Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko144
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
D1_MIRAS
D1_MIRAS

D1_MIRAS

Dołączył 10 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10939
  • Znaleziska 4003
  • Mikroblog 6936
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4

1873

Nie żyje Jacek Magiera

Nie żyje Jacek Magiera

Jacek Magiera, asystent selekcjonera reprezentacji Polski oraz były trener m.in. Legii i Śląska, zmarł po zasłabnięciu podczas treningu biegowego. Miał 49 lat.

matixrr
z
pzpn.pl
dodany: 10.04.2026, 09:04:02
  • 313
  • #
    mecz
  • #
    pilkanozna
  • #
    sport
  • #
    polska
  • #
    reprezentacja
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 10.04.2026, 10:58:02 via Wykop
  • -1
@text: Na wygląd trzeba sobie zapracować.
asdfghjkl
asdfghjkl
03.04.2026, 08:06:23
  • 93
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 03.04.2026, 13:02:39 via Wykop
  • 1
@asdfghjkl: To idź do roboty na myjnię dla ciężarówek. Wyszumisz się po wsze czasy i jeszcze zarobisz.
  • Odpowiedz

1009

Artemis II poleciał!

Artemis II poleciał!

Z Centrum Kosmicznego im. Kennedyego na Florydzie wystartowała misja Artemis II pierwsza od 53 lat załogowa wyprawa NASA w okolicę Księżyca.

kapusta5
z
rmf24.pl
dodany: 02.04.2026, 05:04:51
  • 274
  • #
    ciekawostki
  • #
    wykop
  • #
    kosmos
  • #
    nauka
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 02.04.2026, 08:44:58 via Wykop
  • 5
Gdyby ludzie zamiast interesowaniem się polityką i prowadzeniem wojen, konkurowali osiągnięciami w podboju kosmosu ten świat byłby lepszym miejscem.


@x-rated:
D1_MIRAS - >Gdyby ludzie zamiast interesowaniem się polityką i prowadzeniem wojen, ko...

źródło: comment_1590958798aelqu3TsoVQImijQEYI722

Pobierz

815

Polscy kierowcy należą do najbardziej trzeźwych w Europie

Polscy kierowcy należą do najbardziej trzeźwych w Europie

99,8% badanych kierowców jest trzeźwych, 97,2% pamięta o pasach, 97,1% nie trzyma telefonu w ręku, ale tylko 21,1% respektuje limity prędkości w obszarze zabudowanym.

matixrr
z
elektromobilni.pl
dodany: 29.03.2026, 14:36:58
  • 284
  • #
    polskiedrogi
  • #
    motoryzacja
  • #
    kierowcy
  • #
    prawojazdy
  • #
    polska
  • #
    alkoholizm
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 29.03.2026, 20:58:56 via Wykop
  • 5
Co dokładnie znaczy, że 99,8% badanych kierowców jest trzeźwych? Cała Europa Zachodnia ma normę 0,5 promila. W Anglii 0,8. U nas jest drakońskie 0,2 żeby podbijać statystykę poprzez poranne łapanki "wczorajszych", którzy wydmuchają 0,3 promila o szóstej rano i pokazywać jakimi pijakami są Polacy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

276

Radio FM obowiązkowe w smartfonach!

Radio FM obowiązkowe w smartfonach!

Indyjski rząd wprowadził nakaz, by każdy nowy smartfon był wyposażony w radioodbiornik FM. U nas też coraz trudniej kupić smartfon z radiem offline...

lapagapa
z
mgsm.pl
dodany: 28.03.2026, 16:39:24
  • 119
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    telefony
  • #
    smartfon
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 28.03.2026, 21:21:47 via Wykop
  • 0
forsowanie DAB ma taki sam sens jak forsowanie w 2026 FAXa jako alternatywę dla tradycyjnej poczty.


@fafankulo: Mimo to unijne przepisy wymagają aby każde nowe auto od kwietnia 2023 roku miało fabrycznie zamontowany tuner DAB+

1306

Powrót wymiennych baterii coraz bliżej. Czy giganci są gotowi na unijne regulacj

Powrót wymiennych baterii coraz bliżej. Czy giganci są gotowi na unijne regulacj

Rezygnacja z łatwo wymiennych baterii była uznawana za jedną z najbardziej irytujących decyzji producentów m.in. smartfo

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 26.03.2026, 08:03:12
  • 452
  • #
    ue
  • #
    baterie
  • #
    telefony
  • #
    elektronika
  • #
    ciekawostki
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 26.03.2026, 09:41:57 via Wykop
  • 8
O ile mi wiadomo klienci sami preferowali cieniutkie "slim fit" smartfony, które siłą rzeczy muszą mieć wklejoną baterię. Jak ktoś chce z łatwo wymienialną baterią to na rynku jest mnóstwo telefonów, które mają taką możliwość. Tylko co nam po tych bateriach jak niektóre modele tracą wsparcie po kilku latach od wypuszczenia na rynek.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2818

Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan

Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan

W tle śledztwa jest policyjny układ, w którym za flaszkę, drewno do kominka czy rabat na płyn chłodniczy miało się załatwiać ulgowe traktowanie na drodze: bez mandatu, bez punktów, z ingerencją w kontrolę. Z akt wynika też, że na komendzie działał kod pogodowy do oznaczania krewnych i znajomych".

Pan_od_Internetu
z
dziennikwschodni.pl
dodany: 25.03.2026, 06:42:44
  • 213
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    wydarzenia
  • #
    szpital
  • #
    prawo
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 25.03.2026, 16:45:21 via Wykop
  • 10
To była wyjątkowa sytuacja. Dyrektor prawdopodobnie jechał samochodem „powszechnie odbieranym jako wypas”, tj. wysokiej klasy, drogiej marki, wyposażonym w różnego rodzaju zabezpieczenia. Prowadzący takie auto może nie mieć wrażenia prędkości i ulec złudnemu wrażeniu, że jedzie bardzo wolno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jmuhha
jmuhha
25.03.2026, 05:48:47
  • 453
Co pamiętacie z Polski lat 2000 czego nie ma teraz?
jmuhha - Co pamiętacie z Polski lat 2000 czego nie ma teraz?

źródło: 1000025952

Pobierz
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 25.03.2026, 10:21:09 via Wykop
  • 3
@jmuhha: Budki telefoniczne, karty magnetyczne, telefony komórkowe z antenką, naliczanie minutowe, płatność kartą od np. 20 zł Polonezy Caro Plus, Autosany H9, kasety z muzyką disco polo. Do tego bieda, bezrobocie, wysoka przestępczość, zabieranie do domu radia samochodowego, blokady na kierownicę i co chwilę brutalne napady, strzelaniny, wybuchy.
  • Odpowiedz

1867

Na Słowacji Diesel za 1.574 EUR = 6.74 PLN Tankowane 22.03.2026

Na Słowacji Diesel za 1.574 EUR = 6.74 PLN Tankowane 22.03.2026

Dziś tankowałem ON na Słowacji przy przejściu granicznym z Czechami za ok. 6.75 za litr. U nas powyżej 8 zł. Żeby to jeszcze była szemrana stacja.

graffer
z
wykop.pl
dodany: 22.03.2026, 19:49:12
  • 338
  • #
    paliwo
  • #
    ekonomia
  • #
    slowacja
  • #
    orlen
  • #
    polska
  • #
    kartonland
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 22.03.2026, 22:31:15 via Wykop
  • 8
Jak się wzięło drugi naród na utrzymanie to tak jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

335

Prezydent RFN: Ramadan częścią życia religijnego Niemiec

Prezydent RFN: Ramadan częścią życia religijnego Niemiec

Z okazji zakończenia muzułmańskiego miesiąca postu ramadanu prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier skierował pozdrowienia do wyznawców islamu w Niemczech.

uncles
z
dw.com
dodany: 21.03.2026, 15:58:04
  • 116
  • #
    niemcy
  • #
    ramadan
  • #
    islam
  • #
    4konserwy
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 21.03.2026, 23:40:02 via Wykop
  • 23
@Earna: Widać zabory. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1112

Ukraińskie auta bez obowiązkowych przeglądów w Polsce

Ukraińskie auta bez obowiązkowych przeglądów w Polsce

Ukraińskie auta zarejestrowane na Ukrainie mogą legalnie jeździć po polskich drogach bez polskich przeglądów technicznych. Podstawa prawna to Konwencja wiedeńska z 1968 roku. Ukraina zniosła obowiązkowe przeglądy dla prywatnych aut osobowych już w 2011 roku. Ten wyjątek obowiązuje do dziś

WyskoczNaWakacje
z
auta.chinskisamochod.com
dodany: 20.03.2026, 14:53:44
  • 151
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    wykop
  • #
    prawo
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 21.03.2026, 15:05:52 via Wykop
  • 2
To jest skandal, że mniej zamożni Polacy są represjonowani podczas obowiązkowych przeglądów za zardzewiały błotnik czy nadkole a tymczasem od wielu lat tysiące aut na ukraińskich blachach porusza się po Polsce bez obowiązku corocznego przeglądu technicznego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

789

Koncert Varius Manx przed domem jej fanki w Iławie

Koncert Varius Manx przed domem jej fanki w Iławie

Może coś pozytywnego? Taka perełkę znalazłem. Czyste lata 90. Jakas fanka wygrala konkurs i Varius pojechalo pod jej dom zagrac perfekcyjnego live (bez playbacku). W obecnych czasach chyba nie możliwe do zrealizowania - a jak widac przygotowanie zespołu full profeska.. grali same hity :)

kunstmatige
z
youtube.com
dodany: 19.03.2026, 23:13:26
  • 166
  • #
    muzyka
  • #
    lata90
  • #
    polska
  • #
    90s
  • #
    gimbynieznajo
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 20.03.2026, 11:06:06 via Wykop
  • 5
Jak próbowałem zgłębić "tfurczość" idoli współczesnych nastolatków to mi się niedobrze zrobiło...


@projektant_doktorant: Takie samo gadanie słyszałem w latach 90. kiedy słuchaliśmy Doktora Albonisty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
adrninistrator
adrninistrator
18.03.2026, 16:55:57
  • 811
#konfitura #samochodoza #polskiedrogi

W pięć lat zmniejszyliśmy liczbę pieszych zabijanych na przejściach o prawie połowę!
Nowe przepisy, obowiązujące od 2021 r. POMOGŁY, nie zaszkodziły.
A 2025 r. znów w tym zakresie był lepszy od 2024.
Przeciwnicy pierwszeństwa pieszych wchodzących nie mają dziś już żadnych argumentów. Gardłujący przeciw tej zmianie "eksperci" i publicyści mogą też się już tylko wstydzić
adrninistrator - #konfitura #samochodoza #polskiedrogi

W pięć lat zmniejszyliśmy lic...

źródło: FB_IMG_1773852855744

Pobierz

Czy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pieszym na pasach to dobra zmiana?

  • Tak 63.7% (4313)
  • Nie 36.3% (2463)

Oddanych głosów: 6776

  • 249
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 18.03.2026, 20:34:53 via Wykop
  • 14
Nowe przepisy, obowiązujące od 2021 r. POMOGŁY, nie zaszkodziły.


@adrninistrator: Po prostu samorządy w międzyczasie dostały dotację na modernizację oświetlenia. Wysłużone lampy sodowe (nie mówię, że były złe) wymieniono na ledy i przy okazji zainstalowano dodatkowe lampy doświetlające okolicę pasów. Ponadto zlikwidowano dużo przejść gdzie dochodziło do wypadków lub dołożono w tych miejscach sterowanie sygnalizacją świetlną i poprawiono oznaczenie. W miejscach gdzie piesi przechodzili przez jezdnię w sposób nieprawidłowy zamontowano
  • Odpowiedz

752

Zukerberg i świta przekupuje świat by wprowadziła cyfrowe ID

Zukerberg i świta przekupuje świat by wprowadziła cyfrowe ID

Czyżby znów teorie spiskowe się potwierdzały i giganci IT chcieli dane wszystkich ludzi? Dziwnym trafem polski rząd też o tym mówi.

madero
z
youtube.com
dodany: 16.03.2026, 09:58:34
  • 109
  • #
    facebook
  • #
    it
  • #
    usa
  • #
    polska
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 16.03.2026, 18:45:18 via Wykop
  • 1
i wolne soboty!


@NewEpisode: Po południu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2560

Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję

Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję

Włączasz sobie telewizor Hisense, chcesz przełączyć kanał i gdy to robisz pojawia się reklama, której nie można przerwać. To nie żart, to się zaczęło dziać.

mkk10
z
portaltechnologiczny.pl
dodany: 13.03.2026, 07:22:35
  • 637
  • #
    telewizory
  • #
    hisense
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 13.03.2026, 08:57:17 via Wykop
  • 660
D1_MIRAS

źródło: 692b6ef33a509ad45cb276edb914bac7f0b182b50ee33a16a087098a2a9dc14b

Pobierz
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

214

von der Leyen przyznała, że popełniła błąd zamykając elektrownie atomowe.

von der Leyen przyznała, że popełniła błąd zamykając elektrownie atomowe.

Ursula von der Leyen nazwała strategicznym błędem jej lobbowanie za zamknięciem elektrowni jądrowych w czasie gdy była Ministrem Pracy w Niemczech. Za ile lat przyzna, że ETS2 jest strategicznym błędem? I za ile lat przyznają, że system kaucyjny w Polsce jest absurdem?

piotr-szczerek
z
dailysceptic.org
dodany: 11.03.2026, 07:34:02
  • 86
  • #
    europa
  • #
    atom
  • #
    energia
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 11.03.2026, 18:43:23 via Wykop
  • 0
Hrabianka, weź zejdź mi z oczu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

268

Trociny pomagają oczyszczać glebę z metali ciężkich

Trociny pomagają oczyszczać glebę z metali ciężkich

Zespół badawczy z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej udowadnia, że to, co przemysł drzewny uznaje za odpad, może znacząco wspomóc oczyszczanie gleb z metali ciężkich. Wyniki badań polskich naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie "ACS Omega".

Lifelike
z
pwr.edu.pl
dodany: 10.03.2026, 17:54:16
  • 52
  • #
    nauka
  • #
    chemia
  • #
    wroclaw
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiatnauki
  • #
    liganauki
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 11.03.2026, 08:14:15 via Wykop
  • 28
Tymczasem przepracowany olej silnikowy używany do smarowania łańcucha w pilarce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
D1_MIRAS - Tymczasem przepracowany olej silnikowy używany do smarowania łańcucha w pi...

źródło: 9845b70c7da871111a6f54172e306ca1abbbccb6e8b94bf62869e27a4bdc212e

Pobierz
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

p0melo
p0melo
p0melo
08.03.2026, 14:03:09
  • 154
Jak to możliwe że ludzi na wsiach, niewykształconych, niepiśmiennych wsioków, 30 lat temu w PRL stać było na ogromne, przestrzenne apartamentowce 200 m kwadratowych z ogródkiem?
A te wykształcone korposzczury senior java developerzy, marketing content creatorzy, project menagerzy żyją w klitkach 50 metrów kwadratowych kupionych na kredyt zaciągnięty na 30 lat? Żyją w szczurzych klatkach z kartonowymi ścianami przez które słychać kiedy sąsiad wypróznia się i spuszcza wodę w kiblu.

Efekt nieudolność c!powatych
p0melo - Jak to możliwe że ludzi na wsiach, niewykształconych, niepiśmiennych wsioków...

źródło: images (6)

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 08.03.2026, 17:19:40 via Wykop
  • 1
@p0melo: Temat wieloktornie poruszany na forum. Użyj opcji szukaj. Zamykam.
  • Odpowiedz
koniczynaxD
koniczynaxD
02.03.2026, 12:17:14
  • 176
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS 02.03.2026, 17:48:13 via Wykop
  • 1
Kolega mi mówił, że jakby ktoś szukał pełnej wersji to na chomiku jest wersja iso DVD 5 z lektorem czyta Tomasz Knapik lub DVD 9.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20
  • Strona 3 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.02.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.12.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking