Wpis z mikrobloga

oni i tak to mieszają, więc nie wiem po co to "sortowanie"

@Frezeek: To co to za znęcanie się nad pracownikami, że mają dłubać przy śmieciach? ( ͠° °)

Niby papierowy kubek? Podobnie jak karton po mleku - powinien trafić do plastiku. A papier po hamburgerze albo karton po pizzy? Są zatłuszczone, więc nie do papieru (chyba do innych). Paragony to tez nie papier.

To
  • Odpowiedz
@rales Przecież system sortowania odpadów jaki wymyślił sobie McDonald's był sprzeczny z tym jaki obowiązuje wszędzie indziej. Np. brudny papier miał być w macu wrzucamy do pojemnika z papierami, a nie jak normalnie powinien być ze śmiesznymi śmieciami.
  • Odpowiedz
@rales: no i super. Do maka czasami wpadam jak jestem w trasie - chce szybko zjesc i wyjsc. Nie chce sie zastanawiac czy kubek, ktory ma 35% plastiku, 40% tektury i 25% innego czegos wrzucic do plastiku, papieru czy moze powinienem przeprowadzic jakas reakcje chemiczna, ktora odseparuje papier i plastik. Ten podzial w maku to strasznie glupi pomysl. Jak sami chca to niech segrguja
  • Odpowiedz
@rales: Nie "za głupi" tylko z premedytacją odstawiam im ten cały syf na wierzchu, bo nie będę za nich roboty odwalał. Porobili te dziurki na odpady takie małe że nie idzie tego wsypać, a ja mam tam #!$%@? po papierku stać i sortować. Wszystko uwalane w sosach i w keczupie, łapy uwalane, a oni sobie życzą żeby papierek tutaj, kubeczek tam, może jeszcze na zapleczu tackę wyszorować gąbeczką? Niech spadają.
  • Odpowiedz
@rales: Oni to by się mogli w ogóle wycofać z rynku. Nie dość że mocno przesolone żarcie żeby klient zamówił picie pod przymusem to jeszcze drogo.
  • Odpowiedz
ale od jakiegoś czasu mają inne obrazki na koszach na śmieci picrel


@bardzospokojnyczlowiek: I też są błędne. Chyba, że mają własne sortownie z własnymi procedurami, w co mocno wątpię. Tak czy tak, większość ich opakowań to kompozyty nie nadające się do recyklingu w ogóle.
  • Odpowiedz
@rales: a tam #!$%@?, że za głupi. Po prostu kwestia sortowania śmieci wcale nie jest taka prosta i przyjemna, jak się niektórym wydaje:
- LICZNE drobne uwagi, np. papier jest zatłuszczony? No to już do zmieszanych, a nie do papieru.
- problem z zaklasyfikowaniem niektórych śmieci, np. karton po mleku czy soku to papier i plastik w jednym - no i gdzie go wyrzucić? Masz paragon, więc go wyrzucisz do
  • Odpowiedz