Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Żałuję, że zamiast pójść na #lekarski #medycyna to poszedłem w IT. Jestem z dobrej rodziny i miałem po liceum warunki, by zamiast iść do pracy móc 6 lat skupić się tylko i wyłącznie na nauce na studiach, miałem też na to potencjał intelektualny i umiejętność nauki (tyle co musiałbym napisać maturę z biologii lub chemii), ale wymyśliłem sobie, że pójdę na #informatyka. Uważam, że lekarze mają lepiej niż IT, a za niedługo będą mieli znacznie lepiej, i że ja sam jako lekarz byłbym znacznie bardziej zadowolony z roboty niż teraz jako wyrobnik w IT (i nie chodzi tylko o zarobki, warunki pracy, ale też ciekawość pracy - po 6 latach w branży rzygam już tematami IT poza robotą), ale nie mam jaj by w wieku 26 lat brać się za poprawianie matury i iść potem na 6 lat ciężkich studiów. Jak będę miał więcej czasu napiszę autystyczną analizę dlaczego uważam, że lekarze >>> programiści jeśli chodzi o robotę.

Ironią losu jest to, że jak pisałem maturę to medycyna była "elitarna" a jednocześnie lekarze, szczególnie rezydenci płakali o pieniądze, warunki pracy i robili protesty, a IT wydawało się złapaniem pana Boga za nogi. Teraz się namnożyło tych prywatnych szkółek i ludzie z 50% z biologii/chemii idą na med, zwykli rezydenci wykręcają dobre pieniądze by potem wykręcać bajeczne stawki, podczas gdy IT obrywa przez kryzys.

#programista15k #pracbaza #studbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nic nie musisz pisac bo to oczywiste ze lekarz > programista. Jezeli chcesz jakas gownoburze wywolac to musisz sprobowac jeszcze raz bo nie pyklo :) I pisze to jako potezny programista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Też myślałem pomiędzy IT a medycyna, wybrałem IT.

Mój lekarz powtarza mi że powinienem być lekarzem, tylko że nie żałuje wyboru.

System niszczy abstrakcyjne i logiczne myślenie, i ciągła walka by mnie zmęczyła.

I dodatkowo komputery nie marudzą , nie miewają nastrojów.
#!$%@?ę swoje i mam spokój.
  • Odpowiedz
  • 0
@Doment

Mój lekarz powtarza mi że powinienem być lekarzem, tylko że nie żałuje wyboru.


Dlaczego twój lekarz miałby żałować twojego wyboru?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dobry bait. Lekarz 6 lat #!$%@? pasztetu z kajzerkami na studiach, bo nie da sie pojsc do normlanej roboty gdyż codziennie masz stacjonarne zajęcia od 8 rano, a jak juz sie przemęczysz na studiach to kolejne kilka lat rezydentury gdzie zarabiasz 7-8k brutto i w obecnej sytuacji jak nie masz mieszkania od rodziców to ledwo ci starcza do konca miesiąca w większym mieście. Dla porównania dobry programista w tym czasie
  • Odpowiedz
lekarze >>> programiści jeśli chodzi o robotę.


@mirko_anonim: Wiadomix, mordeczko. Programowanie to gówno zawód w porównaniu z medycyną. Widać to zwłaszcza teraz, gdzie przeciętny kuc może sobie przybić piątkę co najwyżej z pielęgniarką, a nie lekarzem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja poszłam na lek mając 25 lat, zaliczając epizod innych studiów, pracy zagranicą, kilku robót w Polsce. Jak ktoś tylko ma możliwości finansowe to można próbować, życie się nie kończy w wieku 19 lat kiedy wybierasz studia i nie ma zakazu aby zmienić branżę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a mój kumpel mimo, że dobrze zarabia jako lekarz to ma dość i zaczął uczyć się programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rzeczywiście zarobki fajne, ale nie ma nawet kiedy się tym cieszyć, bo ciągłe dyżury, przychodzą stare baby, które tyrają afery jak im nie powiesz tego co chcą usłyszeć itp. życie lekarza to też nie bajka

trawa zawsze wydaje się być bardziej zielona po drugiej stronie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Bipolar-: jak będę miał więcej czasu napiszę co i jak na tagach. Odpowiadając jednak bardziej zwięźle, odnosząc się do tego co napisałeś:
1. Z tym że studia ciężkie i nie da się pracować to fakt i jak jesteś z biednej rodziny to masz bardzo ciężko. Moi rodzice mieszkają w domu pod miastem i mógłbym sobie u nich w trakcie studiów pomieszkiwać (w okolicy są 2 lekarskie,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @piamater: jak pisałem nie mam jaj na taki ruch. Myślę, że potrzebowałbym zewnętrznego impulsu w postaci zwolnienia bym się na to zdecydował. Mam trochę złote kajdanki, bo choć męczę się w IT, to płaci te okolice 20k na fakturę miesięcznie. Mam też dziewczynę, plany na przyszłość itp. A studia są dłuugie i jak sobie pomyślę, że są jeszcze cięższe niż informatyczne... Z drugiej strony, im później
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: Mam w zespole kolegę po lekarskim, która wybrał programowanie.

@mirko_anonim Kolejny płaczek. Guzik wiesz o pracy jako lekarz i o studiach medycznych. Zresztą z twojego wpisu nie wybrzmiewa, że żałujesz decyzji ze względu na to, że np. medycyna jest ciekawsza, tylko wspominasz tylko i wyłącznie o hajsie. Jak to nie jest bait to to jest tak puste i żałosne, że żal dupę ściska. Jakbyś był takim wyróżniającym się uczniem, co
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Pharos: żałuję decyzji m.in. dlatego, że medycyna jest ciekawsza niż komputery, pasuje? Nie boję się tego powiedzieć, do tego lekarze mają po prostu lepszą fuchę. A maturki pocisnąłem na 80% i wzwyż włącznie z rozszerzeniami. Wiem jak wygląda praca lekarza, mam kilku w rodzinie włącznie z moim ojcem i bliskim mi kuzynem. W IT poszedłem bo nigdy nie byłem zdecydowany co chcę robić w życiu a
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Praca ze stałym zespołem ludzi a ciągle się zmieniającymi to jednak spora różnica.

Brzmisz jak #!$%@? co się użala. ( ͡º ͜ʖ͡º) z całym szacunkiem.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Rzeczywiście, moja praca z mega interesującymi wyzwaniami w cybersecurity i za six figures $$$ z pensją większa niż 99.9% ludzi i w 100% zdalnie jest słabiutka.

Wolałbym jeździć do pracy w szpitalu i użerać się z chorymi ludźmi albo paplać we krwi, a może i dostać PTSD po paru śmierciach pacjentów.

Poza tym wiadomo, regulowany zawód gdzie liczą się znajomości > taki gdzie liczy się mój skill i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale kto ci #!$%@? broni w Polsce jest kilka uczelni gdzie możesz się rekrutować maturami mat/fiz nawet nie musisz pisać matury jeszcze raz. W tym roku zdążysz się jeszcze zapisać na rekrutację.¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯
  • Odpowiedz