Wpis z mikrobloga

Zapraszam na #garscnewsow na 17 listopada

Wersja bez grafiki w komentarzu na FB tutaj
urarthone - Zapraszam na #garscnewsow na 17 listopada

Wersja bez grafiki w komentarz...

źródło: Garść Newsów na 17.11

Pobierz

News dnia to...

  • Myśliwy zastrzelił żołnierza. Poza terenem polowań 31.0% (309)
  • Zespoły poselskie w Sejmie i kto, co chce robić 10.2% (102)
  • Holendrzy boją się Polski 7.5% (75)
  • Pies pogryzł prezydenta Austrii 12.7% (127)
  • Snoop Dogg rzuca palenie 30.1% (300)
  • Aplikacja do zdawania prawka 2.8% (28)
  • Kopacze czyli dwa piachy i jeden sukces 5.6% (56)

Oddanych głosów: 997

  • 38
  • Odpowiedz
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 5
Uprzedzając wpisy, co do #4

"Pies Mai Sandu" - kogo czego - prezydent - czyli jej pies, a nie pies się nazwya Maia...

Nie ma tam miejsca na zdania dla debili typu "Pies Mai Sandus, która jest tym i tym i ma psa, który nazywa się tak i tak, a wiecie, co ten pies to..."
  • Odpowiedz
po "Pies Mai Sandus" chyba nie powinno być przecinka. Nie wiem, ale zawisłem na tym zdaniu na dłuższą chwilę.


@shymon80: też myślałeś, że pies jest prezydentem Mołdawii? Piąteczka xD
  • Odpowiedz
@Zbignieweinhundertbeine: To jest raczej pokłosie bardzo słabych regulacji oraz wrodzonej głupoty tej grupy. Co jakiś czas słyszy się o takich akcjach i przygłupy nie wyciągają żadnych wniosków, tylko bezrefleksyjnie strzelają do wszystkiego co się rusza.
  • Odpowiedz
@urarthone: 4. brzmiało jakby pies był prezydentem, no i bez feminatywu słowo "prezydent" nagle przestaje się deklinować i wychodzą takie kwiatki
  • Odpowiedz
  • 1
@Rzuku: sorki, ale w żadnym momencie nie mogę się z tym zgodzić. Ewentualnie ktoś musi nadrobić wiedzę o święcie, bo to tak samo jak by było "Pies Andrzeja Dudy, prezydenta Polski..."
  • Odpowiedz
@urarthone: No i nawet w twoim własnym przykładzie- kiedy mowa o mężczyźnie "prezydent" bardzo ładnie się odmienia, w przypadku kobiet to nie jest "pies prezydenta x", tylko "pies prezydent x"
Oczywiście w przykładem z Dudą możemy się też kierować deklinacją imienia i nazwika, ale kiedy imię jest obce, a nazwisko nieodmienne...
  • Odpowiedz