Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko123
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
19michael86

19michael86

Dołączył 7 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3816
  • Znaleziska 38
  • Mikroblog 3778
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 18
bachus
bachus
39 min temu
  • 2
Chce ktoś leciwy, ale działający laptop HP 625? Athlon II P360, 4GB RAM, SSD 120GB. Akumulator trzyma 1h+. Ślady użytkowania, ale ekran cały/nieporysowany.
https://www.termbin.com/3lvpu
Linux Mint całkiem znośnie na nim sobie radzi.

#rozdajo #linux #kompuery
bachus - Chce ktoś leciwy, ale działający laptop HP 625? Athlon II P360, 4GB RAM, SSD...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 35 min temu via Android
  • 0
@bachus jak cenowo by to wyglądało?
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 27 min temu via Android
  • 0
@bachus chodzi o laptop dla starszej osoby, tylko do przeglądania internetu. To sprawdź proszę jeszcze ten zasilacz i mogę podesłać etykietę inpost, czy blika na etykietę.
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 22 min temu via Android
  • 0
@bachus jasna sprawa. Jakby miał problem z dźwignięciem yt czy ogólnie neta, to może ktoś inny wykorzysta go w lepszy sposób.
  • Odpowiedz
cnka
cnka
4 godz. i 53 min temu
  • 0
W czym latacie po gorach, głównie tatry? Do tej pory chodziłem w jakichs tanich z decathlonu, ale może by zmienil na cos lepszego.
Kupiłem w promce salewy alp trainery midy, ale będę oddawał prawdopodobnie, zbyt ciężko sie w nich czuje i midy mi chyba nie leżą. Szukam czegoś niskiego wiosna, lato, jesień. Co możecie polecić? #gory #tatry #buty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 2 godz. i 57 min temu via Android
  • 1
@cnka hoka speedgoat 5 i 7, la sportiva tx4
  • Odpowiedz
CukryNyskie
CukryNyskie
przedwczoraj, 09:31:17
  • 342
Siema Mirabelki i Mircy!

Nie ma czasu na wyjaśnienia - jesteśmy polskim producentem słodyczy, działającym od 1949 roku. Produkujemy głównie wafelki i ciastka. Był taki czas, kiedy hasło "markizy z Nysy" wywoływało większe pożądanie niż Polonez Caro. Od tego czasu sporo się zmieniło i chcielibyśmy Was zachęcić do poznania naszych produktów. Panie z Technologii nagotowały sporo smacznych hiciorków na tegoroczne lato ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Robimy dla Was #rozdajo. Wejdź
CukryNyskie - Siema Mirabelki i Mircy!

Nie ma czasu na wyjaśnienia - jesteśmy polski...

źródło: 38

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 przedwczoraj, 09:40:51 via Android
  • 1
@CukryNyskie zdecydowanie jagoda
  • Odpowiedz
pixxel
pixxel
15.06.2026, 17:54:35
  • 0
Macie do polecenia jakieś gazy pieprzowe na niedźwiedzie? Prawdopodobieństwo spotkania raczej małe ale nie zaszkodzi mieć w zanadrzu.

#tatry #gory
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 15.06.2026, 22:07:22 via Android
  • 1
@pixxel Sabre Red Frontiersman
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 16.06.2026, 20:37:27 via Android
  • 1
@pixxel może coś z Foxa
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
11.06.2026, 05:03:44
  • 116
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 11.06.2026, 06:20:26 via Android
  • 5
@rolnik_wykopowy TPN, TOPR i TANAP już swoje przeszli z tymi Panami, w negatywnym tego słowa znaczeniu.
  • Odpowiedz
anturium_itsme
anturium_itsme
anturium_itsme
04.06.2026, 18:43:23
  • 17
#rozdajo *DO WYGRANIA BON 20 ZŁ, WYSTARCZY WYPEŁNIĆ 2 MIN ANKIETĘ!*

Cześć, brakuje mi dokładnie 20 odpowiedzi od mężczyzn do pracy magisterskiej z logopedii.
Ankieta jest anonimowa, prosta i zajmuje około 2 minuty. Temat dotyczy komunikacji i rozwoju mowy.

Link do ankiety: https://forms.gle/ALUooyMpcNJa3V2N9
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 04.06.2026, 18:53:39 via Android
  • 1
@anturium_itsme
19michael86 - @anturium_itsme

źródło: temp_file1504562613969073883

Pobierz
  • Odpowiedz
extreme84
extreme84
extreme84
24.05.2026, 16:09:30
  • 3
Cześć Mirki i Mirabelki!

Od dłuższego czasu łączę post przerywany z głęboką pracą, ale apki dostępne na rynku doprowadzały mnie do szału. Zamiast po prostu liczyć czas, serwowały mi ściany reklam, wymuszały zakładanie kont i krzyczały milionem powiadomień.

Jako że na co dzień klepię frontend, stwierdziłem, że zrobię to po swojemu. Zależało mi na totalnym minimalizmie i czystym UX.
extreme84 - Cześć Mirki i Mirabelki!

Od dłuższego czasu łączę post przerywany z głęb...

źródło: focus-fasting-post-przerywany

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 24.05.2026, 17:18:13 via Android
  • 1
@extreme84 10 wykorzystany. Dzięki!
  • Odpowiedz
sliti666
sliti666
sliti666
09.11.2025, 22:33:55
  • 0
#buty #butytrekkingowe #hiking

Wybieram się w niedalekiej przyszłości do #peru , w związku z tym poszukuje fajnych butów, na kilkudniowe hike'i na Machu picchu czy inne góry.

Czyli długie trasy, duże przewyższenia, ale raczej stanradowe trasy - nic strasznego.

Myślałem,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 10.11.2025, 05:46:01 via Android
  • 0
@sliti666 idąc szlakiem Inków, na Machu Picchu czy Górami Tęczowymi wziąłem ze sobą Asics Gel Trabuco. Miałem ze sobą w razie problemu La Sportiva TX, ale okazały się zbędne. Jeżeli niedaleka przyszłość to listopad a więc pora sucha, buty trailowe to dobry pomysł. Co do szerokich, to Altra robi szerokie wygodne buty, np. Lone Peak.
Ogólnie większość ludzi ma szlakach miała trailówki czy lekkie treki.
  • Odpowiedz
Kermii
Kermii
24.09.2025, 19:55:14
  • 0
Świnica od strony Zawratu i zejście w Liliowe, czy to w ogóle jakieś wyzwanie? Rok temu machałem całą Orlą i szukam dla siebie celu na kolejne wejście. Doradzicie coś?
#gory #tatry #trekking #wspinaczka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 24.09.2025, 20:13:42 via Android
  • 1
@Kermii skoro jesteś po przejściu Orlej, to może Czerwona Ławka. Mięguszowiecka przełęcz pod Chłopkiem też jest dość widokowa. Obadaj jeszcze tzw. trawers trzech kop zwany Małą Orlą Percią.
  • Odpowiedz
WR9100
WR9100
23.09.2025, 10:45:25
  • 14
Łopiennik 1069 m n.p.m (Bieszczady)
Data: 15.09.2025
Trasa: Dołżyca (szlak czarny) -> Pod Łopiennikiem (szlak czarny/spacerowy zielony) -> Łopiennik (szlak czarny/spacerowy zielony) -> Pod Łopiennikiem (szlak spacerowy zielony) -> Habkowce, parking (szlak spacerowy zielony).
Długość trasy: 7,9 km
Suma podejść: 550 m

Niby
WR9100 - Łopiennik 1069 m n.p.m (Bieszczady)
Data: 15.09.2025
Trasa: Dołżyca (szlak c...

źródło: 20250915_175611

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 23.09.2025, 14:45:09 via Android
  • 0
@WR9100 robisz Diadem czy tak wybiórczo sobie szczyty zdobywasz?
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 24.09.2025, 09:02:13 via Android
  • 1
@WR9100 no to gratulacje, jeszcze 6 i witamy w gronie zdobywców ( ͡~ ͜ʖ ͡°) KGP g też robisz od razu?
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 24.09.2025, 09:25:58 via Android
  • 0
@WR9100 ja najpierw zrobiłem KGP, później dowiedziałem się o Diademie, to wraz diademem zrobiłem drugą KGP.
  • Odpowiedz
WR9100
WR9100
22.09.2025, 10:32:13
  • 8
Wołosań 1071 m n.p.m (Bieszczady - Wysoki Dział)
Data: 15.09.2025
Trasa: Żubracze (szlak zielony) -> Przysłup (szlak zielony) -> Skrzyżowanie pod Wołosaniem (szlak czerwony) -> Wołosań (szlak Czerwony) -> Skrzyżowanie pod Wołosaniem (szlak czerwony) -> Bacówka PTTK pod Honem (szlak czerwony).
Długość trasy: 11,8 km
Suma podejść: 597 m

Niezbyt
WR9100 - Wołosań 1071 m n.p.m (Bieszczady - Wysoki Dział)
Data: 15.09.2025
Trasa: Żub...

źródło: 20250915_114006

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 22.09.2025, 10:52:34 via Android
  • 1
@WR9100 należy dodać że szlak spod Hona na Wołosań jest szczególnie niedźwiedziowy. Bardzo łatwo natrafić na gagatka, podobnie jak pod Łopiennikiem.
Ile razy tak nie byłem w zasadzie spotykałem ludzi przemierzających GSB.
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 22.09.2025, 12:31:35 via Android
  • 1
@WR9100 niedźwiedzia lub o tej porze porykiwania jelenia bardzo możliwe.
Co do w miarę odludnych i niedźwiedziowych polecam Jaworniki. No i pasmo Otrytu od Polany niebieskim jest bardzo wysokim prawdopodobieństwem na spotkanie misia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 22.09.2025, 14:07:38 via Android
  • 2
@WR9100 zdecydowanie nie należy lekceważyć tego znaku, ale będziesz w miarę głośno to luz.
Z tą gawrą to nie powiem Ci, od Lutowisk do Socjologa szedłem, później na Trohaniec nic tam nie widziałem.
  • Odpowiedz
peanut_whu
peanut_whu
21.09.2025, 16:13:16
  • 1064
Z okazji zbliżającego się dnia chłopa(ka) #rozdajo dowolnego ręcznie szytego portfela lub cardholdera z mojego hobbystycznego skórzanego sklepiku. Dwa skrajne z tego zdjęcia nie zostały jeszcze dodane na sklep, ale można je wybrać. Zrobię je również w innych kolorach :)

Wystarczy dać plusik i zostawić komentarz. W środę na koniec dnia wybiorę zwycięzcę.

A gdybyście szuka(ły)li prezentu dla niebieskiego albo po prostu czegoś dla siebie, to dla mirków i mirabelek składających
peanut_whu - Z okazji zbliżającego się dnia chłopa(ka) #rozdajo dowolnego ręcznie szy...

źródło: rozdajo

Pobierz
  • 228
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 21.09.2025, 16:55:47 via Android
  • 1
@peanut_whu i ja spróbuję szczęścia ( ͡~ ͜ʖ ͡°) logo masz naprawdę eleganckie
  • Odpowiedz
bartix133
bartix133
11.09.2025, 06:44:08
  • 0
Mirki z #gory #tatry chciałby kupić buty jakieś już lepsze do 1000zl które pozwolą wejść na rysy czy orlą perć, pierwsze pytanie czy konieczne są buty na zimę i lato czy da radę oblecieć w jednej parze, w zimie nie planuje żadnych ciężkich podejść tylko były by to moje pierwsze próby na start pewnie jakaś tarnica w bieszczadach i stosunkowo łatwe szlaki w tatrach ale kompatybilność z rakami
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 11.09.2025, 09:05:59 via Android
  • 1
@bartix133 Hanwag jak najbardziej na duży plus. Skoro w takim klimacie znalazłeś/podobają Ci się buty, sprawdź także bliźniaczą firmę Lowa Renegade, a także Zamberlan Vioz.
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 12.09.2025, 06:34:32 via Android
  • 0
@bartix133 butów Lowa nie miałem, różowa ma zimowe tej marki, zdaje się że Lowa Tibet i sobie mega chwali. Ja jestem team Hanwag, ale tylko ze względu na design. Hanwagi bardziej mi się podobają, jest to ta sama jakość.
Co do Lowa Cadin zwróć uwagę, że buty mają inserty pod półautomaty, więc podeszwa będzie twardsza niż w w/w modelach.
  • Odpowiedz
Gupiutki
Gupiutki
Gupiutki
30.08.2025, 17:16:58
  • 0
poleci ktoś jakieś buty w góry głównie polskie szczyty te większe i mniejsze. Powiedzmy 600-700 zł max jestem w stanie dać #kciochpyta #gory #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 30.08.2025, 19:25:30 via Android
  • 0
@Gupiutki no ale jaki rodzaj butów? Trailowe, trekkingowe, podejściowe? Na lato czy zimę? 0 konkretów
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 30.08.2025, 19:55:22 via Android
  • 0
@Gupiutki to bierz trailowe, sprawdzą się w każdych polskich górach, np. Hoka Speedgoat, lekkie, przewiewne, wygodne.
Jak nie to sprawdź La Sportiva TX4/5 ale to trzeba mierzyć, są bardzo wygodne i trwałe.
Każde trailowe będą mniej trwałe niż inny rodzaj, ale są najlespze pod względem lekkość, wygoda. I nie bierz na lato butów z GTX.
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 31.08.2025, 05:57:06 via Android
  • 0
@JednaRenkaJedenKaleka to może jakiś wadliwy model, fakt nie są super trwałe, ale tak szybko nigdy mi się nie rozpadły. A 5 mam 4 pary i 6 2 pary. Mieszkam tu i pracuję i ponad normę używam i zużywam buty.
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 31.08.2025, 13:24:56 via Android
  • 0
@Pnnn zapewne masz rację
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 01.09.2025, 04:21:16 via Android
  • 0
@Pnnn
1. Nie napisał na jaką porę roku, choć pytałem.
2. Chodziłem, chodzę, będę chodził w podejściowkach.
3. Polecam Hoke, mam 6 par, bo zdarłem innych firm ze 30 par.
4. Chodziłem, chodzę i będę chodził w GTX, czy lepszym czy gorszym. Jak zamoczy but latem, bez gtx moment wyschnie przez noc.
5. Buty skórzane, midy będą dobre, ale dla niektórych za
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 01.09.2025, 07:34:21 via Android
  • 1
@JednaRenkaJedenKaleka co do samej hoki speedgoat, uważam że 5 są trochę lepsze niż 6. Chodzi mi o wygodę, ale wiadomo każda stopa to inna bajka.
Sprawdź sobie także On Running Cloudsurfer Trail i Cloudultra2. Co do samej wygody są naprawdę sztosem.
  • Odpowiedz
19michael86
19michael86 07.09.2025, 21:49:25 via Android
  • 1
@JednaRenkaJedenKaleka mujin 10 to bardzo wygodne, miękkie buty, trochę ciężkawe. Bardzo dobrze absorbują uderzenia, no i dość dobrze lepią się podłoża.
Ich plusem jest to że można w fajnych pieniądzach je dorwać.
Co do Merrela, mam Agility Peak 4. Dość wygodne, ale mega nietrwałe. Pamiętam jak pierwszy raz je założyłem i po 20km nie mogłem wyjść z szoku jak zmasakrowana była podeszwa. Więcej Merrela nie miałem in nie chciałem.
  • Odpowiedz
Ziemniak43212
Ziemniak43212
Ziemniak43212
03.09.2025, 13:22:32
  • 1
Gdzie na chwilę obecną są najlepsze warunki ubezpieczenia jeżeli chodzi o Słowackie Tatry? Gdzie kupujecie? Dodam tylko,że chodzi o krótkoterminowe i oczywiście pokrywające akcje do co najmniej 5k euro.

#tatry
#gory
#ubezpieczenia
#slowacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 03.09.2025, 13:36:26 via Android
  • 3
@Ziemniak43212 Signal Iduna, Axa, Wiener. Najlepiej Alpenverein, ale skoro piszesz o krotim terminie, wejdź na jakąś porównywarkę (np. Rankomat), wpisz dane i otrzymasz ceny i różne warianty/rozszerzenia ubezpieczeń. Wybierzesz co Ci potrzeba najbardziej.
  • Odpowiedz
obywatel_z
obywatel_z
27.08.2025, 10:54:18
  • 2
Rysy 26.08.25

Tak jak widoki z góry i po drodze TOP tak tłuczenie się ponad 2h po asfalcie z Palenicy do MOKa to mój najbardziej znienawidzony szlak w Polsce. Człowiek idzie jak w jakiejś pielgrzymce na Jasną Górę omijając co chwila końskie gówna. Asfalt jest jest już tak porozbijany od podków, że na całej drodze jest mączka asfaltowa której tumany są wzbijane w powietrze przy każdym przejeździe jakiegoś samochodu.

Może TPN by w końcu
obywatel_z - Rysy 26.08.25

Tak jak widoki z góry i po drodze TOP tak tłuczenie się p...

źródło: temp_file5405465003941447758

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 27.08.2025, 11:53:19 via Android
  • 0
@obywatel_z średnio ogarnięty turysta idzie 1,15-1,20h. No ale wiadomo, to żaden wyścig.
  • Odpowiedz
MentalnoscBiedaka
MentalnoscBiedaka
11.08.2025, 10:41:34
  • 0
#gory

Słowacki Raj

Pytanie do tych kto był. Dam radę przejść z lekiem wysokości? Na 2gim piętrze już czuje lekki dyskomfort. Nie wiem czy dam radę tam przejść (╯︵╰,)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 11.08.2025, 10:53:23 via Android
  • 0
@MentalnoscBiedaka lęk wysokości i lęk przestrzeni może się nasilić. Kwestia którą trasą pójdziesz
  • Odpowiedz
Pan_Slon
Pan_Slon
Pan_Slon
06.08.2025, 13:24:47
  • 0
Mirki chodzę sobie trochę po górach ale bardziej mam ochote biegać, chodzi mi po głowie żeby latać w butach trailowych, które wydają się lepsze na zejściach, do zbiegów niż takie tradycyjne do łażenia. Stopa powinna bardziej swobodnie się zachowywać, ich lekkość nie powinna tak męczyć stóp.

Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
W czym podbiegacie? Co sprawdza wam się podczas kamienistych zejść/zbiegniec?

#gory #bieganie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 06.08.2025, 13:43:14 via Android
  • 0
@Pan_Slon Hoka Speedgoat od lat. Sprawdzone czy to Tatry, Beskidy czy Dolomity, Alpy.
  • Odpowiedz
Torian
Torian
24.07.2025, 03:40:09
  • 1096
Chłop sobie wstał o 4 i jest w drodze na snieżke. Pozdrawiam serdecznie
#gory #karpacz #wedrowki
Torian - Chłop sobie wstał o 4 i jest w drodze na snieżke. Pozdrawiam serdecznie
#gor...

źródło: image_picker_A6CE02ED-3596-4581-AB42-B6428ADF2ACC-94299-00003366656C4082

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19michael86
19michael86 24.07.2025, 04:34:35 via Android
  • 25
@PanRobert jak napada śniegu, wskazują szlak.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 28.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.06.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 04.04.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking