Wpis z mikrobloga

Czemu wy zawsze z tym syndromem zbawcy świata?
20% bezrobocia? Ja w nim nie będę
Apokalipsa zombie? Będę tym co przetrwa

20% bezrobocia oznacza że albo będziesz bezrobotny albo twoja pensja masakrycznie spadnie bo w gospodarce naczyń powiązanych jak coś upada to zaraz kolejna firma upada bo brakuje zaufania na rynku i ludzie nie mają pieniędzy. Obrzydliwy komentarz że wolisz żeby 20% ludzi zdychało z głodu z nie swojej winy tylko z gierek ludzi u góry żebyś Ty mógł zachować swoją wartość nabywczą. 20% bezrobocia oznacza ogromną tragedię milionów rodzin a nie 20% pracowników.

A gdyby się okazało że ty byłbyś w tych 20% bezrobotnych to byś ujadał na Balcerowicza i błagał o interwencję Glapińskiego.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

#nieruchomosci
#ekonomia
#gielda
giorgioflojdini - Czemu wy zawsze z tym syndromem zbawcy świata?
20% bezrobocia? Ja w...

źródło: temp_file7230611280541700745

Pobierz
  • 65
@giorgioflojdini nom, bo takim dziwnym typem jestem że całe życie układam pod to jakby coś się #!$%@? xD możliwe że życie mnie tak przejechalo że zawsze w głowie muszę mieć plan B, C i Z

Pewnie bym zarabiał mniej ale jakby wróciły piękne czasy kiedy za zagraniczną walutę można było pół wioski w Polsce wykupić to byłoby dla mnie ciekawie :P

Naslucham się człowiek (ale też widział na własne oczy) ile to
@GienekZFabrykiOkienek: W krótkim okresie pewnie takie osoby dobrze sobie poradzą i tak poza problemami społecznymi dookoła będzie git. W dłuższym zagraniczne firmy albo nie będą chciały prowadzić interesów w Polsce ze względu na problemy polityczno-społeczne, albo zorientują się że mogą mocno negocjować stawki. (oczywiście nie dotyczy to przykładu jakiegoś dobrego deva, który siedzi już trochę w firmie i dobrze zna biznes)

Więc generalnie zgadzam się, że to nie będzie dla takiej