Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki drugi język po angielskim polecacie? Wiadomo biorąc pod uwagę stopień trudności / siłę gospodarki danego państwa / możliwości pracy z tym językiem w PL np. #korpo/ dobry na emigrację i pracę z tym językiem lub po prostu na #emigracja (dobre warunki życia) / brak lub mało emigrantów z tego kraju (bo zawsze wezmą nativa) / ogólnie przyszłościowy

- #hiszpanski ciekawy kulturowo, używany poza Hiszpanią ale dużo osób zna w PL więc pewnie mało płatny i ogólnie mniej użyteczny? Z emigracją do Hiszpanii chyba słabo, tym bardziej do Ameryki Płd. W Polsce dużo Hiszpanów więc mają kiepski rynek pracy a u nas znajdą nativa
- #niemiecki - sporo osób zna w PL ale bardzo przydatny w PL do pracy. Czyżby najlepszy kraj do emigracji?
- #francuski - mam wrażenie, że mało osób zna w PL. Chyba lepiej płatny niż niemiecki. Podobno trudny. Jako kraj do emigracji nie wiem
- #niderlandzki - pewnie lepiej płatny ale mniej praktyczny w PL? Podobno dobry kraj do emigracji
- #norwerski - dobrze płatny ale czy jest popyt na to? Kiedyś pamiętam, że był szał na naukę. Podobno spoko do emigracji
- #szwedzki - nie wiem bo na wykopie Szwecja już upadła ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale kraj ładny i melodyjny język. Czy przydatny w PL? Emigracja??
- #wloski - chyba lipa z pracą, jedynie kraj fajny na weekendowe wypady

Może jakiś inny? Nie wiem.. duński, fiński, ......? Odrzucając jakieś azjatyckie a biorąc pod uwagę pracę w PL / pracę tam / przydatność/ trudność / zarobki / przyszłość

#jezykiobce #jezyki #nauka #rozwojosobisty #samorozwoj #niemcy #holandia #wlochy #norwegia #szwecja #francja #korpo #korposwiat #praca #polska #swiat #kultura #przegryw #biznes #ekonomia #gospodarka #pieniadze #zarobki #ksiazki


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki drugi język po angielskim polecacie? Wia...

źródło: comment_1647164909f0fEYvAg3F3cVhR5tS5wmv

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 2
niezawisły-człowiek-19: Jak znasz angielski to francuski wcale nie jest taki trudny.

“Information” po francusku i angielsku jest tak samo, ma tylko trochę inny akcent. I tak ze wszystkimi “-tion”. Brawo, właśnie poznałeś chyba z jakieś 700-900 słówek francuskich za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Największa z przeszkód na początku to jak co wymawiać względem tego jak jest zapisane, ale to się trzeba nauczyć zasad i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: O w tym tygodniu jeszcze nie było tego pytania, zacząłeś już chociaż się uczyć któregoś z tych czy tak do śmierci z anonima będziesz pytał o ten język, powtórze się, jak chcesz w EU dobrze zarabiać to idź w niemiecki. Robię w automotive i w tej branży nawet chińczyki gadają po niemiecku jak przyjeżdżają na spotkania biznesowe, więc nie wiem jak inaczej mam cię do tego przekonać?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim szczerze, nauka języków Anno dominium 2024 pod kątem zawodowym jest nie najlepszym sposobem na poprawę swojej sytuacji materialnej. Przy takim szybkim tempie rozwoju agentów ai potencjalnie pracy dla lingwisty/Klepacza w korpo bo zna język w perspektywie kilku lat może nie być. Moim zdaniem jednak dla własnego rozwoju oraz możliwości towarzyskich wybrałbym hiszpański - latynoski, dogadasz się w nim na trzech kontynentach i jeszcze na Filipinach.
  • Odpowiedz