Wpis z mikrobloga

@strike_lucky:

Nie musisz płacić od razu.

W przypadku braku spłaty Urząd Skarbowy wysyła na nasz adres zamieszkania listowne wezwanie do zapłaty w nowym terminie. Jeśli środki wciąż nie wpłyną na wyznaczone przez US konto — rozpoczyna się procedura komornicza. Gdy do tego dojdzie, należność za mandat zostanie zazwyczaj potrącona ze zwrotu podatku, wypłaty lub innego świadczenia. Maksymalna kwota, jaką może zająć komornik, wynosi równowartość 60% wynagrodzenia. Warto mieć na uwadze, że
@strike_lucky: napisz o rozłożenie na raty

Dysponując pokwitowaniem mandatu, należy złożyć wniosek do właściwego urzędu wojewódzkiego, z prośbą o rozłożenie należności na raty, opisując powody, które uniemożliwiają jednorazową spłatę. Co istotne, wniosek powinien zostać złożony w ciągu 7 dni od otrzymania mandatu.


https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/czy-mozna-rozlozyc-na-raty-splate-mandatu
@strike_lucky:
Art. 26. [Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych]
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.
Zazwyczaj tak robię jednak czasami w mieście szczególnie puszczam gaz żeby typ mi lekko odjechał ale on robi to samo bo pewnie boi się że będzie że to on wyprzedzał XD Ja wciskam lekko hamulec i on to samo robi xD Nie miałeś tak nigdy ?
Nieważne, ale do 10 lutego będę miał jakieś 200 zl na przeżycie.


@strike_lucky: Nie płać mandatu, nie ma praktycznie żadnych konsekwencji za to, wezmą ze zwrotu podatku. Odsetki to będzie kilkanaście zł, góra 30.
@GoracyStek: ponoć nasz mózg jest w stanie skupić się tylko na jednej rzeczy w danym czasie, a tzw multitasking polega na szybkim przełączaniu sie z zadania na zadanie, ale taką umiejętność posiada bodajże mniej niż 5% społeczeństwa, choć ponad połowa jest przekonana, ze to potrafi :)
A mam taką pytanie, w ustawie PoRD mamy zapisy:

wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;

Kierującemu pojazdem zabrania się: 1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;


Stworzylem grafikę (master of mspaint), te prostokąty z czarnym konturem, to auta, a szary kontur do PDP :). I teraz pytanie: które zachowanie jest karane
Pobierz
źródło: comment_1672170581cwPrDB2HVJMjnuKmbtmhev.jpg
@MrBeast: nawet nie wiesz ile osob teraz specjalnie zwalnia. Ja mialem taka sama sytuacje kilka dni temu. Przed pasami koles nagle zwolnil ale patrzyłem w jego strone wiec tez dalem po hamulcach(chyba nie byl z policji ale byc moze mial kamerke i potem bym wyladowal na skrzynce komendy i cyk mandat) :)
@strike_lucky: > napisz o rozłożenie na raty

@chaczapuri: Nigdy nie składałem żadnego wniosku tylko po prostu płaciłem w ratach i nie było problemu i przelewałem sobie np 50zł co miesiąc przez pół roku.
Ogólnie każdy mandat który dostałem w życiu sam sobie rozkładałem na raty, chyba że było to 50zł to od razu zapłaciłem kartą u policji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bo nie można bez uzasadniania zwalniać i nie musiałabyś przyjmować :-)


@Filipiak20: Przed przejściem nie dość że można, to nawet trzeba zwolnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)