Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwariował, czy to ja jestem mentalnym biedakiem.
Do rzeczy. Sprawa prosta. Chcę w ogrodzie postawić pergole żeby można było sobie pochillowac i odpocząć. Pomyślałem że w sumie biedy nie klepie i zapytam ile taka pergola (mniej więcej jak na zdjęciu, a w zasadzie to prawie identyczna tyle że mniejsza)mialaby kosztować. Mam fajnie przygotowany taras z kostki o wymiarach 4x4m. Wybrałem firmę z okolic 3miasta która robi takie rzeczy. Napisałem do nich i przysłali ofertę w ciągu +/- godziny.
Patrzę no #!$%@? wypas, na grubasie wszystko. W sensie dalej to jest 8 profili aluminiowych do kupy, ale żaluzje na dachu, i dwuch ścianach, pozostałe dwie sciany szyby, oświetlenie led (bogactwo i energooszczędność w jednym!)
No ale patrzę na cenę i już sam nie wiem czy to ja jestem zgredem czy może iflacja już #!$%@?ła w okolice Proximy Centauri.
Za postawienie pergoli na mojej działce, na moimi tarasie zaproponowali... 155k zł. 16m2 przypomnę. Prawie 10k za metr. Napisałem do chłopa grzecznie że cena jest odklejona i że się jeszcze zastanowię i jak coś to będę się kontaktował. Odpisał że może zaproponować "żaluzje w standardowym kolorze" i wyszło 135k ( _)
No i co wy o tym myślicie? Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??
#ogrod #budownictwo #budujzwykopem
Pobierz MightyUser - Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwario...
źródło: temp_file.png2194240179731242201

Jak myślicie??

  • Brać i się nie zastanawiać 13.4% (1075)
  • Lepiej zbudować szałas z patyków 86.6% (6941)

Oddanych głosów: 8016

  • 198
@MightyUser: to po prostu nie jest tak łatwo zrobić jak myślisz, zwłaszcza jak ma działać, być dobrze spasowane, nie przewracać się i nie cieknąć :) Jeśli uważasz że jesteś w stanie zrobić sam, to masz duży rynek do zagospodarowania i miliony do zgarnięcia :) Cena wydaje się tu wysoka, więc możesz znaleźć taniej ale nie dużo taniej - chyba że byle jakie... Same koszty materiału dzisiaj są dość wysokie (szkło, aluminium),
@MightyUser: U mnie z kolei 2 lata temu w czasach covida chciałem zadaszenie nad drewnianym tarasem, kilka belek, jakiś dach z poliwęglanu i kilka wkrętów, nic trudnego, ale dostałem od kilku firm wycenę na 25k+ . Znalazłem majstra złotą rączkę, pojechał kupił drewno, farby i postawił mi taki w 3 dni. Co ciekawe dach z poliwęglanu wyszedł mnie taniej spod Warszawy z transportem niż z Trójmiasta mieszkając w Gdańsku.

Chore ceny,