Wpis z mikrobloga

Czemu wy zawsze z tym syndromem zbawcy świata?
20% bezrobocia? Ja w nim nie będę
Apokalipsa zombie? Będę tym co przetrwa

20% bezrobocia oznacza że albo będziesz bezrobotny albo twoja pensja masakrycznie spadnie bo w gospodarce naczyń powiązanych jak coś upada to zaraz kolejna firma upada bo brakuje zaufania na rynku i ludzie nie mają pieniędzy. Obrzydliwy komentarz że wolisz żeby 20% ludzi zdychało z głodu z nie swojej winy tylko z gierek ludzi u góry żebyś Ty mógł zachować swoją wartość nabywczą. 20% bezrobocia oznacza ogromną tragedię milionów rodzin a nie 20% pracowników.

A gdyby się okazało że ty byłbyś w tych 20% bezrobotnych to byś ujadał na Balcerowicza i błagał o interwencję Glapińskiego.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

#nieruchomosci
#ekonomia
#gielda
giorgioflojdini - Czemu wy zawsze z tym syndromem zbawcy świata?
20% bezrobocia? Ja w...

źródło: temp_file7230611280541700745

Pobierz
  • 65
@opewnieJerzy Inflacja to był efekt skupu obligacji przez NBP. Akurat kredyty za covida spadały więc nie wiem jak można pieprzyc o ich winie na inflację.

A bank nie tworzy niczego z powietrza. Tak samo możesz sam "wydrukować jak pożyczyć stówę od taty a potem pożyczysz ją kumplowi. Właśnie wykreowałeś 100 zł w systemie bez udziału banku.
@januszerka: a no nie pisałem oczywiście o racjonalnie kredytujących się ludziach, tylko tych którzy myśleli że stopy 0 to będą zawsze i tak to wygląda. Swoją drogą gratuluję szybkiego zamrożenia, bo wiem że chwilę po 2-3 podwyżce to nie było takie proste/opłacalne.
Wakacje kredytowe to akurat można byłoby uznać za socjal w trochę złym kierunku, ale pewnie niektórym to uratowało finanse.
@DubKidz: no kredyt był brany z mysla, ze stopy moga wzrosnąć. Generalnie oboje się interesujemy ekonomia i po pierwszej podwyzce bylo jasne, ze pojdzie dalej i raczej nie bedzie to sytuacja na miesiac. Bez wakacji tez bysmy sobie radzili, ale jak juz byly to lepiej bylo hajs przeznaczony na wpłatę i tak wrzucic na kapitał, bo lepsze stopy zwrotu ciezko wykręcic niż spłata kapitału kredytu :P
@giorgioflojdini: z drugiej strony płace dla kadry niewykwalifikowanej są obecnie oderwane od logiki co niesamowicie napędza inflację. Tapnięcie oczywiście zaboli nas wszystkich w taki lub inny sposób, ale jednak to się zrobiło posrane, że niewybitny budowlaniec może jakiekolwiek warunki dyktować. Oczywiście rozumiem to w przypadku dobrych i lepszych specjalistów w swoim fachu, ale doszliśmy do tak chorego momentu, że budowlaniec złota "byle jak" rączka rodem z blok ekipy ma klientów, a
@giorgioflojdini: ja już 100 razy pisałem to mnie wykopki wyzywały od pisiorów, ale cały świat po ostatnim kryzysie w 2008 gdzie bezrobocie na całym świecie skoczyło a pkb utrzymywało się na takim samym poziomie, doszedł do wniosku, że lepiej gdy inflacja jest wyższa ale nikt nie traci pracy i była to bardzo dobra decyzja, najlepsze jest to, że ludzie którzy są pewni że przy 20% bezrobociu się utrzymają w pracy nie