Wpis z mikrobloga

Czołem mikrokoksy, jestem trenerem, fizjoterapeutą i zawodnikiem trójboju. Prowadzę sekcję trójboju w Katowicach, gdzie zajmujemy się zawodnikami i osobami po prostu trenującymi na siłowni. Na swojej krucjacie popularyzowania jedynej prawdziwej wiedzy naukowej na temat treningu i fizjoterapii trafiłem aż tutaj.

W celu wkupienia się w łaski ( ͡° ͜ʖ ͡°) organizuję #rozdajo białeczka KFD Premium WPC 82 - 700 g o dowolnym smaku, które wylosuje spośród osób plusujących wpis do końca tygodnia, a także pod tym postem odpowiem na każde pytanie odnośnie treningu, sportu, kontuzji i fizjoterapii.
O ile tylko wystarczy mi wiedzy, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Szczególnie docenię te trudne i niewygodne.

Coś o mnie:
S:300 B:152 D:12cm

#mikrokoksy #silownia #sport #trojboj #mirkokoksy #fizjoterapia
wozniak_hubert - Czołem mikrokoksy, jestem trenerem, fizjoterapeutą i zawodnikiem tró...

źródło: comment_1671113385EIWbOwJAdd3AUkONYAF61Q.jpg

Pobierz
  • 131
@wozniak_hubert: czesc, zdiagnozowano u mnie zwyrodnienie pachwin, konkretnie podchrzestna sklerotyzacje panewek. Ortopeda mowi, ze to wychodzi u osob starszych, wowczas jeat mozliwa operacja, ew. Endoproteza. Kazdego dnia ciut wiekszy ruch sprawia mi bol, przysiady ze sztanga musialem calkiem wyrzucic z planu, bo nie moge "usiasc" ze wzgledu na okropny bol w pachwinach. Bol postwpuje z roku na rok (od gowniarza czulem "nierozzciągnięte" pachwiny i bole, ale bylem zbywany). Dodatkowo, ze wzlgedu
@wozniak_hubert

Jestem lekkim ulancem 186cm 96kg 35lat, mam oponę, zero mięśni z racji siedzącej pracy i ogólnie siedzącego trybu życia.
Od jakiegoś czasu przez to siedzenie napieprza mnie dolna część pleców w związku z czym zapisałem się na siłkę i od miesiąca jadę FBW Sakera 3x w tygodniu.
Wcześniej trochę biegałem (1x w tygodniu - doszedłem do 10km zasięgu) i robiłem co drugi dzień "program naprawy kręgosłupa" Marka Purczynskiego (wygibasy plus rolowanie
@wozniak_hubert: Witam, jak zbyłem mały to zdiagnozowali u mnie kifozę ryja ale nie o to chciałem zapytać. Przy wyciskaniu na ławce prostej przy normalnym chwycie bolą mnie łokcie, jak wyciskam małpim chwytem jest ok. Co może być powodem?
@wozniak_hubert: Prośba o info co można zrobić więcej:
Mam problem z przyczepem ścięgna prawego achillesa. Ścięgno kiedyś było trochę naruszone przy upadku ale udało się ogarnąć, niestety na wiosnę było poważne zwichnięcie kostki które spięło całą nogę od kolana w dół i potem zaczęły się problemy z achillesem.

Aktualnie same ścięgno jest ok, ale pięta boli przy dotyku, ale nie zawsze w tym samym miejscu i z tą samą silą. Ogólnie
@Wrrronika: Hej, opisz dokładniej przy czym i w którym miejscu Cię boli, to postaram się coś podpowiedzieć. Najczęstsze problemy które nie są urazowe to PFPS ITBS i Kolano Skoczka. W każdym z nich postępowanie jest trochę inne. Jak opiszesz dokładniej co się dzieje, to postaram się coś podpowiedzieć.
@Kuba04:

Jaki polecasz sposób na przełamanie stagnacji w wyciskaniu leżąc?


1. Najczęstszy problem to brak powtarzalności i nieprawidłowa technika. Jeśli jakiś mięsień albo struktura jest obciążona bardziej niż pozostałe, to będzie ona wąskim gardłem dla objętości. Czasami nawet niewielka zmiana ustawienia łokcia pozwala dużo ciężej trenować bez prowokowania np. bólu barku. Żeby progresować trzeba trenować.
2. Zwiększyć częstotliwość wyciskania - łączy się to z pierwszym punktem. Im częściej wyciskasz, tym lepszy
wozniak_hubert - @Kuba04:

 Jaki polecasz sposób na przełamanie stagnacji w wyciska...

źródło: comment_1671141887bbKfYz2aA0smbHT3Q1P6wz.jpg

Pobierz