Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko133
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Exil12
Exil12

Exil12

Dołączył 4 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1792
  • Znaleziska 327
  • Mikroblog 1465
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 13
Exil12
Exil12
Exil12 28.11.2024, 15:18:30
  • 7
#nieruchomosci

Chyba nie było: Betonowo złoto kiszone od 2006 r.
Mieszkanko w Warszawie w stanie deweloperskim ;)

https://x.com/Alojzy_Dziaslo/status/1862054154350272626
Exil12 - #nieruchomosci 

Chyba nie było: Betonowo złoto kiszone od 2006 r.
Mieszkank...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12
Autor
28.11.2024, 15:38:30 via Wykop
  • 0
@pogromca_kucy: widizlem. Tylko kto tak robi i po co? Jaki ktoś miałby w tym cel?
  • Odpowiedz
Exil12
Exil12
Exil12
Autor
28.11.2024, 15:39:19 via Wykop
  • 0
@pogromca_kucy: i nawet jak, to i tak stało tak niby 6 lat.
  • Odpowiedz
gymw8nhnzd
gymw8nhnzd
gymw8nhnzd
28.11.2024, 13:28:44
  • 249
Byłem sceptycznie nastawiony do elektryka, ale kolega sobie mocno zachwalał i spróbowałem:

Tesla 3 standard, ~50kWh bateria LFP, pompa ciepła, tył napęd ~300KM i 5,5s do 100 km/h. Zasięg mocno zróżnicowany od temperatury i prędkości, w moim przypadku jakieś 350-500km na jednym lądowaniu.

Co mnie skłoniło do zakupu? Jeżdżę 95% czasu po mieście wokół komina, rzadko kiedy trasy do 100km a raz w roku może 500km do rodzinki.
1) stosunkowo dobre przyspieszenie jak
gymw8nhnzd - Byłem sceptycznie nastawiony do elektryka, ale kolega sobie mocno zachwa...

źródło: IMG_5512

Pobierz
  • 231
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 28.11.2024, 15:21:57 via Wykop
  • 8
@stary_grat: Ty byś wolał warczące V8, użuwane za 100k, a inny woli kupić nowe auto, bez obsługowe, które służy do przemieszczania się z punku A do B i mieć w------e.

Sam od 1,5 roku jeźdzę Telsą Y i na ładowarkach byłem max 10 razy, z czego 2-3 z ciekawości, żeby zobaczyć jak w danej lokalizacji działają itp.

Większość osób, kupując elektryki podpina je pod domem i ładowarki widzi kilka razy w
  • Odpowiedz

1459

Stop Killing Games - Inicjatywa zebrała poparcie w koniecznych siedmiu krajach

Stop Killing Games - Inicjatywa zebrała poparcie w koniecznych siedmiu krajach

Do listy dołącza Irlandia. Potrzebne jeszcze 600 tysięcy głosów z całej Europy aby sprawą zajął się Parlament EU. Jest na to 8 miesięcy. Podpisujcie! Namówcie znajomych, rodziców, wujków, ciotki itd. Każdy głos jest ważny, każdy głos się liczy.

planarize
z
eci.ec.europa.eu
dodany: 27.11.2024, 17:35:05
  • 178
  • #
    gry
  • #
    pcmasterrace
  • #
    steam
  • #
    konsole
  • #
    playstation
  • #
    stopkillinggames
Exil12
Exil12
Exil12 28.11.2024, 10:39:47 via Wykop
  • 0
@marw: ale skąd wiesz których gier to będzie dotyczyć?
Liryczne_MMA
Liryczne_MMA
28.11.2024, 07:23:25
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 28.11.2024, 09:22:19 via Wykop
  • 6
@Liryczne_MMA: tego kozaka x-bolta mam w plecaku zawsze, bo w razie czego strata żadna, a robi robotę :)
  • Odpowiedz
Corrny
Corrny
28.11.2024, 06:51:04
  • 208
Nie boicie się w tym Toruniu, że ktoś się dowie, że wydaliście na to 44 tys 100 zł? No właśnie się pan dowiedział i co?

#torun #heheszki #inwestycje
Corrny - Nie boicie się w tym Toruniu, że ktoś się dowie, że wydaliście na to 44 tys ...

źródło: temp_file8558629331641743265

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 28.11.2024, 08:41:04 via Wykop
  • 10
@Corrny: łatwo powiedzieć, ale pytanie na co poszedł ten hajs.

Czy na wsadzenie tych roślin, których jednak jest sporo + przygotowanie terenu, piach itd. Wiadomo, że te same badyle i reszta nie kosztowała tyle, ale pewnie w przetargu jest jeszcze wpisane, że wykonawca zapewnia opiekę/pielęgnację przez X czasu itp.
  • Odpowiedz
Exil12
Exil12
Exil12 28.11.2024, 09:13:49 via Wykop
  • 2
@Bordomir: ale nikt tak nie uważa...

Tylko typ wrzuca zdjęcie, bez informacji co było dokładnie w przetargu do zrobienia itp i co wchodzi w zakres.
Czy to same badyle, czy też dużo więcej, jak np. pielęgnacja przez x czasu.
A nikt nie bedzie np. przez 3 czy 5 lat przyjeźdzać, przycinać, podlewać, nawozić itd tego za darmo.

Bo łatwo wrzucić fotę czegoś tam i powiedzieć heheh patrzcie 50k za 10
  • Odpowiedz
koxx
koxx
koxx
27.11.2024, 23:03:47
  • 0
Na powierzchnię dna około 13 cm × 60 cm = 780 cm²
Starcza dwie puszki Eleocharis parvula (in-vitro) puszka 10cm XXL?

#akwarystyka #akwarium
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 28.11.2024, 08:42:39 via Wykop
  • 1
@koxx: napisz do sklepu :)
  • Odpowiedz
Kantar
Kantar
23.11.2024, 15:13:15
  • 72
Moja żona jest w ósmym miesiącu ciąży.
I tak skomentowałem dziś, że wygląda jak spompowana i ogólnie ciąża nieźle zmienia (pobrzydza) twarz itd.

Ale nie tak negatywnie, tylko ogólne przemyślenie bo wiadomo, że po ciąży to zniknie. Więc nie nazywam ją ogólnie brzydką tylko akurat w tym konkretnym stanie, że wygląda gorzej.

Daaawno tak się nie obraziła. Nie wiem czy to hormony czy faktycznie aż tak mocno pojechałem. xD Ale nie wydaje
  • 259
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 23.11.2024, 16:54:50 via Wykop
  • 100
@Kantar: jeśli to nie bait, to jesteś debielm.

Myślisz że ona lustra nie ma? :)

A duża część kobiet myśli potem o tym, czy będzie jescze atrakcyjna itp.

A tu chłop na pełnej jej mówi, że jest gruba :d
  • Odpowiedz
Bdzigost
Bdzigost
23.11.2024, 09:33:25
  • 3
Mirandy, pytanie. Córka chce rybkę na urodziny i zastanawiam się nad tym skąd ją wziąć. Kierować się do pierwszego lepszego zoologa czy uderzyć do stricte akwarystycznego? Tu nie będzie nic wyszukanego - jakiś bojownik kolorowy. Polecicie coś na Śląsku? Bielsko, Cieszyn, Skoczów, Pszczyna, Tychy, Żory - nie dalej niż Katowice
#pytanie #pytaniedoeksperta #akwarystyka #slask
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 23.11.2024, 12:33:21 via Wykop
  • 2
@ZielonyKciuk: u mnie tak samo za młodu. Dostałem mieczyka na dzień chłopaka od dziewczyna podstawówce. Po pół roku już stary wstawiał 200L wannę do chałupy :D
  • Odpowiedz

476

Może i w Rosji brakuje lokomotyw, ale za to kontenerów i wagonów też nie mają xD

Pokaż treści 18+

Może i w Rosji brakuje lokomotyw, ale za to kontenerów i wagonów też nie mają xD

Kryzys logistyczny na rosyjskiej kolei to nie tylko problem wewnętrzny ma on ogromny wpływ na cały rosyjski handel. Z powodu sankcji brakuje lokomotyw, wagonów i kontenerów. Ale za to bieda jest.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 21.11.2024, 13:21:11
  • 87
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    pociagi
  • #
    kolej
  • #
    transport
Exil12
Exil12
Exil12 22.11.2024, 15:40:08 via Wykop
  • 2
@Zenekpawel: masz 143 milionowy kraj. Wystarczy, że 0,5% z tych ludzie ma pieniadze i już masz 700 tys ludzi, którzy mogą jeździć na wakacje w Tajlandii.

To tak jakby na podstawie osób, które można spotkać na Okęciu oceniać, czy ludzie w Polsce są biedni czy bogaci.
Exil12
Exil12
Exil12 23.11.2024, 12:24:25 via Wykop
  • 0
@Zenekpawel: tylko tej klasy sredniej jest tam mniej % niz na zachodzie, a druga sprawa, to rosjanie maja mocno ogrniczone teraz, gdzie moga jechac na wakacje.

638

System kaucyjny z ważnymi zmianami. Sejm przegłosował nowelizację

System kaucyjny z ważnymi zmianami. Sejm przegłosował nowelizację

Juz za rok od 1.10.25r. wszystkie butelki plastikowe do 3l, wielorazowe butelki szklane do 1,5l i puszki zdrożeją od ,50gr do 1zl inflacja lubi to. Warto zapamiętać kto jak głosował.

Efesmalt
z
zielona.interia.pl
dodany: 21.11.2024, 21:34:54
  • 226
  • #
    ekologia
  • #
    recykling
  • #
    klimat
  • #
    inflacja
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
Exil12
Exil12
Exil12 22.11.2024, 15:41:09 via Wykop
  • -1
@Hirch: jak ci ludzie na zachodzie europy sobie radzą?
dannykay
dannykay
dannykay
20.11.2024, 06:27:20
  • 10
#nieruchomosci #warszawa #wynajem

Fajnie się tam bawicie w tej stolicy. Cena kosmos.
dannykay - #nieruchomosci #warszawa #wynajem

Fajnie się tam bawicie w tej stolicy. C...

źródło: Zrzut ekranu 2024-11-20 071958

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 20.11.2024, 08:04:48 via Wykop
  • 1
@dannykay: czynsz 1100 zł za 56 m2?

co oni w tym czynszu mają?
Koleś kanapki robi na śniadanie?
  • Odpowiedz
usunalemkontozebybyanonimowy
usunalemkontozebybyanonimowy
20.11.2024, 05:29:07
  • 1947
Hej, do końca tygodnia pracuje w większym januszeksie biurowym. Po oznajmieniu swojej decyzji o zmianie pracy większość się na mnie obraziła i skazała na ostracyzm "społeczny" na ostatnie dni mojej pracy. Mam wrażenie że w takich firmach większość załogi to ofiary syndromu sztokholmskiego. Proponowałem że dokończę swoje sprawy do końca miesiąca, ale szefowa się obraziła i kazała zawijać mandzur wcześniej. Chęć zarabiania więcej niż 4000 netto to jest obraża majestatu dla "królowej"
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 20.11.2024, 07:51:19 via Wykop
  • 6
@usunalemkontozebybyanonimowy: jakieś dziwne miejsce.

Ja zawsze jak odchodziłem to ludzie mega mili, pytali gdzie, lekko zazdrościli, ale tak z sympatią itd.

Ale nigdy nie było tak, żeby ktoś był do mnie wrogo nastawiony.
  • Odpowiedz

622

Nie chcecie elektryków? Już my was przekonamy - 40 000 zł dopłat

Nie chcecie elektryków? Już my was przekonamy - 40 000 zł dopłat

Nowe rozdawnictwo - Mój elektryk 2.0 - Projekt przewiduje dopłaty sięgające nawet 40 000 zł. Będzie premiować złomowanie aut spalinowych

PIAN--A_A--KTYWNA
z
auto-swiat.pl
dodany: 19.11.2024, 13:23:10
  • 289
  • #
    samochody
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    motoryzacja
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
Exil12
Exil12
Exil12 20.11.2024, 07:50:06 via Wykop
  • 1
dopłaty są ujowe, ale rynek elektryków ma jeden plus. Jest zdominowany przez Teslę.

I o ile na zachodzie to gdzieś tam dostoswują ceny do dopłat itp., to w Polsce Tesla ma w------e.

I owszem, model 3 i Y łapią się na dopłaty, ale tylko w przypadku firm, bo dla os. fizyczynych tylko najsłabsze wersje.
A te mocniejsze Y długo się w ogóle nie łapały, choć jedyne co Tesla miusiała zrobić to obniżyć cenę
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1416

Fakro. W Polsce przez cztery lata nie dostali pozwolenia. Teraz budują w USA

Fakro. W Polsce przez cztery lata nie dostali pozwolenia. Teraz budują w USA

Ryszard Florek, prezes Fakro: Chcieliśmy to zrobić w Polsce, ale przez cztery lata nie dostaliśmy pozwolenia na budowę stwierdził. W związku z tym kupiliśmy halę w Ameryce Północnej dodał.

blastocysta
z
strefabiznesu.pl
dodany: 18.11.2024, 18:19:47
  • 184
  • #
    fakro
  • #
    budownictwo
  • #
    okna
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 16:58:00 via Wykop
  • 2
@paulander90: ludzie codziennie tłumami dojeźdzają z Radomia czy Łodzi do Warszawy do pracy i wracają wieczorem do domu, bo lepiej płacą.

To sądzisz, że jak zrobią dobra połączenie z Nowego Sącza ludzie nie stwierdzą, że wolą pojechać do Krakowa itp., żeby lepiej zarobić?
too_late_to_be_true
too_late_to_be_true
18.11.2024, 09:05:30
  • 450
#nieruchomosci #polityka
toolatetobetrue - #nieruchomosci #polityka

źródło: bezpiecznykredyt2

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 18.11.2024, 11:05:01 via Wykop
  • 2
@Psychololek: nie przesadzajmy, wcale nie tak mało tam miejsc, a bardziej, że Japończycy bardziej niż my patrzą na karierę, a tej na prowincji nie zrobisz.

I druga sprawa, to imigracja tam w ogóle nie istnieje, wiec nie mają czym zasypać nawet minimalnie dziury demograficznej. U nas chociaż ukraińcy i inni trochę (nie dużo ale zawsze) ratują sytuację.
  • Odpowiedz
Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 11:20:32 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 14:23:54 via Wykop
  • 0
@Psychololek: gdzie?

Tam nie brakuje miejsca, per se, jak trzeba to i by 2x tyle Japończyków zmieśli, ale jak wszędzie na świecie, ludzie pchają się do miasta.
A w Japonii pchali się jeszcze bardziej. Ale właśnie pchali.

Bo już się nie pchają, bo ich nie przybywa, a ubywa i społeczeństwo się
  • Odpowiedz
emerald-city
emerald-city
19.11.2024, 10:07:29
  • 114
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 11:46:59 via Wykop
  • 0
@emerald-city: jakiś link?
  • Odpowiedz
yosemitesam
yosemitesam
19.11.2024, 08:58:50
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 10:26:19 via Wykop
  • 1
@yosemitesam: ale użycie broni nuklearnej spowoduje odpowiedź, bo nikt z takimi wariatami nie będzie już negocjował. To już byłoby przegięcie dla wszystkich, łącznie z Chinami, Inidiami i resztą tego całego Bricks.

Dla wszystkich to Rosja z Ukrainą mogą się n---------ć, ale w momencie jak Ruskie wyciągnać sprzęt, to imo nawet pomarańczowy nie będzie dla nich miły.
  • Odpowiedz

1050

Latami dręczyli sąsiadów. Matka stanie przed sądem, jej dzieci trafią do psychia

Pokaż treści 18+

Latami dręczyli sąsiadów. Matka stanie przed sądem, jej dzieci trafią do psychia

Rodzina K. z Podkarpacia zgotowała swoim sąsiadom prawdziwe piekło. Były wyzwiska i groźby śmierci. Kamery śledziły każd

balatka
z
fakt.pl
dodany: 18.11.2024, 21:14:18
  • 160
  • #
    podkarpacie
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    prawo
  • #
    patologiazewsi
Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 08:12:54 via Wykop
  • 8
@Cozzie: może nie koniecznie dokończą tam żywot, choć jest taka szansa, ale brak poczytalność i choroba psychiczna to nie jest właśnie karta "wyjście z więzienia" jak się niektórym wydaje. Tylko właśnie trafiasz tak, że możesz mieć p--------e przez lata.
A z wiezienia byś wyszedł po roku czy dwóch i wiesz, kiedy ta kara się skończy.
Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 09:02:15 via Wykop
  • 2
@HeniekZPodLasu: a teraz będą mieć wszędzie łatkę wariatów, osób psychicznie chorych.
Myślisz, że ktoś teraz będzie im pomagać/chronić?
Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 10:21:53 via Wykop
  • 1
@cyk21: trzeba by było być wybitnie dobrym aktorem, żeby być w stanie udwać chorobę, a jak tak zrobili, to są wybitnie głupi xD
raul7788
raul7788
raul7788
19.11.2024, 06:58:59
  • 233
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exil12
Exil12
Exil12 19.11.2024, 08:08:54 via Wykop
  • 5
@Miszcz_Joda: jego nikt nie lubił, albo może po prostu większość była obojętna.

Raczej nikt nie był pozytywnie nastawionym, że z Probierzem to zrobią wyniki, bo niby na jakiej podstawie?
Chłop nawet na warunki ekstraklasy nie ma spektakualrnych osiągnięć, a ostatnie jakie miał, to lata temu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17
  • Strona 7 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 08.06.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 08.02.2024

    Komentator
  • Gadżeciarz
    od 11.03.2024

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.11.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking