Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
JanulaZgonula
JanulaZgonula

JanulaZgonula

Dołączył 5 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 75
  • Znaleziska 20
  • Mikroblog 55
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 9

1156

Oto jak wygląda "praca" na dyżurach

Oto jak wygląda "praca" na dyżurach

Życie lekarza :D

armiakrolewska
z
joemonster.org
dodany: 17.06.2026, 17:20:57
  • 149
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    szpitalnadoriel
  • #
    leczenie
  • #
    sluzbazdrowia
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 17.06.2026, 19:19:24 via Wykop
  • 0
Ehh widziałem, wybierz jakąś derme czy inne gowno, a nie robota 24/7, ale przynajmniej człowiek robi coś ciekawego
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3848

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

3 mln zł brutto zarobił w ubiegłym roku 32-letni ortopeda Michał Burczy,. To daje ponad 2,6 mln zł na rękę. W rozmowie z WP wyjaśnia, jak godzi pracę lekarza z byciem prezesem szpitala w Grójcu oraz równocześnie dyrektorem szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

tomasztomasz1234
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 16.06.2026, 19:43:49
  • 482
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    zdrowie
  • #
    konowalposting
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 17.06.2026, 04:51:58 via Wykop
  • 50
@potworzak21: zdecydowanie zgadzam się. Dość cwaniaków w naszym zawodzie.
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 17.06.2026, 05:48:39 via Wykop
  • 0
@DziendobryMireczku: jeśli robiłoby zabiegi to spokojnie pobije ten poziom, w nyc średnio 1mln usd
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 17.06.2026, 06:08:34 via Wykop
  • 0
Kurna krew człowieka zalewa, co za pazerniak. Byle tylko więcej,
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4808

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 15.06.2026, 11:53:58
  • 435
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 16.06.2026, 13:32:28 via Wykop
  • -1
@JoBackManhorse: Jezus tak, chce takiego systemu, bo jak sobie przypomnę o zostawaniu w robocie po jakimś dyżurze to mnie na wymioty zbiera - a tak to cyk, kończymy zmianę i dyro już nie może się uwziąć, można lecieć do prywaty
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 16.06.2026, 15:15:53 via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: Skąd mam wiedzieć, jak przyszedłem do roboty to zadzwoniłem do informatyków, którzy mi podali hasło do KM Medis. I co to jest rcp?
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 16.06.2026, 19:03:43 via Wykop
  • 0
Aaa dobra dobra, ale generalnie z tym były problemy jeśli chodzi o his, bo przecież nie logujesz się cały czas, no i czas rozpoczęcia pracy nie jest równoznaczny z czasem zalogowania się do komputera (tj dziś zalogowałem się o 7:30, chociaż teoretycznie praca zaczyna się o 8:00, ale przyszedłem wcześniej żeby zdążyć z poranną pracą przed zabiegiem). Pary cwaniaków u nas dostało bo system parkingowy działa na rejestrację, więc łatwo można sprawdzić

1554

Ustawa o zarobkach medyków. Rząd zdecydował

Ustawa o zarobkach medyków. Rząd zdecydował

Rząd przyjął projekt ustawy umożliwiającej zbieranie informacji o zarobkach medyków

Kosmita123
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 16.06.2026, 12:18:02
  • 153
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 16.06.2026, 15:18:40 via Wykop
  • 0
Kurde spoko, w końcu sprawdzę ile ci moi koledzy zarabiają ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jak słyszę że ktoś zrobił swoje zabiegi do 11 i później jedzie do prywaty to mnie krew zalewa
PS. Prawilnie przypominam, że później będzie można rozszerzyć zakres kogo można sprawdzić ;)
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2005

Zarobki lekarzy na poziomie światowych liderów

Zarobki lekarzy na poziomie światowych liderów

Lekarze zarabiający ponad 1mln na NFZ doganiają czołówkę światowych przywódców pod względem zarobków. Niektórzy mogliby zająć w tym rankingu całkiem zaszczytne miejsce,np. lekarz zarabiający 1,6mln, czyli więcej niż Donald Trump

boboliwo
z
politicalsalaries.com
dodany: 15.06.2026, 14:16:08
  • 208
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    pieniadze
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 16.06.2026, 13:25:46 via Wykop
  • 2
@piotrz1: ej bez kitu, czuję się teraz jak przegryw, 4 rok specki + 2 dyżury i wpada 11k na rękę przelewu. Ale za to nie muszę mieć bilokacji.

3505

Makabra w Warszawie. Głowa kobiety na kampusie uniwersytetu

Pokaż treści 18+

Makabra w Warszawie. Głowa kobiety na kampusie uniwersytetu

Na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu odnaleziono głowę kobiety..

Yakotak
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 07.05.2025, 17:42:06
  • 1697
  • #
    kampus
  • #
    uniwerek
  • #
    nauka
  • #
    zabawa
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 07.05.2025, 19:55:26 via Wykop
  • 29
@Ksiaze_igthorn: tak, będzie żałoba, wystarczy spojrzeć wyżej. Czy jakiś lekarz wsadził ci dzisiaj patyk między szprychy?
p0melo
p0melo
p0melo
05.05.2025, 12:56:05
  • 536
Lekarz świeżo po skończeniu studiów, bez specjalizacji, bez doświadczenia zawodowego chce zarabiać minimum 180 zł za godzinę, czyli 25k/msc i jak widać jest rozchwytywany, bo przychodnie rzucają się z propozycjami pracy. Po skończeniu specjalizacji ten lekarz zarabia 180 zł od pacjenta, przyjmuje 4 pacjentów w 1h czyli w godzinę zarabia ok. 700 zł. Miesięcznie daje to ok. 95 000 zł, rocznie jest to ponad milion złotych. Chodzi o specjalizacje medycyna rodzinna, internista,
p0melo - Lekarz świeżo po skończeniu studiów, bez specjalizacji, bez doświadczenia za...

źródło: obraz_2025-05-05_145321785

Pobierz
  • 203
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 05.05.2025, 18:52:54 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 11.01.2023, 19:02:49
  • 0
Siemka, mam pytanie dotyczące gładzi, panowie przyszli, położyli, to sobie tydzień schło, przeszlifowali i teraz tak, widzę że jest masa przebarwień/przeszlifowania, tak jakby gdzieś za długo żyrafę przykładali. Ogarniacie, czy grunt i farba to zakryją, czy np. trzeba jeszcze raz robić gładź?
#remontujzwykopem #gladz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula
Autor
11.01.2023, 19:51:06
  • 0
@forest23: @Quarel: @Nethiu:
Dzięki! A w miejscach, gdzie jakby prześwituje już tynk? To mnie najbardziej martwi
  • Odpowiedz
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 04.01.2023, 20:38:51
  • 0
Elo Mirki, mam problem nad którym już siedzę kilka godzin i kminię co zrobić.
Przygotowanie ściany do malowania, niemalowane wcześniej.

Na ścianach położone gładzie (Atlas Rapid), wyszlifowane, odpylone.
I teraz tak, którą opcję wybrać?
1)Grunt wodny 1 warstwa i potem lecimy malujemy kolor
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula
Autor
06.01.2023, 12:03:00
  • 0
Dziękuję Wam bardzo!
Zrobię tak że wybiorę farby, potem dam zalecany grunt i yolo, zobaczymy
  • Odpowiedz

609

Kia i jej 10 dealerów w Polsce z zarzutami od UOKiK

Kia i jej 10 dealerów w Polsce z zarzutami od UOKiK

UOKiK postawił zarzuty spółce Kia Polska oraz 10 dealerom tej koreańskiej marki motoryzacyjnej. Zdaniem urzędu doszło do nieuczciwego podziału rynku i zmowy

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 07.09.2022, 12:12:31
  • 130
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    uokik
  • #
    kia
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 07.09.2022, 19:04:15
  • 4
W 2021 zastanawiałem się mocno nad Xceed, oczywiście nie potrafiłem podjąć decyzji do 11.2021 - wtedy stwierdziłem że chcę Xceed w konkretnej wersji - ponad pół roku oczekiwania, mój gruz już wtedy się rozsypywał tak że strach było wsiąść za kółko :D Ale stwierdziłem że obdzwonię wszystkie salony w Polsce i akurat jeden, nad morzem, miał wystawionego nowego xceeda w dokładnie tej wersji którą chciałem (silnik, normalne zegary, aeb), bo klient nie
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 08.09.2022, 14:50:02
  • 1
@Reinspired: Wiesz co, z perspektywy około 20k najechanych w tym roku, naprawdę fajnie :) Samochód jest używany praktycznie codziennie, średnio 50km/d, silnik 1.6 t-gdi 207koni, fajnie to chodzi, aczkolwiek swoje spala, ostatnia trasa 300km ze średnią 140km/h i wyszło ponad 8l/100km, ale przy jeździe 120-130km/h wychodzi średni 7l/100km więc nie jest źle (znajomy w ceedzie ma 1.5 t-gdi i tam nie jest niczym dziwnym spalanie 6l/100km na trasie). Sporo ludzi
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 05.04.2022, 18:00:23
  • 0
#analizadanych #statystyka #statistica
Siema statystyczne Mirki, potrzebuje troubleshoot w kwestii oprogramowania statisticii - kojarzycie może co i gdzie trzeba kliknąć żeby porównać kilka zmiennych jakościowych - tj. chodzi mi o sytuację w której zmienną grupującą jest grupa ludzi (I-lubiąca marchewki, II-nie lubiący marchewek) a zmienna badana ma kilka wartości jakościowych (np. dieta: I-klasyczna, II-wege, III-wegan)? Robiłem to z 5 lat temu i trochę mi się zapomniało
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SkrajnieZdegustowany
SkrajnieZdegustowany
06.04.2022, 14:47:26
  • 0
Chyba musisz utworzyć etykietę tekstową i nadać wartości liczbowe jednej z grupujących. Czyli np. 0/1/2 itp. Albo ujemne @JanulaZgonula:
  • Odpowiedz

648

Nie ma chętnych na chirurgię, internę, onkologię. 1987 wakatów na rezydenturach

Nie ma chętnych na chirurgię, internę, onkologię. 1987 wakatów na rezydenturach

To oznacza kłopoty w zapewnieniu w ochronie zdrowia potrzebnej liczby lekarzy w wielu specjalnościach, m.in. w chirurgii ogólnej, medycynie ratunkowej, internie, onkologii klinicznej

LOTA
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 26.01.2022, 08:38:09
  • 244
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    nauka
  • #
    lekarz
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 27.01.2022, 09:28:08
  • 12
Oj tak, cudowna chirurgia, poniżej wymieniam kilka benefitów:
-czas pracy zazwyczaj 7-18 (no bo jak coś się wykrzaczy na bloku to nie ma zmiłuj, trza operować)
-często feudalny system (dzięki buddzie nie wszędzie, coraz więcej fajnych miejsc ale jednak)
-nie weźmiesz dyżuru? To może nie będziesz rozpisany do zabiegu
-wycena procedur od nfz gorsza niż miska ryżu
-jak chcesz wyjechać na urlop to masz potem 2x więcej dyżurów
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

366

Ciemna strona Śląska w 5K HDR

Ciemna strona Śląska w 5K HDR

5K Ultra HD - Trip to Poland Shot over 1 year traveling all over our the beautiful Silesia Region in Poland, from Bytom, to the Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice and of course Chorzów. This footage was captured in natively in 5K UHD (2880p) and 60fps resolution. LICENSING &...

MarcinBtm
z
youtube.com
dodany: 24.01.2022, 17:39:44
  • 133
  • #
    polska
  • #
    slask
  • #
    bytom
  • #
    chorzow
  • #
    zabrze
  • #
    rudaslaska
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 25.01.2022, 11:54:29
  • 1
@k-a-z: Na rokitnicy i helence masz większą szansę być gonionym przez dziki niż przez dresów xD średnio co roku przyjeżdżamy sobie tam do lasu z żonką żeby sobie powspominać.
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 13.12.2021, 17:43:42
  • 1
Mirki, macie do polecenia (albo ktoś z was zajmuje się taką fuchą) jakiegoś projektanta/architekta wnętrz w Katowicach/na Górnym Śląsku? Potrzebuje pomocy w urządzaniu mieszkania (mam zapas czasu, Q2 2022).
#nieruchomosci #architektura #wnetrza #architekturawnetrz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FTR
FTR
FTR
13.12.2021, 21:10:54
  • 0
@JanulaZgonula: Odezwij się na priv ;)
  • Odpowiedz
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 14.10.2021, 14:09:23
  • 0
Siema, mirki ogarniacie może jak jest teraz z wynajmem samochodu na teneryfie? Lecę 10 listopada i jak ostatnio patrzyłem to było multum ofert, a teraz patrze i zero, nic na cicar ani payless.es. Ogarniacie może czy to jakiś błąd czy już po prostu nie obsługują wynajmu w tym terminie?
#teneryfa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula
Autor
18.11.2021, 12:12:34
  • 0
@AdventureTime: Elko, sory że tak późno odpisuje, dopiero co wróciłem i powiem tak, jak masz z Cicar taką fajną cene to super, musiałeś już płacić? Ja niestety z Cicar już w ogóle nie miałem opcji, natrafiłem na Kanarypopolsku.pl, gdzie okazało się że ceny są tak z 1,5-2x większe, ale w akcie desperacji zabookowałem. Później na grupce fb "teneryfa na własną rękę" znalazłem kogoś, kto pracuje w wypożyczalni w Las Americas
  • Odpowiedz

947

2020 Toyota Corolla - 2500 km przebiegu i rdza, rdza, rdza

2020 Toyota Corolla - 2500 km przebiegu i rdza, rdza, rdza

2500km przebiegu. ASO twierdzi, że "tak ma być i wszystkie tak mają".

rkadjar
z
youtube.com
dodany: 12.10.2021, 09:23:35
  • 328
  • #
    afera
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    rdza
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 12.10.2021, 15:53:03
  • 7
Rozmawiałem niedawno z handlowcem Toyoty, ponieważ do końca roku chcę kupić nowe auto (stary gruz już ledwo zipie), no i generalnie z rozmowy wyszło że Corolle w sedanie i kombi są produkowane na "biedniejsze" rynki (od Polski na wschód), gdzie te nadwozia są popularniejsze (jako taksy itp) i są produkowane w fabrykach chyba w Turcji, a HB są dedykowane na rynek "zachodni" (generalnie rzecz ujmując), ponieważ tam są popularniejsze, i w związku
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

298

Nikiszowiec - górnicze osiedle w Katowicach z ponad stuletnią historią

Nikiszowiec - górnicze osiedle w Katowicach z ponad stuletnią historią

Z czym Wam się kojarzą Katowice? Kopalnie, spodek, GKS? Dzisiaj poznajcie Nikiszowiec - osiedle zbudowane dla górników i mające zapewnić im wszystko co potrzebne do życia po pracy w kopalni!

jakub-juszynski
z
tymrazem.pl
dodany: 06.09.2021, 07:20:39
  • 105
  • #
    polska
  • #
    katowice
  • #
    slask
  • #
    podroze
  • #
    podrozujzwykopem
  • #
    turystyka
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 07.09.2021, 07:16:12
  • 39
@jakub-juszynski: Obecnie są tam całkiem ładnie wyremontowane mieszkania na sprzedaż, wydaje mi się że dzielnica powoli przechodzi z fazy bycia nieprzyjazną dla nowych mieszkańców do takiej trochę offowej, modnej dzielnicy :)
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 07.09.2021, 07:16:49
  • 4
@Miijjii: Zdecydowanie tak, świetne miejsce, jeszcze oprócz tego Cafe Byfyj który jest jakieś 100 metrów obok jeśli chodzi o słodycze :D

607

Dane z prywatnych podmiotów medycznych płyną na rządowe serwery

Dane z prywatnych podmiotów medycznych płyną na rządowe serwery

Witam Wykopowiczów Czy wiecie, że od 1 lipca 2021 weszła w życie obowiązkowa integracja baz danych pacjentów prywatnych praktyk lekarskich z rządowym systemem P1? Po polsku mówiąc, państwo wie, że Kowalski leczy prywatnie hemoroidy a Nowak korzysta prywatnie z usług psychologa. Obowiązkowa...

snup-siup
z
wykop.pl
dodany: 02.07.2021, 22:44:52
  • 152
  • #
    polska
  • #
    inwigilacja
  • #
    orwell
  • #
    medycyna
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 03.07.2021, 12:23:45
  • 0
@diem: Zastanawiam się trochę jak to wygląda, ponieważ praktycznie podmiot ma jakieś swoje oprogramowanie, np. AMMS, mMedica, jakieś drEryk i inne multum softów. Czy teraz to wygląda tak, że dane mogą być automatycznie zaciągane z np. AMMS do P1? Czy trzeba oczywiście samodzielnie uzupełnić w P1 dane pacjenta? Dałbyś radę mi to wytłumaczyć łopatologicznie? (Explain it to me like to a golden retriever xD)
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 03.07.2021, 21:07:24
  • 0
@diem: Oo dzięki, dobrze wiedzieć, a orientujesz się czy to także dotyczy stomatologii, która opiera się w praktycznie 3/4 na prywacie?
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 20.06.2021, 16:34:33
  • 0
Mirki, mam zagwozdkę, mieszkanie na które trafiłem (deweloper) ma przed sobą czerpnię terenową - o ile nie przeszkadza mi to w sposób estetyczny (minimalnie zasłania widok od tej strony od której nie ma słońca), to zastanawiam się czy to hałasuje? Albo czy jest możliwość, że np. będzie z tego wywiewało spaliny z garażu podziemnego (mieszkanie parter)? Miał ktoś z was z tym doczynienia?
#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Colo99
Colo99
20.06.2021, 20:13:50 via iOS
  • 1
@JanulaZgonula: nic nie zauważysz.
  • Odpowiedz

428

Zderzenie dwóch aut i roweru za 70 tys. złotych!

Zderzenie dwóch aut i roweru za 70 tys. złotych!

Na skrzyżowaniu Bitwy Warszawskiej 1920 roku z ulicą Szczęśliwicką na Ochocie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki BMW i audi. Po zderzeniu BMW wjechało w rowerzystę. Jak mówił cyklista rower wart jest nawet 70 tys. złotych!

kantek007
z
warszawawpigulce.pl
dodany: 28.05.2021, 10:10:36
  • 571
  • #
    warszawa
  • #
    rower
  • #
    polskiedrogi
JanulaZgonula
JanulaZgonula
JanulaZgonula 29.05.2021, 08:34:09
  • 3
@takitamtam: Na tym poziomie to mają uzasadnienie tylko dla posiadaczy i podobnych freaków :) Osobiście nie wierzę że amatorom (jak się domyślam ww. gość jest amatorem) robi to jakąś specjalną różnicę. Oczywiście w większości przypadków cena jest powiązana z technologią i przede wszystkim wagą (ale prawilnie przypominam, że największą różnicę w wadze roweru robi kolarz, więc jak ważysz 100kg to zmiana śrubek na tytanowe nie pomoże). Tutaj do tego dochodzi
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 24.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking