Wpis z mikrobloga

Jak to jest z zarobkami w IT? Na wykopie co drugi zarabia 35-40k na rękę, wśród znajomych też coraz częściej się to słyszy. Tymczasem jak się popatrzy na rynek pracy to jest dramat. Portale ogłoszeniowe czy juistjoin.it to maksymalne widełki dla seniora to 30k brutto i to jeszcze przy braniu na sobie obowiązków tech leada. Skąd wy ludzie bierzecie te oferty pracy gdzie tyle płacą?

Obecnie zarabiam 17k na rękę i przy obecnych cenach czuję się jak biedak a na ulicy same nowe MBW, mercedesy i Lexusy. Skąd ludzie mają tyle hajsu?

#zarobki #programista15k #pracait #programowanie #pracbaza #zalesie
  • 119
@Viado: jaka technologia? Jak chcesz lepsze oferty to musisz umieć szukać albo mieć znajomości (polecenia itd.). Wiadomo też, że "średniej" pracy jest jak najwięcej: duże korpo potrzebują dużo ludzi i rekrutują ciągle kosztem wynagrodzenia, więc głównie takie oferty widzisz na boardach
@Viado: 17k do ręki to jakieś 21k netto przy ryczałcie 12%.
To jest dobra stawka. Nie najgorsza, nie najlepsza.
Obecnie Senior to teraz tak koło 25k netto spokojnie dostać powinien.
Masz racje, oferty się zamykają na 30k, chociaż czasami się zdarzą nawet do 50k netto (ostatnio snowflake z WWA dużo rekrutował).
W polskich serwisach więcej nie dostaniesz. Dlatego najlepiej szukać w zagranicznych + wyeliminować pośrednictwo i wyeliminować PLN na rzecz USD,
maksymalne widełki dla seniora to 30k brutto


@Viado: Ci bardziej seniorscy seniorzy, zazwyczaj są już dość wąsko wyspecjalizowani i po prostu nie szukają pracy przeglądając ogłoszenia.
Oferty do takich ludzi trafiają albo pocztą pantoflową, albo dają się znaleźć na serwisach typu linkedin dostając bardziej sprofilowane oferty.

Na podobnej zasadzie jak pójdziesz do powiatowego urzędu pracy i tam byś chciał orientować się w stawkach to okaże się że owszem są oferty, ale
@Viado: #!$%@? kolejny raz trzeba to pisac? No dobra. Kto wam wmówił że jak zarabiasz 20-30-40k/MIESIĘCZNIE to jesteś bogaty? Z takimi zarobkami możesz pozwolić sobie na nieźle wygodne życie w Polsce i tyle. W Polsce mamy obecnie 44tysiace osób zarabiających ponad 1mln/rocznie co ci daje 83k/mc więc sobie odpowiedz kto jeździ powyższymi autami.
Z taką logiką udało się dojść do 17k na rękę? Dziękuj Bogu.