-na-osobe-polska-niemcy.html
Fizycznie nie bylo gdzie mieszkac bo nawet rynek najmu nie istnial - jak te dane daje dzis to od zetek dostaje minusy bo oni zyja w swiecie fantazji ze kazdy mial mieszkanie a pozniej chyba bylo jakies masowe wyburzanieoraz doslownie nic nie wybudowano od tego czasu bo
Miniu30
Miniu30
Miniu30 29.01.2026, 19:17:40 via Wykop
  • 0
@PiterroPiterson: @michalo8333 a w Chinach nie ma niby problemow z cenami mieszkan? Wbrew temu co sie zetka wydaje to u nas bylo z nimi zle zawsze tutaj sa dobre tabele https://forsal.pl/nieruchomosci/artykuly/9374308,polska-metraz-mieszkan-na-osobe-polska-niemcy.html

528

"Siedzą sobie pod palemką". Górale zaskoczeni brakiem gości z Warszawy

"Siedzą sobie pod palemką". Górale zaskoczeni brakiem gości z Warszawy

W Zakopanem i okolicach podczas ferii zimowych zajęte jest zaledwie 50 proc. miejsc noclegowych. Górale i właściciele pensjonatów są zaskoczeni brakiem tradycyjnego najazdu turystów z Warszawy i innych dużych miast. Z kolei turyści, którzy przyjechali pod Tatry, cieszą się spokojem i bra

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 29.01.2026, 10:13:36
  • 265
  • #
    zakopane
  • #
    ferie
  • #
    turysci
  • #
    miejscanoclegowe
  • #
    wakaty
Miniu30
Miniu30
Miniu30 29.01.2026, 18:19:16 via Wykop
  • 0
@Grzesiok: @Qullion to dziala na tej zasadzie ze jak znow bedziemy zarabiac z 8 razy mniej w dolarach to nagle wycieczki zagraniczne zrobia sie zaporowo drogie a te na miejscu jedynym wyjsciem. Po prostu u nas sezon jest krotki a branza turystyczna zostala na tym co bylo 20 lat wczesniej

1481

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

san-san
z
ifstudies.org
dodany: 26.01.2026, 20:22:57
  • 387
  • #
    demografia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    mieszkanie
Miniu30
Miniu30
Miniu30 26.01.2026, 23:04:36 via Wykop
  • -11
@skibi: @Jay_joshua dlatego w Singapurze dzietnosc jest bardzo niska. tak samo na Bialorusi gdzie tez panstwo kontroluje rynek budowlany. Polacy w Wiedniu maja taka sama jak w kraju.
Miniu30
Miniu30
Miniu30 27.01.2026, 10:54:56 via Wykop
  • 2
@CzaryMarek: bo to jest panstwo miasto - gdyby w Polsce wyciac lasy pola itp niezamieszkałe czy ograniczyc do tylko wielkich osrodkow to i gestosc ludnosci by wzrosla. Tylko ze po prostu jesli nie ma duzego nacisku kulturowego to w miastach nie rodza sie dzieci i tyle tak jest na calym swiecie.
zrzed
zrzed
zrzed
25.01.2026, 11:32:48
  • 3
#ekonomia i dobily my do g20

#polityka #robimyniegadamy
zrzed - #ekonomia i dobily my do g20 

#polityka #robimyniegadamy

źródło: obraz

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 25.01.2026, 12:22:46 via Wykop
  • 0
@zrzed: @mikens roznica miedzy polnoca a poludniem jesli chodzi o gospodarke jest tam gigantyczna
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
24.01.2026, 12:50:53
  • 25
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 25.01.2026, 00:06:03 via Wykop
  • 1
@kolonosko: dla mas to u nas nawet telefony stacjonarne byly bardzo krotko - jeszcze w 89 poziom per capita byl super niski jak w jakiejs afryce. W niecale 10 lat gigantyczny skok tylko juz wtedy telefonia komorkowa od kilku lat byla.
  • Odpowiedz

10

Czechy chcą powrotu Grupy Wyszehradzkiej. Babisz: Musimy przekonać Polskę

Czechy chcą powrotu Grupy Wyszehradzkiej. Babisz: Musimy przekonać Polskę

Premier Czech Andrej Babisz powiedział w opublikowanym w piątek wywiadzie dla węgierskiego tygodnika Mandiner, że oczekuje, iż Grupa Wyszehradzka wznowi współpracę, o ile uda się przekonać Polskę do powrotu.

ty_O
z
bankier.pl
dodany: 23.01.2026, 12:28:11
  • 19
  • #
    v4
  • #
    geopolityka
  • #
    polska
Miniu30
Miniu30
Miniu30 23.01.2026, 15:11:29 via Wykop
  • 1
@EvilRogue: ostatnio jak rzadzil to atakowal jak mogl Polske od zywnosci po Orlen. Dzis sojusz onuc oligarchow widac ma malo sile przebicia i szukaja pozytecznych idiotow
Miniu30
Miniu30
Miniu30 23.01.2026, 17:39:26 via Wykop
  • 1
@kosma666: a ja jeszcze pamietam jak 30 lat temu byla do Czech przepasc pod kazdym wzgledem

300

"25% mniej chętnych, a ich "jakość" jest wątpliwa". Problemy rekrutacji na wojnę

Pokaż treści 18+

"25% mniej chętnych, a ich "jakość" jest wątpliwa". Problemy rekrutacji na wojnę

W 2025 Moskwa miała według planów zrekrutować o 30-40% więcej ochotników niż w 2024. Ostatecznie zrekrutowała o 25% mniej niż w 2024, a "jakość" wysyłanych ochotników pozostawiała (bardzo) dużo do życzenia. Jest coraz mniej przeszkód i wymogów aby podpisać kontrakt, ale chętnych i tak brakuje...

Andromeda_YT
z
youtube.com
dodany: 22.01.2026, 17:24:59
  • 81
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
Miniu30
Miniu30
Miniu30 23.01.2026, 11:57:31 via Wykop
  • 3
@Paolo100: @dqdq1 od kiedy ta wojna zaczela sie bo wlasnie Rosja potrzebowala "ilosci" z Ukrainy. Jeszcze na poczatku XX wieku cala Europa nie tylko ZSRR (ten byl wrecz gigantem) nie odstawaly ludnosciowo do reszty swiata . By znow sie liczyc a nie byc podnozkiem Chin potrzebuja odbudowy potencjalu ludnosciowego i strefy wplywow bo z gospodarka nawet nie staraja sie.
czerwonykomuch
czerwonykomuch
21.01.2026, 15:46:54
  • 1142
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 22.01.2026, 21:12:06 via Wykop
  • 1
@bero-telefon: to zalezy co rozumiesz przez prawice bo rzadzila w Europie i nie jest to nowosc. Chyba ze mowisz o bolszewikach od brauna ktora ma w swoich szeregach najbardziej skrajnych lewicowcow w Polsce
  • Odpowiedz
BaviDamek
BaviDamek
22.01.2026, 19:28:34
  • 2
Czyli Macron chce więcej inwestycji chińskich a Chiny są w BRICS, czyli są bezpośrednim sojusznikiem Rosji a #neuropa nie lubi Trumpa bo uważa że jest sojusznikiem Rosji.
( ͡º ͜ʖ͡º)

#polityka #4konserwy #uniaeuropejska #davos #francja #usa #trump
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 22.01.2026, 21:08:43 via Wykop
  • 4
@BaviDamek: brics to jest "sojusz" tylko w ruskiej propagandzie ktora sie podpiera ta grupa dyskusyjna
  • Odpowiedz
Barte_q
Barte_q
Barte_q
21.01.2026, 08:57:21
  • 44
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 21.01.2026, 20:00:51 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 21.01.2026, 21:05:46 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 21.01.2026, 21:30:15 via Wykop
  • 1
@SEBZER: nie zamkna bo nie juz czego Rosja ich promowala ale nie odniesli sukcesu i przestali w praktyce istniec a od jakis 2-3 lat Braun robi wszystko by pozostalosci twardoglowych komunistow zebrac obok siebie Przy nim wiele sie nie trzyma kupy procz tego ze zawsze po stronie Rosji/ZSRR stoi co wlasnie widac teraz jak otacza sie skrajna lewica (te indywidua doslownie z nazistow przeistoczyly sie w komunistow na zawolanie z
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 22.01.2026, 11:27:36 via Wykop
  • 1
@KawaSieNadawa: @Grzesiok a widac Braun nie pamieta i kuzwa kazda sierote po ZSRR przyjmuja w szeregi. Dziwne ze nie znalazl nikogo w kraju ze musi swoja organizacje zapelniac komunistami. Jedz sobie budowac socjalizm gdzies zagranica byle dalej od Polski
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 22.01.2026, 17:38:08 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

306

Chiny mrugają do Europy i pytają, czy naprawdę chce mieć USA za sojusznika

Chiny mrugają do Europy i pytają, czy naprawdę chce mieć USA za sojusznika

W obliczu narastających napięć między Europą i Stanami Zjednoczonymi, Chiny dostrzegają swoją szansę.

gargantel
z
rmf24.pl
dodany: 21.01.2026, 19:08:04
  • 89
  • #
    polityka
  • #
    chiny
  • #
    usa
Miniu30
Miniu30
Miniu30 22.01.2026, 13:03:24 via Wykop
  • 2
@nonofyour-bussines: Indie budowaly socjalizm do samego upadku ZSRR z reformami zaczeli pozniej od wszystkich maja bardzo niski ciagle poziom pkb per capita ale jak TomMen pisze przy gigantycznej populacji znajdziesz juz tam dziesiatki milonow bogaczy z majatkami. Ostatnia dekada to tez u nich generalnie wzrost i budowa gospodarki.
zrzed
zrzed
zrzed
18.01.2026, 22:04:18
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 18.01.2026, 22:25:18 via Wykop
  • 1
@zrzed: @keep_it_real dodatkowo przejmuja chinskie produkty rosyjski rynek - Moskwa stara sie ich zmusic by choc to byla produkcja lokalna a nie tylko import ale slabo im idzie bo nie maja alternatyw
  • Odpowiedz
fidelio-fidelio
fidelio-fidelio
17.01.2026, 16:17:31
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 17.01.2026, 16:56:21 via Wykop
  • 0
@KanJaweuDieZweite: @fidelio-fidelio przy nastepnej umowie bedzie znow to samo - koniec rolnictwa i jego upadek tym razem juz ostateczny. Pol roku pozniej znow kremlaki nie beda o tym pamietac https://wiescirolnicze.pl/newsy/ceta-zniszczy-polskie-rolnictwo/
https://www.wrp.pl/rolnicza-solidarnosc-ceta-realne-zagrozenie/
  • Odpowiedz
Mokebe_Testo
Mokebe_Testo
Mokebe_Testo
14.01.2026, 12:40:43
  • 902
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 14.01.2026, 21:28:17 via Wykop
  • 0
@text: masz racje - nawet w Europie tego nie ma. Juz mamy problemy z konkurencyjnoscia na swiecie bo Chiny i Indie to nie sa zapoznione 100 lat za swiatem jak kiedys tylko naprawde grozna konkurencja. Nie wiem czego ludzie sie spodziewaja
  • Odpowiedz
JAn2
JAn2
JAn2
13.01.2026, 12:40:09
  • 91
Jakby ktoś nadal klaskał uszami na mądrości Trumpa krytykującego UE (swoją drugą koleś który pierwszy milion pożyczył od ojca i zdobył popularność robiąc z siebie pajaca w TV chyba nie powinien nikogo pouczać) macie tu porównanie poziomu życia w USA i w unii

#neuropa #4konserwy #ekonomia #gospodarka #polityka
JAn2 - Jakby ktoś nadal klaskał uszami na mądrości Trumpa krytykującego UE (swoją dru...

źródło: 0055843828

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 13.01.2026, 18:53:03 via Wykop
  • 1
@GalNonimus: @fraciu tu akurat jest taki problem ze ubóstwo to jest dochod ponizej polowy mediany w tym wypadku - wole gdy podawane to jest w wartosciach typu odpowiednik powiedzy sily nabywczej 20 dolarow dzienie itp. Bo w sposob na obrazu to mozesz zyc ubóstwie mimo tego ze na poziomie nieosiagalnym dla wiekszosci swiata. W ten sposob to akurat zasoby nie maja znaczenia a licza sie duzo bardziej nierownosci
Jesli
  • Odpowiedz
Coxex
Coxex
13.01.2026, 10:12:44
  • 60
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 13.01.2026, 13:09:36 via Wykop
  • 0
@Coxex: te Chiny to sa tam tylko dlatego ze naprawde jedynie skrajnie glupie jednostki ciagna do Rosji a kremlaki musza jakos swoja milosc uzasadnic. Robia wiec z np klubu dyskusyjnego Brics jakis rzeczywisty sojusz w propagandzie czy przypisuja sile polityczna i gospodarcza tych Chin do wszystkich ich czlonkow
  • Odpowiedz
ryszard-kulesza
ryszard-kulesza
ryszard-kulesza
11.01.2026, 07:42:34
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 11.01.2026, 18:52:40 via Wykop
  • 1
@ryszard-kulesza: tak sadze gdy bylo morderstwo w Jeleniej Gorze to bylo to samo caly tag zawalaony czyms takim
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
  • Strona 5 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking