Wpis z mikrobloga

@rales: Ludzie nie są za głupi, tylko system jest bez sensu. Co z tego, że mają te kategorie, jeśli według wytycznych np. nie można wrzucać zatłuszczonego papieru do papieru, bo taki papier nie nadaje się do recyklingu. Gdzie w takim razie mam wyrzucić kartonik po frytkach? To samo zresztą z opakowaniem bo burgerze. Kubek z kolei składa się zarówno z papieru i plastiku, mam go rozwarstwić przed wyrzuceniem? Takich absurdów
  • Odpowiedz
@rales: tam i tak nie ma co segregować, wszystko jest zawinięte w papier/karton, który robi się tłusty, jedynie opakowania od sosów wywalam do plastiku. Śmieszne są ich reklamy o segregacji - jak to tłusty papier od cheeseburgera zamienia się magicznie w serwetkę, ciekawe gdzie takie czary. Mnie w Sopocie kiedyś zaczepiła ukraińska pracownica, żeby 'wrzucac papier do papieru', wytłumaczyłem jej, że taki tłusty papier nie nadaje się do recyklingu, uśmiechnęła
  • Odpowiedz
@Zbyszek_Kudriawcew: ot i dlatego nigdy nie sortowałem w fastfoodach i mam to w piździe. odpady w domu jakie generuję tworzę bardziej "świadomie" i da się je posegregować. poza tym jak inni pisali, za granicą prawie wszędzie spotykam się z odłożeniem tacki po prostu, nie koszami. no ale zakompleksione wykopki potrzebują więcej bata nad garbem
  • Odpowiedz
ludzie są za głupi żeby poprawnie posortować odpady

@rales: ten opis to chyba pisał ten sam prawnik co wymyślił że "hehe patrzcie ale głupi ci amerykanie, że na kubku z gorącą kawą trzeba pisać że gorąca" po słynnym wyroku sądu xD ich system był absolutnie durny, bo po pierwsze zupełnie nieintuicyjny w stosunku do tego co ludzie znają z domów, po drugie relatywnie czasochłonny, bo śmieci z takiego większego zamówienia
  • Odpowiedz
@kynx: ale kartonik wrzucasz do papieru, a owijke z cheese'a do mieszanych, więc tektura lepsza. przy czym jak się zatłuści tektura to i tak mieszane (chociaż zazwyczaj zamawiam McChickena i spoko)
  • Odpowiedz
@rales: kiedyś robiłem w sieciowce w centrum Londynu I były tam podobne kosze jak na zdjęciu. Ludzie się nawet starali sortować ale nie wiedzieli jednego. Wszystkie worki były takie same i leciały do jednego dużego kontenera który był zabierany jedna śmieciarka.
  • Odpowiedz
@rales: tak, tak, ludzie za głupi, a wielce oświecony pan McDonald's chciał by kubki po napojach wrzucać do papieru. XD

No i dlaczego nie wzięli pod uwagę tego, że ludzie po prostu mogą mieć #!$%@? na tą ich segregację? Nie ma obowiązku segregowania śmieci.
  • Odpowiedz
@rales: bo to było idiotyczne od pierwszej sekundy. Uświnione opakowania z resztkami jedzenia nie nadają się do papieru, w zasadzie nic poza serwetkami się tam nie nadaje, a to największa przegroda. Nikt nie będzie tam stał nad śmietnikiem i czyścił opakowań z jedzenia, bo to absurdalne i niewykonalne.
  • Odpowiedz
ja nadal nie wiem gdzie wyrzucić kubeczek który ma i papier i plastik w składzie


@assninja: W McDonaldzie do papieru. Jest to nawet na obrazku na każdym ich śmietniku. Na potwierdzenie pisałem też do nich na maila i mi potwierdzili, że do papieru. Zabrudzone opakowania papierowe również do papieru.
Wykopaliskasz - >ja nadal nie wiem gdzie wyrzucić kubeczek który ma i papier i plasti...

źródło: Obraz2

Pobierz
  • Odpowiedz
- i chyba największy hit - rozbieżność pomiędzy różnymi organami, które tę segregację organizują. W jednym okręgu Ci powiedzą, że odpad X ma iść do papieru, ale już inny samorząd powie, że ma iść do zmieszanych... W jednym okręgu powiedzą, że butelka po oleju może iść do plastiku, a w innym, że skoro jest uwalona tłuszczem to musi iść do zmieszanych xD Momentami już naprawdę idzie zgłupieć i się w tym pogubić.
  • Odpowiedz
Więc Mcdonald's mógł już dać jakieś sensowniejsze napisy i obrazki, a nie takie coś, co w niczym nie pomaga.


@kwark64: Dasz człowiekowi obrazki, to nawet tego nie zrozumie.
Mcdonald's w kampaniach marketingowych powtarza, że u nich kubki po napojach i zabrudzony papier też się wrzuca do papieru. Normalnie nie, ale w MD tak. Potwierdzali mi to też mailowo.
  • Odpowiedz
Jeden z lepiej plusowanych komentarzy ()

#!$%@?...


Dla takich ludzi nawet graficznie rozrysowali co gdzie powinno lecieć

Dodałem Ci strzałki, może teraz będziesz wiedział i zauważysz gdzie powinien iść


@MePix: chciałeś błysnąć, ale ci nie pykło. :D
  • Odpowiedz
@rales: raczej wielmożni państwo, klientela tej wytwornej restauracji nie będzie się kalać sortowaniem śmieci i specjalnie wpakują wszystko źle, żeby ha tfu parias pracownik musiał po nich poprawiać.
  • Odpowiedz