Wpis z mikrobloga

Jak to jest z zarobkami w IT? Na wykopie co drugi zarabia 35-40k na rękę, wśród znajomych też coraz częściej się to słyszy. Tymczasem jak się popatrzy na rynek pracy to jest dramat. Portale ogłoszeniowe czy juistjoin.it to maksymalne widełki dla seniora to 30k brutto i to jeszcze przy braniu na sobie obowiązków tech leada. Skąd wy ludzie bierzecie te oferty pracy gdzie tyle płacą?

Obecnie zarabiam 17k na rękę i przy obecnych cenach czuję się jak biedak a na ulicy same nowe MBW, mercedesy i Lexusy. Skąd ludzie mają tyle hajsu?

#zarobki #programista15k #pracait #programowanie #pracbaza #zalesie
  • 124
@Viado dobrze zarabiasz, nie marudź. te mercedesy to zazwyczaj leasing, jeśli ktoś na działalność robi to czasem ten leasing defacto niewiele kosztuje (bo i tak część wliczysz w koszta).

najwyższe zarobki o jakich słyszałem z pierwszej ręki (przyjaciel, wiele lat w javie) to 30k -40k przy bardzo dużym farcie, 25k raczej średnio. ale #!$%@? wie ile na rękę z tego zostaje.
@Viado:

przy obecnych cenach czuję się jak biedak a na ulicy same nowe MBW, mercedesy i Lexusy. Skąd ludzie mają tyle hajsu?


Nie martw sie, tak samo jest na Białorusi,Ukrainie i w Rosji. Brak klasy średniej, bogaci i biedni tak musi być w krajach komuszych.
@Viado bait, czy nie wraz ze wzrostem wynagrodzenia wzrasta też pewne "oczekiwanie" jakości życia.
W mojej pierwszej pracy zarabiałem 6 zł/h i marzyłem o własnym mieszkaniu i przez szybę oglądałem auta w salonie.
Teraz zarabiając znaczenie więcej marzę o malutkim domku gdzieś w Istrii albo toskani.
Ze wzrostem pensji rosną też możliwości i jak wydawałem kilka złotych na dietę czokoszokową, tak teraz lubię #!$%@?ć buffalę z letnią truflą i koniec końców jakoś
na ulicy same nowe MBW, mercedesy i Lexusy. Skąd ludzie mają tyle hajsu?


@Viado: Najem ;) Sprawdź sobie na przykład ofertę Arvala, Masterlease czy Alphabetu. Zastaw się, a postaw się...
@Viado: Bo wy myślicie, że programiści czy pracownicy korpo to jakaś śmietanka. Właściciele firm, sklepów, lekarze, prawnicy czy zwykli urzędnicy robiący przekręty na przetargach zarabiają więcej. Nawet zwykły fachowiec z budowlanki, który sam sobie nagrywa roboty zarabia podobne pieniądze jak nie większe. W miastach wojewódzkich jesteś zwykłą klasą średnią niższą jeżeli posiadasz nieruchomość na własność.