Wpis z mikrobloga

Jak to jest z zarobkami w IT? Na wykopie co drugi zarabia 35-40k na rękę, wśród znajomych też coraz częściej się to słyszy. Tymczasem jak się popatrzy na rynek pracy to jest dramat. Portale ogłoszeniowe czy juistjoin.it to maksymalne widełki dla seniora to 30k brutto i to jeszcze przy braniu na sobie obowiązków tech leada. Skąd wy ludzie bierzecie te oferty pracy gdzie tyle płacą?

Obecnie zarabiam 17k na rękę i przy obecnych cenach czuję się jak biedak a na ulicy same nowe MBW, mercedesy i Lexusy. Skąd ludzie mają tyle hajsu?

#zarobki #programista15k #pracait #programowanie #pracbaza #zalesie
  • 124
@Viado: co to znaczy 30k brutto? W sensie przed podatkiem tak?

Skad ludzie biorą pieniądze, pomyślmy jest praca zdalna. Mediana stawek w uk to £500 day, w Europie podobnie w euro. To jest 50k PLN. I się Dziwisz że jak masz pośrednika który jeszcze ma "wartość dodana" to oni są w stanie Ci dać 30?
@Viado: nie no, normalnie, to zalezy - jak trzeba przedstawic biede w Polsce, to kazdy tutaj robi na minimalnej u Janusza z darmowymi nadgodzinami i 3/4 kazdy oddaje panstwu na darmozjady. Taka jest pierwsza wersja. Druga - ale to trzeba zadac podchwytliwe pytanie. Wtedy, to tutaj srednia 12 k ~ robota z domu i na zasadzie „jestem pan na zagrodzie” tak ze musisz sobie to jakos wyposrodkowac ( ͡º ͜
@kiszczak: pewnie kwestia stopy tez. I tak dostalem 90k upustu z korpo.

Myślisz, że po wykupie podczas sprzedaży na rynku to wyceniają jakos względem ceny katalogowej czy takiej po zniżkach już? Tu w sumie jest koło 30% znizki
@programista15cm W zależności na kogo trafisz( ͡º ͜ʖ͡º) mnie liczyli od katalogowej, ale miało to swoje minusy: ma wszelkich modefikacjach byłem w plecy bardziej niż gdybym był sprzedając samochód na własną rękę jakiemuś pasjonatowi.
@Viado: z zarobkami w IT jest tak, że jak masz plecy to lecisz >50k/mc na fvat i to nawet nie za programowanie tylko szeroko pojęty nadzór nad produktem i inne wirtualne stanowiska dostępne tylko dla znajomych królika. Jak jesteś mariuszem po informatyce lub przebranzowionym z budownictwa czy innej mechaniki i starasz się w pocie czoła pisać wydajny i działający kod to twój sufit jest gdzieś na 23k/mc fvat.