Wpis z mikrobloga

Prawilnie przypominam patent na natychmiastowe obniżenie cen mieszkań:

1. Wycofać się całkowicie z deklaracji dopłacania do kredytów, projekt wyrzucić do śmietnika w całości.

2. Zapowiedzieć opodatkowanie posiadaczy więcej niż 3 mieszkań - to jest promil obywateli, bo 98% właścicieli posiada tylko jedno mieszkanie.

Efekty będą widoczne od razu. Nie trzeba będzie nawet specjalnie nic robić XD

#nieruchomosci #mieszkanienastart #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 119
No pewnie, ludzie nie chca tanich kredytow ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozyjemny, zobaczymy


@Sibu: ale nie chcą drogich mieszkań więc jak już pewnie zrobią kredyt 0% to będzie z limitem ceny za m2.
@mickpl: Ale z prowadzeniem, katastrala na 3 mieszkania na household, a nie na osobę. Choć i tak jak ktoś ma omijać ten przepis to i tak przepisze na dzieci, weźmie rozwód, wpisze w skład spółki fundacji rodzinnej. Ja bym był za czymś na wzór holenderski, że gmina pośredniczy w sprzedaży mieszkania faworyzując first time buyers na rzecz, firm reitów i instytucji. Plus dowalenie podatku za to, że się nie mieszka w
Zapowiedzieć opodatkowanie posiadaczy więcej niż 3 mieszkań - to jest promil obywateli, bo 98% właścicieli posiada tylko jedno mieszkanie.


@mickpl: Niestety ale to nie zadziała.
Podatek musi być albo na każdą nieruchomość, albo go nie będzie wcale.
Bo posiadacze 100 mieszkań inwestycyjnych zlecą swojemu biuru prowadzącemu ich rachunki założenie spółki celowej na każde 3 nieruchomości osobno i tyle zobaczysz podatku.

A "drobne rentierstwo" podzieli swoich 10 mieszkań na wynajem tak że
2. Zapowiedzieć opodatkowanie posiadaczy więcej niż 3 mieszkań - to jest promil obywateli, bo 98% właścicieli posiada tylko jedno mieszkanie.


@mickpl: Na początek wystarczy opodatkować ekstra zakup od 3go mieszkania.
Może nie zatrzyma to w 100% problemu ale nie będzie działać wstecz a powstrzyma dużą część kupujących 'na emeryturę' po kilka mieszkań bogatszych Polaków.
Obecnie opodatkowali od 6go mieszkania ale w ramach jednej inwestycji co jest z dupy.
@mickpl: Co z dziedziczącymi nieruchy po rodzicach? Wyobraźmy sobie akcje, że jesteś jedynakiem i za 40 lat dziedziczysz mieszkanie po rodzicach, dziadków z dwóch stron i najprawdopodobniej masz już swój kwadrat