Wpis z mikrobloga

@rales: Część ludzi ogólnie jest za głupia, ale te opisy nie pomagają, bo zwykle sugerują złe sortowanie.
Niby papierowy kubek? Podobnie jak karton po mleku - powinien trafić do plastiku.
A papier po hamburgerze albo karton po pizzy? Są zatłuszczone, więc nie do papieru (chyba do innych).
Paragony to tez nie papier.
Więc Mcdonald's mógł już dać jakieś sensowniejsze napisy i obrazki, a nie takie coś, co w niczym nie
  • Odpowiedz
@rales wyobraźcie sobie teraz, że w rzeczywistości pracownicy w ciuchach, w których z----------ą klepiąc burgery, przebierają na zapleczu te śmieci ręcznie, po czym u-----i śmieciami jak gdyby nigdy nic na kuchnię wracają bez przebierania się ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niby papierowy kubek? Podobnie jak karton po mleku - powinien trafić do plastiku.

A papier po hamburgerze albo karton po pizzy? Są zatłuszczone, więc nie do papieru (chyba do innych).

Paragony to tez nie papier.


@kwark64: ale i tak chyba z 90% ludzi o tym nie wie, łącznie z tymi co mają dbać o sortowanie XD (Instytut Danych z D--y).
Więc jedyne sensowne rozwiązanie na sortowanie w macu to zadbać
  • Odpowiedz
@rales tydzień temu na trasie w Niemczech widziałam jak segregowali te śmieci na zapleczu, to samo w Austrii, byłam w szoku że tam ludzie po prostu zostawiają wszystko na stole i nara ¯_(ツ)_/¯ a u nas kulturka
  • Odpowiedz
@rales to sortowanie jest tylko po to, żeby w------ć ludzi, tam praktycznie nic nie nadaje się do recyklingu. Podwyższają ludziom ceny bo wzrastają koszty wywozu śmieci, a pozniej i tak w---------ą wszystko do jednego kontenera.
  • Odpowiedz
@dominowiak: @kwark64:
kupuję burgera w papierku (chociaż to nie do końca papier, bo nie przecieka, więc pewnie ma jakąś folię w sobie),
trzymam go w papierku i jem. Tak to zostało wymyślone, żebym się nie pobrudził.

I teraz w tym papierku ląduje mi powiedzmy 1/5ta pomidora i kawałek ogórka, oba
  • Odpowiedz