Wpis z mikrobloga

Zatrważające jest to, że sporo moich znajomych w IT patrzy krótkowzrocznie i 'przełknie' Nowy Ład bo przejdzie sobie na ryczałt i aż tak tego nie odczuje. Tak, zmniejszenie stawki z 15 do 12 procent to chyba jedyna dobra zmiana, ale pamiętajcie - PiS nie robi niczego dobrego bez zysku dla siebie.

Niewielu wie, że ryczałt jest rozliczany centralnie więc OGROMNE pieniądze nie trafią już do samorządów, jak to miało miejsce w przypadku podatku liniowego. Taka więc ta 'drobna zmiana' spowoduje, że największe zagłębią IT jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy nawet Katowice zostaną pozbawione dużych wpływów z podatków, a pieniądze te dzielić będzie 'państwo'.
Teraz sobie wygoglujcie kto w tych miastach rządzi - niespodzianka, nie PiS. Oczywiście przewiduje tu długofalowy plan obcinania innym miastom funduszy co by nie mogły się rozwijać i przejęcie władzy w tych czy następnych wyborach.

Także przypominam - nie ma dobrych zmian proponowanych przez pis. Są pozornie dobre z drugim dnem.

#bekazpisu #it #pracbaza #nowylad #programista15k
  • 171
Tak, zmniejszenie stawki z 15 do 12 procent to chyba jedyna dobra zmiana, ale pamiętajcie - PiS nie robi niczego dobrego bez zysku dla siebie.


@ATAT-2: nie nie jest.
Jak byłeś w 2021 roku na 15% ryczałcie, to teraz na 12% będziesz (przeważnie, nie na każdych widełkach) w plecy (okolice kilkudziesięciu - 200zł przeważnie), przez składkę zdrowotną.

Będąc na liniówce w 2021 i teraz na ryczałcie 12% tak, zobaczysz więcej pieniędzy
@ATAT-2: tak, masz racje. z jednej strony zrobili dobrze osoba z IT. Juz widzielm wywiady gdzie to bylo jawnie wskazywane, ze jest to wykierowane na programistow zeby ograniczyc drrenowanie mozgow. Z drugiej tak jak wskazales podwojny atak na samorzady, bo za jednym razem zabrali im kase i jeszcze zachedzili najlepiej zarabiajacych mieszkancow ucieczke na ryczalt. A reaz miasta powoli beda zachecane do pisowania
Niewielu wie, że ryczałt jest rozliczany centralnie więc OGROMNE pieniądze nie trafią już do samorządów


@ATAT-2: No ale tylko połowa PITu idzie do samorządu. A rząd dostanie drugą połowę i jeszcze całą składkę zdrowotną na #!$%@?. Jak sobie policzyłem to znacznie bardziej szkodzę rządowi będąc na ryczałcie, bo dostaje mniej pieniędzy xD Ja i tak od co najmniej zeszłego roku powinienem być na ryczałcie, bo nie mam kosztów od kiedy robota