Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 85
#mandat #policja

Właśnie dostałem mandat 1500 zl za wyprzedzanie na pasach.

Typ obok chyba specjalnie zwolnił, nei zatrzymał się

Nieważne, ale do 10 lutego będę miał jakieś 200 zl na przeżycie.

Super, aż chce się żyć
  • 82
  • Odpowiedz
Typ obok chyba specjalnie zwolnił, nei zatrzymał się


@strike_lucky: watpie że specjalnie. Raczej zwalniał przed przejściem jak większość odpowiedzialnych kierowców. Sam tak robię jak widzę że się ludzie kręcą na chodnikach.
  • Odpowiedz
@strike_lucky: @GoracyStek: @lentilek: nadużywany przepis przez policję. Jasne jest, że wlatywanie z prędkością i omijanie auta na pasach to skrajny debilizm, ale równie debilne jest karanie za wyprzedzenie niewiele szybciej auta, bo co pieszy przeskoczy mu przed maska i wleci pod nasza?
  • Odpowiedz
Mnie to bawi że teraz zamiast patrzeć na pasy i czy nikt nie idzie to patrzę na auto obok czy przypadkiem nagle nie da po hamulcu xD


@lentilek: to wystarczy zwolnić wcześniej i jechać na długość samochodu za nim. Aż takie trudne?
  • Odpowiedz
Zazwyczaj tak robię jednak czasami w mieście szczególnie puszczam gaz żeby typ mi lekko odjechał ale on robi to samo bo pewnie boi się że będzie że to on wyprzedzał XD Ja wciskam lekko hamulec i on to samo robi xD Nie miałeś tak nigdy ?
  • Odpowiedz
Nieważne, ale do 10 lutego będę miał jakieś 200 zl na przeżycie.


@strike_lucky: Nie płać mandatu, nie ma praktycznie żadnych konsekwencji za to, wezmą ze zwrotu podatku. Odsetki to będzie kilkanaście zł, góra 30.
  • Odpowiedz
@GoracyStek: ponoć nasz mózg jest w stanie skupić się tylko na jednej rzeczy w danym czasie, a tzw multitasking polega na szybkim przełączaniu sie z zadania na zadanie, ale taką umiejętność posiada bodajże mniej niż 5% społeczeństwa, choć ponad połowa jest przekonana, ze to potrafi :)
  • Odpowiedz
A mam taką pytanie, w ustawie PoRD mamy zapisy:

wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;

Kierującemu pojazdem zabrania się: 1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;


Stworzylem grafikę (master of mspaint), te prostokąty z czarnym konturem, to auta, a szary kontur do PDP :). I teraz pytanie: które zachowanie jest karane
s.....a - A mam taką pytanie, w ustawie PoRD mamy zapisy:

 wyprzedzanie – przejeżdż...

źródło: comment_1672170581cwPrDB2HVJMjnuKmbtmhev.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz